ייעוץ על מיפרט מחשב High Level לעריכה ולתלת מימד (לא לגיימינג וללא OC) - עמוד 20 - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

ייעוץ על מיפרט מחשב High Level לעריכה ולתלת מימד (לא לגיימינג וללא OC)

NBR

Recommended Posts

אור, אני חולק בנוגע ליצאו עוד ועוד.....

זה נכון ומוצדק ( יותר נכון היה מוצדק ) בתיקטוקים של .

עשר אחוז כאן ועוד כמה שם......  זה לא הצדיק המתנה לדור הבא.

אממה, כאן מדובר בשיפור של סדרי גודל ולא רק מצד אלא גם מצד !

כזה דבר מזמן לא היה.

לכן, לעניות דעתי, כדאי ( מאוד, אפילו ) להמתין.

ועוד דבר, בכללי ברשותכם - 

כל מי שמביע כאן דעה, מדבר מדם ליבו וכמיטב הבנתו.

לא רואה כאן ( תודה לאל ) משחקי אגו ו"ראש בקיר" או אני יודע הכי וכו' וכו',

וכבר היו דיונים מעולם......

לכן, בוא לא נזכיר את העניין להבא, כי ברור שלכולנו מטרה אחת רק לא תמיד דיעה אחת, וטוב שכך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 369
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

אם כך - עליך להבין את ההשלכות

1. המתנה עד סוף אוגוסט לפחות עד רכישת מערכת חדשה (תאריך השקת הSKYLAKE X והX299 המשוער) + חודש לפחות להייצבות המחירים - כלומר המתנה של חצי שנה לפחות

2.  אתה מניח כי תיהיה הורדת מחיר בשוק האקסטרים - דבר זה לא וודאי, ובמידה ואינטל תחליט לעשות זאת - היא פוגעת בשוק הXEON שלה, ולכן ממש לא בטוח ואפילו לא סביר שתבחר למכור מעבד 8 ליבות ו16 נימים ב330 דולר כדי להתחרות ב1700X. כלומר ההמתנה לא בהכרח תניב פירות

3. יציאת דברים חדשים בשוק שעלולים לפתות את NBR להמשיך לחכות - כמו V4000, PLUS ומה לא... אם היא חיכתה חצי שנה למעבד, למה שלא תחכה עוד חצי שנה למעבד/כרטיס מסך בעל ביצועים כפולים?

השאלה היא - האם NBR מוכנה לחכות לאחר הבנת המשמעויות הללו? האם היא רוצה בכך בכלל?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

האמת יש אפשרות נוספת קניית 1700\1800 ומכירתם בעוד חצי שני במידה והיא תרצה לשדרג, אני מאמין שהמעבדים הנ"ל ישמרו יות על הערך מאשר ה 7700k/6800/6950, זאת הדעה האישית שלי.

NBR הגיעה העת להחליט האם את מחכה או קונה עכשיו?

אחרי שקראתי את התגובה של אור כהן אני בדעה תקני עכשיו את ההכי טוב בשבילך שאת יכולה בלי להשתגע בתקציב, ובמידת הצורך תמכרי ושתדרגי.

אני כן מאמין שאינטל תטרוף את כל הקלפים, קשה לי לראות אותה משאריה לamd את הבכורכה למעבד ביתי עם הכי הרבה ליבות\נימים, אבל זה יכול לקחת חצי שנה או אפילו שנה אף אחד לא יודע.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של אור כהן

/כרטיס מסך בעל ביצועים כפולים?

???

הZEN PLUS אולי בשנת 2019-2020 וזה עם שיפור של 5% ל10% לעומת ...

לגבי מעבדי -X יהיה מעבד של 12/24 ליבות וגם הולך להיות מעבד של 6/12 ליבות על 10NM בסדרת Z370...

לגבי כרטיסי מסך במיוחד עבור VOLTA יוצא בקייץ בשנת 2018 ושיפור אולי של 15% לעומת GTX 1080 TI זה היה חד פעמי הקפיצה בביצועים בין TI לGTX 1080 TI אבל לגבי GTX 1080 TI לעומת הדור הבא זה יהיה 12NM או שיפור של 16NM... ולגבי כרטיסי מסך שיוצא בקיץ יהיה ברמת GTX 1080 פחות או יותר כרטיס המסך GTX 1080 TI יהיה הכי חזק לצרכן עבור משחקים לשנה שנה וחצי...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של TECH AMATEUR

???

הZEN PLUS אולי בשנת 2019-2020 וזה עם שיפור של 5% ל10% לעומת Zen...

