קירור ל6700k באוברקלוק - עמוד 2 - אוברקלוקינג וקירור - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

קירור ל6700k באוברקלוק

Monopoly

Recommended Posts

טוב אז הלכתי על ה H115I סיימתי להתקין לפני שעה.

קצת רועש גם על silent mode.

יש ברשותי שני מאוורר silverstone fq141 מישהו יודע להגיד האם הם יהיו מספיק חזקים על הרדיאטור לעומת המקוריים sp140l על 40% מקס'?

אגב! יש לי גם low nosie adaptors של הסילברסטונס, יהיה אפשר להשתמש בהם על ה sp140 או שהם פשוט יעצרו כי הסלד יהיה נמוך מדי?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כן, בכללי מבחינת רעש מאווררים שעל גבי רדיאטורים כאלו או אחרים לדעתי זה מורגש, כך גם היה עם הקירור שלי H100i בזמנו עם מאווררי הסטוק שלו. אפשר לנסות לפתור זאת ע''י החלפת המאווררים המקוריים של הקירור במאווררים אחרים, ופשוט לנסות למצוא לעצמך את האיזון המושלם בין ביצועים לרמת הרעש.

כעקרון מהתבוננות בנתונים הטכניים של מאווררי ה-FQ141 מול ה-SP140, נראה כי מאווררי ה-FQ141 צריכים להיות יותר שקטים בגלל הסל''ד הנמוך יותר, ובעלי תעבורת כמות אוויר דרכם יותר גבוה.

אם כבר יש לך את המאווררים הללו, אז מומלץ ביותר לנסות אותם במקום המקוריים ולראות האם הם יותר מתאימים לך מבחינת ביצועים\רמת הרעש, אם לא - תמיד אפשרי להחזיר את המקוריים ובעתיד לחקור מאווררים אחרים שיש בשוק ואולי לרכוש אותם, שוב, בשביל למצוא את האיזון המתאים ביותר עבורך מבחינת ביצועים\רמת רעש.

תתחדש על ה-H115i של קורסייר, ותהנה ממנו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הבעיה הכי גדולה שלך זה שCLC בגודל 240 או 280 ממ יושב במארז שלך רק מקדימה ונושף אוויר חם על הכרטיס מסך, לא אידאלי. 

נוקטואה D14 יהיה אידאלי בשבילך, D15 לא נכנס במארז שלפי הנתונים מאפשר מעבד עד גובה של 161ממ מקסימום. 

אם לא בא לך כיעור של נוקטואה אז הייתי אומר Dark Rock Pro 3 אבל גם לא נכנס, אז אולי D14+החלפה של המאווררים? 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של HunterVee

הבעיה הכי גדולה שלך זה שCLC בגודל 240 או 280 ממ יושב במארז שלך רק מקדימה ונושף אוויר חם על הכרטיס מסך, לא אידאלי. 

נוקטואה D14 יהיה אידאלי בשבילך, D15 לא נכנס במארז שלפי הנתונים מאפשר קירור מעבד עד גובה של 161ממ מקסימום. 

אם לא בא לך כיעור של נוקטואה אז הייתי אומר Dark Rock Pro 3 אבל גם לא נכנס, אז אולי D14+החלפה של המאווררים? 

זה נכון שאוויר חם מהרדיאטור אשר נזרק לתוך המארז לכוון הלוח אם ורכיביו זה לא אידאלי ולא רצוי, צודק בהחלט, אך אפילו במארז לא כזה גדול כמו ה-NZXT S340 אפשר לנסות לשפר את זה:

כלומר, את הרדיאטור שיושב מקדימה במארז, את המאווררים שלו להפנות כך שיזרקו אוויר חם מהמארז החוצה, אם אפשרי בקונפיגורציית ה-PUSH מה טוב, אם לא אז ב-PULL.

ולהתקין שני מאווררים נוספים במארז, האחד למעלה 120מ''מ, כמובן עדיף 140 כי יש אפשרות כזאת למעלה, ואת המאוורר השני מאחורה, כאשר שניהם מכניסים אוויר למארז, רק יהיה כמובן צורך לקנות או לבנות איכשהו לבד, מסנני אבק לשני המאווררים האלו בכדי שלא יכניסו מלא אבק למערכת, את האמת אני מאמין שאפשר למצוא היום ולקנות מסנני אבק כאלו למאווררים בודדים, נראה לי אפילו שפעם איפשהו ראיתי כאלו.

זו הזרימת אוויר ההפוכה מהמקובל שאפשר לנסות לפחות במארז כמו זה עם נוזלי כזה, ולראות האם זה באמת ישפר את הטמפרטורות, אם לעשות הכל נכון אני מאמין שכן יהיה שיפור בטמפרטורות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כן נכון.

אך לגבי הפילטרים כנראה התכוונת מאחורה ולמעלה ולא מקדימה, כי מקדימה גם ככה כבר יש פילטר מגנטי ארוך של המארז.

אם אפשר למצוא פילטרים מגנטיים לשני המאווררים מה טוב, לדעתי יש המון באיביי, אם לא אז לא חובה מגנטיים, אפשר גם עם מסגרת פלסטיקית דקה שפשוט מתלבש על המאוורר עצמו, כמו זה לדוגמה --> מחנות הזיגזג2000

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חברים הסירו דאדה מלבכם. הכ.מסך היה ונשאר על 71 מעלות מקס'. גם עם האוויר וגם עם המים. תודה!

