אולי Vega לא תהיה מהירה כמו שחשבנו? - עמוד 2 - כרטיסי מסך - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

אולי Vega לא תהיה מהירה כמו שחשבנו?

Hiigara

Recommended Posts

ציטוט של עידן פ.

זה לא משנה לאיזה שוק הוא, זו רק החלטה של NV מתי היא דוחפת את הליבה הזו על PCB עם חיבור PCI-E והופכת את זה לכרטיס מסך.

זה מאוד משנה, כי לא חכמה לתקוע סופר מתקדמת במחיר שלא נגיש לפלחי הצרכנים הרלוונטיים, הרעיון הוא להביא את הטכנולוגיה במחיר נגיש באופן יחסי לרוב הכיסים - אם אתה לא עושה את זה, לא עשית יותר מדי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 36
  • נוצר
  • תגובה אחרונה
ציטוט של עידן פ.

המחיר הוא נגזרת של השוק וההצלחה הצפויה, במיוחד בהעדר תחרות.

מבחינת עלות יצור ווגה בגרסה עם 4 HBM וGP100 לא שונות יותר מדיי אחת מהשניה.

you name it, בשורה התחתונה התהליך מלווה בהמון כסף, מה גם שקשה לייצר מסחרית את המוצר עצמו מאשר נניח שקיים בשוק כבר כמה שנים, מה שמעכב את התהליך להפצה המונית.

מה שאני בא לומר זה שכך או כך לדחוף RAW POWER זה לא בהכרח פתרון כי מספיק תמחור חכם מהצד השני, והמוצר שלך פתאום לא שווה הרבה (זה קרה גם המון פעמים בעבר - לאו דווקא מקרה פיורי או 980Ti, אלא גם בתקופת ה-GTX 260 שנקנה בכמויות מסחריות וחיסל את שוק המיינסטרים כמעט לבדו).

לכן, לפחות לדעתי, השאלה הייתה ונשארה המחיר. אם הגדולה תצליח להביא ביצועים שעומדים בין 1080 ל-1080Ti במחיר של, נניח, 600~650 דולרים, אני לא רואה בזה שום דבר פסול. אחלה של sweet spot שכל מהלך נגדי לו מצד נבידיה יגרום לאחד הכרטיסים שלה להיראות רע.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

AMD בסדרה הזו הפיקה לקחים מה"עונה" הקודמת עם FURY. 
הם בכוח ניסו להישאר בטווח העליון ונחלו אכזבה קשה. 

טוב עשו שהפעם הוציאו רק לשוק הביניים. טוב עוד יותר שלא דחפו לשם HBM.
זה פיצ'ר שיווקי יותר ממשהו מעשי שבאמת נותן תמורה לעלות שלו.

מקווה שהם לא יזרקו סתם 2HBM על רק כדי לעשות כותרות כמו פעם קודמת. 

בכלל, לדעתי עדיף שיקצו את מרב המשאבים ל ולא לשוק כרטיסי המסך. שם יש להם יותר פוטנציאל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של omertgm

AMD בסדרה הזו הפיקה לקחים מה"עונה" הקודמת עם FURY. 
הם בכוח ניסו להישאר בטווח העליון ונחלו אכזבה קשה. 

טוב עשו שהפעם הוציאו רק לשוק הביניים. טוב עוד יותר שלא דחפו לשם HBM.
זה פיצ'ר שיווקי יותר ממשהו מעשי שבאמת נותן תמורה לעלות שלו.

מקווה שהם לא יזרקו סתם 2HBM על vega רק כדי לעשות כותרות כמו פעם קודמת. 

בכלל, לדעתי עדיף שיקצו את מרב המשאבים ל Zen ולא לשוק כרטיסי המסך. שם יש להם יותר פוטנציאל.

הבעיה המרכזית של היא שאין לה כמויות תקציב לפיתוח ומחקר כמו נבידיה, את המחקרים והפיתוחים שלה היא עושה דרך טכנולוגיות שהיא משחררת לשוק בחיתוליהן, כמו ה-HBM וכמו שיהיה ה-, כי היא חייבת להתחיל ממשהו. הדברים הנלווים שלהם ל- ייתפסו להערכתי המון die space בתוך הצ'יפ, מה שלמרות גודלו לא באמת ייתן תפוקת compute power בסדר גודל (השערה שלי) של 1080Ti.

