יש מצב לעושק הצרכן הישראלי בשוק הדיסקים קשיחים? - אמצעי אחסון - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

יש מצב לעושק הצרכן הישראלי בשוק הדיסקים קשיחים?

חיים חדד

Recommended Posts

שלום,

אני שם לב לכמה תופעות לא מעודדות בשוק הדיסקים קשיחים 3.5 של המחשב הנייח, ואציין אותן:

1) ברוב החנויות יש עד 2 חברות : WD ו-SEAGATE, למה אין מבחר?! איפה , TOSHIBA, HITACHI שהיו פעם?

2) ירידת שנות האחריות מ-3 שנים ל-שנתיים. יש חנויות שבשיא חוצפתן מורידת את המחיר בכמה עשרות שקלים עבור דיסק מתצוגה ודופקות אחריות של בין 3 חודשים לשנה, והרי ידוע שדיסק קשיח הוא הרכיב שנהרס הכי הרבה והכי מהר במחשב.

3) עליית מחירים לצד ירידת ביצועים : WD  בשוק הכוננים הכחולים נותנת ביצועים עלובים של 5400 סל"ד בעוד ש- נותנת דיסקים קשיחים יותר זולים ויותר מהירים (מה שמוביל אותי לרשום את סעיף 4).

כמובן שאין מה לדבר על ירוקים (גרועים) השחורים (יקרים),אדומים וסגולים (לא למשתמשים ביתיים).

4)חברת - יש תלונות רבות על מוצריהם מבחינת אמינות ועמידות. לא רוצה להכליל על כל הדגמים, או לעשות שם רע לחברה, אבל רק ליידע אתכם על מקרה פרטי שהיה לי - כונן עם אחריות ל-3 שנים, שבדיוק אחרי 3 שנים וחודש (אפילו קצת פחות) פשוט הפסיק לעבוד, בעוד שיש לי שני דיסקים נוספים של WD יותר זולים, יותר זקנים שעבדו בין 4 ל-5.5 שנים -איזה היבדל, אחד מהם נהרס אחרי הכונן של - פשוט אבסורד! 

5) אני לא רואה ש-WD הולכת להוציא דגמים חדשים לשוק הביניים בטווח הקרוב, אולי אני לא מעודכן, אבל כך זה נראה.... 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נשארו רק וwd, הם בלעו את האחרות.

גם באחוזים קטנים.

האחריות ירדה בכל העולם על רוב הדגמים כבר מלפני שנתיים.

https://en.m.wikipedia.org/wiki/List_of_defunct_hard_disk_manufacturers

טושיבה באחוזים גדולים משזכרתי..

מזדקנים.

http://www.anandtech.com/show/10315/market-views-hdd-shipments-down-q1-2016

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כן השוק על הפנים ובארץ עוד יותר. מתבאס לקנות כוננים כבר, הם הפכו להיות מוצר שאתה משכיר שנתיים עד שהוא מתקלקל, הורס לך את החיים ואז אתה צריך לחפור איפה אפשר לקנות חדש בזול כשהמחירים כמו שהיו לפני חמש שנים.

אגב, הסדרה הכחולה של היום היא בעצם הסדרה הירוקה של פעם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של חיים חדד

שלום,

אני שם לב לכמה תופעות לא מעודדות בשוק הדיסקים קשיחים 3.5 של המחשב הנייח, ואציין אותן:

1) ברוב החנויות יש עד 2 חברות : WD ו-SEAGATE, למה אין מבחר?! איפה Samsung, TOSHIBA, HITACHI שהיו פעם?

2) ירידת שנות האחריות מ-3 שנים ל-שנתיים. יש חנויות שבשיא חוצפתן מורידת את המחיר בכמה עשרות שקלים עבור דיסק מתצוגה ודופקות אחריות של בין 3 חודשים לשנה, והרי ידוע שדיסק קשיח הוא הרכיב שנהרס הכי הרבה והכי מהר במחשב.

3) עליית מחירים לצד ירידת ביצועים : WD  בשוק הכוננים הכחולים נותנת ביצועים עלובים של 5400 סל"ד בעוד ש-Seagate נותנת דיסקים קשיחים יותר זולים ויותר מהירים (מה שמוביל אותי לרשום את סעיף 4).

כמובן שאין מה לדבר על ירוקים (גרועים) השחורים (יקרים),אדומים וסגולים (לא למשתמשים ביתיים).

