ייעוץ על מיפרט מחשב High Level לעריכה ולתלת מימד (לא לגיימינג וללא OC) - עמוד 2 - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

ייעוץ על מיפרט מחשב High Level לעריכה ולתלת מימד (לא לגיימינג וללא OC)

NBR

Recommended Posts

@askme

זה היופי בפורום - כל אחד מחכים מקריאת תגובות אחרות ועיון במידע האינסופי אשר קיים באינטרנט.

אפרופו מידע אינסופי - הבט כאן:

http://www.pcworld.com/article/2982965/components/quad-channel-ram-vs-dual-channel-ram-the-shocking-truth-about-their-performance.html

כאן בחנו quad channal בהשוואה לdual channel.

לסיכום הדברים - מצאו כי אכן רוחב הפס של הזיכרון גדל משמעותית כאשר משתמשים בתצורת dual channel, אבל בכל הבדיקות שנבדקו - רוחב פס הזיכרון כמעט תמיד לא מהווה צוואר בקבוק.

במאמר זה לא תייחסו גם לחסרונות שהעלתי - כמו המעמסה הנוספת על לוח האם, ופגיעה ביכולת הרחבת הזיכרון.

מה שאני בא לומר למעשה - הוא שאפילו לא תראה את ה10% שיפור בתוכנות העריכה. אולי 1% (וזה בטווח הטעות כן?)

בנוסף - שים לב שברכישת לוח למעבד הAMD - יש לך רק 4 חריצי , וזה יהיה לא כדאי לרכוש סטיקים של 8GB - ובכך להגביל את כמות הזיכרון ל32GB

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 369
  • נוצר
  • תגובה אחרונה
ציטוט של askme

^^^^^^

רגע רגע....

אני הדגשתי שמה שאני אומר מתייחס ללוחות X99 של אינטל.

נא לעיין שוב בפוסת המדובר. :)

ובקשר לקישור - נלמד את החומר ונגיב....  :rolleye0018:

אכן אכן... (אגב נהוג לכתוב "פוסט" - למרות שמדובר במילה לועזית שניתן לכתוב אותה ב2 הדרכים)

עם זאת - הרגשתי צורך להתעלם כלל מהאופציה של X99 - נראה לי לא סביר (כפי שכתבת) לבחור באינטל, ואפילו התייחסות לעניין נראית לי פסולה.

ציטוט של askme

אובכן, קראתי.

השורה התחתונה, בין השאר היא זו - 

I will say, if I built or bought a full-size X99 Haswell-E machine, I’d still want quad-channel memory, because there’s just no reason to give it up.

:)

ועל כך אוסיף את הטעם השני שניתן במאמר:

"But if I had to choose a small box where I got six cores instead of four, and my workloads benefited from the extra CPU cores? I’d have absolutely no problem making that decision to throw memory bandwidth overboard."

אמנם הבחור מדבר כאן על מקרה של לוח ITX - אך כך הוא למעשה נוגע בעקיפין בשיקול שאני העלתי - התקנת כמות גדולה יותר של במערכת. בהתקנת סטיקים של 8GB - תוכל להגיע עד 64GB בלבד. בהתקנת סטיקים של 16GB - תוכל להגיע ל128GB!

אני יודע שזה לא נראה לך משמעותי - אבל בתקופתו רכשתי סטיקים של 2GB כשהנורמה הייתה לרכוש סטיקים של 1GB - כי חשבתי לעתיד. בסוף היום המחשב שלי החזיק 4 סטקים של 2GB - סה"כ 8 (אחרי 9 שנים)

אני חושב שבעוד 9 שנים - כמות הזכרון במחשבים תגדל משמעותית (היום הדרישות המומלצות עומדות כבר על 16GB!)

בנוסף - שים לב שבמקרה זה עומסי העבודה שכותב המאמר מתייחס אליהם מתאימים בצורה קלאסית לעומסי העבודה של פותחת הדיון - ולכן הוא ממליץ לה דווקא כן לבחור בפחות סטיקים - כי צוואר הבקבוק העיקרי לא יהיה בכלל הזכרון.