לגבי מעבדי Skylake-X יהיה מעבד של 12/24 ליבות וגם הולך להיות מעבד של 6/12 ליבות על 10NM בסדרת Z370...

לגבי כרטיסי מסך במיוחד עבור VOLTA יוצא בקייץ בשנת 2018 ושיפור אולי של 15% לעומת GTX 1080 TI זה היה חד פעמי הקפיצה בביצועים בין GTX 980 TI לGTX 1080 TI אבל לגבי GTX 1080 TI לעומת הדור הבא זה יהיה 12NM או שיפור של 16NM... ולגבי כרטיסי מסך RX vega שיוצא בקיץ יהיה ברמת GTX 1080 פחות או יותר כרטיס המסך GTX 1080 TI יהיה הכי חזק לצרכן עבור משחקים לשנה שנה וחצי...

יש מקורות לכל מה שנוגע לאינטל? פעם אחרונה שבדקתי ב reddit.com/r/intel הם טוענים שהם לא יודעים כלום והכל שמועות, אני יודע שזה לא מקור מוסמך אבל הם יותר רגועים מאשר /r/amd.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של אור כהן

דיברתי נטו על ההבדל בביצועים בין המעבדים בהתאם לאופטימיזציה של כל תוכנה.

1. תוכנות לא יפתחו יותר לאט באף מקרה

2. את עלולה להתאכזב מזמן הרינדור שלוקח למעבד בעל 6 ליבות (כמו ה6800K) בהשוואה למעבד בעל 8 ליבות (כמו ה1700X)

3. את גם עלולה להתאכזב מזמן החישובים בזמן אמת של הRYZEN בהשוואה ל6800K

4. גם בWIN10 וגם בWIN 7 הכל ירוץ רגיל.

כל מעבד מצטיין בתחום אחר בעיקרון - ולדעתי עדיף לקחת את RYZEN ש"פחות טוב" בחישוב פעולות בזמן אמת, אבל להרוויח עוד 2 ליבות בציפייה כי תבוצע אופטימיזצייה למעבדי הAMD בחודשים הקרובים באותן תוכנות שלא מנצלות אותו בצורה הטובה ביותר לחישובים בזמן אמת.

גם אם לא תבוצע אופטימיזצייה - הביצועים של RYZEN רחוקים מלהיות גרועים בזמן אמת, ולדעתי הוא יענה על צרכייך. 

מה הכוונה חישובים בזמן אמת? (בפועל בתכל'ס, בעבודה איפה ארגיש את זה)

סורי על החפירות אני באמת מנסה להבין

לגבי אופטימזציה, זה משהו שמובנה ברכיב שאני קונה או סוג של עדכון שאני יכול להוריד מהרשת גם אחרי הרכישה?

תודה רבה

ציטוט של se7en

בקצרה 

דעתי שברור שתלכי על ה-P4000.

הוא לא כרטיס חלש בכלל.

ואפילו די חזק.

אבל

את אומרת שאת לא מרגישה בעיות עם ה-970.

אז בגישה קצת שונה, תקני את שאר המחשב.

תרגישי צורך, תשדרגי לכרטיס מקצועי.

אולי עד אז כבר יהיה V4000 באותו מחיר פי שתיים כח.

עריכה:

בגזרת המעבד הייתי הולך על הכי הרבה ליבות בתקציב.

וכל הדיבורים על (החוסר) של האופטימיזציה של המעבדים החדשים לא אמורים לרגש כי הוא אמור לשמש אותך כמה שנים טובות לא חודש...ועד אז....

יש פי מתי הP4000 תגיע לחנויות? לא הצלחתי למצוא.

לגבי שדרוגים, ללא ספק שהטכנולוגיה כל הזמן מתחדשת,

העניין הוא שאין לי יותר מה לחכות בנתיים בהשוואה למערכת הקודמת הרווחתי מעבד יותר חזק באותו מחיר, הוזלה של ה1080 ויציאה של הP4000.

(מה גם שהלקוחות מחכים לעבודות וחבל על הזמן, כפשוטו.)

התכנון שלי זה שהמערכת הזו תשמש אותי לפחות 5 שנים ואז אקנה מערכת חדשה/נוספת עם כל האפשרויות שהטכנולוגיה תציע אז.

לא נראה לי שאשדרג אותה עם כל מעבד או כרטיס חדש שיצא, לכן אני רוצה לקנות משהו טוב.

לגבי האופטימיזציה זה קשור גם  לכמות שנות השימוש?

