החלפת לוח אם ומעבד - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

החלפת לוח אם ומעבד

Netanel Levizada

Recommended Posts

שלום

יש לי מחשב נייח שקניתי מלפני 6 שנים . לאחרונה המחשב היה עושה לי לפעמים 4 צפצופים בזמן הדלקת המחשב (אחד ארוך ו 3 קצרים) ובסוף לקחתי למעבדה.

שם אמרו לי שצריך להחליף לוח אם. הלוח אם שהיה לי: (Asus P5P43TD (s775 1333Mhz, Intel P43, , PCI-E 2.0 

כעת לוחות האם החדשים לא התאימו למעבד שהיה לי (Intel 2 quad Q8300 2.5ghz 4MB cache s775 1333mhz) אז גם היה צריך להחליף מעבד.

לא רציתי להשקיע המון אך מצד שני לא רציתי לרדת ברמה ורציתי חלקים טובים שיחזיקו להמון שנים כמו המחשב האחרון שהחזיק עד היום.

אז הציעו לי לשים לוח אם של DH76BL נאמר לי שמקצועי מאוד במחיר זול. האם כך הדבר?

בנוסף הייתי בטוח שהמעבדים היום אפילו ה i3 יותר טובים ממה שהיה לי אז אמרתי שישים לי i3 . המעבד ששמתי הוא 6100 core i3.

רק עכשיו אחרי שהתקינו לי אני מבין ש i3 זה בעצם 2 ליבות ומה שהיה לי זה 4 ליבות. האם ירדתי ברמה במעבד? האם הלוח אם מקצועי מספיק כמו שהיה לי ?

תודה לעונים.

אם זה יעזור אז הזיכרון שלי 4GB וכרטיס מסך gigabyte GT220  שניהם וכל החלקים עדיין עובדים מפעם על הלוח אם החדש. המחשב עולה טוב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אפשר עוד להחזיר.. תיקנתי את זה דרך בן דוד שלי שהוא עובד עם אותה מעבדה. ככה שכלום לא סגור..אפשר להחזיר ולהחליף.

רק צריך חוות דעת אמיתית.

לגבי הכרטיס מסך כרגע הוא עולה עם הלוח אם החדש .... לא ניסיתי להחליף בישן אבל אם הוא עובד עכשיו אז כנראה שהבעיה לא בו.

בכל מקרה האישו פה הוא על חוות דעת על המוצרים החדשים לעומת הישנים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כן מבדיקה המעבד ששמו לי זה i3 2100 למרות שנאמר לי 6100. עלה לי 660 ש"ח פלוס גוף למעבד של ארצ'ר.

כנראה זה בגלל שההצעה הראשונית הייתה לוח אם של גיגה בייט H110 וניסו להוזיל לי בהחלפת לוח אם של אבל לא נאמר לי שיורידו גם את האיכות למעבד.

זו מעבדה שבן דוד שלי עובד איתה ככה שאני כנראה אחזיר לו שיחליפו לי על הפדיחה שנעשתה. במצב כזה נצטרך להחליף את הלוח אם ממה שאני מבין . 

האם לחזור להצעה הראשונית שזה  GIGABYTE H110 עם מעבד core i3 6100 + גוף למעבד של ארצ'ר (מאוורר כחול ממה שראיתי) ב 800ש"ח? האם יש הצעה יותר טובה מזו? למרות שאנסה לדרוש לא להוסיף כסף על מה שקרה לי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אולי ניסו להיפטר ממלאי ישן על חשבונך. אני לא יודע.

אני חושב שעדיף לך לקנות Pentium G4560 שעולה בסביבות ה-300₪. שים לב לדגם - זהו למעשה מעבד i3.

אני הייתי משקיע 300-400₪ בלוח אם סביר התומך ב DDR4 ועוד כ-300₪ בזיכרון DDR4 בנפח 8GB. אני לא הייתי קונה לוח שתומך ב רק בשביל לחסוך קצת על הזיכרון.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני עכשיו רץ על מערכת בסוקט 1155 ואני מודה לאל על כל חודש שהלוח עדיין עובד (5 שנים כבר).

אם יתקלקל לך משהו במחשב הזה תהיה באותה סירה ותצטרך להחליף שוב לוח ומעבד.

מצד שני גם אני עשיתי שדרוג כזה לחבר לפני כמה חודשים, אבל מצאתי לו מעבד i5 משומש ב-300 שקל.

