אולי Vega לא תהיה מהירה כמו שחשבנו? - כרטיסי מסך - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

אולי Vega לא תהיה מהירה כמו שחשבנו?

Hiigara

Recommended Posts

בס"ד

לאור דיון מעניין שראיתי באיזה אתר על סרטון שפרסם AdoredTV (מבקר חומרה וטכנולוגיה שמי שמכיר לעומק יודע שהוא גם דיי פאנבוי של AMD) על Vega, התחלתי להילחץ מזה שאולי אין ל- באמת תחרות בשווקים הגבוהים גם השנה? בכל אופן, בסרטון הוא השתמש בדמו ש- שחררה לציבור הרחב מ- כדי להסביר למה מדובר בליבת "הגדולה" ולא "הקטנה" ולמה זה שהיא בקושי מנצחת את GTX 1080 מדאיגה מאוד.

חשוב לציין לפני כמה דברים:

- הקלוקים של הליבה לא יציבים וכנראה שהם גם נמוכים ממה שהם יהיו בהשקה.

- ליינוס מ-LinusTechTips הוא כנראה העיתונאי הראשון בתערוכה שאשכרה ראה כרטיס ראשוני עם ליבת ווגה (AMD איפשרו לו לפתוח קייס שעובד עם ווגה). אפשר לראות שם את הקירור של הפיורי X כשלוח ה-PCB הותאם קצת אחרת למפתחים ב- והחיבורים הוסתרו עם ניירות דבק, מה שאולי מעיד שאין אופטימלי לצ'יפ כרגע

- למרות מה ש-AdoredTV אמר, אף אחד לא באמת יודע מה זו ליבת Vega הגדולה ומה זו ליבת Vega הקטנה, יכול להיות שב- עדיין חושבים על זה בעצמם

- דרייברים. ב-CES אמד יצאה בהכרזה שהם מפעילים את הליבה של כרגע עם של פיג'י, מה שיכול בעתיד לשנות את הביצועים מהקצה אל הקצה

מה דעתכם? יש ממה להילחץ או שכדאי לחכות ליותר מידע?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 36
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

AMD מביאים בהשקה הזו חדשנות, לא במובן הרע של המילה. יש פה השקה מבטיחה שאין לדעת מה יהיו 

ביצועים מדוייקים אלא יש השערות שליבת הווגה הראשונית תהיה איפשהו בין 1070 ל 1080 עם ביצועים מבטיחים

יותר לטווח ארוך ( DX12, סוג הזיכרון החדש וכו' ). בסופו של דבר אפשר לראות היום ש 480 למשל צמצם פערים 

ואף עקף בחלק מהמשחקים את ה 1060 ביחס להשקה, שזה יפה. והכי חשוב זה ש מתמחרים את המוצרים שלהם

ידידותי יותר לצרכנים ככה שביצועים נטו זה לא רק מה שמעניין בהשקה הזו אלא עלות אל מול ביצועים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה שאני לא מבין זה אם vega זו ארכיטקטורה חדשה לגמרי למה שחררו רק את ה RX480 ומטה עם GCN 4.0 ?

למה לא מראש לבנות משהו גדול יותר נניח 400-450MM^2 עם סדר גודל של פי שתים מRX480 בהכל ולהיות עם תשובה ל1070/80 מהיום הראשון...

ואם דבר כזה קרוב מדיי בביצועים לווגה (שאמורה להיות בגודל דומה +- ) אז זו אומר שכראכיטקטורה לא מדובר בבשורה בכלל...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של עידן פ.

מה שאני לא מבין זה אם vega זו ארכיטקטורה חדשה לגמרי למה AMD שחררו רק את ה RX480 ומטה עם GCN 4.0 ?

למה לא מראש לבנות משהו גדול יותר נניח 400-450MM^2 עם סדר גודל של פי שתים מRX480 בהכל ולהיות עם תשובה ל1070/80 מהיום הראשון...

ואם דבר כזה קרוב מדיי בביצועים לווגה (שאמורה להיות בגודל דומה +- ) אז זו אומר שכראכיטקטורה לא מדובר בבשורה בכלל...

הם כנראה רצו לחכות ל-mass production של שלא היה זמין בהשקה של 480. הדבר המעודד הוא שהם רק יכולים לעלות מכאן, השאלה היא האם זה באמת שווה המתנה של שנה+. 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אבל למה כל הממבו ג'מבו עם רק כדי להתחרות ב 1080 עם 256bit של GDDR5X ?

הלוגיקה שלי היא כזו, RX480 הראה שיש ל מה למכור עם ה GCN 4.0.

נכון, הוא לא חסכוני כמו ה 1060 והוא לא יעיל כמוהו מבחינת ניצול משאבים (ל480 יש יותר רוחב פס, וכוח עיבוד אבל הוא לא מנצל את זה להתעלות על 1060)

אבל הוא שם, קחו את זה, תכפילו שיידרים, 256/384bit של GDDR5X ויש פה כרטיס לא רע בכלל שיתן מענה ל1080 כמו שRX480 נותן ל1060...