4)חברת Seagate - יש תלונות רבות על מוצריהם מבחינת אמינות ועמידות. לא רוצה להכליל על כל הדגמים, או לעשות שם רע לחברה, אבל רק ליידע אתכם על מקרה פרטי שהיה לי - כונן Seagate עם אחריות ל-3 שנים, שבדיוק אחרי 3 שנים וחודש (אפילו קצת פחות) פשוט הפסיק לעבוד, בעוד שיש לי שני דיסקים נוספים של WD יותר זולים, יותר זקנים שעבדו בין 4 ל-5.5 שנים -איזה היבדל, אחד מהם נהרס אחרי הכונן של Seagate- פשוט אבסורד! 

5) אני לא רואה ש-WD הולכת להוציא דגמים חדשים לשוק הביניים בטווח הקרוב, אולי אני לא מעודכן, אבל כך זה נראה.... 

אוקי, אז אחד לאחד.

1. בשוק הכוננים המכאניים נותרו היום למיטב זיכרוני שתי שחקניות ראשיות בלבד. סמנסונג ו WD. כל שאר החברות מוכלות בתוך השתיים הללו אם בתור מותג נפרד ואם כחלק מהליין של השתיים.

2. לדעתי זה לא מאופיין רק בשוק הישראלי, אם כי זאת אפשרות סבירה. לדעתי זה מגיע מהיצרניות עצמן וזה גם תלוי כמובן בסוג הכונן. ירוקים יקבלו 3 שנים, כחולים בדרך כלל שנתיים ושחורים 5 שנים.

3. השוק היום הולך לכיוון SSD/NVME והכוננים המכאניים משמשים לאחסון איטי ולא יותר.  ברוב המקרים , פשוט אפשר לקנות בחו"ל ולקבל אחריות בינלאומית וזהו.

4. אכן לסיגייט יצא שם לא טוב בשנים האחרונות בגלל זה הם נרכשו אם לא טועה על ידי WD

5. סמנסונג ו WD דווקא כן מוציאות דגמים חדשים בנפחים פשוט דמיוניים. המחיר בהתאם. 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של wizi

1. בשוק הכוננים המכאניים נותרו היום למיטב זיכרוני שתי שחקניות ראשיות בלבד. סמנסונג ו WD

טועת בידך, ומכאן גם בשאר הסעיפים.

היצרניות שנשארו הן , WD וטושיבה, כאשר האחרונה בעלת נתח קטן בהרבה מהשתיים הראשונות.

הנה  - 

http://www.southjerseydata.com/hard-drive-manufacturers.html

ובצורה יותר ציורית -

http://www.techclinch.com/hard-disk-drive-manufacturers/

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חחחח איזה מישמש עשיתם

יש WD, וTOSHIBA בעיקרון

HITACHI נרכשו על ידי WD

SAMSUNG נרכשה על ידי .

אני אגב רכשתי 2 כוננים בנפח 2TB של TOSHIBA (המהירות של - 7200RPM, אך לא התוצרת שלהם שזכתה ללהיחשב כ"לא איכותית")

כונן אחד רץ מצויין עד היום (כבר ח צי שנה)

כונן שני הגיע תקול מהיום הראשון - ואחרי כמה חודשים החלפתי אותו בחדש.

נקווה לטוב. יש לי כונן אחד של בן 6 שעדיין רץ חזק, וכונן אחר שמת אחרי 3 שנים - יום אחרי סיום תקופת האחריות.

זה הרבה מזל

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אולי לא שמת לב, אבל מכל ייצרני ה-HD, נשארו בעולם כולו רק 3

https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_defunct_hard_disk_manufacturers

מה שמוריד את התחרות ומעלה את המחירים

מבחינת אמינות, לא יודע מה קורה בשוק הפרטי - מניסיון שלי, בארגון גדול עם אלפי HD (במחשבים נייחים וניידים, שרתים ומערכות אחסון), אחוז התקלות ב-HD נמוך ביותר, פרט למקרים שהיו סדרות ייצור פגומות.

גם מהניסיון הפרטי שלי, רוב הדיסקים - פנימיים וחיצוניים, של WD ושל שרדו  הרבה מעבר לתקופת האחריות.

המחירים בארץ ברובם אכן גבוהים וכשהייתי צריך, הזמנתי מאמזון במחיר טוב וקיבלתי אותם תוך זמן קצר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...