המעבד מתחמם מידי (7700K) - אוברקלוקינג וקירור - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

המעבד מתחמם מידי (7700K)

Sh_Dor_Lq

Recommended Posts

שלום לכולם

יש לי מחשב חדש עם מעבד 7700K שמורכב על לוח GIGABYTE Z270X 7. אני משתמש בקירור נוזלי CORSIAR H60.

הרכבתי את המחשב לבד (לא פעם ראשונה) ויש לי בעיה עם הטמפרטורה.

כל פעולה הכי קטנה שאני מבצע במחשב אני שומע את המאוורר שצמוד לרדיאטור מסתובב ממש חזק והטמפרטורה מגיעה ל60 מעלות (אפילו קצת יותר) וזה נמשך לכמה שניות בודדות.

אם אני משחק 17 לדוגמה אז לאחר כמה דקות המשחק כבר מתחיל לקרטע ובכל הזמן שאני משחק המחשב ""צורח""

מה לעשות?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

העצה הכי טובה למצב כזה, זה להפעיל אחריות של יחידת הקרור.

בד"כ זה המדחף של משאבת המים שממוקם על המעבד.

אישית, נסיוני עם הקרור מים של קורסיר לא הכי והיחידה שהיתה לי החלפתי עם (עכשיו מראה לי 23 מעלות..בעומס 40-45) ומאז (שנתיים) שקט לי..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של hugo123

העצה הכי טובה למצב כזה, זה להפעיל אחריות של יחידת הקרור.

בד"כ זה המדחף של משאבת המים שממוקם על המעבד.

אישית, נסיוני עם הקרור מים של קורסיר לא הכי והיחידה שהיתה לי החלפתי עם Antec (עכשיו מראה לי 23 מעלות..בעומס 40-45) ומאז (שנתיים) שקט לי..

הקירור כאן זה ממש לא הבעיה.

עשיתי עדכון לביוס והמתח למעבד ירד ובהתאם גם הטמפרטורה של המעבד אבל זה לא פתר לי את הבעיה.

כל פעולה שאני במחשב המעבד עולה למהירות מקסימום (4.5MHz) מגיע לאיזור ה60 מעלות.

הפעלתי את המשחק פיפא 17 (מקורי כמובן), מרגע ההפעלה ועד לתפריט הראשי (פחות מדקה), המעבד הגיע לניצול של 98% והגיע לטמפרטורה של 64 מעלות, המתח הגיע ל 1.258 ותדר עבד על 4504MHz .

חשוב לציין שמדובר במחשב חדש לגמרי

7700K

GIGABYE Z270X 7

16GB

750W +80GOLD

GIGABYE GTX 1070 G1

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

..עדיין נראה לי כמו הקירור, אבל זה נסיוני עם יח' אחת של קורסיר. יש מצב שאני טועה, זו בסה"כ דעתי האישית.
לא הבנתי למה אתה לא מפעיל את האחריות אם המחשב חדש לגמרי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של hugo123

..עדיין נראה לי כמו הקירור, אבל זה נסיוני עם יח' קירור אחת של קורסיר. יש מצב שאני טועה, זו בסה"כ דעתי האישית.
לא הבנתי למה אתה לא מפעיל את האחריות אם המחשב חדש לגמרי.

הקירור עובד מצוין, בזמן שאני לא פעולות במחשב, הטמפרטורה של המעבד עומדת על 26 מעלות בממוצע.

אני לא הפעלתי אחריות כי אני מנסה להבין אולי משהו בהגדרות לא בסדר או משהו שעשיתי לא נכון.

כשאני אדע שעשיתי כמיטב יכולתי לגרום למחשב הזה לעבוד בצורה תקינה וזה לא צלח, אממש אחריות.

האם נראה לך שאני בשלב שצריך לממש אחריות? אם כן אז לגבי מה? מעבד, .....

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני אדגיש נקודה פיזיקלית.  מעבד שעובד מתחמם. המעבד מתחמם מדי רק בגלל שהקירור לא מספיק. קרור מתאים   יקרר מעבד שנמצא תמידית במאה אחוז בתנאי שהקרור תקין ומורכב נכון..  הסיבה למעבד במאה אחוז ניתנת לאבחנה די בקלות בחלונות.

רוב המעבדים בשנים האחרונות  עובדים מצוין גם בטמפרטורות של למעלה מ 100 מעלות וחברות המותגיםהגדולות

מנסות לאזן בין טפרטורה ורעש הקירור, ולכן באזור ה 60 מעלות ללא עומס נפוצים למדי במחשבי מותג.