בכוונה הבאתי המאמר הזה - הוא מציג את הדעות ל2 הכיוונים, ולא מכריע.

זה כיף לדון בנושא ולהציג את הדעות הסותרות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

^^^^^

נו, מה חדש ? :lol:

בגלל זה פתחתי את התגובה הראשונה שלי באיחולים לדיון קצר.....

כל פיפס כאן יכול לשמש לדיון כאורך הגלות, ומה שהכי נכון הוא -

שמה שיוכח באותות ומופתים כאן ועכשיו, לא בהכרח יהיה תקף עוד חצי שנה, במקרה הטוב.

החומרה משתנה, התוכנות משתנות וגם באינטרקציה ביניהם.

נו, נראה לאן נושבת הרוח מבחינת פותחת הדיון, משם נתקדם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של askme

^^^^^

לא יכול להסכים יותר.

אני חושב שניתן להקביל את הדיונים בפורומים לדיונים בבית המשפט (אני לומד משפטים אז השוואה זו באה כעת באופן טבעי)

באמת ניתן להרחיב על הנושא - ואם היינו ממשיכים - ניתן היה לשנות את הנושא ל"ערוץ כפול מול ערוץ מרובע"

זה מה שנקרא "הוביטר" בשפה המשפטית - נושא אשר לא מהווה את מרכז הכובד של פותח הדיון - אך תופס נפח מרכזי מהדיון.

בכל מקרה - הצגנו כאן יפה את 2 הגישות לכאן ולשם. פותחת הדיון תצטרך להחליט מה היא מעדיפה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טוב לראות שיש לכם הרבה זמן פנוי :knuddel:

עדיין לחכות לAMD יוצא ב2/3 יום חמישי...

כבר חניות ברשת התחילו להוריד מחירי של מעבדי X99 אפשר לבדוק בAMAZON , ....

וגם GTX 1080 TI יהיה זמין לרכישה ב21/3 ויהיה סביביות 650$ ל750$ ותהיה ירידת מחיר על GTX 1080 וGTX 1070

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של אור כהן

הסיבה שלא המליצו לך על AMD עד כה כי עד עכשיו לא היה לAMD מה להציע כנגד אינטל.

עכשיו AMD מוציאה מעבדים שמצטיינים בפעילות מרובה ליבות - במיוחד ביחס למחיר. נקודת הרכישה שלך לא יכולה להיות טובה יותר - לאחר שAMD ישחררו את המעבדים - אינטל תאלץ להוריד מחירים, ומעבדיה של AMD יציבו אותך ביחס עלות-תועלת מצויין.

על פי באנצ'מארקים של AMD עצמה והדלפות מהרשת - ניתן לראות כי יש יתרון עצום בהשוואה למעבד כמו 6800K (בסופו של דבר - זה מעבד 6/12 ליבות מול מעבד 8/16 ליבות)

בנוגע לדגם הספציפי - אישית דיברתי על ה1700X. לדעתי גם ה1700 הרגיל יעשה את העבודה - אבל זה תלוי נטו בכמה את מוכנה להוציא. אם אין לך כוונה לבצע OC ידני - ה1700X אמור לעשות זאת לבד, ולכן הוא יהווה בחירה עדיפה במקרה זה

בנוגע ללוח האם - זה בסדר גמור.

תוכלי לרכוש לוח כמו הMSI X370 gaming PRO CARBON שמגיע עם 2 חיבורי M2 - ואני בטוח כי הוא יעלה פחות מלוח X99 כשיגיע לארץ

https://www.msi.com/Motherboard/X370-GAMING-PRO-CARBON.html#productFeature-section

צודק לגמרי, דווקא חשבתי ללכת על ה1800X.

שאלת הבנה: הלוח X99 PRO לא תואם למעבד של AMD?

