מחפש שילוש חדש (מעבד, לוח וזיכרון) - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מחפש שילוש חדש (מעבד, לוח וזיכרון)

Static

Recommended Posts

היי,

מעוניין להחליף את המחשב הישן שלי במשהו קצת יותר מודרני

יש לי היום

i7 920

12gb 1600

gigabyte ud-4p

מעוניין לשדרג לדור חדש של i7 או i5

מדובר במחשב המרכזי בבית שמשמש כשרת PLEX לשיתוף מדייה לכל שאר המחשבים בבית

וכמובן לגיימינג גבוה (כיום יש לי 670GTX שגם קצת זקן)

יש לי הזדמנות להזמין מארה"ב מעבד וזיכרון (שהם חלקים שלרוב אין איתם בעיות ותקלות)

את הלוח אני חושב לקנות בארץ.

מה אתם ממליצים, בסדר גודל של עד 2500-3000שח רצוי פחות

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

א. מדוע אתה חושב שאתה צריך לשדרג את המחשב שלך? האם הוא מרגיש איטי במשימות מסויימות? האם יש איתו בעיה חומרתית?

ב. בכ-3000 ש"ח בהחלט אפשר לקנות שילוש מודרני המבוסס על המעבד הביתי הכי חזק מהדור הנוכחי של אינטל (ה Core i7-6700K) עם 16GB של זיכרון DDR4. העניין הוא שבקרוב אמורים להשתחרר מעבדי הדור הבא של אינטל (הדור השביעי, ה Kaby Lake) וכן מעבדי ה ZEN של , כך שאם אתה יכול להמתין עם הרכישה בהחלט יכול להיות שאתה תרוויח מכך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המחשב שלי מעולה, אבל בעיקר במשחקים הוא מדיי פעם קופא, מדי פעם מסך כחול, לפעמים ריסטארט כנראה בעיית חומרה כלשהי

החלפי את סט הזכרונות המקורי OCZ 1600 GOLD בסט חדש 1600 12GB וזה לא עזר

החלפתי את כרטיס המסך מה-260GTX המקורי ל-670GTX וגם זה לא עזר

החלפתי דיסק קשיח למערכת ההפעלה (העברתי ל SSD 330 120GB) גם לא עוזר

ספק הכח שלי הוא 1200W שהגיע עם המארז שלי P190 (מדובר ב2 ספקים 550W + 650W בקומבינה מוזרה של אנטק הם מחוברים יחד)

תמונה: https://www.google.co.il/search?q=antec+p190+psu&espv=2&biw=1920&bih=1070&tbm=isch&imgil=DU59KDnlOJBwEM%3A%3B9l-4_9KOrKMxjM%3Bhttp%253A%252F%252Fwww.legitreviews.com%252Fantec-p190-black-mid-tower-case-review_589&source=iu&pf=m&fir=DU59KDnlOJBwEM%3A%2C9l-4_9KOrKMxjM%2C_&usg=__M_sMcGf-RYoKRZPNYhHbMgBYDWw%3D&ved=0ahUKEwizyLDi_OzQAhWpBcAKHWZuB38QyjcIOQ&ei=Y7ZNWPOKMKmLgAbm3J34Bw#imgrc=DU59KDnlOJBwEM%3A

אני חושד או בלוח או בספק הכח.

אם הבעיה בלוח כבר עדיף לפי דעתי להחליף שילוש, מה דעתך יש רעיונות?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קפיאות, מסכים כחולים ואיתחולים הם בד"כ סימן לבעיות חומרה. אני מציע שתאפס את הביוס (אולי יש שם הגדגרה ידנית לא תקינה), דבר שגם יבטל המהרה כלשהי, תריץ בדיקת תקינות לזיכרון (עם תוכנה כמו +memtest86) וכן תנטר את הטמפרטורות של המעבד וכרטיס המסך. בהחלט קיימת האפשרות שהבעיה נובעת מקירור לא תקין של המעבד (אולי המאוורר של המעבד כבר לא תקין, אולי גוף הקירור התמלא אבק ואולי הגיע הזמן לרענן את המשחה התרמית), אבל כמובן שאי אפשר לשלול רכיבים אחרים כגורמים אפשריים לבעיה, ובעיקר לוח האם, ספק הכח והמעבד עצמו. היות וכבר החלפת את הזיכרון, את כרטיס המסך ואת התקן האיחסון, ובהנחה שעם החלפת התקן האיחסון לכונן הותקנה חדשה ונקייה ולא פשוט העברת את מערכת ההפעלה הקיימת לכונן החדש, אז גם אותם אפשר לפסול כגורמים אפשריים (כמובן שתמיד קיימת האפשרות שגם הרכיבים החדשים לא תקינים, אבל זה פחות סביר).

