האם הלוח אם הזה שווה את ההשקעה? - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

האם הלוח אם הזה שווה את ההשקעה?

LOTE

Recommended Posts

אני יכול לרכוש את הלוח האם הזה - http://www.gigabyte.com/products/product-page.aspx?pid=5490#ov ה[GA-H170M-D3H]

ב550 ש"ח פחות מהלוח אם הזה - http://www.gigabyte.com/products/product-page.aspx?pid=5515#ovה[GA-Z170X-Gaming GT]

להלן ההשוואה באתר היצרן (GIGABYTE)הhttp://www.gigabyte.com/products/comparison/list.aspx?ck=2&pids=5490,5515

אשמח אם מישהו שמבין יוכל לענות לי. 

תודה מראש לכל העוזרים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

@LOTE

הפרש של 550 ש"ח בין הלוחות הוא סכום דיי גדול (שמאפשר לך לקנות לוח אם נוסף). השאלה בסופו של דבר היא מה בדיוק אתה צריך ורוצה מלוח האם? האם בלוח היקר יותר יש תכונות שאתה חייב ואין אותם בלוח הזול יותר (בפרט מדובר על יכולת ועל תמיכה במערך של nVIDIA)? בנוסף לכך יש את העניין התקציבי - האם יש לך 550 ש"ח נוספים בכדי להשקיע בלוח האם? האם לא עדיף לך להשקיע אותם ברכיב אחר במחשב? אף אחד חוץ ממך לא יכול לענות על השאלות האלו פשוט כי המחשב הוא עבורך והכסף הוא שלך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של smalul

@LOTE

הפרש של 550 ש"ח בין הלוחות הוא סכום דיי גדול (שמאפשר לך לקנות לוח אם נוסף). השאלה בסופו של דבר היא מה בדיוק אתה צריך ורוצה מלוח האם? האם בלוח היקר יותר יש תכונות שאתה חייב ואין אותם בלוח הזול יותר (בפרט מדובר על יכולת המהרה ועל תמיכה במערך כרטיסי מסך של nVIDIA)? בנוסף לכך יש את העניין התקציבי - האם יש לך 550 ש"ח נוספים בכדי להשקיע בלוח האם? האם לא עדיף לך להשקיע אותם ברכיב אחר במחשב? אף אחד חוץ ממך לא יכול לענות על השאלות האלו פשוט כי המחשב הוא עבורך והכסף הוא שלך.

יש לי את כל הרכיבים והיחידי שנותר הוא . יש לי 550 ש"ח להשקיע. בתכל'ס אני לא מבין גדול בלוחות אם ואני פשוט צריך אחד מבין השניים, עדיף משהו שיותאם לגיימינג [ברובו קל] וגלישה רגילה. אם ה550 האלו שווים את זה, אני אשקיע.

הנה המפרט שלי.

ציטוט של multicore

ראית את ההבדל באתר לשהם.

מה בדיוק השאלה?

אני לא מבין מספיק כדי לקבוע והייתי רוצה חוות דעת מכם.

תודה רבה על התגובות המהירות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של multicore

אלו מוצרים דיי שונים עם מהות שונה וקהל יעד שונה.

ציטוט של lompy

לא חושב שיש סיבה לקחת לוח מבוסס Z170 עם מעבד i7 6700 מאחר והמעבד בעל מכפלה נעולה ולא תומך ב OC.

לא הבנתי למה דווקא הלוחות האלו?

קרה מקרה ואני יכול להשיג את השניים האלו במחירים זולים יחסית. אז היות והמעבד נשאר אותו i7-6700, אני רציתי לדעת האם לקנות את הZ170X ישתלם לי בהתחשב בשימושים שלי, שרשמתי אותם למעלה - גיימינג, לרוב קל, וגלישה.

תודה רבה לשניכם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של LOTE

אני יכול להשיג את השניים האלו במחירים זולים יחסית

תפרט. אני רואה שהלוח GA-Z170X-GAMING-GT נמכר בפלונטר במעל 1700 ש"ח. אם אתה יכול להשיגו ב 500-600 ש"ח, אז זו תהיה עיסקה מאד משתלמת. אם מדובר על סכום של 1000 ש"ח או יותר ואין לך צורך בלוח אם כזה, אז עדיף לקנות את הלוח ה"פשוט" יותר.