ציטוט של none77

המסך שלך הוא 8+2 bit לצורך העניין 10 bit, לgtx 1080 יש תמיכה בdx11 מסך מלא ב10 ביט, ז"א משחקים, צריך לחפור על זה אני לא סגור על זה, ראיתי בתגובה בדף 2, בקיצור אולי עדיף לך קואדרו.

http://forums.evga.com/m/tm.aspx?m=2510043&p=2

היי, לא הבנתי כלום, אפשר הסבר?

כמו שציינתי קודם אני לא משחקת כלל.

ציטוט של askme

טוב, זה מתייחס רק ללוחות עם צ'יפסט X99, כלומר בלוח שבחרת.

הלוח בנוי לעבוד על ארבעה ערוצי זיכרון, בניגוד ללוחות "הרגילים" שבנויים לעבוד על שני ערוצי זיכרון.

לכן, במקרה שלך, הפתרון העדיף הוא 4 סטיקים של 8 גיגה, סה"כ 32 גיגה.

כרגיל, ואני מקווה שהנושא לא יהפוך לדיון שלא נגמר, כרטיס מסך הוא בין הבעייתיים.

לא סתם שאלתי מה משקלה של כל תוכנה בשימוש שלך. כי ....

מאיה עובדת הכי טוב דווקא עם כרטיסי AMD. כל השאר מעדיפים NVIDIA.

בכל מקרה, 1080 הוא די אובר קיל, וגם 1070 יתן לך תוצאות מצויינות.

ועוד לא דיברתי על VEGA של AMD .......

סליחה, אבל זה תקוע אי שם באייטיז, הביטוי הזה.

וגם אם נניח שזה נכון, אם , כן ? אין סיבה לקנות 1T Intel SSD 600p M.2 80mm PCIe-3.0x4 3D1 TLC, כונן SSD רגיל כמו EVO 850 יעשה את העבודה מעל ומעבר, בשליש מחיר.

ממש לא.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

טוב. עכשיו בכללי - ממליץ לך להטות אוזן קשבת למה שנאמר כאן.

מי שלא מסכים לזה , לעניות דעתי לא רציני, בלשון המעטה.

את באמת במצב של WIN-WIN.

או שהמעבדים יויו טובים בהרבה מאלו שבמפרט העכשווי, או שהם יהיו זהים / שווים אבל בחצי מחיר,

או שגם אם באותות ומופתים יוכח שבכל זאת עדיף ללכת על אינטל, המחיר שלהם צפוי לרדת.

עכשיו, לסיכום עד כאן - 

זה לא שהמחשב שבמפרט הוא ערימת גרוטאות לא שימושיות. ממש לא.

אין ספק שהכל ירוץ בו וייתן תפוקה.

אישית בכלל לא הייתי מתנגד גם לחצי מזה. :)

העניין הוא כרגיל אם המפרט מנצל נכון ובצורה מיטבית את התקציב,

לגבי , לקחתי סטיקים של 16 כדי שיהיה את האפשרות להרחיב לעוד בעתיד.

אשמח לשמוע על VEGA של .

לגבי הSSD הוא עולה לי 1750 ש"ח לעומת הEVO 850 שעולה לי 1610

הפרש קטן במחיר לעומ הפרש גדול בביצועים.

לגבי המסך, כותב מנסיון?

ציטוט של askme

^^^^^

אשמח לקבל תשובות על אלו:

*לגבי כ. מסך ראיתי שיש לו 3 גירסאות, מה ההבדל בינהם? 

*כיון שהדיסקים הקשיחים של WD רק לאכסון, האם יש המלצה למשהו באותה איכות יותר בזול?

*לגבי ספק כח, כמה משמעותי ההבדל בין GOLD ל- PLATINUM?

תודה רבה לכולכם,

משום מה יש לי הגבלה על כמות הלייקים. אבל תודה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של TECH AMATEUR

טוב לראות שיש לכם הרבה זמן פנוי :knuddel:

עדיין לחכות לAMD RYZEN יוצא ב2/3 יום חמישי...

