זה רשמי: מעבדי Ryzen של AMD משנים את חוקי המשחק - עמוד 23 - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

זה רשמי: מעבדי Ryzen של AMD משנים את חוקי המשחק

djelectric

Recommended Posts

• תגובות 356
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

כל הכבוד שאפו :beerchug:

ראשית לך על שהבאת לנו את החשיפה מהיום ותודה לנו על כך,

ושנית, ל- שקוטפים את הבכורה בתחנות העבודה הכבדות - הכי הרבה ביצועים לדולר.

מה שאהבתי, זה שבאמצעות בנץ סינטטי ייחודי משהו המסוגל להרוות את המעבד ל- 100% הספק,

אז רואים את היתרון של ריבוי ליבות עובד - הנה 12 ליבות של ריזן מנצחות 10 ליבות הכי חדשות שיש לאינטל להציע.

מה שכן, התמחור שהודלף בחודשים האחרונים מעט שונה, היה קצת יותר זול ממה שאנו רואים בפועל כיום:

אז או שהביטחון העצמי של במוצר עלה והם מרשים לעצמם, או שהם חנוקים במתח הרווחיות ואין להם ברירה בנושא זה.

כך או אחרת, יותר אופציות לצרכן, יותר תחרות, הלקוח מרוויח, הקהילה מרוויחה, התעשייה מרוויחה, כולם יוצאים נשכרים.

כבר עשור שהמתנו לעדנה שכזו בתחום המחשבים - תענוג.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כן המחירים ממש כמו משחק פוקר אפחד לא רוצה להוציא את הקלף החזק שלו עד שהוא לא יודע מספיק על היריב

אבל בסוף זה קורה

בכל אופן אני מאמין שיהיה ירידה במחירים

כי לא תשב מהצד, היא לא "טיפוס" שמוותר בקלות

יש לה שיווק אגרסיבי אבל אני לא חושב שהם יתקעו את עצמם עם האגו הזה להרבה זמן כי זה עלול לעלות להם ב MARKET SHARE

די מהר, השוק די רעב

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ובנתיים אני רואה שיש כבר הדלפות על ביצועי 1200 הזול:

מקביל לביצועיו של i5 תדר מול תדר מקביל לו:

http://wccftech.com/amd-ryzen-3-1200-benchmarks-leaked/

המשמעות היא, שנוכל תמורת 110$ (ההערכה/הדלפה כרגע למחירו של 1200)

לקבל את ביצועיו של מעבד i5 בתדר זהה, קרי 4.0 גיגה הרץ. לא רע בכלל...

המשמעות היא מחיר ש'לי ביבוא מסודר מאמזון, של רק 500-520 ש"ח לערך הכל כולל הכל

משלוח ומע"מ בפנים כבר.

מחירו של מעבד זה נשים לב, הוא במחיר של i3 (ואפילו קצת פחות) מבית , אך הביצועים ברמה של i5.

נראה כי התכניות הטריות של , לגנוז את G4560 המהולל שלהם - קיבלו סתירת לחי מצלצלת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

סוף סוף זה הגיע:

יוני 2017 הינו החודש שמציין לראשונה, כי ryzen 1600 בעלות 210$ (במקור התחיל את חייו ב- 220$)

עוקף את המתחרה הישיר שלו i5 7600k שעולה 215$ (התחיל במקור ב- 240$) מי היה מאמין שיגיעו לרגע הזה.

כרגע נתח השוק בין שני אלו עומד על:

54% לריזן 1600

46% ל- i5 7600k

**לא סתם חתכה חזק את מחירו של 7600K מ- 240$ ל- 215$ (הורדה של 11%).

היא נאבקת בנתח שוק הכביר שאבדה בסגמנט הספציפי שלו.

**AMD לא נשארה חייבת, והורידה את שלה ב- 10$ כתגובה.

Capture25.thumb.jpg.e6095b495e87c329b621b1da410de1ea.jpg

אך מנגד ל- 1400 בעלות 160$ (במקור התחיל את חייו ב- 170$)

אל מול מתחרו הישיר i5 7400 שעולה 190$, נתח השוק הוא כדלקמן:

30% לריזן 1400

70% ל- i5 7400

**פה לא נפגעה קשה בנתח השוק, ועל כן לא נדרשה להפחתות מחיר.

רק שמנסה להשיג יותר נתח שוק, הורידה מחיר (10$).

