האם הלוח אם הזה שווה את ההשקעה? - עמוד 2 - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

האם הלוח אם הזה שווה את ההשקעה?

LOTE

Recommended Posts

קודם כל - תודה רבה על התגובות, אחלה של קהילה, מעריך את זה מאוד.

ברשותכם, אענה לכל אחד בנפרד.

ציטוט של lompy

800 שקל ללוח כזה זה מחיר מאד מפתה

בהתחשב בכך שאני יכול לרכוש אותו במתחת לחצי מחיר, כן, זה די מפתה.

השאלה האם משתלם, כי אני לא סתם אקנה משהו שאני לא צריך בפועל. אם אוכל להסתפק בלוח אם הזול יותר, אין סיבה שלא אקנה אותו.

ציטוט של smalul

אני אישית הייתי מעדיף להשקיע 600-800 ש"ח בלוח אם איכותי ועשיר בתכונות (מפוצ'ר) גם אם אני יודע שאני לא אנצל את כל התכונות שהוא מציע בטווח הזמן המיידי (או בכלל). הסיבה היא שלוח אם יקר יותר אמור להחזיק זמן רב יותר פשוט כי השקיעו יותר בתכנון שלו ונעשה בו שימוש ברכיבים איכותיים יותר.

השאלה היא האם ההשקעה בלוח האם לא תבוא על חשבון דברים אחרים? אם אתה יכול להרשות לעצמך לקנות לוח אם ב-800 ש"ח, שלמעשה שווה מעל 1700 ש"ח, והדבר לא יפגע בשאר המחשב, אז אני הייתי מעדיף אותו. אם לא - אז גם לוח האם ה"פשוט" יותר יתאים לצרכים בסיסיים.

ההשקעה לא תבוא על חשבון דברים אחרים. שאר החלקים - מעבד, כרטיס מסך, , כוננים, זיכרונות  - כבר יש לי.

ציטוט של Art Tatum

ראיתי את המפרט של הלוח הזול.

יש בו כל מה שאדם צריך שאינו Extreme.

שזה כולל אפשרויות נהדרות כמו:

2X SATA EXPRESS

סלוט M.2

ואפילו DUAL BIOS

מה עוד אדם צריך?

בשני יש מפלצת OC(לך זה מיותר עם מעבד נעול כמו שכבר ציינו).

דברים כמו THUNDERBOLT(שביננו מה הסיכוי שתצטרך את זה?).

USB3.1, שגם זה נחמד שיהיה אבל מה הסיכוי שבאמת תצטרך את זה למשהו שלא מספיק לו USB 3.0?

תמיכה גם בCROSSFIRE וגם בSLI(נו באמת, אתה הולך לשים שם שני כרטיסי GTX1070?).

אלו דברים עליהם אתה משלם כסף לא קטן, שתוכל להשקיעו בשיפור חומרה שכן תשפיע על חוויית המשתמש שלך.

ובמחיר של הלוח הזול, במקרה הצורך(שכרגע לא עולה על הדעת) החלפתו עוד כמה שנים ממילא תהיה קלה מאוד לביצוע בהתחשב העלות הנמוכה ובתועלת שהביא.

אז שב ותחשוב מה אתה באמת צריך מלוח שאין בלוח הזול? (שהוא סך הכל נהדר מבחינת מה שהוא כן מביא איתו)

אתה רוצה לוח עם 2 כרטיסי רשת מובנים?

בטוח יש אחד בתוספת לא גדולה, ואולי גם עם כניסות USB3.1.

ואז אפילו סתם בשביל ההרגשה הטובה, קח אותו.

הייתי רוצה להגיב לך בפן החומרתי ומבחינת הרכיבים אבל אני לא בעל מספיק הבנה בנושא.

אני כן מבין מה זה OC או THUNDERBOLT, יודע מה זה USB3.0 וגם SLI / CROSSFIRE וגם DUAL . לגבי ה2X SATA EXPRESS וסלוט M.2 אין לי שמץ של מושג מה זה.

שוב, הייתי רוצה חוות דעת מקצועית יותר לגבי מה שאני צריך באופן אישי.

בשורה התחתונה - אתה ממליץ לי ללכת על הH170M, ואצלי מתגבשת יותר ויותר הדעה שכנראה זה מה שאעשה.

ציטוט של Gimel

עדיף לקחת את הלוח הזול ואת ההפרש להשקיע ב-SSD או כרטיס מסך יותר טוב.

וגם כסף בכיס זה לא רע.

הSSD לא מספיק טוב לדעתך? למה?

שוב, תודה גדולה לכולכם. הייתי שמח אם הייתם מייעצים לי בשורה התחתונה איזה מבין הלוחות לרכוש.

תודה!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

2 הלוחות הם מהיותר טובים , כל אחד בקטגוריה שלו כמובן.

מבחינת פיצ'רים נוספים שיש ב Z170X , אתה כנראה לא צריך אותם ולא תשתמש בהם , מה גם שהH170M באמת לוח מצויין.

לדעתי הבחירה ההגיונית היא הH170M ואתה מקבל גם אותו במחיר מצויין.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

במידה ואפשר תקח לוח בלי M בדר"כ אזור ייצוב המתח שלהם, vrm משודרג טיפה באותה סדרה.

בהשוואה בין 2 הלוחות ניתן לראות שאזור הvrm, הקבלים, גופי הקירור וכו' משודרגים, לכן סביר שהוא ישרוד יותר, בכמה קשה להגיד, כל לוח יכול להתקלקל אחרי שבוע, מצד שני כשיש יותר רכיבים יש יותר מה שיתקלקל......

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של LOTE

הייתי רוצה להגיב לך בפן החומרתי ומבחינת הרכיבים אבל אני לא בעל מספיק הבנה בנושא.