ציטוט של askme

וואללה, ממש לא רוצה לחרבש את כל הדיון עכשיו,

כשכבר יש אור בקצה המנהרה ואוטוטו הכל נסגר, 

וגם שידוע לי שאין לך כבר סבלנות ומבחינתך היית קונה

את זה לפני שבויים לפחות, אבל .........

https://hwzone.co.il/community/topic/577106-amd-הולכת-להתחרות-בx99-של-אינטל-מעבד-1632/#comment-5053419

שזה בפירוש עולם אחר בשביל היישומים שלך.

עכשיו, ברור שתמיד יוצא יותר טוב ובלה בלה בלה,

אבל זה ממש מעבר לפינה, בפרספקטיבה של שנים שהמערכת תשרת אותך.

כמו שאמר אור כהן, זה לא ממש מעבר לפינה (לחכות חצי שנה+)

וזה גם לא ממש בתקציב

ציטוט של se7en

^^^

בינינו ככה?

אתה ממש צודק.

חחח

התקופה הכי "גרועה" לקניית מחשב חדש.

ממש גרועה.

הכל מתחדש ומתכפל.

אני מוכן להשאיל לך מחשב (בשיא הרצינות..בן 4) עם K3000M ו-i7 לאיזה חודשיים שלוש כדי להעביר אותה.

נייד.

סתם כי אין לו שימוש כרגע.

לא יודע מה להגיד.

כל יום שעובר זה עוד כמה אחוזים לכח.

:hitler:

עריכה חמורה!!!::::

צריך להחליף לנסיך (שהצעתי בהשאלה) את ה-HDD ל-SSD!!!!!!!!!!!!!

חוצמיזה הוא אחלה!

אין ספק שאתה נדיב מאוד, כנראה מסוג האנשים הנדירים.

תודה על הרצון הטוב.

אני ממש רוצה לקנות תוך שבוע גג שבועיים, לכן לא נראה לי יהיה אקטואלי. אבל באמת תודה.

ציטוט של se7en

^^^

דעתי היא שאתה גם צודק.

וזה מבאס אותי שאני מסכים עם שניכם.

מצד שני (שלישי?...שביעי?) היא מסתפקת כרגע במערכת לא ידועה עם 970.

אז מה באמת הלחץ?

המערכת ההיא נמצאת אצלי בהשאלה לבנתיים, אני רוצה לקנות משהו טוב יותר, ברור.

ציטוט של אור כהן

השאלה כאן למעשה מתחלקת ל2 שאלות:

1. האם NBR יכולה לחכות?

לדעתי התשובה היא כן. גם אם הביצועים יהיו פחות טובים, NBR כנראה תוכל להמשיך לחכות ולחכות ולחכות

2. האם נכון שNBR תחכה?

א. לדעתי התשובה היא לא. אני חושב כי אנו בsweet sport כרגע - מעבדים חדשים ערערו את השוק, ומציעים יחסי עלות-תועלת דימיוניים. גם כרטיסהP4000 הכפיל את כוחו בהשוואה לM4000.

ב. האם סביר להניח כי בעתיד מצב כזה יחזור? ברור שכן. כך הוא עולם החומרה, אבל אין סיבה שNBR תאלץ לסבול בינתיים ממחשב שעושה עבודה בצורה איטית יותר/לא איכותית (workflow ו10bit) כשכבר עכשיו היא יכולה להנות מחווייה שונה לחלוטין. היא גם לא צריכה לעבור למחשב נייד בהשאלה (הצעה מעולה אגב) כפתרון זמני - כי לדעתי הזמן בו אינטל תציג את תשובתה ההולמת הן מבחינת מחיר והן מבחינת השתקפותם בארץ יהיה רב מן המצופה.

כל מילה.

לא מתכוונת לחכות עוד. (רק לP4000)

ממש תודה לכולם!!!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של אור כהן

אני חושב שאנו דווקא בתקופה יחסית טובה אחרי שRYZEN נחתו - ועל פי מפות התגובה של אינטל, יקח לה לא מעט זמן להגיב.

זאת ועוד - מעבד ב1000 דולר הוא לא רלוונטי כרגע לNBR - ולכן ניתן "להסתפק" במעבד בעל 8 ליבות "בלבד".

רק צריך לחכות לP4000 ולקנות.

תמיד ניתן לחכות עוד ועוד ועוד וזה לא נגמר - מי כמוכם יודעים זאת.

לדעתי - עכשיו זו תקופה טובה לרכוש את המחשב, על אף כל הבעיות לכאורה באופטימיזציית מעבדי RYZEN.

מסכנה NBR, 29 עמודים אנו חוקרים את הנושא לעומק ומחכים - ולבסוף כאשר כמעט הגיעה עת הרכישה (הגעת הP4000 לפלונטר) אנו מחליטים לחכות אל עבר הלא נודע?