כבר חניות ברשת התחילו להוריד מחירי של מעבדי X99 אפשר לבדוק בAMAZON , ....

וגם GTX 1080 TI יהיה זמין לרכישה ב21/3 ויהיה סביביות 650$ ל750$ ותהיה ירידת מחיר על GTX 1080 וGTX 1070

מסכימה לגבי המעבד.

לגבי כ. מסך אני בהתלבטות כי אין לי סבלנות....

השאלה מה ההבדל בין ה1080 שיש עכשיו לבין ה1080 TI, גם במחיר וגם בביצועים, אשמח להחכים.

תודה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

@NBR

אנסה לענות על השאלות שאני יכול לענות עליהן:

1. מן הסתם הX99 לא תומך במעבדים של . תאלצי לרכוש לוח מדגם X370/B350 (כמו הלוח שהמלצתי עליו - שעונה על הדרישות)

2. בנוגע לדבריו של none77 - אני לא בטוח שזה כלכך משנה. לדעתי יהיה מיותר לרכוש כרטיס quardo ייעודי - אבל אין לי הבנה רבה בנושא. 

3.  לגבי הזיכרון - לדעתי את עושה את הבחירה החכמה - במיוחד אם אתה הולכת על בסוף

4. אני חושב שיהיה עדיף לך לרכוש דווקא כרטיס של (למרות שאני לא מכיר את טיב הביצועים של מאיה וAMD) - ידוע כי לכרטיסי יש תמיכה בCUDA שמסייעת ברינדור ועבודות עם תוכנות עריכה. אני מסכים עם ask - וחושב שהGTX1080 הוא אוברקיל. גם לדעתי יספיק הGTX1070 - וחבל לזרוק עוד כסף.

5. לגבי הSSD - אם ההבדל כלכך קטן - הרי ברור שעדיף לרכוש את הכונן בעל הביצועים הטובים יותר

6. לגבי הדיסקים הקשיחים - בסופו של דבר כל דיסק קשיח נמצא תחת שיקולי האל - האם הוא יפסיק לעבוד או לא במפתיע? מי יודע. אני חושב שדווקא הבלאק נחשבים אמינים יחסית (ומגיעים בס"כ עם 5 שנות אחריות) - אם המחיר לא גבוה מידי, יכול להיות ששווה להישאר איתם. הדרך היחידה לוודא את קיום הקבצים היא גיבויים

7. לגבי ספק הכוח - ההבדל הוא בייעילות של הספק - ככל שה-"נצילות" גבוהה יותר כך הספק מנצל יותר מתח שנשאב מהקיר ולא מבזבז אותו. לרוב גם זה משליך על חלקים איכותיים יותר. אני אישית חושב שמדובר בכסף מבוזבז ויהיה עדיף פשוט לרכוש ספק GOLD _הני בכלל עם bronze והכל בסדר גמור)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של NBR

לגבי הSSD הוא עולה לי 1750 ש"ח לעומת הEVO 850 שעולה לי 1610

הפרש קטן במחיר לעומ הפרש גדול בביצועים.

ההפרש בביצועים הוא כהפרש במחיר. הדגם הזה ספציפית הוא לא השפיץ שבקלמר.

ציטוט של NBR

כיון שהדיסקים הקשיחים של WD רק לאכסון, האם יש המלצה למשהו באותה איכות יותר בזול?

כתבתי, אם את רוצה משהו אמין, אז זה הכונן.

את יכולה להוזיל עם באותו נפח.

בכל מקרה, תצתרכי לגבותלכונן נפרד., ואת זה אף כונן לא עושה.

את שואלת 3 פעמים על 200 שקל הפרש בין כוננים, אבל לא מוכנה להמתין עם מעבד אחר ?

ציטוט של NBR

שאלת הבנה: הלוח X99 PRO לא תואם למעבד של AMD?

הלוואי, אבל לא. זה שני דברים שונים, אש ומים.....