אם כבר ליבה ענקית, , ארכיטרטורה חדשה וצריכה דיי גובה של חשמל זה משהו שאמור להתחרות ב GP100 (כרטיס ה של NV) ומעל הGP102 (טיטאן X) אם כל זה נעשה בשביל לתת מענה רק ל1080 יש לנו בעיה..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של עידן פ.

אבל למה כל הממבו ג'מבו עם רק כדי להתחרות ב 1080 עם 256bit של GDDR5X ?

הלוגיקה שלי היא כזו, RX480 הראה שיש ל AMD מה למכור עם ה GCN 4.0.

נכון, הוא לא חסכוני כמו ה 1060 והוא לא יעיל כמוהו מבחינת ניצול משאבים (ל480 יש יותר רוחב פס, זיכרון וכוח עיבוד אבל הוא לא מנצל את זה להתעלות על 1060)

אבל הוא שם, קחו את זה, תכפילו שיידרים, 256/384bit של GDDR5X ויש פה כרטיס לא רע בכלל שיתן מענה ל1080 כמו שRX480 נותן ל1060...

אם כבר ליבה ענקית, , ארכיטרטורה חדשה וצריכה דיי גובה של חשמל זה משהו שאמור להתחרות ב GP100 (כרטיס ה של NV) ומעל הGP102 (טיטאן X) אם כל זה נעשה בשביל לתת מענה רק ל1080 יש לנו בעיה..

מבחינה שיווקית הם כן נתנו רמיזה לכיוון ה-Volta של נבידיה ("Poor Volta", כמו שהיה בתחילת הסרטון תעמולה הזה שהם שחררו), אבל אני מניח שזה יותר במובן של ליצור הייפ לקראת הכביכול "דבר הבא של AMD" מאשר באמת להתכוון לזה. אני בכלל חושב שלפי ה-roadmap של ה- היא זו שאמורה להתחרות ב-, אבל רק הזמן יגיד. 

העניין הוא כזה - המסקנה שאני יצאתי ממנה אחרי CES היא שלפחות בגזרת כרטיסי המסך, ה- עדיין לא מוכנה, ואני מניח שיהיו עוד המון שינויים בגזרת הביצועים עד להשקה. 

אם בסוף יתברר לנו שה- כן תהיה תחרותית (כמו שליסה ניסתה לרמוז), אז מה טוב. אבל אם לא, ובכן, לפחות הם ניסו. מה שאני אומר זה שעדיף להם כרגע להבטיח פחות ולקיים יותר מהמצופה, מאשר להבטיח יותר ולקיים פחות מהמצופה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ווגה יכול לאכזב כנ"ל גם המעבדים שלהם. כרגע הכול מודלף, האמת תישפך לגמרי החוצה ברגע שיהיו גם מחירים.

כרטיס כמו 1080 ( נניח ) עם חומרה בשלה יותר ל DX12 שמתומחר בצורה טובה - זה גם איפשהו אסטרטגיה נכונה. אני לפחות

חושב ש ( שאגב עברה תקופה לא פשוטה מבחינה כלכלית ) נראית כרגע טוב יותר בהרבה מלפני כמה שנים. אפשר גם לראות

את זה במספרים.

אותי מסקרן דווקא עניין האסטרטגיה בנוגע לייצור הזה. הרי בגלל שמדובר ברכיבים יקרים יותר ( כמו ה HBM ׂ) אז הם משקיעים

סכומים לא מבוטלים על הייצור\פיתוח וכו'.. מסקרן לראות לאן זה ילך הלאה נניח עד 2020. אחרי שנים של בית קברות מהם

בשוק המעבדים, יש אור בקצה המנהרה... אני לא פוסל להעיף קיבינימט את כל המחשב שלי ולהרכיב מערכת אדומה. לפרגן

להם על העקשנות. הכול שאלה של התמחור והביצועים, ועד כמה אפשר להתעלל במעבדים עם OC. לא חושב שווגה יהיו

כרטיסי OC מי יודע מה.. נקווה שהמעבדים כן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של coch

ווגה יכול לאכזב כנ"ל גם המעבדים שלהם. כרגע הכול מודלף, האמת תישפך לגמרי החוצה ברגע שיהיו גם מחירים.

כרטיס כמו 1080 ( נניח ) עם חומרה בשלה יותר ל DX12 שמתומחר בצורה טובה - זה גם איפשהו אסטרטגיה נכונה. אני לפחות

חושב ש AMD ( שאגב עברה תקופה לא פשוטה מבחינה כלכלית ) נראית כרגע טוב יותר בהרבה מלפני כמה שנים. אפשר גם לראות

את זה במספרים.

אותי מסקרן דווקא עניין האסטרטגיה בנוגע לייצור הזה. הרי בגלל שמדובר ברכיבים יקרים יותר ( כמו ה HBM ׂ) אז הם משקיעים

סכומים לא מבוטלים על הייצור\פיתוח וכו'.. מסקרן לראות לאן זה ילך הלאה נניח עד 2020. אחרי שנים של בית קברות מהם

בשוק המעבדים, יש אור בקצה המנהרה... אני לא פוסל להעיף קיבינימט את כל המחשב שלי ולהרכיב מערכת אדומה. לפרגן

להם על העקשנות. הכול שאלה של התמחור והביצועים, ועד כמה אפשר להתעלל במעבדים עם OC. לא חושב שווגה יהיו

כרטיסי OC מי יודע מה.. נקווה שהמעבדים כן.

