מחשב חדש עובד מאוד לאט - תמיכה טכנית למחשבים - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מחשב חדש עובד מאוד לאט

Burkey

Recommended Posts

שלום חברים, אני זקוק לעצתכם.

רכשתי לפני כחודש מחשב נייד / טאבלט מדגם Transformer T101HA, לאחר שנתתי את שלי (דגם ישן יותר של המחשב) לבן משפחה.

היו לי תקוות מאוד גדולות מהמחשב, שכן בניגוד למחשב הישן, מחשב זה בא עם מעבד X5 שאני יודע שחדש יותר, עם 4 גיגה במקום 2 שהיה, ועם של 64 גיגה במקום 32.

מהרגע הראשון ביותר, המחשב עובד ממש ממש לאט. אפילו בדיקת מיילים וגלישה קשים לו.

האצתי מבחן Benchmark והציון מאוד נמוך. לפי התוצאות בתוכנה בה השתמשתי, המעבד חלש ביותר והדיסק הקשיח איטי. במקרה של המעבד, הוא יצא אפילו חלש ביחס למעבדים דומים. ההערה הייתה שהמהירות של בודדת מאוד איטית.

עדכנתי ביוס, עדכנתי דרייברים דרך האתר של . כלום לא עוזר. המחשב יותר איטי מקודמו, שהיה שנתיים ישן יותר.

ניסיתי לקרוא קצת, והתרשמתי שהמעבד הזה, למרות שיחסית חדש (בהשוואה לקודם), הוא איטי מאוד וחלש מאוד. בקיצור, יש לי מחשב עם חלונות 10, 4 גיגה , שבקושי זז, כאשר לפני זה היה לי מחשב עם 2 גיגה שרץ מהר יותר.

רציתי את עצתכם. האם אפשרי לבצע , ואם כן, כיצד ? (התוכנה של לא עבדה, ניסיתי. כתבה שהמודל לא נתמך). האם יש פתרון אחר? קשה לי לתאר במילים את אכזבתי כצרכן. לא ציפיתי למחשב על במחיר כזה, אבל גם לא ציפיתי למוצר כל כך גרוע.

אשמח לרעיונות.

המעבד הוא מדגם Intel x5-z8350. 

תודה !

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מדובר במעבד חלש ביותר, אך עדיין אמור לאפשר לגלוש. יעזור אם תציין את המפרט של המחשב הקודם שנדע למה אתה משווה את המחשב הנוכחי. 

יכול להיות שיש בעיה אחרת, אולי משהו רץ לך ברקע ולוקח משאבים. נסה לראות בtask manager מה קורה בזמן שהוא איטי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ההבדלים הם בעיקר מבחינת צריכת חשמל/ חום ובליבה הגרפית. מבחינת ביצועים לא אמור להיות הבדל, לא לרעה ולא לטובה. 

ההבדל שאתה מרגיש כנראה בא מכיוון אחר, נסה לבדוק עידכוני דרייברים, , אולי התקנה מחדש של מערכת ההפעלה. 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הייתכן שהליבה הגרפית חלשה יותר ?

עדכנתי דרייבר לליבה הגרפית. מה עוד כדאי לעדכן ? כדאי לעדכן את הדרייבר של הצ'יפסט ?

איך לבדוק ? ברור לי שלא קיבלתי את הכונןה המהיר ביותר. האם יש גם לו משהו שניתן לעדכן ?

תודה !

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תעדכן גם צ'יפסט וגם - אין סיכון גדול כי יש למכשיר אבל שים לב לא לגעת בזמן העדכון.

יש לו כונן emmc שהוא אכן כנראה איטי, תבדוק עם crystaldiskmark כמה..

http://crystalmark.info/software/CrystalDiskMark/index-e.html 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 1 שנה מאוחר יותר...

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...