לקנות Xiaomi או להמנע מהם? - עמוד 4 - גאדג'טים ומובייל - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

לקנות Xiaomi או להמנע מהם?

radar

Recommended Posts

ציטוט של OvO

אור, אני לא יודע איך לבשר לך, אבל ככה יוצאים פרסים :D  זה כמו שמערבבים צבעים ויוצא צבע אחר חחח.

חחחח גם אני רציתי לכתוב לו את זה אחרי שהוא כתב את זה..

ציטוט של OvO

איך שאני רואה את זה? זה או mi5, או דגם באותו חתך מחיר של meizu (אך עם ביצועים טיפה נמוכים יותר).

האמת שאני חייב להגיד לכם שאני מתקשה מנטלית להוציא סכום גדול על (250$ זה סכום גדול.. מאד),

ואני אגיד לכם למה..

אם אתם קונים מחשב למשל - מחשב דסקטופ,

אז שווה לכם להשקיע בחלקים.

למשל מסך טוב, כונן גדול, כל חלק פנימי, וחיצוני-היקפי, אתם תבחרו משהו טוב.

הסיבה היא הגיונית:

אתם רוצים מחשב טוב.

כמו כן, אם חלק מסוים במחשב מתקלקל, אין בעיה להחליף אותו ספציפית,

וכך המחשב (על כל חלקיו הטובים שקניתם) ימשיך לעבוד.

בסמארטפון זה אחרת:

אתה יכול לקנות טלפון טוב ויקר של , לדוגמא ה-Mi5,

אבל מספיק שמשהו אחד יהרס בו, אז הלכו לכם כל החלקים האיכותיים שלו.

אם אתם קונים סמארטפון עם הרבה זכרון , או איכותית מאד עם OIS ב-4 צירים, או כל דבר טוב אחר כזה,

לא תוכלו להעביר אותם לסמארטפון חדש..

כנ"ל אפילו לגבי יציאה של גרסא חדשה למערכת הפעלה:

במחשב הדסקטופ שקניתם, אם אחרי שנה יצאה חדשה ואתם מעוניינים לעבור אליה, אין בעיה:

תפרמטו את המחשב, תתקינו את המערכת הפעלה, תורידו מאתרי היצרנים של החומרה שלכם את הדרייברים עבורם,

והמחשב הטוב שקניתם, ימשיך לשרת אותכם, ולא יפסיק אחרי שנה-שנתיים ומתיישן.

בסמארטפון אין את זה.

אתה קונה משהו טוב, אבל תלוי ביצרן שישחרר לך גרסאת חדשה, אם בכלל.

(וגם אם הוא ישחרר, הוא בד"כ יעשה את זה עד שנה קדימה, בניגוד למחשב דסקטופ שאתה יכול להשתמש בו הרבה יותר, ולא רק שנה אחת של עדכון).

בקיצור מהסיבה הזו קשה לי להשקיע בזה סכום גבוה.

פשוט בגלל שאני יודע שזה לזמן קצר ומוגבל,

בגלל חוסר היכולת להעביר את החלקים, או לפרמט בעצמי ולהתקין עם גרסא חדשה בעתיד.

סמארטפון זה סוג של מכשיר "חד פעמי",

חד פעמי לגרסא (או שתיים, במקרה הטוב של יצרן שישחרר עדכון) של מערכת ההפעלה שקנית אותו איתה.

מהסיבה הזו אני ממליץ לחברים ומשפחה לא לקנות יקר, ולא לפוצץ מבחינת הרכיבים.

אין טעם להשקיע ולקנות סמארטפון עם 128GB , כי לא תוכלו להעביר אותם אח"כ כשתעברו לטלפון אחר..

(בניגוד ל- במחשב למשל, שם בהחלט תוכלו להעביר אותו למחשב אחר אם תרצו, ולכן הוא כן שווה את ההשקעה)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 119
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

סמארטפונים יותר קרובים אם כבר לעולם המחשבים הניידים ולא הנייחים - בניידים קשה לרוב להחליף את רוב הרכיבים (אולי אתה יכול להוסיף זיכרון , או להחליף דיסק קשיח (MICRO SD בטלפונים מישהו?) אבל פה בערך מסתכמת יכולת השדרוג שלך. הרבה לפטופים גם כוללים בעיות בשדרוג למערכת הפעלה חדשה ואפילו לא מספקים דריוורים תואמים.