בנוגע לספק הכח - המעבד Core i7-920 צורך כ 130W וכרטיס מסך מדגם GTX 670 צורך 170W. גם אם נניח ששאר המערכת דורשת עוד 100W וניקח עוד 100W כמרווח ביטחון, נקבל שאין לך צורך בספק כח בעל הספק הגדול מ 500W. לכן מבחינת ההספק של ספק הכח לא אמורה להיות בעיה. האם ספק הכח תקין? זו כבר שאלה אחרת. הדרך היחידה לבדוק האם ספק הכח הוא הגורם לבעיה היא פשוט לנסות ספק כח אחר.

אם הגורם לבעיה הוא המעבד או לוח האם אז סביר להניח שלא תוכל למצוא רכיבים חלופיים חדשים, ובמקרה כזה כנראה כבר ישתלם לך להחליף את כל השילוש באחד מודרני. במידה וזה אכן מה שתבחר לעשות, אז שוב - אם אפשר רצוי שתמתין קצת לשחרור המעבדים החדשים של אינטל ו שצפוי בינואר. אם זה דחוף ואתה לא יכול להמתין עוד מספר חודשים או שבועות, תציין בבקשה בדיוק מהן הדרישות שלך מהמחשב, ובפרט - האם אתה מעוניין בהמהרה? האם אתה מעוניין במערך כרטיסי מסך? האם חשוב לך שיהיו בלוח חיבורי USB 3.1? האם אתה צריך חיבור M.2 לכונן SSD? האם אתה צריך תכונות מיוחדות מלוח האם? זה יקבע האם תוכל להסתפק בשילוש "פשוט" יותר (מעבד i5, לוח אם המבוסס על ערכת השבבים H170 וזיכרון DDR3 בנפח של 16GB) בעלות של כ-2000 ש"ח או שיהיה צורך בשילוש "חזק" יותר (מעבד i7, לוח אם המבוסס על ערכת השבבים Z170 ושוב - זיכרון בנפח של 16GB) בעלות של כ-3000 ש"ח.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

איפוס ביוס בוצע גם הוא, לא קיימת לשום רכיב גם מעולם לא היה צורך משחקים רצים מצויין עם מהירות השעון הנוכחית.

בדיקת  +memtest86 בוצעה גם והכל תקין (הרצה של יותר משעתיים ברצף)

אני אנסה להחליף משחה טרמית למעבד ולנקות שוב את כל תוכן המארז... למרות שגם את זה ניסיתי בעבר :(

בכל אופן אחכה לינואר פברואר לשדרוג כי אני מבין ממך שיגיעו חדשים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של Static

בדיקת  +memtest86 בוצעה גם והכל תקין (הרצה של יותר משעתיים ברצף)

לטעמי בדיקת +memtest86 רצוי לעשות למשך לילה שלם כך שיתבצעו לפחות 3 מחזורי בדיקות מלאים. יכול להיות ששעתיים לא מספיקות לביצוע מחזור בדיקות מלא אחד (זה תלוי בנפח הזיכרון ובמהירותו).

ציטוט של Static

אחכה לינואר פברואר לשדרוג כי אני מבין ממך שיגיעו מעבדים חדשים.

בעיקרון בינואר אמורים להשתחרר לשוק מעבדי הדור השביעי (ה Kaby Lake) של לשוק המחשבים הנייחים וביחד איתם לוחות אם המבוססים על ערכות השבבים מסדרת ה-200. לא בטוח שההבדלים בביצועים לעומת מעבדי הדור השישי (ה Skylake) יהיו משמעותיים, אבל בכל זאת אמור להיות שיפור ובכל מקרה התמחור של המעבדים אמור להיות זהה, כך שבאותו מחיר יהיה אפשר לקבל מחשב קצת יותר חזק. 

בנינואר אמורים להשתחרר לשוק גם מעבדי ה SR (ראשי תיבות של Summit Ridge) של המבוססים על ארכיטקטורת ה ZEN. לפי המידע שידוע עד כה, בתחילה ישוחררו המעבדים החזקים ביותר בסדרה, ה SR7, שאמורים להוות תחרות למעבדי ה i7 של . כמובן שעם המעבדים האלו ישוחררו גם לוחות אם חדשים המבוססים על ערכות שבבים חדשות. בהמשך (כנראה במרץ) ישוחררו גם המעבדים ה"חלשים" יותר - ה SR5 וה SR3. שוב - שום דבר אינו וודאי, אבל נראה שמעבדים אלו יוכלו להוות תחרות מול מעבדי מהדור הנוכחי כאשר מחירם אמור להיות נמוך יותר.

