לקנות Xiaomi או להמנע מהם? - עמוד 8 - גאדג'טים ומובייל - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

לקנות Xiaomi או להמנע מהם?

radar

Recommended Posts

כל אחד והדרישות שלו. אחותי למשל פרט לפייסבוק, וואטצאפ וגלישה סטנדרטית לא עושה שום דבר, כלומר אינה צריכה סמארטפון חזק. למען האמת, גם ה-M2 שלי היה מספיק לה מעל ומעבר כי סה"כ בשימוש כללי הוא רץ חלק מאוד. הדרישה העיקרית שלה היא טובה (גם תמונות וגם וידאו), שכן יש לה 2 בנות קטנות שהיא רוצה לצלמן באיכות כמה שיותר גבוהה. זו הסיבה שהיא קנתה לעצמה בזמנו את ה-S6. בעע. בפועל, אם היה סמארטפון בעלות של נניח 800 ש"ח עם מפרט חלש יחסית אבל סופר איכותית - הרבה אנשים היו הולכים על זה.

הרדמי 4 מצלם בצורה טובה, אך עדיין אין לו מספיק פילטור פיזי נגד מצבים בעיתיים כמו תאורה חזקה, חושך ושילוב של השניים (ניגודיות גבוהה). אני אישית, בתור אחד שלא מצלם הרבה אבל כן רוצה שהתמונות שלי בטיולים יצאו באיכות טובה - בהכרח אקנה סמארטפון עם טובה, גם אם זה אומר שאצטרך להוסיף עוד כמה מאות שקלים ספציפית בשביל זה.

אגב בנוגע למצלמות רגילות (standalone) - השוק שלהן מצטמצם כל שנה באופן די מובהק מאז כניסת הסמרטפונים. מובהק ברמה שסמסונג הודיעה לפני זמן לא רב שהיא מפסיקה לגמרי לייצר מצלמות. החברות היותר "רציניות" עוד איכשהו בחיים בזכות מצלמות DSLR, כי מצלמות פשוטות מאלו אולי עוד איכשהו מצלמות בצורה טובה יותר מאלו המובנות בסמארטפוני הדגל, אך עדיין ההבדל באיכותיות לא מצדיקה נשיאה של ייעודית.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 119
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

אני מניח שאתה מדבר על שוק הpocket cameras - אכן. השוק שלהן כמעט נעלם. לי עוד יש בבית coolpix s560 שאין לה שימוש כרגע לאחר שהסאמרטפונים השתלטו.

מה שאנו צריכים זה עוד 1020 למיניהם :D 

גם המצלמות כמו של הP9, P10 וMATE שמשתמשות ב2 חיישנים להפקת תמונות סטילס איכותיות - גם הן עוזרות להפוך את הבחירה בין ייעודית וסמארטפון לטול לקלה יותר.

גילוי נאות: בטיול האחרון שלי לספרד סחבתי את הDSLR שלי איתי בתיק לכל מקום. לא הכי כיף לעשות איתה tracking - אך התמונות יצאו מאוד איכותיות. במיוחד בלילה.

האם זה היה שווה את זה? אני לא בטוח. עם זאת הGALAXY S4 שברשותי לא היה מצליח להוציא כאלו.

למזלי יש לי שימוש נוסף (והוא למעשה השימוש המקורי) למצלמת הDSLR שלי - וזה צילום גרמי שמיים עמוקים בלילה עם טלסקופ. זה משהו שסמארטפון כרגע לא יכול לעשות משלל סיבות (בעיקר גודל החיישן) אז אני בטוח ברכישתי.

אבל אם היה לי מכשיר כמו הP9/MATE/P10 לטיול? כנראה שלא הייתי מביא את המצלמה.

אגב - המכשיר הבא שאני מתכנן לרכוש הוא הHTC 10. קראתי עליו קצת ביקורות והבנתי שהמצלמה שלו היא לא הכי טובה, אבל נמצאת שם למעלה. אני מקווה שהוא יוכל לעשות את העבודה וישכנע אותי לא להביא את המצלמה לטיול הבא - ובכך הDSLR שלי (canon 450d שנרכשה ב400 ש"ח) תהפוך למצלמת טלסקופ תמידית

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של radar

חחחח גם אני רציתי לכתוב לו את זה אחרי שהוא כתב את זה..

האמת שאני חייב להגיד לכם שאני מתקשה מנטלית להוציא סכום גדול על סמארטפון (250$ זה סכום גדול.. מאד),

ואני אגיד לכם למה..

אם אתם קונים מחשב למשל - מחשב דסקטופ,

אז שווה לכם להשקיע בחלקים.

למשל מסך טוב, כונן SSD גדול, כל חלק פנימי, וחיצוני-היקפי, אתם תבחרו משהו טוב.

הסיבה היא הגיונית:

אתם רוצים מחשב טוב.

כמו כן, אם חלק מסוים במחשב מתקלקל, אין בעיה להחליף אותו ספציפית,

וכך המחשב (על כל חלקיו הטובים שקניתם) ימשיך לעבוד.

בסמארטפון זה אחרת:

אתה יכול לקנות טלפון טוב ויקר של Xiaomi, לדוגמא ה-Mi5,

אבל מספיק שמשהו אחד יהרס בו, אז הלכו לכם כל החלקים האיכותיים שלו.

אם אתם קונים סמארטפון עם הרבה זכרון אחסון, או מצלמה איכותית מאד עם OIS ב-4 צירים, או כל דבר טוב אחר כזה,

לא תוכלו להעביר אותם לסמארטפון חדש..