זה כמובן לא מנע ממני להתקין WIN 10 על הלפטופ שלי, להחליף לו את המעבד, לשדרג זכרון, להוסיף , לעשות OC, ולהחליף כרטיס רשת

בכל מקרה - מה שאתה אומר תקף לחלק מהסמארטפונים - כמו הLG G6 לדוגמא. אבל לסמארטפון כמו הHTC 10 - יש קהילה בינלאומית שממשיכה לפתח לו רומים (לא רשמיים כמובן) - וכך אתה יכול להמשיך ולשמור על מכשירך עדכני מעבר לתקופת החסד של השנתיים.

עובדה חיה לכך היא מכשיר הGALAXY S3 של אמי - הוא כרגע מריץ 7.1! כאשר הפסיקו לתמוך בו ב4.3.

מדובר על מכשיר בן 5 שעדיין מקבל עדכונים (לא רשמיים) ועובד יותר טוב מאי פעם.

אז אתה מבין? אם אתה קונה טלפון עם אפשרות להתקנת רומים מקוסטמים (גם הXIAOMI MI5 נכנס לקטגוריה הזאת) - הסיכוי שהמכשיר יישאר רלוונטי, פעיל ועדכני לאורך זמן עולה.

אז אפשר להחליף (כמו במחשבים , למרות שזה לא מושלם)

אפשר כמובן גם להחליף רכיבים נוספים - כמו מסך שנשבר, שהתרוקנה וכ'ו וכ'ו... כל טלפון ברמת הקושי שלו.

זה נכון שאתה לא יכול להעביר רכיבים לטלפון הבא (למעט SD) - אבל במה זה שונה ממחשבים ניידים? שם אתה יכול להעביר בחלק מהמקרים את הRAM והדיסק הקשיח - וכאן נגמר הסיפור?

לסיום - ארצה לומר שהxiaomi mi5 הוא לא טלפון יקר בשום אמת מידה שלי. לפני מספר שנים רכשתי את הmeizu m9 מסין (מהיצרן) ב440 דולר. לדעתי 1500 ש"ח זה סכום הגיוני לשלם על מכשיר סלולרי - והmi 5 נמצא מתחתיו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מסכים עם מה שאתה אומר (פותח השרשור) . גם במקרה שלי מחירי המכשירים שאני קונה הם במגמת ירידה (שלא תעלה לעולם!) :)

אני פשוט מצאתי את האיזון בין מכשיר שיספק אותי לבין המחיר בmi5.

אני גם מחזק את דבריו של אור, המחיר בו הmi5 נמכר בארץ היה בגדר פנטזיה עד לפני שנים בודדות ביחס לתמורה שהוא נותן.

אם תוכל להסתפק במכשיר צנוע יותר, לך על זה :) 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של אור כהן

מה שאתה אומר תקף לחלק מהסמארטפונים - כמו הLG G6 לדוגמא. אבל לסמארטפון כמו הHTC 10 - יש קהילה בינלאומית שממשיכה לפתח לו רומים (לא רשמיים כמובן) - וכך אתה יכול להמשיך ולשמור על מכשירך עדכני מעבר לתקופת החסד של השנתיים.

עובדה חיה לכך היא מכשיר הGALAXY S3 של אמי - הוא כרגע מריץ Android 7.1! כאשר הפסיקו לתמוך בו ב4.3.

מדובר על מכשיר בן 5 שעדיין מקבל עדכונים (לא רשמיים) ועובד יותר טוב מאי פעם.

אז אתה מבין? אם אתה קונה טלפון עם אפשרות להתקנת רומים מקוסטמים (גם הXIAOMI MI5 נכנס לקטגוריה הזאת) - הסיכוי שהמכשיר יישאר רלוונטי, פעיל ועדכני לאורך זמן עולה.

האמת שמה שאתה אומר זה משהו שלא חשבתי עליו..

האם לסמארטפון יש קהילה של מפתחים.

אתה צודק מאד.

תגיד, יש אתר שאולי מרכז את כל הרומים שיש לכל הטלפונים מכל היצרנים?

כך בן אדם שיש לו יכול לבדוק אם הוציאו משהו עבורו באחת השנים.

יהיה מעניין לגלות פתאום שיש משהו עבור הטלפון הישן שיש לי...