מה שכן וחשוב לציין, Vega עובדת על ארכיטקטורה שונה לחלוטין ממה שראינו מ- עד היום, ובפער. GCN לא ממש מתקיים פה, לכן כל ספקולציה יכולה סתם להטעות. אני בכלל לא בטוח שהם סגורים על מה שיהיו כל הכרטיסים בתקופת ההשקה. 

בקשר לנבידיה, היא לא בלחץ. היא יכולה לעשות ריפרשים בסוף השנה הזו, לשחרר בשנה הבאה את ה- שנמצא מעבר לפינה ואף אחד לא יבוא אליה בטענות. אני בכלל לא בטוח ש-Volta תציג בכל הסגמנטים שלה , זה פשוט לא נראה לי מהלך שמתאים לנבידיה.

למזלנו, Zen נראית כמו מוצר תחרותי (ויעיל ביחס למתחרה, יש לציין) הרבה יותר מאשר כרגע. 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

באופן מפתיע (או לא) היא לרוב במובילה בכיוון המחשבה ואז מוציאה את אותו דבר טוב יותר...

ראשונה עם הכפולי ליבה לשוק הביתי, ראשונה עם ה 64bit לשוק הביתי, ראשונה לשלב בקר במעבד, ראשונה להציג GPU משולב במעבד, ראשונה להבין שמרוץ ה GHZ היה חייב להפסיק והשקיע ב IPC ועוד ועוד.

גם הבולדוזר היה כיוון מעניין, אבל בגלל 1001 בעיות היה פשוט כישלון.

אפשר להגיד שהיא מוציאה חדשה חצי אפויה לשוק ובגלל זה זה היא עושה את זה קודם, אפשר להגיד שיש שם כמה מהנדסים מאוד יצירתיים ואינטל מעתיקה וכתוצאה מכסף גדול יותר עושה את זה מהר יותר וטוב יותר.

תחלס האמת איפהשהו באמצע לדעתי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של עידן פ.

באופן מפתיע (או לא) AMD היא לרוב במובילה בכיוון המחשבה ואז אינטל מוציאה את אותו דבר טוב יותר...

ראשונה עם הכפולי ליבה לשוק הביתי, ראשונה עם ה 64bit לשוק הביתי, ראשונה לשלב בקר זיכרון במעבד, ראשונה להציג GPU משולב במעבד, ראשונה להבין שמרוץ ה GHZ היה חייב להפסיק והשקיע ב IPC ועוד ועוד.

גם הבולדוזר היה כיוון מעניין, אבל בגלל 1001 בעיות היה פשוט כישלון.

אפשר להגיד שהיא מוציאה טכנולוגיה חדשה חצי אפויה לשוק ובגלל זה זה היא עושה את זה קודם, אפשר להגיד שיש שם כמה מהנדסים מאוד יצירתיים ואינטל מעתיקה וכתוצאה מכסף גדול יותר עושה את זה מהר יותר וטוב יותר.

תחלס האמת איפהשהו באמצע לדעתי.

הכול נובע מעודף תקציבי R&D של המתחרות ביחס ל-. אי אפשר להגיע למינימום רווח במשך שנים ולקוות שפתאום תתעלה בביצועים על המתחרות. זו פיקציה לכל דבר ועניין, לכן אני גם דיי in different כשזה נוגע לכל הניסיונות הללו שלהם לנסות ולשנות כאן תפיסה כלשהי בתעשייה, כי ל-Vega יש את ול- יהיה משהו במקום - הם מצליחים כלכלית להמשיך לדחוף את הטכנולוגיה למרות שאת הרווח הגדול שלהם הם לא רואים מהסגמנט הזה.

