צריך הסבר על פרטשנים לדיסקים - אמצעי אחסון - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

צריך הסבר על פרטשנים לדיסקים

kobi_sion

Recommended Posts

יש לי מחשב עם 3 דיסקים

1. SSD לא מחולק

2. דיסק פנימי  2 טרה מחולק ל 8פרטישנים

3. דיסק 4 פנימי טרה מחולק ל 10 פרטישנים  פורמט ב GPT

דיסק חיצוני 4 טרה מחולק ל 10 פרטישנים 

כשאני מחבר את החיצוני לא רואם חלק מהדיסקים  יכול להיות שלא רואים גם פרטישן  אחד מהדיסק הפנימי של ה 4 טרה  

כנראה שעברתי את מס הדיסקים  שהמערכת מתירה להציג

ראיתי שיש פתרון שקוראים לו דינמיק דיסק של וינדווס

1. איך אני מעביר  את המערכת / חלקה לדינמיק דיסק של וינדוס ?

2. מה החסרונות/ 'יתרונות -

3. כמה , אם בכלל אני מוגבל מבחינת פקטישנים / וליומים למערכת ?  ואיך המערכת מתיחסת לזה ?

4. איך מתבצעת ספירת הוליומים והפרטישנים למערכת כאשר יש מערכת עם שני סוגי חלוקה

4. אם כבר על אחד המחיצות יש לי חומר האם הוא יאבד ? בהעברה

5. במידה ואני מעביר דיסק שהועבר לדינמיק דיסק למחשב אחר האם יכולה להיות בעיה בזיהוי שלו ?

אם יש סרטונים שיכולים לעזור או שנותנים פתרון לכל/ חלק מהשאלות שתפו

קובי

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של kobi_sion

יש לי מחשב עם 3 דיסקים

1. SSD לא מחולק

2. דיסק פנימי  2 טרה מחולק ל 8פרטישנים

3. דיסק 4 פנימי טרה מחולק ל 10 פרטישנים  פורמט ב GPT

דיסק חיצוני 4 טרה מחולק ל 10 פרטישנים 

כשאני מחבר את החיצוני לא רואם חלק מהדיסקים  יכול להיות שלא רואים גם פרטישן  אחד מהדיסק הפנימי של ה 4 טרה  

כנראה שעברתי את מס הדיסקים  שהמערכת מתירה להציג

ציטוט של kobi_sion

אוקי, עשית ממש סלט מהכל.

לגבי מקסימום מחיצות, אתה אפילו לא קרוב לדעתי. העניין הוא, מה ההגיון בלחלק את הדיסק הפיזי שלך לשמונה מחיצות שונות? יותר הגיוני שפשוט המחיצה שלך לא משוייכת לאות לוגית לכונן או שהיא בכלל ב off line

ראיתי שיש פתרון שקוראים לו דינמיק דיסק של וינדווס

דיינמיק פרטישן הוא פתרון אם רוצים להגדיל או להקטין את גודל המחיצה דרך מערכת ההפעלה ולא על ידי תוכנה חיצונית. במקרה שלך זה לא ישנה את מה שמערכת ההפעלה רואה גם אם אתה על basic  או על דיינמיק

ציטוט של kobi_sion

1. איך אני מעביר  את המערכת / חלקה לדינמיק דיסק של וינדוס ?

פותח את ה Disk managment קליק ימני על הדיקס/פרטישן ומעביר את המחיצה לדינמיק. קח במחשבון שהמעבר לדינמיק הוא קל חזרה לאחור בעייתית יותר.

2. מה החסרונות/ 'יתרונות - כמו שכתבתי לך למעלה, מעבר לדיינמיק מאפשר לך להגדיל ולהקטין את המחיצה בלי בעיה דרך ניהול הדיסק .אין יתרון של ביצועים או משהו דומה.

3. כמה , אם בכלל אני מוגבל מבחינת פקטישנים / וליומים למערכת ?  ואיך המערכת מתיחסת לזה ?

כמה שזכור לי מגבלת מערכת היא ברמה של עשרות מחיצות אבל לא סגור על זה. אני מגיע מסביבה של יוניקס ולינוקס שם זה שונה ומותאם למערכות גדולות יותר. השאלה למה אתה צריך לחלק דיסק פיזי ליותר משתיים שלוש מחיצות לוגיות?

4. איך מתבצעת ספירת הוליומים והפרטישנים למערכת כאשר יש מערכת עם שני סוגי חלוקה

אין ספירה. כל פרטישן שאתה יוצר מקבל אות כונן לוגית ומערכת ההפעלה אמורה לראות אותה כדיסק פיזי לכל דבר. כפי שהסברתי אין משמעות אם זה בייסיק או דיינמיק מלבד היכולת להגדיל ולהקטין את המחיצה באופן ישיר דרך מערכת ההפעלה. 

4. אם כבר על אחד המחיצות יש לי חומר האם הוא יאבד ? בהעברה

במעבר מבייסיק לדיינמיק לא.  בחזרה ידרוש ממך לפרמט אלא אם אתה משתמש בתוכנה חיצונית שאז אפשרי אבל עדיין עם סיכוי כלשהו.

5. במידה ואני מעביר דיסק שהועבר לדינמיק דיסק למחשב אחר האם יכולה להיות בעיה בזיהוי שלו ?

אם אתה מעביר את הדיסק למחשב אחר שגם תומך בדיינמיק אז לא תהיה שום בעיה לראות אותו. מערכות ישנות יתכן ויתקשו או לא יראו את המחיצה. 

אם יש סרטונים שיכולים לעזור או שנותנים פתרון לכל/ חלק מהשאלות שתפו

קובי

מקווה שעזרתי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

WIZI תודה על התגובה המהירה

1. איך אני בודק אחת ולתמיד מה המקסימום פרטישן האפשרי ?

(במקור החלוקה באה להקל על התמצאות בחומר שקיים עליהן - בפועל זה לא קורה)

2. במידה ואני רחוק ממספר מקסימלי של פרטישנים מדוע כשאני מחבר דיסק חיצוני אני לא רואה מחצית מהפרטישנים בו ?

3. האם יש תוכנת ניהול שכן תראה ותאפשר לי לעבוד עם החומר על המחיצות.

2.  במידה ואני על הגבול (מקסימום חלוקות ) האם אפשר לעשות MERGE בלי לדפוק את מה שעל המחיצות ?

3. יש תוכנה טובה לזה - לעשות MERGE ? 

קובי

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1. אוקי מתקן את מה שאמרתי על מספר המחיצות המקסימלי. זה תלוי אם מדובר על MBR - Master Boot  Record או על GPT.  אם מדובר על MBR זה יהיה Primary ואז השאר Extended  ושם לדעתי אתה מוגבל לכל דיסק 4 Pri ואם אני לא טועה עוד 4 Ext. אם אתה עובד עם GPT - GUID Partition Table ניתן עד 128 מחיצות על דיסק.

2. כמו שכתבתי בתשובה 1, אם אתה על MBR יש מצב שעברת את המספר המותר של מחיצות.

3. כן MiniTool Wizard או Paragon Partition Manager. התוכנות הללו בתשלום

4. התוכנות שציינתי יודעות לעשות merge  בלי בעיה.

אם חשוב לך יותר מ 4 מחיצות , זה רק עם GPT.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 3 שבועות מאוחר יותר...

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...