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של אור כהן

@NBR

אנסה לענות על השאלות שאני יכול לענות עליהן:

1. מן הסתם הX99 לא תומך במעבדים של AMD. תאלצי לרכוש לוח מדגם X370/B350 (כמו הלוח שהמלצתי עליו - שעונה על הדרישות)

2. בנוגע לדבריו של none77 - אני לא בטוח שזה כלכך משנה. לדעתי יהיה מיותר לרכוש כרטיס quardo ייעודי - אבל אין לי הבנה רבה בנושא. 

3.  לגבי הזיכרון - לדעתי את עושה את הבחירה החכמה - במיוחד אם אתה הולכת על AMD בסוף

4. אני חושב שיהיה עדיף לך לרכוש דווקא כרטיס של NVIDIA (למרות שאני לא מקיר את טיב הביצועים של מאיה וAMD) - ידוע כי לכרטיסי NVIDIA יש תמיכה בCUDA שמסייעת ברינדור ועבודות עם תוכנות עריכה. אני מסכים עם ask - וחושב שהGTX1080 הוא אוברקיל. גם לדעתי יספיק הGTX1070 - וחבל לזרוק עוד כסף.

5. לגבי הSSD - אם ההבדל כלכך קטן - הרי ברור שעדיף לרכוש את הכונן בעל הביצועים הטובים יותר

6. לגבי הדיסקים הקשיחים - בסופו של דבר כל דיסק קשיח נמצא תחת שיקולי האל - האם הוא יפסיק לעבוד או לא במפתיע? מי יודע. אני חושב שדווקא הבלאק נחשבים אמינים יחסית (ומגיעים בס"כ עם 5 שנות אחריות) - אם המחיר לא גבוה מידי, יכול להיות ששווה להישאר איתם

7. לגבי ספק הכוח - ההבדל הוא בייעילות של הספק - ככל שה-"נצילות" גבוהה יותר כך הספק מנצל יותר מתח שנשאב מהקיר ולא מבזבז אותו. לרוב גם זה משליך על חלקים איכותיים יותר. אני אישית חושב שמדובר בכסף מבוזבז ויהיה עדיף פשוט לרכוש ספק GOLD _הני בכלל עם bronze והכל בסדר גמור)

וואהו תודה תודה

ציטוט של askme

ההפרש בביצועים הוא כהפרש במחיר. הדגם הזה ספציפית הוא לא השפיץ שבקלמר.

כתבתי, אם את רוצה משהו אמין, אז זה הכונן.

את יכולה להוזיל עם סיגייט באותו נפח.

בכל מקרה, תצתרכי לגבותלכונן נפרד., ואת זה אף כונן לא עושה.

את שואלת 3 פעמים על 200 שקל הפרש בין כוננים, אבל לא מוכנה להמתין עם מעבד אחר ?

הלוואי, אבל לא. זה שני דברים שונים, אש ומים.....

מהו אם כן, השפיץ שבקלמר? בהתחשב בזה שזה כונן אקסטרה רק לפרויקטים (לא לתוכנות ומערכת)

די לקנטר על המעבד כתבתי 3 פעמים שאני מסכימה עם כל מילה ומחכה בסבלנות.:)

מה לגבי ה-1080TI?

שוב, תודה לכולם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של NBR

אשמח להחכים

בו נתחיל במסך בכלל לא מומלץ עדיף ללכת על ULTRA WIDE 21:9 גודל 34 אינץ זה הכי מומלץ לעריכה...

לגבי SSD הולך על PRO אם זה 960 או 950 מהירות זה כלום לעומת endurance life

לגבי GTX 1080 TI ההכרזה ביום שישי זמינות המוצר בתוך מספר שבועות...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של NBR

אשמח להחכים

וגם רב האנשים שעורכים סרטונים ומעלים לYOUTUBE מצאו שתכניות ADOBE לא משתמשות בכל הליבות של המעבד מצאו שמעבדי I7 6700K ו I7 7700K בהגדרות יותר מהיר ממעבדי 8/10 ליבות בגלל המהירות של הליבה...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...