התייעצות לגבי מפרט למחשב רנדר סימולציה וקומפוזיטינג - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

התייעצות לגבי מפרט למחשב רנדר סימולציה וקומפוזיטינג

Yuval Kolton

Recommended Posts

ב"ה

שלום חברים,

אשמח לשמוע את חוות דעתכם המקצועית לגבי מפרט למחשב VFX שמיועד במקביל לסימולציות עצומות ורינדורים כבדים מאד !! בעיקר בתוכנות : Vray - 3D-max - Realflow - FumeFX- Octane render - Houdini - Aftereffects  

התקציב שלי עומד על 23,000 ש"ח,

להלן המפרט:

FSP Hydro G 750W PFC Gold 80+ 
Intel i7 6900K / 2011-V3 Box  
Gigabyte GA-X99-SLI Retail
Corsair Water Cooling H115i - לעבודה עם אוברקלוקינג
4X Corsair 4 32G (16Gx2) 3000 (לסימולציות כבדות מאדד)
Samsung SSD 1.0TB 850 EVO 2.5" SATA III - למערכת הפעלה
2X - WD 4.0TB 64MB SATA3 Red NAS WD40EFRX 9 - לשמירת cache של סימולציות ורינדורים
Nvidia TITAN X 12GB Pascal - לסימולציות ומנועי רנדר שתומכים ויתמכו בעתיד ב GPU (אני מודע ל GTX 1080ti הבעיה שאני לא בטוח שאוכל לחכות עם הרכישה יותר מכמה ימים\שבועות, כך שה Titan X כנראה יהיה הבחירה שלי, (מה הערכת הזמן עד הגעת ה1080ti לארץ ?)
Fractal Design Define R5 Blackout
נתב להחלפת תצוגת המחשב

(יש לציין שההצעה הזו התקבלה עם תג מחיר של = 20,000 ש"ח בערך כולל הרכבה ומשלוח עד הבית)

אשמח לשמוע את דעתכם המקצועית על שילוב הרכיבים יחד למערכת אחת והאם אתם מזהים איזה צוואר בקבוק שעלול להווצר ע"י חלק זה או אחר.

וכן אם יש לכם הצעות לשיפור ויעול מערכת כזו בתקציב שדובר (23,000 ש"ח)

יש לציין שאני עוקב אחר הדיון האחרון והמצויין שפתחה NBR ומודע לאפשרות של אבל בעיקר בתקווה שהוא יוזיל משמעותית את ה 6900K או אולי אפילו את ה 6950X לדעתכם יש סיכוי למשהו כזה בשבועיים שלושה הקרובים? (כנ"ל לגבי ה 1080ti שבטח יוזיל את המפרט אם יחליף את ה TITAN

בנוסף אשמח לדעת אם יש איזה מסך ענק ואיכותי שיוכל להשתרבב בתקציב הזה כל עוד זה לא בא על חשבון כוח עיבוד:)

תודה רבה!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לגבי כרטיס מסך GTX 1080 TI יהיו זמינים השבוע אבל גרסת FE ובסוף החודש גרסאות של AIB יהיו זמינים לרכישיה מחיר יהיה סביביות 3700-4500 ש"ח בארץ.

לגבי הוזלת מחירים על מעבדי INTEL לא נראה לי שיהיה בארץ בזמן הקרוב סביר רק בקיץ כי INTEL משיקה מעבדים חדשים SKYLAKE-X עם לוחות אם X299 סביר שנראה מעבדים כמו 12/24 ליבות וגם מנייח שלא יהיה כל כך יקר וסביר שנראה מעבדים של 8/16 כמו של סביביות 600-750$ אבל זה רק בחודש אוגוסט

לגבי מעבדי יש כבר ברשת TMS את מעבד R7 1700 מוכרים ב1800 ש"ח ויש לוחות אם החל מ500 ש"ח....

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

היי

מבחינתך, כרגע לפחות, יש בעיה עם פלטפורמת  AMD

וזה הבעיה שכמות ה - מוגבלת ל 64 גיגה.

בקשר למפרט שנתת, ה - כדאי שיהיה PRO ולא EVO

כי כמו כל המערכת, הוא הולך "להיטחן" די חזק ובפרו זה נותן יותר מרווח עד שיפריח את נשמתו.:)

וואחאד דילמה עם מה שאמר TECH בקשר לפלטפורמה חדשה של ,

אבל זה סיפור שלא נגמר.

מאחל לך שלפחות הדיון הזה יסתיים בעמוד הזה  :lol:.

אגב, למה לא פלטפומת בתקציב הזה ?

בהצלחה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

במחיר של 23K בדקת אם לא כדאי ללכת על ה Xeon או מחשב מותג אם מדובר על רינדורים כבדים? וגם ממליץ בסכום הזה ללכת על שני מסכים יתרום לך הרבה יותר ל workflow מאשר להשקיע בדברים אחרים.

לגבי ה 6950X  מאוד לא ממליץ לך ללכת כרגע עליו כי הראש שלי אומר שכמעט בטוח ויהיה ירידת מחירים.

כאשר מדובר על סימולציות תלך על המעבד  6950X כאשר יהיה ירידת מחירים ותלך על ה 1080 (לא TI אלא אם כן אתה יכול גם זה וגם זה) זה לפחות ההמלצה שלי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נקודה למחשבה.

מנועי רנדר אוהבים הרבה קאש במעבד עם כמה שיותר ליבות בשל אופי החישובים הרפידיטיבי שלהם.

Nir666 העלה נקודה חשובה.

ל-XEONים יש הרבה קאש.

וגם הרבה ליבות.

ובאמת משמעותי ההבדל ברינדורים.

והתקציב שלך גבוה ומאפשר זאת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

היי, תודה,

מה היתרון דווקא בXEON ? (אני כרגע עובד על זוג קסאון W5590)

מה המשמעות של יותר קאש בזיכרון המעבד ?

וכן למה את ה1080 ולא ה ti שלכאורה אמור לתת אחלה ביצועים?

וכן מתי לדעתכם בערך אמורה להתרחש ירידת המחירים של ה6950X ?

לגבי המסכים אני עובד כרגע על זוג ואני מחפש שיעביר לי את 2 התצוגות ממחשב אחד למשנהו, מכירים משהו טוב ?

תודה רבה ופורים שמיייח!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...