Capture26.thumb.jpg.b7adc2352ed41174b256f3fe58e0045d.jpg

בהתאם לכך מאד מעניין יהיה לבחון את נתח השוק של ריזן 3 לאחר שיושק בסוף החודש, אל מול מתחרו הישיר ה- i3.

יש לי תחושה שאם לא תשנה את התמחור של מעבדיה, אזי ריזן 3 ייקח נתח שוק גדול בסגמנט שלו (110-140$)

והפתעה:

בשל "קושי יחסי" למכור את ryzen 1700 -> לעומת המתחרה הישיר לו I7 7700k

(משום שאינטל פשוט הורידה את מחירו של 7700K עד כדי 310$ בלבד והחזירה לה עוד נתח שוק ....)

כרגע המצב הוא חדירה של רק 24% לריזן 1700 לעומת 76% נתח ל- 7700K,

אזי בשקט בשקט בלי ששמנו לב, כבר הורידה את מחירו של ריזן 1700 פעימה שניה לרק 270$ בלבד - הידעתם ?

המחיר איפה ברכישה מאמזון ארה"ב, כולל משלוח ומע"מ יוצאת תחזיקו טוב את הכסא:

רק 1180 ש"ח בלבד (הכל כולל הכל).

במצב דברים שכזה, הפער המחירי אל מול מעבד 1600 כבר די הצטמצם:

ריזן 1600 בהזמנה מאמזון יוצא 920 ש"ח הכל כולל הכל.

הפער איפה בין 1180 ש"ח ל- 920 ש"ח = 260 ש"ח, מצדיק לראייתי רכישת ריזן 1700 בקלות

Capture28.thumb.jpg.ae9b8b039c60fdca133cd574e9240958.jpg

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

^אילו היית אתה מר "כלום 77" מספיק מכובד וקולגיאלי בעייני, הייתי מראה לך (ומשתף עימך בהנאה) את בסיס המידע

ממנו נתח השוק בתחום הנדון (ולא רק בו) נלקח, זהו מידע יקר ערך עבור משקיעים.

ליתר חבריי הנעימים והאיכותיים פה בפורום (בשל הערתך) נשתף - כי מקור המידע מבוסס על מעל 4 מיליון מעבדים

סה"כ שנכללים בו (ליתר דיוק נכון לעת כתיבת שורות אלו, על 4,295,272 בדיוק) ומשכך המידע המוצג בו הוא

אחד ההכי מהימנים שיש כיום בתחום ברמה עולמית. בשל גודל המדגם (מעל 4 מיליון תצפיות) הוא מניב סטיית תקן

נמוכה ורמת דיוק גבוהה.

הנתונים נאספים ברמה גלובאלית ואינם ייחודיים לסקטור גיאוגרפי אחד (כמו למשל רק לשוק האמריקאי).

זהו עוד יתרון המחזק את הדיוק ברמה הסטטיסטית.

כמו כן מערכת הניתוחים שבכלי מאפשרת לבצע on the fly כל שאילתה מבוקשת, כך שניתן לתחקר ברמת מיקרו.

ולך מר "כלום 77", 

כמי שכנראה אינו משקיע בתחום (אינך קונה מניות וכנראה גם לא בתחום IT) הנושא הרי ממילא אינו רלוונטי או מעניין.

מנגד לי ולייתר חבריי לפורום, חלקנו שמשקיעים באופן קבע, חלקנו שמתעניינים עסקית (בלי קשר ישיר להשקעות),

הנושא של נתחי שוק עסקיים וה- shift שמתרחש כל העת בכל רובד ורובד שבו, רלוונטי (ומעניין).

ואתה מר "כלום 77" ?  

אתה בנתיים תבנה לך את סקרי השוק מנתוני המכולת השכונתית, רמה התואמת והמייצגת כנראה הכי נאמנה את שאיפותך בתחום.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של djelectric

קלי קלות גם לעשות סימולציה למעבד שכזה עם כל רייזן קיים. 