מה לגבי riing? הם חזקים? יש כרגע במחיר טוב .

עידכון: שמתי את ה fq 141 על הרדיאטור. הם מגיעים רק עד 1000 סל"ד במקס' ולכן הם לא אידיאליים למאמץ בזמן ארוך. 

כרגע על oc של 4.6ghz [שזה כבר שיפור] עם 1.360-1.76 מתח במעבד- כן, לא קיבלתי מעבד מי-יודע-מה. מגיע למקס' 78 מעלות עם realbench כאשר הממוצע הוא 70 מעלות

נכון לעכשיו- זה סבבה לגמרי ובזכות המאווררים כאשר המאמץ אינו גבוה המחשב מאד שקט כי המאווררים יודעים לרדת ל400-500 סל"ד והטמפ' במנוחה סביבות ה25.

אבל עכשיו חורף ובקיץ כנראה שהמצב יהיה קצת פחות טוב- ברור לי שתמיד אפשר להוריד טיפה את האוברקלוק אבל! 
הthermaltake riing 140 ממש קורצים לי במחיר של 30 ש"ח לאחד. קצת קשה למצוא עליהם ביקורות ואשמח אם מישהו יודע לתת עליהם חוות דעת קצת יותר מקרוב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של Monopoly

חברים הסירו דאדה מלבכם. הכ.מסך היה ונשאר על 71 מעלות מקס'. גם עם קירור האוויר וגם עם המים. תודה!

מה לגבי Thermaltake riing? הם חזקים? יש כרגע במחיר טוב .

עידכון: שמתי את ה fq 141 על הרדיאטור. הם מגיעים רק עד 1000 סל"ד במקס' ולכן הם לא אידיאליים למאמץ בזמן ארוך. 

כרגע על oc של 4.6ghz [שזה כבר שיפור] עם 1.360-1.76 מתח במעבד- כן, לא קיבלתי מעבד מי-יודע-מה. מגיע למקס' 78 מעלות עם realbench כאשר הממוצע הוא 70 מעלות

נכון לעכשיו- זה סבבה לגמרי ובזכות המאווררים כאשר המאמץ אינו גבוה המחשב מאד שקט כי המאווררים יודעים לרדת ל400-500 סל"ד והטמפ' במנוחה סביבות ה25.

אבל עכשיו חורף ובקיץ כנראה שהמצב יהיה קצת פחות טוב- ברור לי שתמיד אפשר להוריד טיפה את האוברקלוק אבל! 
הthermaltake riing 140 ממש קורצים לי במחיר של 30 ש"ח לאחד. קצת קשה למצוא עליהם ביקורות ואשמח אם מישהו יודע לתת עליהם חוות דעת קצת יותר מקרוב.

אמממ זה לא קצת מוגזם להגיע ל1.76 וולט עם המעבד הזה?
הייתי עם 1.47 וקטלו אותי שאני הורס את המעבדO.o

(אני כמוך עם 6700K ו- 115i)

עריכה:

פתחתי פה ת'רד פעם שגם אני רוצה להחליף מאווררים כי הם רועשים, לcorsair ML140, ואמרו לי שיהיה שיפור של גג מעלה - שתיים, עם קצת שיפור בשקט, לא משהו שמצדיק כמעט 300 שקל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אופסי, 1.376! @elikh
עד כמה שידוע לי עד 1.400 נחשב סבבה אז אני רגוע

בגדול הוא רץ בעיקר על 1.360 וה1.376 זה רק פיקים קטנים

לגבי המאווררים אני כבר החלפתי ל silverstone fq141 שהיו לי- הם מאד!! שקטים ביחס למקוריים ויודעים לרדת ל400-450 סל"ד כאשר המחשב לא במאמץ ואז הכל מאד שקט- אני שומע רק את הספק כח xD

בגיימינג הם מספיק חזקים בBF4 אני מגיע לגג 63 מעלות בפיק ובממוצע זה יותר לכיוון ה50.

בבדיקות מאמץ מגיע ל78 שזה קצת גבוה וגם לדעתי יעלה עוד בקיץ לכן רכשתי riing שיודעים לתת קצת יותר כח, מגיעים ל1400 סל"ד לעומת 1000 של הFQ 141.

אם רלוונטי אעדכן לגבי זה בימים הקרובים כשאתקין אותם.

הסתכלתי על הML140 ותכלס הם ממש וורסטלים בקטע שיודעים גם לרדת ל400 סלד ולהיות שקטים וגם להגיע ל2400 ולתת בראש

יש לך באנדל של 2 מאווררים ב185 פה שזה אפילו יותר זול מלהזמין באמאזון עם משלוח. למרות שעדיין סכום מכובד.

עדכון riing 140 :
שכחתי שהם 3pin ולא 4pin, משמע דרך הקירור מים הם רצים על 100%.. big no no

חשבתי לחבר אחד מהם בתור מאוורר בתקרת המארז אך בתור exhaust רואים את הכבלים המכוערים צהוב אדום וגם עם 3pin ברגע שאני מוריד את המהירות הלד גם נחלש.. וזה יצור לי מצב שהתאורה עולה ויורדת בהתאם לטמפ' המעבד ואין לי כח לזה, זה מציק בעין.
אחזיר כנראה לחנות למרות המחיר המצוין של 30 ש"ח לאחד. או שלא.. אם אמצא להם שימוש
ניסיתי push pull זה לא נכנס

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...