בתמונה חדש לגמרי ללא עומס  אבל גם ללא שום רעש של קרור.

Untitled.jpg

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של Ivan

אני אדגיש נקודה פיזיקלית.  מעבד שעובד מתחמם. המעבד מתחמם מדי רק בגלל שהקירור לא מספיק. קרור מתאים   יקרר מעבד שנמצא תמידית במאה אחוז בתנאי שהקרור תקין ומורכב נכון..  הסיבה למעבד במאה אחוז ניתנת לאבחנה די בקלות בחלונות.

רוב המעבדים בשנים האחרונות  עובדים מצוין גם בטמפרטורות של למעלה מ 100 מעלות וחברות המותגיםהגדולות

מנסות לאזן בין טפרטורה ורעש הקירור, ולכן מעבדים באזור ה 60 מעלות ללא עומס נפוצים למדי במחשבי מותג.

בתמונה דל נייד חדש לגמרי ללא עומס  אבל גם ללא שום רעש של קרור.

Untitled.jpg

מה המסקנה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

..למיטב הבנתי, פעם III, הקירור לא תקין. כשהמעבד בIDLE והטמפ. 26 זה לא מדד לכלום, כי תכלס המעבד כמעט ולא פועל.

גם לאור מה ש-IVAN כתב.

אם אתה לא בטוח, קח את כל הקוביה לחנות ממנה קנית את החלקים (בתקוה שלא קנית בכמה חנויות..) ובקש מהם לאבחן ולתקן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של hugo123

..למיטב הבנתי, פעם III, הקירור לא תקין. כשהמעבד בIDLE והטמפ. 26 זה לא מדד לכלום, כי תכלס המעבד כמעט ולא פועל.

גם לאור מה ש-IVAN כתב.

אם אתה לא בטוח, קח את כל הקוביה לחנות ממנה קנית את החלקים (בתקוה שלא קנית בכמה חנויות..) ובקש מהם לאבחן ולתקן.

המחשב נמצא בחנות לבדיקה שכל רכיבי החומרה בנפרד. במידה והקירור לא תקין, איזה דגם תמליצו לי לקנות?

מדובר במארז די קטן אז רק של 120ס"מ יכנס.

יש התלבטות לגבי 3 דגמים:

1. H75

2. Liquid Freezer 120

3. H80i V2

עדיפות לקירור כמה שיותר שקט.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של hugo123

Arctic Liquid Freezer 120 .

אם אתה לא יכול להרשות/להשיג לעצמך Antec (האמת הוא גדול, רדיאטור כפול..), יש לי איתו נסיון ארוך וממש טוב והוא גם מומלץ PCSILENT

לא הבנתי אם אתה מתכוון לARCTIC או לANTEC

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לדעתי המארז. איזה מארז זה,וכמה מאווררים יש בסך הכל,כמה מכניסים אוויר וכמה מוציאים אוויר. והאם הוא מרווח או שהכבלים במארז של הספק ושאר המערכת כמו סאטות חוסמות את האוויר.  

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של YONATAN DDD

לדעתי המארז. איזה מארז זה,וכמה מאווררים יש בסך הכל,כמה מכניסים אוויר וכמה מוציאים אוויר. והאם הוא מרווח או שהכבלים במארז של הספק ושאר המערכת כמו סאטות חוסמות את האוויר.  

הדגם של המארז הוא 200R

מאוורר אחד 12 מקדימה, מכניס אוויר

מאוורר אחד 12 מלמעלה מוציא אוויר

מאוורר אחד מאחורה שהוא בעצם קשור לקירור הנוזלי, מוציא אוויר.

אני לא חושב שיש כל קשר כי כל העבודה עם המחשב עד כה נעשתה בעיקר כשדלתות המארז פתוחות.

הכבל לא חוסמים את זרימת האוויר, הכל מסודר באזיקונים יפה מאוד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לוא יכולת לשים כפול רדיאטור (נדמה הוא נקרא KUHLER 1200), סבבה.

אם לא ייכנס למארז שלך (שציינת שהוא קטן), לעניות דעתי לך על ה- שגם הוא כפול מאווררים ורדיאטור מעובה, אבל בנוי אחרת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1. הטמפרטורות שלך נורמליות לגמרי , אין שום קשר לקירור שלך .

2. המאוורר צועק כי אתה צריך להגדיר את מהירות המאוורר בביוס או בתוכנה.

3. אם נשארת עם מערכת הפעלה קודמת  אז זו הבעייה , אתה צריך מערכת נקייה עם חדשים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...