מנסה להחיות מחשב ישן - צריך סוללה ל-BIOS - תמיכה טכנית למחשבים - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מנסה להחיות מחשב ישן - צריך סוללה ל-BIOS

winner

Recommended Posts

שלום חברים

בניסיון להחיות PC עתיק ששוכב אצלי, הסתבר שהסוללה של ה- נזלה ויצרה קורוזיה על הלוח והמחשב לא עולה

הסוללה היא Ni-MH 3.6v 60mAh ויש אפילו כזו בארץ ב-100 ש"ח (יש גם בחו"ל אבל מחיר המשלוח עושה אותה יקרה יותר :angry: )

השאלה אם אפשר לאלתר משהו רק כדי לבדוק אם המחשב בכלל עולה לפני שאני משקיע סכום כלשהו בחלקים. יש למישהו רעיון ?

תודה מראש למגיבים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מדובר על 486 עתיק - יש קורוזיה על הלוח באזור של ה- וה- לא מתחיל לעלות.

הסוללה מולחמת ללוח וצריך לפרק הכל כדי להוציא אותה ולנקות.

אולי בסוף השבוע אמצא זמן לשחק במחשב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של winner

מדובר על 486 עתיק

להערכתי מדובר בחומרה בת 26 שנה (אני מבסס את זה על כך שבשנות נערותי היה לי 486DX2 שרכשתי מכסף שחסכתי בחופש הגדול) - למעט שעשוע ונוסטלגיה אני לא מבין איזה צורך יש להתעסק בחומרה כזו ישנה - מה גם שקורוזיה יכולה בהחלט להיות בעוד מעגלים (שלא לדבר על קבלים).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

^^^ אשתי טוענת שעדיין יש לי... רק שהיא לא מצאה דרך לכבות.

:P

וכן - היה לי גם מחשב מימי כפתור הטורבו המהולל - לא מזמן הוצאתי את המחשב הראשון שלי (לא משחק טלוזייה - מחשב) עשיתי סדר אצל ההורים שלי והוצאתי מחשב אטארי ישן מאוד - עוד היו לו את הכונן דיסקטים\קלטות וקרטריג'ים.

באופן מוזר מאוד הוא עלה - מדובר בחומרה בת בערך 33 שנה - זה קוריוז.

https://en.wikipedia.org/wiki/Atari_8-bit_family#/media/File:Atari-800XL.jpg

כזה בדיוק

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יפה ששמרת. ההורים שלי זרקו את הקומודור ותואם האפל שהיו לי. לDX2 היה כפתור טורבו (זה מה שהבדיל אותו מהDX). כמה מאות דולרים בשביל 33 מה"צ נוספים (ו16 מגה זכרון!)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

^^^ כפתור הטורבו שהתייחסתי עליו היה עוד מימי מחשבי ה-AT הראשונים (80286 או 80386 אני לא זוכר בדיוק) 

אני זוכר שמסך הצבע הראשון שלי היה מסוג CGA אחכ היה EGA ורק אחכ VGA (וכן הלאה)

אני גם זוכר שבניתי (כן כן בניתי) "כרטיס קול" שהתחבר ליציאה פרללית וחיברתי למגבר שמע (שבתורו אחרי זמן מה לא אהב את זה ונשרף בקול גדול) - הייתי ממש ילד 

אגב גם הקומודור היה ממש אחלה - הגלגול שלו כאמיגה היה ממש מוצלח.

נוסטלגיה :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של gabriel6

להערכתי מדובר בחומרה בת 26 שנה (אני מבסס את זה על כך שבשנות נערותי היה לי 486DX2 שרכשתי מכסף שחסכתי בחופש הגדול) - למעט שעשוע ונוסטלגיה אני לא מבין איזה צורך יש להתעסק בחומרה כזו ישנה - מה גם שקורוזיה יכולה בהחלט להיות בעוד מעגלים (שלא לדבר על קבלים).

אכן מדובר בחומרה בת יותר מחצי יובל ומטרת ה-"התעסקות", פרט לנוסטלגיה היא ניסיון לשחזר את החומר שהיה על המחשב, כולל גישה לדיסקטים 5.25" שעוד יש לי :D

אם לא אצליח להעלות את המחשב, מקווה שאצליח לשלוף מידע מהדיסק הקשיח בחיבור דרך מתאם . יש לי עוד מחשב ישן (IBM Aptiva בן 17 "בלבד") שעבד עד לפני מספר שנים ויש לו בקר IDE ובקר לכונני דיסקטים שאפשר לחבר אליו את הדיסק הקשיח ואת כונן הדיסקטים לבדיקה - מקווה שהמחשב הזה עוד חי.

בכל מקרה, אני רואה שהערתי כאן רגשות רדומים אצל כמה חברים...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מי צעיר ?

אני תחזקתי את המכונות שייצרו מעבדי 486 ב-FAB 8 בירושלים...

חלק מהן בוקרו ע"י מעבדים של וזילוג ר"ל ואם מדברים על דיסקטים - לאחת המכונות היה מחשב עם מעבד Z80 ומערכת הפעלה CP-M שנטענה מפלופי של 8", נראה מישהו מוצא כונן כזה עם מתאם ל-USB :D

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...