לא יודע עד כמה זה מעניין אותך (כי ראיתי שאתה מגיב כמה פעמים על השרשור), אבל... AdoredTV שחרר עוד ווידאו בו הוא מסביר יותר למה הוא מתכוון בסרטון שצירפתי: 

בהנחה שאין לך כוח לראות את הכול, אני יכול לסכם פחות או יותר מה הוא אמר שם: בגדול, הוא דיי נותן ספקולציה נוספת (כמו שאר הסרטונים שלו) על כך ש-, למעשה, "זנחה" את שוק ה-high end לטובת השוק המקצועי (סגמנט שהוא טען שאומנם לא נמכר בכמויות גדולות בידי צרכנים, אך כן נמכר בכמויות מסחריות בידי חברות [כמו מיקרוסופט שקנתה המון חתיכות מכרטיסי הפרו של AMD]), והסיבה ש- לא נראית כל כך מהירה, לדעתו לפחות, היא כי הם וויתרו על לדחוף RAW POWER שלא בהכרח יניב יותר ביצועים בפועל (מקרה פיורי X)

בהמשך הוא שלל שגם אם דרך דרייברים ווגה תשתפר ב-20~30 אחוז, זה עדיין לא יהיה מספיק כדי להתחרות במה שיהיה לנבידיה (תמחור חכם של 1080 לדעתו יחסל כל סיכוי של לתפוס מרקט שייר עם , בעיקר כי לדעתו 1080 זה כרטיס mid-range לשוק ה-high end שמתומחר בצורה יקרה מדי)

- הוא ציין ש- תמיד יכולה ליצור שבב מבוסס HBM (מה שכנראה יהיה הוולטה), לטפל כראוי בנושא ה-async compute ולדחוף בפנים עוד שיידרים ועוד כוח שפשוט ימחץ את , כך שהיא פשוט יכולה לשבת על זר דפנה ולנוח 

- הוא שלל אפשרות של sandbagging על-ידי השוואת הדמו שהוצג בעבר לפולאריס ועל כך ש- הציגה פחות או יותר את אותם הביצועים בסטאר וורס שהיו ל-480 בהשקה, כך שהוא לא רואה תסריט שונה גם הפעם.

בשורה התחתונה: הוא מסכם ש-, גם אם תשתפר ותהיה מהירה מ-1080 ואפילו תשתווה ל-1080TI (מה שיצריך ממנה להביא שיפור של בערך 30% ממה שהיא מציגה עכשיו), זה עדיין לא יספיק כדי לשנות משהו בשוק הצרכנים הפרטי, לכן (לדעתו) היא עושה לאט-לאט מעבר אל השוק "המקצועי" כדי להשיג את הרווחים שלה לפחות בכל הנוגע לכרטיסי מסך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של Hiigara

- הוא ציין ש-NVIDIA תמיד יכולה ליצור שבב מבוסס HBM (מה שכנראה יהיה הוולטה), לטפל כראוי בנושא ה-async compute ולדחוף בפנים עוד שיידרים ועוד כוח שפשוט ימחץ את vega,

כבר יש, גגל "nvidia GP100"

ולכן לא ברור לי למה מביא את כל התותחים הכבדים כמו הארכיטרטורה חדשה + HBM2+ ענק רק כדי להתחרות ב 1080 כשל כל מה שהיה צריך זה הכפלה של הRX480 כמו שה 1080 הוא הכפלה של 1060.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של עידן פ.

כבר יש, גגל "nvidia GP100"

ולכן לא ברור לי למה AMD מביא את כל התותחים הכבדים כמו הארכיטרטורה חדשה + HBM2+ שבב ענק רק כדי להתחרות ב 1080 כשל כל מה שהיה צריך זה הכפלה של הRX480 כמו שה 1080 הוא הכפלה של 1060.

אתה מדבר על הטסלה? הוא לא לשוק האינטוזיאסטי או המיינסטרימי, השווקים שאנחנו מדברים עליהם עם ה-Volta או ה- לצורך העניין.

אם אני זוכר נכון, הכרטיס הזה מתחיל בתג מחיר של 5600 דולר ויכול להגיע אפילו עד לאזור ה-10 אלף דולר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

סה"כ יש סיבה להתלהב לא רק בגלל ווגה אלא כי "אמורה" לחזור תחרות בשוק הזה, מעבדים\כרטיסי מסך.

אני אישית לא מצפה לשינוי משוגע, מצד שני אני לא פוסל גם להחליף לכרטיס ביניים שיהיה טוב יותר עם API's עתידיים,

במידה והכרטיסים האלו יתומחרו טוב ויהיו גם בין 1070 ל 1080 זה גם משהו רלוונטי.. להעיף ת 1070 ולהביא כרטיס של האדומים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...