ציטוט של אור כהן

לסיום - ארצה לומר שהxiaomi mi5 הוא לא טלפון יקר בשום אמת מידה שלי. לפני מספר שנים רכשתי את הmeizu m9 מסין (מהיצרן) ב440 דולר. לדעתי 1500 ש"ח זה סכום הגיוני לשלם על מכשיר סלולרי - והmi 5 נמצא מתחתיו.

אז אתה נדיב.. :)

או שהצרכים שלך מסמארטפון, הם כאלה שמצדיקים מחיר יקר,

למשל בגלל שאתה משחק משחקים כבדים בתלת-מימד, ולכן צריך חומרה שהיא המילה האחרונה..

מי שלא משחק במחשקים כבדים בתלת-מימד בפלאפון, לא באמת צריך את החומרה האחרונה והיקרה.

ציטוט של OvO

אני מסכים עם מה שאתה אומר (פותח השרשור) . גם במקרה שלי מחירי המכשירים שאני קונה הם במגמת ירידה (שלא תעלה לעולם!) :)

אני פשוט מצאתי את האיזון בין מכשיר שיספק אותי לבין המחיר בmi5.

אני גם מחזק את דבריו של אור, המחיר בו הmi5 נמכר בארץ היה בגדר פנטזיה עד לפני שנים בודדות ביחס לתמורה שהוא נותן.

אם תוכל להסתפק במכשיר צנוע יותר, לך על זה :)

נכון..

כשחושבים על זה, התמורה שמקבלים עכשיו על אלף וקצת שח, היא מדהימה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מצרף קישור לקהילה של MI5

https://forum.xda-developers.com/mi-5

באתר יש כל מני מכשירים - פשוט תקליד את שם המכשיר שלך בגוגל בצירוף המילה XDA ואני בטוח שתמצא.

רק שים לב שלרוב רק מכשירי הSNAPDRAGON יקבלו תמיכה של רומים - כי לרוב הקודים שלהם פתוחים למפתחים (זאת בניגוד לhuawei, או אפילו סמסונג שלא משחררת את הקודים שלה, וגם שמייצרת דגמים רבים לטלפונים - כך שחלקם אינם נותנים אפשרות להתקין רומים (כמו הV20 בארץ, או הG6. הG5 מצד שני נותן אפשרות זו)

הסיבה היחידה שלא רכשתי את הMI 5 היא שהוא לא עונה על צרכיי - אני מחפש מכשיר ספציפי (מצלמה טובה, אפשרות להתקין רומים, איכות מעולה ואפשרות לחיבור לטלויזה באמצעות כבל ישיר למשחקים) - הHTC 10 עונה על הדרישות עבורי, ולכן בעוד חצי שנה כשאסע לאילת - כנראה ארכוש אותו.

בנוסף - שים לב שהMI 5 64GB נמכר רק בצבע לבן - שזה לא כוס התה שלי.

אבל! אם הייתי מחפש טלפון חדש ללא הדרישות המודגשות לעיל - הMI5 היה אופציה ראוייה בהחלט - כי המצלמה שלו ממש לא רעה, ואפשר להתקין עליו רומים - בניגוד מוחלט לREDMI NOTE 4 (שמבוסס על מדיהטק).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של אור כהן

מצרף קישור לקהילה של Xiaomi MI5

https://forum.xda-developers.com/mi-5

תודה

אגב,

מצאתי אתר שמרכז רומים למכשירים מכל היצרנים..

http://www.needrom.com/

ציטוט של אור כהן

אפשרות לחיבור לטלויזה באמצעות כבל ישיר

בטלפונים עם חיבור לטולויזיה, איזה יציאה יש להם? mini-HDMI?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של OvO

לרוב זה mhl כמה שאני יודע (שזה סוג של hdmi).

http://www.mhltech.org/consumer.aspx

דווקא המכשירים החדשים זה לרוב slimport ולא mhl

http://www.slimportconnect.com/slimport-supported-devices/

אפילו הורידו את תמיכתם מMHL במכשירים החדשים שלהם (XZ).

