התייעצות - סוויצ׳ לסלון (סטרימר + סלקוםטיוי) ? - רשתות ואינטרנט - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

התייעצות - סוויצ׳ לסלון (סטרימר + סלקוםטיוי) ?

liranco

Recommended Posts

היי

מחובר אצלי בסלון טיוי ובנוסף סטרימר (אנדרואיד עם קודי בגדול..) 

הסלקום נכון לעכשיו מחובר ישירות עם כבל רשת שעובר דרך קופסא שהטכנאי של קרא לו ״מוקה״ (הראוטר יושב בחדר אחר, ה״מוקה״ מתחבר דרך כבל RF ומספק כבל לממיר)

הסטרימר נכון לעכשיו מחובר בויפי שלתחושתי בינתיים קצת איטי

חשבתי על פתרון שאני לא יודע בכלל אם הוא ישים ואם כן אז אני אשמח גם להכוונה על דגם  - לחבר את המוקה לסוויצ׳ ומשם לחבר את הסטרימר ואת הממיר של סלקום

ראיתי שיש דגמים זולים עד 50 שקלים פחות או יותר שמספקים קצב של עד 100Mbit ואם רוצים קצב של 1000Mbit המחירים בערך כפולים

אלה דגמים שהיו נראים לי רלוונטיים:

דגם 1

דגם 2

אשמח לייעוץ - א׳ אם הפתרון בכלל רלוונטי ואני לא מפספס משהו

ב׳ - אם הפתרון רלוונטי המלצה על דגם, אם הזול יותר מספיק או שכדאי ללכת על היקר

תודה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של Cheif

אם תוספת של 50 שקל אינה קריטית עבורך, הייתי ממליץ שתלך על SWITCH של 1G -- זה יבטיח העברת מידע במהירות המקסימאלית האפשרית ברשת הביתית.

50 שקלים חד פעמי בטח לא יורגשו בכיס יותר מדי השאלה אם זה יורגש בביצועים, כשהאינטרנט הוא 100 מגה, מועבר לסלון באמצעות כבל RF שאני מניח שאיטי יותר ככה שהשאלה אם אתה חושב שסוויצ׳ של 100 יהיה גורם מגביל במקרה הזה? 

ומה לגבי הדגמים - גם במקרה של 100 וגם במקרה של ג׳יגהביט ?

תודה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בניגוד לנתב שמחליפים פעם בכמה שנים, SWITCH יכול לרשת אותך 10 שנים ויותר כך שדווקא במקרה הזה כדאי לחשוב קדימה גם אם הרשת הנוכחית שלך לא ממש צריכה תמיכה של 1G.  לגבי דגמים - כל דגם של חברה מוכרת - דלינק, אדימקס, טפלינק וכד' יהיה בסדר.  כאן אתה יכול לבחור בשקט על פי המחיר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של Cheif

בניגוד לנתב שמחליפים פעם בכמה שנים, SWITCH יכול לרשת אותך 10 שנים ויותר כך שדווקא במקרה הזה כדאי לחשוב קדימה גם אם הרשת הנוכחית שלך לא ממש צריכה תמיכה של 1G.  לגבי דגמים - כל דגם של חברה מוכרת - דלינק, אדימקס, טפלינק וכד' יהיה בסדר.  כאן אתה יכול לבחור בשקט על פי המחיר.

לצערי כבר הייתי בחנות רציתי לסגור את זה וקניתי לפני שחיכיתי לתגובה הנוספת והלכתי בסוף על ה10/100, לא נורא בעתיד אשדרג אם אצטרך

הלכתי על ה-Edimax-3305P, חיברתי אותו אתמול למוקה ולממיר ולא עבד..

כבל אחד תקין בוודאות בשימוש כרגע ומחבר בין המוקה לסלקוםטיוי ישירות

כבל נוסף קניתי כבל CAT6 באורך חצי מטר

מה שמוזר שגם אם אני מחבר רק את המוקה לסוויצ׳ החיווי עבור Ethernet במכשיר מוקה לא יציב או כבוי לגמרי גם כשאני משתמש בכבל שבוודאות תקין

מה אני מפספס ?

תודה מראש

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תסביר - ואפילו כדאי שצרף שרטוט בסיסי - כיצד בצעת את החיבורים.  השימוש ב-SWITCH הוא מאוד פשוט - מה-MOCA אתה מחבר כבל אל ה-SWITCH ומה-SWITCH כבלי אל המכשירים שיש לך.  יתכן שנפלת על SWITCH דפוק אבל כדי לוודא, תסביר את אופן ביצוע החיבור.  דרך אגב, איזה נורות דולקות על ה-SWITCH?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נתחיל מהחדר: 

ראוטר מחובר אל הקיר, ו2 יציאות LAN - אחת למחשב ואחת ל-MOCA שמחובר ליציאת  RF מהקיר

בסלון-

ה-MOCA מחובר ל-RF בקיר

2 תצורות- אחת שעובדת - הממיר או הסטרימר מחוברים ישירות ל-MOCA ומקבלים ממנו , ברגע שזה ככה יש נורת Ethernet יציבה על ה-MOCA (ה-coax תמיד יציב) וכשאני נכנס ל-DHCP של הראוטר אני רואה מכשיר נוסף

אחת שלא עובדת - מחבר את ה-MOCA לאחד הפורטים של הסוויצ׳ וכבל נוסף לסטרימר או לממיר של - בתצורה הזו הנורת Ethernet על המוקה לא יציבה(נדלקת ונכבית- לא מהבהבת, יותר זמן רצוף שבו היא כבויה ואז מהבהבת)

אני לא רואה מכשיר נוסף בממשק של הראוטר דרך המחשב

מבחינת הסוויצ׳ - דלוקה תמיד נורת החשמל, ואם זכור לי נכון הנורה שאליה אני מחבר את המוקה מהבהבת או נדלקת ונכבית

Screen Shot 2017-01-25 at 1.00.56 PM.png

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של Cheif

שלב ראשון - תחליף את הכבל בין ה-MOCA ל-SWITCH ותראה אם הבעיה ממשיכה.

ניסיתי מספר כבלים בין המוקה לסוויצ' כולם נותנים את אותה תוצאה- בשני הצדדים (גם במוקה- בEthernet וגם בסוויצ' בפורט הרלוונטי) הנורה כבויה, נדלקת לסירוגין ל-2-3 הבהובים ונכבית שוב

ניסיתי את הכבלים בין המוקה לסויצ' בפורטים השונים של הסוויצ' גם אותו דבר

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...