אגב, יש עוד אפשרויות או שאתה מוגבל לשני לוחות האם הנ"ל בלבד?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של smalul

תפרט. אני רואה שהלוח GA-Z170X-gaming-GT נמכר בפלונטר במעל 1700 ש"ח. אם אתה יכול להשיגו ב 500-600 ש"ח, אז זו תהיה עיסקה מאד משתלמת. אם מדובר על סכום של 1000 ש"ח או יותר ואין לך צורך בלוח אם כזה, אז עדיף לקנות את הלוח ה"פשוט" יותר.

אגב, יש עוד אפשרויות או שאתה מוגבל לשני לוחות האם הנ"ל בלבד?

התכוונתי שאוכל להשיג אותו במחיר גבוה יותר בכ-550 ש"ח, לא במחיר של 550 ש"ח.

בכל מקרה - אני יכול להשיג את הZ170X ב800 ש"ח, ואת הH170M ב280 ש"ח.

אני לא מוגבל לאפשרויות האלה, אבל שוב, קרה מקרה ואני יכול לרכוש אותם במחיר מופקע יחסית לשוק [כפי שציינת, הZ170X נמכר במעל 1700. אני יכול לרכוש אותו בפחות מחצי].

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של LOTE

אני יכול להשיג את הZ170X ב800 ש"ח, ואת הH170M ב280 ש"ח.

אני אישית הייתי מעדיף להשקיע 600-800 ש"ח בלוח אם איכותי ועשיר בתכונות (מפוצ'ר) גם אם אני יודע שאני לא אנצל את כל התכונות שהוא מציע בטווח הזמן המיידי (או בכלל). הסיבה היא שלוח אם יקר יותר אמור להחזיק זמן רב יותר פשוט כי השקיעו יותר בתכנון שלו ונעשה בו שימוש ברכיבים איכותיים יותר.

השאלה היא האם ההשקעה בלוח האם לא תבוא על חשבון דברים אחרים? אם אתה יכול להרשות לעצמך לקנות ב-800 ש"ח, שלמעשה שווה מעל 1700 ש"ח, והדבר לא יפגע בשאר המחשב, אז אני הייתי מעדיף אותו. אם לא - אז גם לוח האם ה"פשוט" יותר יתאים לצרכים בסיסיים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ראיתי את המפרט של הלוח הזול.

יש בו כל מה שאדם צריך שאינו .

שזה כולל אפשרויות נהדרות כמו:

2X SATA EXPRESS

סלוט M.2

ואפילו DUAL BIOS

מה עוד אדם צריך?

בשני יש מפלצת OC(לך זה מיותר עם מעבד נעול כמו שכבר ציינו).

דברים כמו THUNDERBOLT(שביננו מה הסיכוי שתצטרך את זה?).

USB3.1, שגם זה נחמד שיהיה אבל מה הסיכוי שבאמת תצטרך את זה למשהו שלא מספיק לו 3.0?

תמיכה גם בCROSSFIRE וגם בSLI(נו באמת, אתה הולך לשים שם שני כרטיסי GTX1070?).

אלו דברים עליהם אתה משלם כסף לא קטן, שתוכל להשקיעו בשיפור חומרה שכן תשפיע על חוויית המשתמש שלך.

ובמחיר של הלוח הזול, במקרה הצורך(שכרגע לא עולה על הדעת) החלפתו עוד כמה שנים ממילא תהיה קלה מאוד לביצוע בהתחשב העלות הנמוכה ובתועלת שהביא.

אז שב ותחשוב מה אתה באמת צריך מלוח שאין בלוח הזול? (שהוא סך הכל נהדר מבחינת מה שהוא כן מביא איתו)

אתה רוצה לוח עם 2 כרטיסי מובנים?

בטוח יש אחד בתוספת לא גדולה, ואולי גם עם כניסות USB3.1.

ואז אפילו סתם בשביל ההרגשה הטובה, קח אותו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...