לא מתאים לדעתי (בלי לפגוע בדעותיו של אף אחד כאן כמובן שתרם לדיון רבות. זוהי דעתי האישית שאני תומך בה בלב מלא)

ממש לא מסכנה,

הולכת להתחדש בחתיכת מערכת:)

בכל מקרה לא יכולה לחכות יותר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של askme

אור, אני חולק בנוגע ליצאו עוד ועוד.....

זה נכון ומוצדק ( יותר נכון היה מוצדק ) בתיקטוקים של אינטל.

עשר אחוז כאן ועוד כמה שם......  זה לא הצדיק המתנה לדור הבא.

אממה, כאן מדובר בשיפור של סדרי גודל ולא רק מצד AMD אלא גם מצד אינטל !

כזה דבר מזמן לא היה.

לכן, לעניות דעתי, כדאי ( מאוד, אפילו ) להמתין.

ועוד דבר, בכללי ברשותכם - 

כל מי שמביע כאן דעה, מדבר מדם ליבו וכמיטב הבנתו.

לא רואה כאן ( תודה לאל ) משחקי אגו ו"ראש בקיר" או אני יודע הכי וכו' וכו',

וכבר היו דיונים מעולם......

לכן, בוא לא נזכיר את העניין להבא, כי ברור שלכולנו מטרה אחת רק לא תמיד דיעה אחת, וטוב שכך.

ברור לי שכל מי שכותב עושה זאת מתוך רצון אמיתי לעזור, באמת צל"ש.

אני שומעת את כל התגובות וככה מתקבלת תמונת מצב שנותנת אפשרות להחליט. אז תודה, באמת.

כמו שציינתי לא נראה לי הגיוני לחכות עוד חצי שנה (בקושי חצי יום:))

מקסימום זה יהיה במערכת של עוד 5 שנים.

ויש כאן עוד כמה סיבות טובות:

ציטוט של אור כהן

אם כך - עליך להבין את ההשלכות

1. המתנה עד סוף אוגוסט לפחות עד רכישת מערכת חדשה (תאריך השקת הSKYLAKE X והX299 המשוער) + חודש לפחות להייצבות המחירים - כלומר המתנה של חצי שנה לפחות

2.  אתה מניח כי תיהיה הורדת מחיר בשוק האקסטרים - דבר זה לא וודאי, ובמידה ואינטל תחליט לעשות זאת - היא פוגעת בשוק הXEON שלה, ולכן ממש לא בטוח ואפילו לא סביר שתבחר למכור מעבד 8 ליבות ו16 נימים ב330 דולר כדי להתחרות ב1700X. כלומר ההמתנה לא בהכרח תניב פירות

3. יציאת דברים חדשים בשוק שעלולים לפתות את NBR להמשיך לחכות - כמו V4000, Zen PLUS ומה לא... אם היא חיכתה חצי שנה למעבד, למה שלא תחכה עוד חצי שנה למעבד/כרטיס מסך בעל ביצועים כפולים?

השאלה היא - האם NBR מוכנה לחכות לאחר הבנת המשמעויות הללו? האם היא רוצה בכך בכלל?

ציטוט של k534d

האמת יש אפשרות נוספת קניית 1700\1800 ומכירתם בעוד חצי שני במידה והיא תרצה לשדרג, אני מאמין שהמעבדים הנ"ל ישמרו יות על הערך מאשר ה 7700k/6800/6950, זאת הדעה האישית שלי.

NBR הגיעה העת להחליט האם את מחכה או קונה עכשיו?

אחרי שקראתי את התגובה של אור כהן אני בדעה תקני עכשיו את ההכי טוב בשבילך שאת יכולה בלי להשתגע בתקציב, ובמידת הצורך תמכרי ושתדרגי.

אני כן מאמין שאינטל תטרוף את כל הקלפים, קשה לי לראות אותה משאריה לamd את הבכורכה למעבד ביתי עם הכי הרבה ליבות\נימים, אבל זה יכול לקחת חצי שנה או אפילו שנה אף אחד לא יודע.

אני קונה עכשיו!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שלום לכולם,

מתמצתת לפה את השאלות שלי:

1. מה הכוונה חישובים בזמן אמת? (בפועל בתכל'ס, בעבודה איפה ארגיש את זה)
2. לגבי אופטימזציה, זה משהו שמובנה ברכיב שאני קונה או סוג של עדכון שאני יכול להוריד מהרשת גם אחרי הרכישה? וכן זה קשור גם  לכמות שנות השימוש?

