יש מצב לעושק הצרכן הישראלי בשוק הדיסקים קשיחים? - עמוד 2 - אמצעי אחסון - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

יש מצב לעושק הצרכן הישראלי בשוק הדיסקים קשיחים?

חיים חדד

Recommended Posts

כל הדיון הזה הוא off topic , כי אין פה שום שאלה , סתם דיון בכיף.

כמו שאמרו לפניי , נושא האחריות שור ליצרניות ולא למה שהולך בארץ.

wd עשתה שינוי במיתוג , ואין יותר סדרה ירוקה.

https://www.wdc.com/products/internal-storage.html

אתה משווה דברים לפעם , היום זה לא ממש משנה אם הכונן במהירות של 7200 או 5400 , למי שמבין מה זה אומר יש כבר מזמן .

חוץ מזה שהמהירות של הקשיחים עדיין עולה.

במחשב נייח כמו שלי עם אוורור טוב , זרם יציב , בלי תנועה , דיסקים של שתי החברות הלכו לעולם בהפתעה עוד בתוך תקופה האחריות.

לעומת זאת , יש לי במחשבים אחרים עם תנאים הרבה פחות טובים , קשיחים בני כמעט 10 שנים , אז לך תבין.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של חיים חדד

שלום,

אני שם לב לכמה תופעות לא מעודדות בשוק הדיסקים קשיחים 3.5 של המחשב הנייח, ואציין אותן:

1) ברוב החנויות יש עד 2 חברות : WD ו-SEAGATE, למה אין מבחר?! איפה Samsung, TOSHIBA, HITACHI שהיו פעם?

2) ירידת שנות האחריות מ-3 שנים ל-שנתיים. יש חנויות שבשיא חוצפתן מורידת את המחיר בכמה עשרות שקלים עבור דיסק מתצוגה ודופקות אחריות של בין 3 חודשים לשנה, והרי ידוע שדיסק קשיח הוא הרכיב שנהרס הכי הרבה והכי מהר במחשב.

3) עליית מחירים לצד ירידת ביצועים : WD  בשוק הכוננים הכחולים נותנת ביצועים עלובים של 5400 סל"ד בעוד ש-Seagate נותנת דיסקים קשיחים יותר זולים ויותר מהירים (מה שמוביל אותי לרשום את סעיף 4).

כמובן שאין מה לדבר על ירוקים (גרועים) השחורים (יקרים),אדומים וסגולים (לא למשתמשים ביתיים).

4)חברת Seagate - יש תלונות רבות על מוצריהם מבחינת אמינות ועמידות. לא רוצה להכליל על כל הדגמים, או לעשות שם רע לחברה, אבל רק ליידע אתכם על מקרה פרטי שהיה לי - כונן Seagate עם אחריות ל-3 שנים, שבדיוק אחרי 3 שנים וחודש (אפילו קצת פחות) פשוט הפסיק לעבוד, בעוד שיש לי שני דיסקים נוספים של WD יותר זולים, יותר זקנים שעבדו בין 4 ל-5.5 שנים -איזה היבדל, אחד מהם נהרס אחרי הכונן של Seagate- פשוט אבסורד! 

5) אני לא רואה ש-WD הולכת להוציא דגמים חדשים לשוק הביניים בטווח הקרוב, אולי אני לא מעודכן, אבל כך זה נראה.... 

האחריות על מחשבים וחלקים בירידה כללית. לנובו למשל ירדה לשנה אחת בניידים שלה, כולל העיסקיים (חוץ מההיקרים), מ-3 שנים לדגמי ה-.
דל לעומתה שומרת על 3 שנים. צריך תמיד להעדיף מי שנותן יותר אחריות. בארץ בעיה נוספת של מדיניות החלפה 'מקומית' - עדיין לא ברמה האמריקאית.

בדיסקים - צריך אחרי השנה ה-3 להריץ בדיקות SMART קבועות. יש תוכנות שיודעות לנטר. אם סקטורים פגומים מתחילים להצטבר - להתחיל לגבות לכל צרה שלא תבוא. *תמיד* לפזר את המסמכים בין -2 דיסקים לפחות. משחקים והתקנות פחות קריטיים, כי ניתן תמיד להוריד מחדש או שיש על מדיה אופטית. לכן צריך לבחור בגיבוי שיקח את מה שקריטי. טמפרטורה חשובה: יותר מ-50 מעלות (בדיסק) - בלאי מצטבר.
כיום למחשב צריך 2 דיסקים, פנימי וחיצוני. החיצוני יכול להיות פלאש - אמינים מאוד (אם או קינגסטון).  

באמינות - WD מובילה בד"כ, אבל אין משהו מוחלט. חייבים גיבוי מתמיד. התקוה העיקרית היא שאם תהיה תקלה, היא לא תגיע בפתאומיות. לכן חשוב לנטר סקטורים + תיקתוקים מהדיסק, ולא לחכות (זה אגב היתרון היחידי של דיסקים מכאניים על - שם אין תיקתוקים, וגם אין התדרדרות איטית) 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קניתי לפני כ-4 חודשים את הדיסק הזה: Seagate Barracuda ST2000DM006 2TB 

מחוסר ברירה. הנחמה היחידה שלי היא התקווה שבגלל שהדיסק הזה הוא מפס ייצור חדש יחסית (אם אני לא טועה 2016), אולי הלקחים נלמדו והוא יחזיק יותר זמן מקודמו, בוא נגיד ככה 4 שנים. 

בכל אופן, מישהו יכול להמליץ לי על תוכנה לבדיקת SMART וסקטורים פגומים, תוכנה אמינה, ואם אפשר חינמית.... 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של haim.hdd

קניתי לפני כ-4 חודשים את הדיסק הזה: Seagate Barracuda ST2000DM006 2TB 

מחוסר ברירה. הנחמה היחידה שלי היא התקווה שבגלל שהדיסק הזה הוא מפס ייצור חדש יחסית (אם אני לא טועה 2016), אולי הלקחים נלמדו והוא יחזיק יותר זמן מקודמו, בוא נגיד ככה 4 שנים. 

בכל אופן, מישהו יכול להמליץ לי על תוכנה לבדיקת SMART וסקטורים פגומים, תוכנה אמינה, ואם אפשר חינמית.... 

הכי בסיסית - SpeedFan. 

לניטור קבוע - http://carlcheo.com/best-smart-monitoring-tools

מתוכם ממליץ על Active Smart, שרושמת את הנתונים לאורך זמן, ומציגה גרף שבועי או חודשי של מצב הדיסק (טמפ', נתוני SMART). סיכוי לראות תקלות בזמן... אם יש מזל.

הבעיה עם דיסקים גדולים, שככל שאתה שם עליהם יותר חומר, כך גדל החשש מה יקרה אם הם יקרסו... יש לי 2 דיסקי ברקודה חיצוניים 4 טרה, כבר 4 שנים ומשהו. שום סקטורים פגומים. הייתי רוצה אחד של 12 טרה לגיבוי של כולם...   

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...