לכן הHTC 10 קורץ לי כלכך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אי דווקא מבסוט מהMHL :) יש לי S4 עם MHL 2.0 ואני מוציא 1080P 60FPS עם יכולת להטעין את הטלפון - מה שהSLIMPORT לא מאפשר (להטעין)

אני מניח שניתן לרכוש כזה מתאם שיעבוד עם הHTC10 ויוכל גם להטעינו בו זמנית

https://www.amazon.co.uk/gp/product/B018E5L53S/ref=ox_sc_sfl_title_1?ie=UTF8&psc=1&smid=A3P5ROKL5A1OLE

אבל זה 215 ש"ח :(

נו טוב... יש עוד זמן עד הרכישה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לי הmhl עשה קצת בעיות בזמנו, בעיקר ברכב עם מערכות סטראו double diin בmirroring.

(אם כי יש סיכוי טוב כי המערכות הן אלה שהיו מעאפנות)

בניגוד לmini ששירת אותי נאמנה עם הטבלט הסיני שלי :) 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה חברים על דיון מועיל ביותר, שבא לי בדיוק בזמן! ואני בטוח שגם לקוראים רבים נוספים.

RADAR - השיקולים שהעלית לגבי רכישת ניידים, בעיקר באספקט המחיר מול תמורה ולאורך זמן, נכונים ביותר, למעט נקודה אחת: המחיר הבסיסי עצמו. ההשוואה למחשב נכונה ברמת הטיעון, אבל כמה עולה מחשב עם רכיבים טובים? פי כמה וכמה מטלפון נייד, וזה נכון שבעתיים לגבי , שכפי שאמרו לפניי, יותר מתאימים להשוואה לטלפונים מבחינת אופי המכשיר עצמו.

לכן כולנו מוכנים לבלוע את חוסר האפשרות להחליף/לשדרג/להעביר רכיבים ממכשיר למכשיר, רק כי רמת המחירים כעת לניידים מצויינים היא כ"כ נמוכה. נראה לי שכולם פה גם מסכימים שלרכוש חתיכת חומרה+תוכנה מופלאה כמו טלפון , עם ביצועים ורכיבים מצויינים (גם אם לא הכי טובים שיש בשוק), והכל בטווח מחירים של 1000 ואף 1500 ש"ח - זה דיל לא יאומן.

אז הגענו לזמנים טובים, ואפשר לחגוג קצת. תוספת של כמה מאות שקלים למכשיר כ"כ קריטי כמו שווה כל שקל - תחשוב כמה אתה מוציא על ארוחה בחוץ, שהיא חד-פעמית ותישכח אחרי יום... 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש הבדל בין מוצר משתלם ומוצר זול - זה לא הכרח אותו הדבר, והאמת? זה דבר די נדיר - כי אותו sweet spot הוא זה שקובע את הפופלאריות של אותו מוצר, במידה ואנשים מסוגלים להתעלם מדברים כמו מותג או ארץ ייצוג. מוצר משתלם הוא לא בהכרח זול, ומוצר זול הוא עניין של פרספקטיבה אישית.

ה-MI5 הוא מוצר שהוא יחסית זול - ביחס לשאר כלל הסמרטפונים הקיימים בשוק. בשבילך הוא יכול להיות יקר, כי בכל זאת העלות שלו גבוהה מן העלות של הסמארטפונים הקודמים שלך.
ה-MI5 הוא גם משתלם - כי הוא נותן לך חומרה שכמעט שום סמרטפון, אם בכלל, נותן לך במחיר שלו.
זאת הסיבה שהוא הראשון שעליו המלצתי - הוא כן כולל את 2 האספקטים החשובים הללו בצורה די שווה (שוב - אותו sweet spot).

הרדמי 4 גם מעולה -  הוא זול בצורה חד משמעית, אבל לא בהכרח משתלם כמו ה-MI5. תראה את הפרש העלויות ביניהם (שהוא לא בשמיים), ותראה את מה שאתה מקבל עם הפרש זה. לא מדובר רק על מכשיר חזק יותר, אלא גם על מכשיר איכות בניה טובה יותר ומאפיינים עדיפים כמו . אתה גם לא יודע מה יהיה בפועל מה שיגביל אותך בעתיד - האם זה יהיה משהו חומרתי, או תוכנתי.

לכן בסופו של דבר רק אתה יכול להחליט מה עדיף עבורך. תתבסס על סקירות וביקורות אמינות על המכשירים שאתה מתלבט לגביהם ובצע את ההחלטה המתאימה ביותר עבורך. בד"כ בפורומים - בין אם פה או כל פורום אחר בעולם - לא יתנו לך המלצה חד-משמעית על מוצר אחד ספציפי. הבחירה הסופית תלוי אך ורק בך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...