הגדרת "ערך" לטקסט בוורד - תוכנה - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

הגדרת "ערך" לטקסט בוורד

ag43

Recommended Posts

האם יש אפשרות לתת ערך מספרי לטקסט מסויים בוורד? לדוגמא - כאשר מורה כותבת מבחן ורושמת ליד כל שאלה כמה היא שווה (2 נק'), האם יש דרך להעניק את הערך הזה לטקסט של השאלה וכך להתעדכן כל הזמן מה סכום הניקוד (כדי לא לעבור או לפחות מה100)? אם לא - האם יש דרך אחרת לעקוב אחרי ניקוד כזה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תראה, אני לא יודע מה הולך בבתי ספר היום ואיך מורות מכינות מבחנים... אני באמת תוהה מה היה בתקופה שאני הייתי בבית ספר. :)

אם לכל שאלה יש משקל, אז תמפרת את השאלות ואז תתן לכל מספר משקל וזה יהי החישוב. מעבד תמלילים לא מיודע לבצע כאילו פעולות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נגיד שיש 6 שעות. כל מיש עונה על כל השש שעלות נכון מקבל ציון 100, אבל לא כל שאלה היא בעל משקל שלם.

אז אפשר לרשום:

מספר שאלה      משקל (נקודות)

1                       10

2                       25

3                       15

4                       10

5                       20

6                       20

סה"כ 100 נקודות

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין אותו משקל, זו בדיוק הנקודה. המצב הנוכחי הוא שכותבים מבחן ומנקדים אותו. אח"כ שאר המורות עוברות, מוסיפות שאלות ונורידות וזה יוצר להן בלאגן. אני מחפש דרך פשוטה לעקוב  אחרי סך הניקוד במצב נתון מבלי לעבור ידנית על כל המבחן ולספור.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בהנחה שכל הניקוד לכל השאלות יהיה כתוב באותו פורמט- "2 נקודות" או "3 נקודות" וכו'

אפשר להשתמש בreplace ולהחליף את הביטוי עם עצמו ווורד יאמר לך כמה פעמים הוא החליף. תצטרך לעשות את עבור כל ניקוד..

לחילופין אפשר להשתמש בפקודת מיקרו. קישור שמסביר הכל:

https://word.tips.net/T001833_Generating_a_Count_of_Word_Occurrences.html

מה שבטוח עדיף על כל זה פשוט לכתוב את המבחן באקסל

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...