אבל ה-Zen היא שונה. ה-Zen היא סדרה רב תכליתית ומסועפת המשתרעת על תכנית כלכלית של שנים. היא לא יכולה להיכשל. אסור לה להיכשל. עליה תושתת של חמשת השנים הקרובות. אם לא תעמוד בציפיות, הם בבעיה חמורה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בעבר הייתי נאמן לכרטיסי המסך של ATI/AMD מסיבות שונות. ואז נוכחתי לדעת שהם:

1. מתחממים מאוד
  2. דורשים מתח גבוה יותר מספק הכוח מאשר כרטיסי NVIDIA
  3. משחקים מודרניים פחות מותאמים אליהם ויותר אל כרטיסי NVIDIA

לכן, כאשר עשיתי את השדרוג המלא האחרון, בחרתי ב-GTX 1080 והוא שווה כל שקל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של mulderfox

1. מתחממים מאוד
  2. דורשים מתח גבוה יותר מספק הכוח מאשר כרטיסי NVIDIA
  3. משחקים מודרניים פחות מותאמים אליהם ויותר אל כרטיסי NVIDIA

1 מאוד תלוי בדור, היו כרטיסים של ATI הרבה יותר קרירים מNV ולהפך, בתקופה תחת זה קצת פחות קרה.

2. דומה ולרוב הולך ביחד עם 1.

3. הפוך, ביחוד מאז שAMD  נכנסו לקונסולות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של Hiigara

הכול נובע מעודף תקציבי R&D של המתחרות ביחס ל-AMD. אי אפשר להגיע למינימום רווח במשך שנים ולקוות שפתאום תתעלה בביצועים על המתחרות. זו פיקציה לכל דבר ועניין, לכן אני גם דיי in different כשזה נוגע לכל הניסיונות הללו שלהם לנסות ולשנות כאן תפיסה כלשהי בתעשייה, כי ל-vega יש את ול- יהיה משהו במקום - הם מצליחים כלכלית להמשיך לדחוף את הטכנולוגיה למרות שאת הרווח הגדול שלהם הם לא רואים מהסגמנט הזה.

אבל ה-Zen היא שונה. ה-Zen היא סדרה רב תכליתית ומסועפת המשתרעת על תכנית כלכלית של שנים. היא לא יכולה להיכשל. אסור לה להיכשל. עליה תושתת AMD של חמשת השנים הקרובות. אם Zen לא תעמוד בציפיות, הם בבעיה חמורה.

אינטל פיטרה עובדים בקצב רצחני בשנה שנסגרה. צמצמה פערים ועברה מרווחים שליליים לרווחים חיוביים אך נמוכים מאוד ( ביחס לשוק בו היא מתחרה ).

אין פה מקום להשוואה כי המספרים בכלל לא קרובים בין החברות, אבל כן יש מגמת שיפור ב בשנים האחרונות לעומת

אינטל שם יש פיטורים ודיבורים על חוסר מוכנות מוחלטת ( עדיין, אחרי שנים של טעויות ) להיכנס לתחרות בעולם שבבי הסמרטפונים.

בין אם Zen תעמוד בציפיות או לא, עובדים נכון היום ( דיעה שלי ) - וההיסטוריה מראה בחלק מהמקרים שיש חברות שהיו בבוץ מבחינת

מספרים וכאשר הם טיפסו לאט לאט למעלה - זה עשה להם רק טוב. בוא ונקווה שזה המצב ב מאחר ואינטל לא נתנה כלום בשוק המעבדים השולחניים

בשנים האחרונות בגלל השליטה הכמעט מוחלטת שם. השינויים המשמעותיים היו בעיקר בליבות הגרפיות המובנות. מדור לדור הם לא טרחו לתת

משהו מעניין בין ה i3\i5\i7 - בוסט של עשר אחוז בלחץ לקלוקים במצב ברירת מחדל, מקטינים קצת את הצריכה, ומוסיפים 2-3% של ביצועים

לליבה שמתפרשים במציאות בשום דבר. שאני חושב על זה עכשיו אחרי שרשמתי את התגובה, הם פח זבל מהלך במובן מסוים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של coch

אינטל פיטרה עובדים בקצב רצחני בשנה שנסגרה. AMD צמצמה פערים ועברה מרווחים שליליים לרווחים חיוביים אך נמוכים מאוד ( ביחס לשוק בו היא מתחרה ).

אין פה מקום להשוואה כי המספרים בכלל לא קרובים בין החברות, אבל כן יש מגמת שיפור ב AMD בשנים האחרונות לעומת

אינטל שם יש פיטורים ודיבורים על חוסר מוכנות מוחלטת ( עדיין, אחרי שנים של טעויות ) להיכנס לתחרות בעולם שבבי הסמרטפונים.