כנ"ל אפילו לגבי יציאה של גרסא חדשה למערכת הפעלה:

במחשב הדסקטופ שקניתם, אם אחרי שנה יצאה מערכת הפעלה חדשה ואתם מעוניינים לעבור אליה, אין בעיה:

תפרמטו את המחשב, תתקינו את המערכת הפעלה, תורידו מאתרי היצרנים של החומרה שלכם את הדרייברים עבורם,

והמחשב הטוב שקניתם, ימשיך לשרת אותכם, ולא יפסיק אחרי שנה-שנתיים ומתיישן.

בסמארטפון אין את זה.

אתה קונה משהו טוב, אבל תלוי ביצרן שישחרר לך גרסאת מערכת הפעלה חדשה, אם בכלל.

(וגם אם הוא ישחרר, הוא בד"כ יעשה את זה עד שנה קדימה, בניגוד למחשב דסקטופ שאתה יכול להשתמש בו הרבה יותר, ולא רק שנה אחת של עדכון).

בקיצור מהסיבה הזו קשה לי להשקיע בזה סכום גבוה.

פשוט בגלל שאני יודע שזה לזמן קצר ומוגבל,

בגלל חוסר היכולת להעביר את החלקים, או לפרמט בעצמי ולהתקין מערכת הפעלה עם גרסא חדשה בעתיד.

סמארטפון זה סוג של מכשיר "חד פעמי",

חד פעמי לגרסא (או שתיים, במקרה הטוב של יצרן שישחרר עדכון) של מערכת ההפעלה שקנית אותו איתה.

מהסיבה הזו אני ממליץ לחברים ומשפחה לא לקנות סמארטפון יקר, ולא לפוצץ מבחינת הרכיבים.

אין טעם להשקיע ולקנות סמארטפון עם 128GB אחסון, כי לא תוכלו להעביר אותם אח"כ כשתעברו לטלפון אחר..

(בניגוד ל-SSD במחשב למשל, שם בהחלט תוכלו להעביר אותו למחשב אחר אם תרצו, ולכן הוא כן שווה את ההשקעה)

מסכים לגמרי:goodposting:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

@אור כהן שאלה כללית לגבי מחשבוני המס באמאזון שהזכרת בשרשור אחר, נראה שאתה מנוסה בקניות אתם.

כשהם גובים את האקסטרה בעת התשלום, כלומר כשכתוב שם shipping+import fees, איך יודעים בארץ ששילמת כבר על המס? :huh:

האם ייתכן חיוב כפול? ואם כן מה עושים במצב כזה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בארץ לא יודעים, גובים לפי המס המשוער כדי לשלם בעצמם, אם הם שילמו פחות מחזירים לך, אם הם שילמו יותר הרווחת.

אמאזון זה .

שים לב שזה רק מתי שהם רושמים שהתשלום כולל הכל, יש מוצרים שלא נחשבים מוצרים שלהם או איך שלא נגדיר את זה ואז המיסים בארץ מה שיוצא וגם לא גובים מיסים מראש.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוקיי. אז אם כתוב shipping + payment fees, זה נחשב הכל כולל הכל? ואחרת לא?

כי אני רואה למשל מחירים ממש ממש טובים על gtx 1070/1080, ואני רואה שמבחינתם 100$ +- זאת העלות עבור משלוח כולל הfees הנוספים (שזה ממש מעט יחסית).

השאלה היא, אם לא יכול להיווצר מצב שאני אצטרך לשלם תשלום נוסף באיסוף החבילה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה כולל הכל, תחשב לבד, תוסיף כ20$ דולר משלוח סביר שרשום בדיוק כמה, לעלות המוצר, תכפיל הכל ב0.17 וזה המיסים.

99.9% שלא תשלם משהו נוסף, ה0.1% זה הסיכוי לטעות או משהו בסגנון וגם אז השרות לקוחות שלהם יסדר את זה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של OvO

אני רואה למשל מחירים ממש ממש טובים על gtx 1070/1080, ואני רואה שמבחינתם 100$ +- זאת העלות עבור משלוח כולל הfees הנוספים (שזה ממש מעט יחסית).

באמת 100$, כולל משלוח?

ממש שונה מהחירים בארץ..

http://www.zap.co.il/models.aspx?sog=c-graphiccard

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוקיי. אז אם כתוב shipping + payment fees, זה נחשב הכל כולל הכל? ואחרת לא?

כי אני רואה למשל מחירים ממש ממש טובים על gtx 1070/1080, ואני רואה שמבחינתם 100$ +- זאת העלות עבור משלוח כולל הfees הנוספים (שזה ממש מעט יחסית).

השאלה היא, אם לא יכול להיווצר מצב שאני אצטרך לשלם תשלום נוסף באיסוף החבילה.

רק במוצרים שנשלחים ישירות על ידי ולא על ידי חנויות צד שלישי באמזון.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הבנתי. תודה. מזל שלא חסרים כאלה :) 

אני בוהה עכשיו בדף מכירה של gtx 1080 בגרסה יחסית צנועה OC windforce 3.

יוצא 570 דולר אחרי משלוח ומס. זה בערך 2100 שקל , זה מחיר פצצה! 

באילת כרטיס דומה עולה 2461 שקל. 360 שקל יותר ! מגניב :)  (למרות שנראה לי שאפשר לסחוט הנחה של 100 שקל בסכום כזה מksp באילת)

יש לי הרגשה שיהיו טובים יותר אפילו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...