קניית חלקים חדשים למחשב - תמיכה טכנית למחשבים - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

קניית חלקים חדשים למחשב

Adar Tzivion

Recommended Posts

יש לי מחשב שהפסיק לעבוד אחרי הפסקת חשמל.

נראה לי נשרף חלק או משהו.

יש לי מעבד מדגם I5 3450

אני רוצה לקנות חדש שיתמוך בו.

צריך שהלוח אם יכול לתמוך בכרטיס מסך מדגם HD 6870 או GTX 970

יש לי את הכרטיס מסך של הזה שקניתי לפני חודש עדיין לא הספקתי להכניס אותו למחשב מזל שכך.

מתכנן לקנות את הספק כוח הזה

https://www.ivory.co.il/catalog.php?id=5940

הוא מספיק חזק בשביל לתמוך במערכת?

במידה וגם המעבד הלך לעולמו, מתכנן לקנות מעבד 5 1600X

אז רוצה לדעת שהספק יוכל לתמוך בלוח אם שתומך במעבד הזה עם כרטיס המסך של GTX970

תודה לעוזרים ולעוזרות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין בחנויות מבחר גדול של לוחות ישנים שיתאימו למעבד בסוקט 1155, זה הכי טוב שמצאתי

http://www.tms.co.il/product/11493

שיהיה ברור לך שזה הימור כי אם המעבד שלך מקולקל אז הלוח הזה לא יתאים לאף מעבד מודרני לא של ולא של אינטל

אם תחליט לעבור למעבד חדש בנוסף ללוח חדש תצטרך לקנות גם חדשים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של etal

אין בחנויות מבחר גדול של לוחות ישנים שיתאימו למעבד בסוקט 1155, זה הכי טוב שמצאתי

http://www.tms.co.il/product/11493

שיהיה ברור לך שזה הימור כי אם המעבד שלך מקולקל אז הלוח הזה לא יתאים לאף מעבד מודרני לא של AMD ולא של אינטל

אם תחליט לעבור למעבד חדש בנוסף ללוח חדש תצטרך לקנות גם זכרונות חדשים

אני יודע שזה הימור גדול.
אם המעבד הלך, ואני מנסה להפעיל אותו בלוח האם לא יכול להיגרם לי נזק ללוח אם נכון?
מקסימום אני אמכור את הלוח אם ביד 2.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בלי להעליב זה נראה שאתה לא לא מבין ואל יודע מה מקור הבעיה.

תקח את המחשב למעבדה שיבדקו מה הבעיה, אם זה לוח\מעבד\ספק\זכרון.

ולאחר מכן שתדע איזה חלקים תקינים ואיזה תקולים תוכל לעשות החלטה מושכלת ולהחליט האם להחליף רק את התקול או כל המערכת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לוח בסוקט מתאים יעלה לך כמה מאות שקלים בודדות - אני חושב שאם אין לך אפשרות לבדוק את המעבד \ רכיבים נוספים במחשב אחר - זה "סיכון" מתקבל על הדעת בדיקה על ידי טכנאי תעלה לך לא מעט. למכור כיד 2 במידה ולא הצלחת זה גם אופציה.

לגבי המלצה אני בד"כ מאוד מרוצה מלוחות של אסרוק (לא מזמן גם החלפתי אחד כזה באחד המחשבים שלי שלוח האם הלך אחרי כמעט 6 שנים).

אני דווקא מליץ לך ללכת על האופציה של "עשה זאת בעצמך" - גם מטעויות לומדים.

ולגבי מעבד חדש - לדעתי - לרב היישומים מעבדי קצה אינם "משתלמים" - לרב האנשים צוואר הבקבוק אינו במעבד אלא ברכיבים אחרים (כגון דיסק\זיכרון\כרטיס מסך) - אז דווקא הייתי ממליץ ללכת על מעבד בינוני ומטה ולהשקיע את הכסף שחסכת במקומות אחרים.

יש לי מחשב אחד עם מעבד 2500K (שמעולם לא המהרתי אותו) , מחשב שני עם מעבד 9550 עתיק (המחשב של הבן שלי) ומחשב שלישי עם מעבד 4590 (שזה יחסית חדיש).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של gabriel6

לוח בסוקט מתאים יעלה לך כמה מאות שקלים בודדות - אני חושב שאם אין לך אפשרות לבדוק את המעבד \ רכיבים נוספים במחשב אחר - זה "סיכון" מתקבל על הדעת בדיקה על ידי טכנאי תעלה לך לא מעט. למכור כיד 2 במידה ולא הצלחת זה גם אופציה.

לגבי המלצה אני בד"כ מאוד מרוצה מלוחות של אסרוק (לא מזמן גם החלפתי אחד כזה באחד המחשבים שלי שלוח האם הלך אחרי כמעט 6 שנים).

ולגבי מעבד חדש - לדעתי - לרב היישומים מעבדי קצה אינם "משתלמים" - לרב האנשים צוואר הבקבוק אינו במעבד אלא ברכיבים אחרים (כגון דיסק\זיכרון\כרטיס מסך) - אז דווקא הייתי ממליץ ללכת על מעבד בינוני ומטה ולהשקיע את הכסף שחסכת במקומות אחרים.