בין אם Zen תעמוד בציפיות או לא, AMD עובדים נכון היום ( דיעה שלי ) - וההיסטוריה מראה בחלק מהמקרים שיש חברות שהיו בבוץ מבחינת

מספרים וכאשר הם טיפסו לאט לאט למעלה - זה עשה להם רק טוב. בוא ונקווה שזה המצב ב AMD מאחר ואינטל לא נתנה כלום בשוק המעבדים השולחניים

בשנים האחרונות בגלל השליטה הכמעט מוחלטת שם. השינויים המשמעותיים היו בעיקר בליבות הגרפיות המובנות. מדור לדור הם לא טרחו לתת

משהו מעניין בין ה i3\i5\i7 - בוסט של עשר אחוז בלחץ לקלוקים במצב ברירת מחדל, מקטינים קצת את הצריכה, ומוסיפים 2-3% של ביצועים

לליבה שמתפרשים במציאות בשום דבר. שאני חושב על זה עכשיו אחרי שרשמתי את התגובה, אינטל הם פח זבל מהלך במובן מסוים.

AMD של השנים האחרונות ו- של תחילת 2010~2011 (הנפילה) הן חברות שונות, אל תשכח שהחליפו מנכ"לים בדרך וכל מערך העבודה שלהם השתנה מאז תחילת 2014. שים לב איך הדרייברים, הממשקים הייעודיים למשתמשים ובכללי מערך השיווק השתפר פלאים מאז. הבינה דבר פשוט מאוד, בגזרת כרטיסי המסך היא לא יכולה להמציא קסמים ופתאום לעמוד בגזרה שווה עם NVIDIA כי זה פשוט לא ילך, את הכסף שלה היא מרוויחה דרך עסקאות צד (בין אם קונסולות או כרטיסי המסך בשילוב ה-SSD שלה שהולכים להימכר למיקרוסופט בכמויות מסחריות). רייזן הוא סיפור שונה, הולכת להתבסס על הדור הזה למשך השנים הקרובות, ולעומת ווגה שעדיין לא יודעים מה יהיה, נראה כמו משהו באמת מבטיח, חזק ותחרותי שבעזרת תמחור נכון יכול לעוף באוויר, לכן המצב הזה הוא באמת שונה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של עידן פ.

1 מאוד תלוי בדור, היו כרטיסים של ATI הרבה יותר קרירים מNV ולהפך, בתקופה תחת AMD זה קצת פחות קרה.

2. דומה ולרוב הולך ביחד עם 1.

3. הפוך, ביחוד מאז שAMD  נכנסו לקונסולות.

הכרטיס האחרון של שבו השתמשתי היה ה-HD5850 - והוא רחוק מחסכוני..

להערכתי, ה-GTX 1080 הנוכחי שלי לא צורך הרבה יותר ממנו ;)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הבאתה דומה לאחד הכרטיס מתור הזהב של בנושא הנצילות, הHD5850 כרטיס מאוד חסכוני לזמנו, עדיף בהרבה על הGTX470 שבו התחרה +- מבחינת ביצועים לצריכת חשמל.

להשוות לכרטיס שיצא כמה שנים אחר כך ואחרי 4 דורות של מזעור (40/28/20/16) זו בדיחה לא מצחיקה.

perfwatt.gif

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הייתה הדלפה מצד בטשדה - הם פירסמו דרישות ל Texture Pack החדש שהולך לצאת ל Fallout 4 עם דרישות 

מומלצות ל 1080 ו 490 .... ואז הם מיד הסירו את זה...( אפשר למצוא את זה בגוגל )

נו אז יש לנו פה רמז די עבה ש 490 כנראה יתחרה ב 1080, פוטנציאלית הוא חזק ממנו - אבל בפועל אנחנו רואים

שלפעמים זה לא משנה והפוטנציאל הז לא ממומש, כמו היום. בתקווה שנתחיל לראות באופן קבוע ו DX12

או לפחות אחד מהם כאופציה קבועה במשחקי בעתיד הקרוב.

זה לא בדיוק באופן ישיר שייך לדיון, אבל אמרתי אני יעדכן את מי שזה מעניין אותו שכנראה ה הראשוני זה 

490...לא מפתיע.

ולתגובות האחרונות : 5870 אחד הכרטיסים הכי טובים שהיו לי. ל היו ימים מצוינים בכל מיני השקות בעבר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...