זה רשמי: מעבדי Ryzen של AMD משנים את חוקי המשחק - עמוד 21 - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

זה רשמי: מעבדי Ryzen של AMD משנים את חוקי המשחק

djelectric

Recommended Posts

אני חושב שהם קוראים לזה רייזן+ לא 2.0 P:

מתוכנן לשנה הבאה... מעניין אם הם ישמרו על % שיפור גבוהה (יחסית לאינטל) כמו ליבות הבולדוזר שלהם, רק שראוי לזכור שקל לשפר מוצר רע מלשפר את מוצר שבטופ :P

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 356
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

רייזן + או רייזן 2.0.. אם לקחת את השיפור שהם עשו גם בארכיטקטורה הכושלת הזאת של בולדוזר בדור השני,כאבן בוחן ליכולות שלהם, מקווה שאכן יהיה שיפור מעבר ל 5% שרואים מאינטל. יש להם פלטפורמה לא רעה לעבוד עליה ולפי מה שקראתי , כמה שזה ישמע מוזר, הם כבר עובדים על רייזן 3.0/ רייזן ++ :) 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של עידן פ.

חיפוש קטן מראה שיש להם במצגות גם zen+ וגם zen2-3.

zen2 מכוון ל 2019, אז אולי zen+ זה רענון קל ל 2018...

מה שבאמת קצת משעשע, שבקושי שבועיים-שלושה מאז שרייזן יצא לשוק וכבר אנחנו בציפייה לדור הבא וזה שאחריו. יכול להיות שהרייזן + יהיה רק סטפינג שונה, קשה לדעת. 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה חלק מהכיוון החדש של וניסיון לחזור להיות משמעותיים בשוק הזה, הם חייבים לשדר עתיד לצרכנים...

יחד עם העובדה שברוב המקרים סוקטים להם חיים יותר זמן (ואם אני לא טועה היתה גם הבטחה שהמעבד הבא יתאים ללוח קיים שזה לא מובן מאליו אפילו עם אותו סוקט)  משדר יותר בטחון בקניה של מערכת .

נ.ב 

סטפיג חדש שמסדר קצת יותר תדרי ותדרי עבודה יעשה פלאים למעבד הזה...

מזכיר לי קצת את ההשקה של האטלון 64 שהוצג אפילו בלי תמיכה בדואל צאנל ומהירויות מאוד נמוכות ועדיין עשה הרבה צרות לאינטל, הדבר הוביל לסוקט עם האורך חיים הכי קצר שאי פעם ראיתי (754 שהוחלף ב939 אחרי כ 7-8 חודשים אני חושב) אבל המעבדים ב939 פשוט זרחו וסגרו סופית כל יתרון שהיה לאינטל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה מזכיר לי את התקופה שהייתה לפני כמעט 10 שנים.

בזמן שאנשים התלבטו במיוחד בין מעבדים כפולי כגון E8400/E8500 לבין מרובעי כמו Q9550/Q9450 שהיו מעט יקרים ממנו.

כמעט כל משחק בזמנו - הראה ביצועים טובים יותר עבור מעבדים כפולי . למה? אופטימיזציה תוכנתית. אופטימיזציה תוכנתית עושים לפי הטכנולוגיה והחומרה שיש בהווה, שכן אופטימיזציות נוספות עולות כסף, זמן וסיכון מסויים שכן אולי הטכנולוגיה תלך בנתיב אחר.

לאחר שנה-שנתיים מעבדים מרובעי הראו עליונות בלתי-מעורערת על פני כפולי הליבה - לכן אפילו מי שבזמנו קנה Q6600 - קיבל תוספת ביצועים גבוהה יותר לעומת מי שקנה כפולי-ליבה מדור עדכני יותר בזמנו, שעלו אותו מחיר. אני כן משווה את המקרה הזה למה שקורה כעת למרות שמדובר על 2 חברות וארכיטקטורות שונות - משום שבסה"כ ביצועי ליבה בודדת וכמה ליבות כמכלול הם די דומים (במידה ומשווים תדר ותנאים כמובן).

הרי היו בנצ'קים עוד מלפני שנה ושנתיים שהראו שמשחקים אינם מנצלים בצורה לינארית מעבדים עם יותר מ-4 ליבות (כהשוואה בין i7 הרגיל ל-i7-x99), לכן כבר אז הוסק שהאופטימיזציות במשחקים, לא במפתיע, מבוססות על מרובעי ליבה עם תדר כמה שיותר גבוה. זה משהו שקורה גם היום כמובן, אך להערכתי משתנה לאט לאט, עקב כניסת מעבדיי רייזן לשוק.

ה-1700, בהתחשב בעובדה שהוא סה"כ דור ראשון לסוגו, מעבד כמעט מושלם לדעתי. מעבר למחיר המעולה - הרי יש לו TDP סופר נמוך, יכולות יחסית קטנות - אך תוספת קטנה ל-8 ליבות שווה ערך לתוספת גדולה יותר עבור מעבדים עם מספר ליבות נמוך יותר ממילא. תוכנות בצ'מרק, עד כמה סינטטיות שהן יכולות ליותר, מאשרות לרוב את מה שתוכנות שכן עברו אופטימיזציה כוללת גם עבור מספר ליבות וגם עבור תדר / (כמו עריכה/תלת-מימד/חישובים וכדומה) -  הפוטנציאל פה הוא עצום. בסופו של דבר התוכנות הללו, די חוזות את העתיד מבחינת נצילות החומרה של משחקים.