אכן, ואף ראינו כאלו סימולציות אשר בוצעו ברחבי הרשת מצד סוקרים שונים כבר לפי חודשיים אפילו, ואף הבאנו כמה

שכאלו פה לפורום אם זוכרים - הנה תזכורת מרעננת:

https://www.youtube.com/watch?v=WupP7sPLto4

מה שהתחוור לסוקרים, זה שבגיימינג הביצועים שקולים עד כדי זהים לאלו של אחיו  1400 היקר יותר.

ככל המסתמן - לא נמצא יתרון מהותי (או דרמטי) ביכולות HT/SMT באפליקציות ממין זה, ואכן אותן 4 ליבות פיסיות

של ה- 1200 עושות (כנראה) עבודה מספיק טובה בהקשר הזה.

העניין הוא, שאם 1200 יעלה (נגיד) 110$ , בשעה שאחיו 1400 עולה 160$,

מדובר פה בהסתה משמעותית של משוואת העלות-תועלת, שתעשה לעדיפה יותר לטובת האח הקטן בסדרה.

משוואה חדשה זו תאפשר בתורה מקפצה לסגמנט נוסף שלם של צרכנים - שעד עתה לא חשבו לעלות למעבד 4 ליבות,

כן לבצע כך. מבחינתנו, מבחינה סוציאלית ומבחינה מוסרית - רק ייטב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

למר אפס

אתה אפס מאופס שלא מסוגל להתמודד עם זה שאתה אפס קשקשן.

כרגיל מקשקש ולא מסוגל להתמודד עם ביקורת עניינית.

בעצם כן מסוגל, בקשקושים, כדי לכפות על זה שאתה אפס.

אפסוס שמתחיל לקשקש על מה אני או לא, אין לך מושג.

אם אין לך תשובה עניינית, תשתוק.

עוד אפס שחושב שהשמש זורחת לו מהתחת.

יה אפס, כלומניק.

מי שיקרא בעיון מה רשמתי ומה האפס ענה יבין בשנייה שאני צודק.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בנתיים עוד משהו מעניין שמצאתי, ומאד פרקטי:

מישהו עשה השוואה שפוגעת בול לשאלה די חשובה של הרבה חובבים בסגמנט:

השוואה בין G4560 הנפוץ, ל- 3 מסומלץ, ל- 2500k הקלאסי שיש אצל כמות רבה של חובבים עד היום.

Capture30.thumb.jpg.5810c0029ac47fc972f1d56936845884.jpg

מאד מעניין, צפו בהנאה:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מעניין לראות אם תהיה תשובה מרובעת ליבות לG4560 מבחינת מחיר, אני לא חושב שהם יכולים לעשות את זה עם הליבה הנוכחית. 

בשוק הנמוך קצת בבעיה וקצת (הרבה) לא יעילה לדעתי... הם עדיין משתמשים בליבה ענקית ויקרה עם 8 ליבות ופשוט מבטלים עוד ועוד.

הרי ברור שבשלב מסויים הביקוש למעבדי R3 R5 מרובעים יגדל מכמות הליבות התקולות שיצאות להן

(הגיון: הביקוש למעבדים בטווח מחיר של (4)R3/R5 גדול בהרבה משל R5(6)/R7 ואם היילדס (yields) אפילו ב 50% ל זה רע מאוד)

משמע השוק הנמוך עולה ל הרבה כסף... לא מפליא שהמתומנים יורדים ויורדים וכל השאר לא.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

^ניתוח נכון ומדויק עידן.

ולכן להערכתי (בדומה לשלך), כנראה עובדת על die אחר שמבוסס על CMX יחיד בן 4 ליבות, כחלופה לשוק הנמוך.

כזה שאולי ממנו יבנו את מעבדי 3 , וממנו ירכיבו מעבדי 2/3 הליבות - כתחרות לסדרת G של .

מהלך יותר מאשר הגיוני ולכן סביר להניח שמתרחש מאחורי הקלעים. למעשה המחיר של G בן ה- 64$ בלבד

די מאלץ את לפעול כך. אחרת היא בבעיה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...