אני כן מבין מה זה OC או THUNDERBOLT, יודע מה זה USB3.0 וגם SLI / CROSSFIRE וגם DUAL BIOS. לגבי ה2X SATA EXPRESS וסלוט M.2 אין לי שמץ של מושג מה זה.

אפשר להבין מה זה M.2 וSATA EXPRESS כבר בדף הראשי של הלוח באתר היצרן.

SATA EXPRESS זה חיבור כוננים דומה לSATA, המאפשר שימוש בערוצי הPCIeX2 של הלוח כדי להשיג קצבי העברה של 16GBPS, בעוד שSATA III מאפשר רק 6GBPS.

M.2 זה חיבור פיצפון במרכז הלוח אליו אפשר לחבר כרטיסים דקים ושטוחים בסגנון זכרון שפס החיבור שלו נמצא בצידו הצר ולא בתחתיתו הרחבה, שמאפשר קצב העברה של 32GBPS!!!

זאת אומרת שהלוח תומך בכל שיטות חיבור הכוננים שנוצרו לפרוץ את מגבלת הSATA III, אליו תוכל בעתיד לחבר כונני מהירים מאוד כשמחירים יהיה משתלם.

Sata_express_pc_connector3.jpg

M.2 (שהוא גם חיבור נפוץ כיום במחשבים בהם מזעור משחק תפקיד חשוב)

MTS-all-NEW.jpg

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

@LOTE

הסברתי את נושא ה SATA Express וה M.2 בדיון מעבדים, לוחות אם וזכרונות - כל מה שרציתם לדעת (ועוד) (ראה חלק 5), אבל בקצרה:

SATA Express הוא ממשק חיבור להתקני איחסון שמבחינה פיזית עושה שימוש ב-2 חיבורי SATA רגילים וחיבור שלישי, קטן יותר. חיבור זה מאפשר שימוש במספר ערוצי PCI Express לצורך חיבור התקן האיחסון (כונן SSD) ולכן הוא יהיה מהיר יותר לעומת חיבור SATA רגיל (כמובן שצריך התקן איחסון שמסוגל לעבוד בצורה כזו - אי אפשר פשוט לחבר לו כונן SSD בעל חיבור SATA רגיל). לרוב בממשק כזה נעשה שימוש ב-2 ערוצי . בד"כ הממשק הזה נבנה כך שניתן להשתמש בו כ-2 חיבורי SATA רגילים או כחיבור SATA Express אחד. באופן מעשי - סביר להניח שלא יהיה בו שימוש, פשוט כי אני לא בטוח שיש התקני איחסון העושים שימוש בחיבור כזה.

חיבור M.2 עובד בדיוק באותה הצורה, רק שהוא בעל חיבור ייעודי משלו. למעשה אפשר לומר ש M.2 ו SATA Express הם שני ממשקים פיזיים שונים לאותו ממשק אלקטרוני, שכן בשניהם נעשה שימוש ב-2 (או יותר) ערוצי PCI Express. התקני האיחסון בעלי חיבור M.2 הם למעשה כרטיסי הרחבה דקים (ראה את התמונות ש @Art Tatum צירף) שפשוט כוללים את המעגל האלקטרוני ואת שבבי הזיכרון בלי כל ה"מעטפת" שיש בכונני רגילים בעלי חיבור SATA. התקני איחסון בעלי חיבור כזה הופכים ליותר ויותר פופולאריים גם בקרב בעלי מחשבים נייחים פשוט בגלל שכונן בעל חיבור כזה בד"כ יהיה מהיר יותר מאש כונן רגיל בעל חיבור SATA, אולם מצד שני מחירם עדיין גבוה יותר.

בנוגע לבחירה בלוח האם - שוב, בסופו של דבר גם הלוח הזול יותר יתאים לך, במיוחד שמחירו מאד משתלם (ורק שיהיה ברור - לא מדובר בלוח אם "רע" וזאת לא תהיה טעות לבחור בו). בנוגע ללוח היקר יותר - מבחינתי כזה הוא בכלל לא אפשרות במידה ואני אחליט לקנות מחשב חדש פשוט כי הוא מאד יקר. העניין הוא שאם הייתי יכול לקנות אותו ב-800 ש"ח ולא ב-1700 ש"ח כנראה שאני אישית הייתי עושה זאת. האם אתה צריך לוח כזה? מאד סביר להניח שלא, לפחות לא בעתיד הקרוב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

למרות שכמו שזה נראה הסיכוי שבשנים הקרובות יהיה כונן באמת משתלם כספית לקניה למשתמש הביתי עם ביצועים טובים שיעשו שימוש בפסי רוחב אלו, נראה לא גבוה במיוחד...

אבל תמיד כדאי שיהיה למקרה שתרצה לכנון כונן ותתבאס שאין לך את התשתית לתמוך בכונן עם פס רוחב פי 3 שאולי!!! יהיה זמין אז במחירים טובים.

אבל הנקודה היא, שאפילו בלוח הזול!!! הם קיימים!

אז מה עוד יכול אדם מהשורה לרצות?

הדבר היחידי שאני יכול לחשוב שיגרום לי באופן אישי לקנות לוח יקר יותר(יכנראה שזה מה שיקרה) זה איכות הלוח מבחינה חשמלית.

שזה דבר שאני מעדיף להשקיע בוא עוד כמה מאות שקלים.

אבל אני אחד שעושה OC ואוהב OVERKILL של אמינות ברכיבים מרכזיים.

יש מקום לבדוק אלו דגמים קיימים בין לבין.

אבל לקנות את הלוח היקר במקרה שלך אני יכול לומר ב100% ביטחון שלך זה מיותר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...