אני משוכנע לחלוטין שתוך שנה-שנתיים-שלוש, משחקים כבדים שמפותחים כיום, ירוצו בצורה הרבה יותר טוב על מעבד כמו 1700 מאשר כמו i7-7700, ואת ההפרש שכיבכול ניתן לראות היום בתוכנות בנצ'מרק ותוכנות עריכה מקצועיות - יהיה ניתן לראות בעתיד במשחקים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ברור שמתישהו גם משחקים יצטרכו להדביק את הפער ולדעת להשתמש בריבוי ליבות בצורה יעילה.

ברור שהיום משחקים עדיין לא עושים שימוש באמת מלא בעוצמה שיש במעבדים החדשים.

בגדול, אכן , דור מצויין של וסביר להניח שדור 2.0 יהיה אפילו טוב יותר.

אגב, כנראה שמעבדי רייזן מפיקים תועלת מאוד גדולה מזיכרונות במהירות גבוהה יותר. ככל שהזיכרון במהירות גבוהה יותר כך הביצועים עולים. 

מישהו ערך השוואה ומסתבר שבין 2133 ל 2933 זה מוסיף עוד כמעט 10% ברוב המשחקים. 

הבשלה של הפלטפורמה ותמיכה בזיכרונות מהירים יותר תוריד את הפער במשחקים מסויימים. 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של YairZ

ה-1700, בהתחשב בעובדה שהוא סה"כ דור ראשון לסוגו, מעבד כמעט מושלם לדעתי. מעבר למחיר המעולה - הרי יש לו TDP סופר נמוך, יכולות אוברקלוק יחסית קטנות - אך תוספת קטנה ל-8 ליבות שווה ערך לתוספת גדולה יותר עבור עם מספר ליבות נמוך יותר ממילא.

דווקא ל1700 הרגיל לא הייתי אומר יכולות OC קטנות, הוא מגיע בקלות ל3.9 וזה סביב ה30%.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אכן הרייזן 1700 לטעמי הוא הכי מעניין.

נכתב פה בפוסט הזה המון פעמים. הכי אטרקטיבי, יכולות OC שמביאות אותו מאוד קרוב ל 1800X ו TDP של 65W שזה מעולה פשוט.

במבחנים בעומס תחת prime95 מגיע אחרי חצי שעה ל 60 מעלות בעומס.

כל מי שקצת מבין יכול לדחוף את המעבדה הזה ,כנראה, עד ל 4 מגהרץ עם קרור טוב.

ברגע שלחות/ביוס יתייצבו בהחלט משהו שאני שוקל לקנות. 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לגבי מעבדי 1700X / 1800X יש offset של 20 מעלות בטמפרטורה אם זה מופיע 80 מעולות זה יהיה 60 מעלות בפועל...

לגבי 1700 הטמפרטורה  הרבה נמכות מ1700X ו1800X כי אין offset בטמפרטורה

לגבי מהירות הזיכרון את LPX 3200MHZ עובד ללא בעיות  אבל לגבי 3000MHZ לא עובד אם מפעילים את הXMP פועל רק 2933MHZ בהגדרות אופן ידני זה על רוב לוחות אם ..

למי שמחפש לרכוש  AMD 1700 אחלה מעבד למחיר מומלץ לבדוק את תמיכת הזיכרון לפני רכישה..

לי עובד עם 4X8GB 3200MHZ דגם LPX ללא בעיות לוח אם שרכשתי Gigabyte AX370- 5 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של TECH AMATEUR

לגבי מעבדי 1700X / 1800X יש offset של 20 מעלות בטמפרטורה אם זה מופיע 80 מעולות זה יהיה 60 מעלות בפועל...

לגבי 1700 הטמפרטורה  הרבה נמכות מ1700X ו1800X כי אין offset בטמפרטורה

שים לב שצריכת הספק וטמפרטורה הם שני דברים שונים (קשורים אבל שונים)

אם אין סילוק חום יעיל, גם מעבד עם צריכת הספק נמוכה עלול להגיע לטמפרטורות מסוכנות, ומצד שני גם מעבד עם צריכה יחסית גבוהה מסוגל לשמור על טמפרטורות נמוכות (לדוג' הבולדוזרים צרכו יותר מהאינטלים אבל לרוב היו קרים יותר בזכות סילוק חום והגדרות עבודה שונות)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אישית עדיין לא ניסיתי לבצע מחכה למתאם ללוח אם עבור המאוורר שיש לי NH-D15 כרגע משתמש במאוורר שמגיע עם המעבד...

לפני רוב מעבד 1700 צפוי 3.8GHZ ל4GHZ על כל ליבות זה ב1.4 VOLT...

לגבי מעבדי R1700X ו R1800X גם הם המקס 4GHZ ואם יש מזל ל4.1GHZ

מהירות הזיכרון עוזרת בביצועים משחקים אבל המקס זה 3200MHZ אבל יש בעיות עם זיכרונות במהירות 3000MHZ לרוב צריך לתאם באופן אישי למהירות 2933MHZ...

ולגם מעבד R5 שיוצאים ב11/4 לא צפוי יותר מ4.1GHZ וגם הזיכרון התמיכה המקס זה 3200MHZ...

לפי שמה אני רואה ברשת יש הרבה בעיות מבחנת התאמה זיכרונות...

מומלץ לראות בדף לוח האם שרוצים לרכוש  את הזיכרונות שנבדקו... 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...