זה לא שווה בשביל i3.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הצעת מחיר למערכת מחשב - www.plonter.co.il - המקום לאנשים שאוהבים מחשבים

מעבדים - Intel Socket LGA1151
BX80677G4560 - Intel - Intel Pentium G4560 Kaby Lake Dual core CPU - 3.5 GHz - Socket LGA1151 - 14nm - 3MB cache - Intel® HD Graphics 610 - 54W TDP - Box...
שלוש שנים אחריות
 כמות:  - 1 - 318/312 ₪ 

לוחות אם - Intel LGA1151
H110M-C - ASUS - LGA 1151 - 2x DDR4 Max. 32GB at 2133 MHz - PCIe 3.0 x16 - 2x PCIe 2.0 x1 - PCI - 4x SATA 6Gb/s - 4x USB 3.0 - 6x USB 2.0 - COM - VGA - DVI - mATX (24.4x18.2 cm) ...
שלוש שנים אחריות
 כמות:  - 1 - 273/268 ₪ 

זכרונות - DDR4 - לנייח
KVR21N15D8-8 - Kingston - 8GB DDR4 2133Mhz CL15 - 1.2V - 288Pin - KVR21N15D8/8...
אחריות לכל החיים
 כמות:  - 1 - 261/256 ₪ 

901.00 / 883 ₪ 

המחיר אינו כולל משלוח
עד 3 תשלומים ללא ריבית אלא אם מצויין אחרת במפרט המוצר
המחירים הזולים יותר הינם לתשלום במזומן/העברה בנקאית או תשלום בביטקוין - סכום ההנחה עומד על 2% ממחיר המוצר/עסקה
הזמנה שתיווצר בפורום לא תחוייב בדמי הרכבה

קישור להצעת המחיר
http://www.plonter.co.il/priceoffer_shoppingcart.tmpl?PriceOffer=99316

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

smalul - אפשר לדעת מה זה מעבד שציינת ? האם הוא עולה על ה i3 6100? 

אני אזכיר שההצעה הראשונית הייתה 800 ש"ח עם מעבד i3 6100 ולוח עם של גיגהבייט H110 + גוף למעבד של ארצ'ר.

דבר נוסף, יש כאלה שנותנים אחריות לכל החייים כמו אצלי, הבנתי שהסיבה שקונים את המעבד יחד עם משלו, אך אצלי הוא שם של ארצ'ר.. מוזר לא?

בכל מקרה אני לא יישאר עם הלוח אם הזה אחרי שהוא הטעה אותי במעבד. אני אחליף מעבד וככה הוא יהיה חייב להחליף

אז בנוסף לשאלות רק תענו לי לפני שאני מחליף, לגבי המעבד ... עדיף את הפנטיום  ש- smalul ציין או ה 6100 i3 ?, והלוח אם של גיגהבייט H110 שהציע לי או האסוס שציינת?<

לגבי של גיגה בייט אין לי יותר מדי פרטים כי זה מה שאני זוכר שאמר... אני יודע שיש כמה סוגים של H110. 

תודה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ה G4560 דיי דומה ל i3 מבחינת הביצועים אך הוא הרבה יותר זול. זהו מעבד חדש של מהדור השביעי הנוכחי והוא כנראה המעבד הכי משתלם לשוק הבינוני-נמוך.

בקשר ללוח האם - צריך דגם מדוייק.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של smalul

אולי ניסו להיפטר ממלאי ישן על חשבונך. אני לא יודע.

אני חושב שעדיף לך לקנות Pentium G4560 שעולה בסביבות ה-300₪. שים לב לדגם - זהו למעשה מעבד Core i3.

אני הייתי משקיע 300-400₪ בלוח אם סביר התומך ב DDR4 ועוד כ-300₪ בזיכרון DDR4 בנפח 8GB. אני לא הייתי קונה לוח שתומך ב DDR3 רק בשביל לחסוך קצת על הזיכרון.

תגיד לא הבנתי.. אני לא יכול לקנות לוח שתומך ב DDR4 ולשים בו זיכרון שיש לי ? 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בעיקרון - לא. אין תאימות בין ו . אולי קיים לוח לתושבת 1151 שתומך בשני סוגי הזיכרון, אבל לא בו זמנית. בכל מקרה, אם תרצה להשתמש בזיכרון הקיים אתה כנראה תצטרך לוודא שהוא מסוג DDR3L.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

@smalul

רשמית אתה צודק - ואכן רק DDR3L נתמכים בלוחות החדשים.

אבל בפועל - רוב יצרניות לוחות האם תומכות (גם באופן לא רשמי) בזכרונות הDDR3.

במידה ופותח הדיון אינו מעוניין לרכוש זכרונות עכשיו (במיוחד לאור המחיר היקר בו נמכרים זכרונות הDDR4) הוא בהחלט יכול לרכוש לעצמו לוח או אפילו לוח משולב:

http://www.plonter.co.il/detail.tmpl?sku=B150M-Combo-G

כך כשהמחירים יחזרו למצב הרגיל/יהיה צורך פותח הדיון יוכל להתקין עד 32GB של זכרון .

בנוגע להפעלתם ביחד - כמובן שהדבר בלתי אפשרי.

@Netanel Levizada

אם תרכוש את הלוח שקישרתי אליו - כאשר תחליט לעשות כן תוכל להתקין זכרון (רק שים לב שתוכל להתקין רק עד 2 סטיקים - כלומר עד 32GB)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...