חיבור פייסבוק-גוגל ושירותי נוספים דרך צד שלישי. בטוח? - טכנולוגיית מידע - IT - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

חיבור פייסבוק-גוגל ושירותי נוספים דרך צד שלישי. בטוח?

OJNS

Recommended Posts

לא מעט ואתרים מאפשרים רישום באמצעות ופייסבוק.

לחילופין גיבוי מידע הנוגע לצד שלישי לחשבונות שונים.

כמה זה בטוח, האם ואיך אפשר להיות בטוחים פרטי החשבון (שם משתמש וסיסמה) אינם חשופים לגורם הנוסף?

השאלה רלוונטית גם לאתרים וגם לאפליקציות סלולריות.

לדוגמא:

אפליקציית הסלולר Call recorder מאפשרת גיבוי הקלטות השיחות ל drive. בשביל זה יש כמובן צורך לספק לאפליקציה את פרטי החשבון. איך ניתן לדעת שפרטי החשבון לא גלויים לאפליקציה?

זוהי כמובן דוגמא פרטנית, אבל השאלה כללית הרבה יותר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז בטח כבר יצא לך לקרוא איך Oauth2 עובד. חוץ מיכולת federation אין פה שום דבר נוסף בניגוד ליישומים שמתחברים לשירותים שמבקשים הרשאות מרשתות חבריות וכד'.

גם לפורום הזה אתה יכול להירשם עם חשבון בפייסבוק. אתה חושב שזה נותן גישה למנהלי הפורום להוציא עליך מידע שהוא משהו חוץ משם פרטי/משפחה/תמונה/תמונת רקע/כתובת דוא"ל?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של multicore

אז בטח כבר יצא לך לקורא איך Oauth2 עובד. חוץ מוכולת federation אין פה שום דבר נוסף בניגוד ליישומים שמתחברים לשירותים שמבקשים הרשאות מרשתות חבריות וכד'.

גם לפורום הזה אתה יכול להירשם עם חשבון בפייסבוק. אתה חושב שזה נותן גישה למנהלי הפורום להוציא עליך מידע שהוא משהו חוץ משם פרטי/משפחה/תמונה/תמונת רקע/כתובת דוא"ל?

לא יצא לי...ולכן שאלתי.

אני גם לא מכוון להיבטים הטכניים העמוקים של הפרוטוקול, אלא רק להיבט העקרוני. יכול להיות שהתשובה שלך עונה על זה ואני לא מבין.

מבלי כרגע לחפור ולקרוא לעומק איך עובד הפרוטוקול, אני אנסח את השאלה קצת אחרת.

האם משתמש יכול להיות בטוח שפרטי החשבון, המסופקים באתר כלשהוא או באפליקציה, אינם חשופים לאותו אתר או

בסופו של דבר מספקים לשירות החיצוני את הנתונים, מה מונע ממנו את היכולת לקרוא אותם?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...