יש לי מחשב אחד עם מעבד 2500K (שמעולם לא המהרתי אותו) , מחשב שני עם מעבד 9550 עתיק (המחשב של הבן שלי) ומחשב שלישי עם מעבד 4590 (שזה יחסית חדיש).

באמת שאני לא מבין איך אתה ממליץ לאדם שככל הנראה חסר ידע, וחסר יכולת לבדוק איזה רכיב תקול להתחיל בלשחק במשחק הניחושים ולהתחיל להחליף רכיבים.

הייתה הפסקת חשמל\נפילת מתח או כל דבר אחד שבגללו הלך המחשב, ייתכן שלא הלך שום חלק ורק פיוז נשרף בספק. וייתכן שנשרף רק חלק אחד או אפילו כל המערכת(זה למה חשוב ספק איכותי). לשלוח את זה לטכנאי טוב זאת האופציה הטובה ביותר על מנת לדעת בוודאות איזה חלקים תקינים ולאחר מכן הוא יקבל החלטה מושכלת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של lompy

איך הגעת למסקנה שהלך הלוח אם? יכול להיות גם כל חלק אחר כמו כרטיס מסך או זיכרון.

ניתקתי את הכרטיס מסך מהכבלים והוצאתי מהלוח אם, ניתקתי גם את הארד דיסק, השארתי רק את הזכרונות ואת המעבד מחוברים, והמחשב נדלק ונכבה מיד.

ציטוט של k534d

בלי להעליב זה נראה שאתה לא לא מבין ואל יודע מה מקור הבעיה.

תקח את המחשב למעבדה שיבדקו מה הבעיה, אם זה לוח\מעבד\ספק\זכרון.

ולאחר מכן שתדע איזה חלקים תקינים ואיזה תקולים תוכל לעשות החלטה מושכלת ולהחליט האם להחליף רק את התקול או כל המערכת.

אני אקח את המחשב כבר לטכנאי, שיראה מה הבעיה.

ציטוט של gabriel6

אם אני קונה מעבד חדש זה יהיה 5, צריך להספיק ל-5 שנים הקרובות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לכל אחד מאיתנו דעה שונה - אתה לא חייב להסכים או להבין את הדעה שלי

אני גם לא מבין מדוע אתה חושב שהוא ככל הנראה חסר ידע - אגב - הפרום הזה נועד - בראש ובראשונה לסייע - ויש לא מעט מדריכים ברשת כיצד לבצע בדיקה - ככה הוא ילמד.

עצם זה שהוא נכנס לכאן לפורום אומר שהוא מעוניין לעזור לעצמו ולהיעזר בנו כדי להגיע לפתרון.

לא פתר את הבעיה - למד מהנסיון...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של gabriel6

לכל אחד מאיתנו דעה שונה - אתה לא חייב להסכים או להבין את הדעה שלי

אני גם לא מבין מדוע אתה חושב שהוא ככל הנראה חסר ידע - אגב - הפרום הזה נועד - בראש ובראשונה לסייע - ויש לא מעט מדריכים ברשת כיצד לבצע בדיקה - ככה הוא ילמד.

עצם זה שהוא נכנס לכאן לפורום אומר שהוא מעוניין לעזור לעצמו ולהיעזר בנו כדי להגיע לפתרון.

לא פתר את הבעיה - למד מהנסיון...

אני מכבד את את הדעה שלך, אף על פי שאני לא מסכים איתה אני רק חושב שזה חוסר אחריות לתת לבן אדם להתחיל לשחק במשחק הניחושים איזה חלק גורם לבעיות כאשר אין לנו ולו מושג מה הבעיה.

אם יש לו חלקים עודפים אני בעד שהוא ינסה בעצמו אך ככל הנראה אין לו, וזה לא חלקים חדשים המעבד\לוח לכן זאת יכולה להיות הוצאה כספית שעלולה להיות מיותרת לחלוטין במידה והוא לא יידע מה להחליף.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של Adar Tzivion

ניתקתי את הכרטיס מסך מהכבלים והוצאתי מהלוח אם, ניתקתי גם את הארד דיסק, השארתי רק את הזכרונות ואת המעבד מחוברים, והמחשב נדלק ונכבה מיד.

בהחלט יכול להיות אבל לא ניתן הגיד את בצורה חד משמעית. לי לדוגמא קרה אותו דבר עם ספק תקול.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז פיוז זה לא. אם זו תוצאה של הפרעה ברשת החשמל, בכל מקרה נראה לי הגיוני להחליף את הספק - או שהוא הרוס, או שהוא גרוע והעביר את הנחשול הלאה.

אבל אם מישהו יבדוק לך בזול/בחינם, סבבה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של lompy

בהחלט יכול להיות לוח אם אבל לא ניתן הגיד את בצורה חד משמעית. לי לדוגמא קרה אותו דבר עם ספק תקול.

אני פשוט אקח לטכנאי אין לי חלקים מיותרים בבית.

ציטוט של דרובו

אז פיוז זה לא. אם זו תוצאה של הפרעה ברשת החשמל, בכל מקרה נראה לי הגיוני להחליף את הספק - או שהוא הרוס, או שהוא גרוע והעביר את הנחשול הלאה.

אבל אם מישהו יבדוק לך בזול/בחינם, סבבה.

הספק כוח שלי של אצלי כבר 10 שנים בערך, יכול להיות שהפסקת החשמל הזאת הכניעה אותו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...