3. יש צפי מתי הP4000 תגיע לחנויות?

תודה!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של NBR

שלום לכולם,

מתמצתת לפה את השאלות שלי:

1. מה הכוונה חישובים בזמן אמת? (בפועל בתכל'ס, בעבודה איפה ארגיש את זה)

פעולות כמו warp stablize שבד"כ מעדיפות את (במיוחד עם ה7700K) ועריכות בפוטושופ - בשני המקרים ה7700K מנצח. בכל שאר הדברים - הRYZEN מוביל בהרבה. לדעתי אין לך ממה לחשוש בנושא
2. לגבי אופטימזציה, זה משהו שמובנה ברכיב שאני קונה או סוג של עדכון שאני יכול להוריד מהרשת גם אחרי הרכישה? וכן זה קשור גם  לכמות שנות השימוש?

זה יותר לכיוון השני - עדכון שתוכלי להוריד. זה לא קשור לשנות השימוש, אלא לזמן שהיה לחברה להכיר ולהתאים את תוכנתה למעבדים החדשים. בכל מקרה - גם ללא עדכונים מצד החברות, לדעתי הביצועים של הRYZEN מספקים לחלוטין

3. יש צפי מתי הP4000 תגיע לחנויות?

הדרך היחידה לברר היא להתקשר לפלונטר בעצמך - 03-6005525 או לשלוח להם מייל office@plonter.co.il 

אם הם לא יודעים - אז נצטרך למצוא דרך אחרת לדעת מהו הצפי. לחלופים ניתן לרכוש בחו"ל - אך הבינותי כי אינך מעוניינת בכך, ואני מבין מדוע. בחו"ל כתוב שהוא יהיה במלאי ב29 למרץ - אם כך, סביר להניח שיגיע ב29 למרץ או שבועיים לאחר מכן.

תודה!

בכיף :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 2 שבועות מאוחר יותר...

ציטוט של askme

היי לכל העסוקים  :)

נו, מה בסוף ?

יש מפרט ? נרכש ? מה קורה ?

המחשב הוזמן, יגיע אחרי החג בגלל אספקה של הלוח אם

זה המיפרט:

מעבד: AMD Octa Core RYZEN 7 1700X 3.4Ghz-3.8GHz BOX 
קירור אוויר למעבד:  MSI תואם ללוח 
לוח אם: MSI X370-XPOWER-GAMING-TITANIUM RYZEN AM4 
זכרון:  32G (2x16G) Vengance LPX Red 2400Mhz CL14 (כמות: 2) 
כרטיס מסך: ASUS Nvidia GeForce GTX1080Ti 11G D5 1582Mhz FE 
דיסק קשיח: 1T Intel SSD 600p M.2 80mm PCIe-3.0x4 3D1 TLC 
דיסק קשיח: Samsung SSD 960EVO 250GB 
דיסק קשיח: - WD Caviar Black 2TB 5 Years Warranty (כמות: 2) 
כונן אופטי: Asus -RW X24 
מארז: Fractal Design Define R5 White 
ספק כוח:  Corsair 750W 80+ GOLD RM750X Modular 5 Years Warranty 
מסך מחשב:  DELL 27'' P2715Q5  

לגבי הכרטיס מסך, בסוף לקחתי את ה-TI אחרי התייעצות עם כמה אנשים מתחום התלת, ופה אחד המליצו עליו לעומת הP4000.

(אם אני ירגיש שהוא לא מספק אותי, במחשב הבא (עוד איזה 5-7 שנים) ניקח את הקואדרו החדש שיהיה אז...)

הניקים שבזכותכם יהיה לי מחשב, 

למדתי והחכמתי המון מהתגובות שלכם

תודה רבה לכם!

askme 

אור כהן 

se7en

joelr

none77

k534d

TECH AMATEUR

afikr333

lompy

כשהמחשב יגיע אעדכן,

אם יעניין מישהו איזה מבחן ביצועים עליו, בכיף!

פסח כשר ושמח!:)

NBR

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יאהה ........

נסגר פרק ( מפואר ) בתולדות הפורום, אם לא האתר ........  :)

וואללה, הדיון הגיע לסיומו, אם לא לפירקו :lol:

נו, אין לי אלא להצתרף לתודות לכל אלה שמנית לעיל

ולאחל חג שמח וכשר לכולם.

ברור שנרצה איזה הגיג או שניים מהמחשב כשתקבלי ותעבדי

עליו איזה חודש פלוס / מינוס. לפחות לי זה מרגיש כאילו בחלקו לפחות הוא גם שלי  :rolleye0018:.

בכל מקרה, תתחדשי !

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...