יש לציין כי עצם ההכרזה על שיחרור המעבדים לשוק אין פירושה זמינות מיידית בחנויות או מחירים בטווח הסביר - יכול להיות שיהיה צורך בחודש או חודשיים עד שהמלאי והמחירים בחנויות יתייצבו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני כנראה אקח בינואר פברואר את הדור הנוכחי שמחירו עתיד לרדת עקב הדור החדש.

מניסיון של 7 שנים בערך עם מעבד i7 920 אין משימה שהוא לא הצליח להריץ לי לשביעות רצוני.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני בספק אם תהיה ירידת מחירים משמעותית בעקבות שיחרור דור המעבדים החדש של . הסיבה לכך נובעת משני גורמים:

א. המעבדים מהדור הבא אמורים לעלות בדיוק כמו המעבדים מהדור הנוכחי, כך שלא ממש ישתלם לקנות מעבד מהדור הקודם כשבאותו הסכום ניתן לקנות מעבד קצת יותר חזק.

ב. מעבדי הדור השביעי של מתאימים לתושבת 1151, בדיוק כמו המעבדים מהדור הנוכחי. זה אומר שלא יהיה צורך בהחלפת ולכן לא סביר שמחירי לוחות האם יירדו.

מצד שני, אולי חנויות יערכו מבצעי חיסול מלאי כמו שהיה במעבר מהדור הרביעי (ה Haswell, בעל תושבת 1150) לדור השישי (ה Skylake, המתאים לתושבת 1151). כמו כן יכול להיות שאם מעבדי אכן יהוו תחרות אמיתית למעבדי אז הדבר יגרום לירידת מחירים מצד .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 2 חודשים מאוחר יותר...

מקפיץ כי עכשיו זה שוב רלוונטי,

עברו 3 חודשים מאז הפוסט הקודם ובדיוק אתמול התחילו ארטיפקטים על המסך ולבסוף נכבה המחשב ולא נדלק יותר :(

אחרי 8 שנים הגיע הזמן להתחדש

מחפש שילוש חדש

מעוניין לשדרג לדור חדש של i7 או i5 (אפילו פוזל לכיוון AMD)

מדובר במחשב המרכזי בבית שמשמש כשרת PLEX לשיתוף מדייה לכל שאר המחשבים בבית

ולגיימינג בינוני+ (חשבתי על 1060GTX)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

במידה ואתה הולך על AMD:

מעבד 1700 מאמזון - 1460 ש"ח - מגיע עם בסיסי

https://www.amazon.com/gp/product/B06WP5YCX6/ref=ox_sc_act_title_1?ie=UTF8&psc=1&smid=ATVPDKIKX0DER

לוח אם X370 - עולה 810 ש"ח

http://plonter.co.il/detail.tmpl?sku=PRIME-X370-PRO

זכרון 2400MHZ CL16 באמזון - 433 ש"ח

https://www.amazon.es/gp/product/B01DPSQPF2/ref=ox_sc_sfl_title_1?ie=UTF8&psc=1&smid=A1AT7YVPFBWXBL

לחלופין - 16GB 2400MHZ CL15 (תזמונים יותר מהירים) בארץ - 485 ש"ח

http://ksp.co.il/?select=.1038..392..442.&kg=&list=1&sort=2&glist=1&uin=30887&txt_search=&buy=&minprice=0&maxprice=0&intersect=&rintersect=&store_real=

מגיע ל2700-2750 ש"ח כולל מיסים.

במידה ואתה הולך על INTEL:

מעבד 7700K בארץ - 1557 ש"ח ללא קירור

http://plonter.co.il/detail.tmpl?sku=CM8067702868535

לוח Z270 - עולה 720 ש"ח

http://plonter.co.il/detail.tmpl?sku=GA-Z270X-UD3

זכרון 2400MHZ CL16 באמזון - 433 ש"ח

https://www.amazon.es/gp/product/B01DPSQPF2/ref=ox_sc_sfl_title_1?ie=UTF8&psc=1&smid=A1AT7YVPFBWXBL

לחלופין - 16GB 2400MHZ CL15 (תזמונים יותר מהירים) בארץ - 485 ש"ח

http://ksp.co.il/?select=.1038..392..442.&kg=&list=1&sort=2&glist=1&uin=30887&txt_search=&buy=&minprice=0&maxprice=0&intersect=&rintersect=&store_real=

מגיע ל2700-2750 (בהנחה שאתה יכול להתקין את הקירור הקיים במערכת החדשה)

מבחינת מחיר - המערכות כמעט זהות. מבחינת ביצועים - ה7700K יהיה מהיר יותר במשחקים, אבל הRYZEN יהיה חזק יותר במשימות מרובות ליבות (4 מול 8 ליבות אמיתיות)

אם הבחירה הייתה בידי? הייתי הולך על הRYZEN במחשבה על העתיד (סביר שAM4 תשאר זמן רב יותר מLGA1151, ולדעתי אנו הולכים לעתיד מרובה ליבות. בנוסף - לדעתי ניתן להגיע לפחות ל3.8 עם ה1700 בקירור סטוק, לכן אני לא רואה צורך לקחת את ה1700X/1800X היקרים יותר. אם אינך מתכנן לבצע OC, יכול להיות שתעדיף לרכוש את ה1700X היקר יותר עם מתאים)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

למרות שזה פורום לוחות וזיכרון בניתי מפרט מלא באותו תקציב, מה דעתכם ?

בעיקר לגבי איזה דגם לקחת 

דיסק קשיח לא שמתי כי יש לי מהמחשב הקודם.

Intel Core i5 7500 3.4Ghz Tray 970 
קירור סטוק אינטל או Arctic Alpine 11 45
Asus B150M-A 360
16GB DDR4 2133-2400Mhz 500 
Geforce GTX 1060 6GB GDDR5 1400
NZXT Source 340 Mid-Tower 380
Antec NeoEco 550W Modular 280

total: 2465
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של Static

למרות שזה פורום מעבדים לוחות וזיכרון בניתי מפרט מלא באותו תקציב, מה דעתכם ?

בעיקר לגבי איזה דגם זכרונות לקחת 

דיסק קשיח לא שמתי כי יש לי מהמחשב הקודם.

Intel Core i5 7500 3.4Ghz Tray 970 
קירור סטוק אינטל או Arctic Alpine 11 45
Asus B150M-A 360
16GB DDR4 2133-2400Mhz 500 
Geforce GTX 1060 6GB GDDR5 1400
NZXT Source 340 Mid-Tower 380
Antec NeoEco 550W Modular 280

total: 2465

המחיר הסופי נכון?! הוא נמוך יותר מסך הרכיבים במפרט

בכל מקרה, זה המחיר פחות או יותר בהתבסס על חלקים דומים

logo-dark.png
מפרט זה הורכב ב - www.startpc.co.il - סטארט מחשבים
אודים | חיפה | תל-אביב | אשדוד | קריית מלאכי

מעבד + לוח אם: 1220 ₪ - * מבצע * - Quad i5 7500 3.4Ghz + Gigabyte B250M-D3H S1151
קירור אוויר למעבד: 49 ₪ - * מבצע * - Alpine 11 Rev.2 
זכרון: 460 ₪ - 16G Kingston 2133Mhz CL15
כרטיס מסך: 1079 ₪ - * מבצע * - GTX1060 6G D5 1506MHz-1708MHz TURBO
מארז + ספק: 590 ₪ - * חדש במבצע * - Source 340 Black + Ippon 550W 80+ GOLD

מחיר סופי: 3398 ₪ למזומן  
 3465 ₪ לאשראי עד 10 תשלומים

זה יכול להיות אחלה מחשב (בלי דיסק קשיח או ssd) אבל השאלה היא מה אתה רוצה לעשות? ומה התקציב? 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כן יש טעות בסכום הכולל, משהו השתבש בפונציית SUM של אקסל.. לא משנה.

תודה רבה על המפרט,

שימושיים עיקריים לגיימינג בינוני+

ומדייה סנטר לשאר המחשבים\טלויזיות בבית.

עוד שאלה, האם יש איזה לוח של שעדיף על ג'יגהבייט באותו תקציב, סתם העדפה אישית.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין לוח של שעדיף על פני ג'יגהבייט באותו תקציב

היתרון של הGIGABYTE הוא יציאת אודיו אחורית מלאה (בניגוד לאסוס שכולל רק 3 פורטים של אודיו)

יכולים להיות יתרונות נוספים, אבל לא התעמקתי בנושא. מבחינתי ההבדל הזה לבד מצדיק את הבחירה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...