האם יש דרך לשקם סוללה שנפרקה יותר מדי? - אלקטרוניקה ומודינג - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

האם יש דרך לשקם סוללה שנפרקה יותר מדי?

iceman6969

Recommended Posts

הסוללה של הלפטופ שלי הייתה מחוברת אליו 4 חודשים. אני חושב שהלפטופ היה כבוי אבל ייתכן והיה על מצב הייברנייט. הדלקתי את הלפטופ וראיתי שכתוב לי "plugged in, not charging" והסוללה על 0 %. ניסיתי להוציא את הסוללה ולחבר אותה שוב, לא עזר. מניח שהיא נפרקה יותר מדי.

יש משהו שאפשר לנסות כדי להחזיר את הסוללה לחיים?

גם אם היא תחזור ל 5% תפקוד זה יהיה לי מעולה כי אני משתמש בלפטופ הזה רק בבית בכל מקרה (הסוללה נוחה כדי להעביר את הלפטופ בין החדרים, לדקות בודדות בלי חיבור לחשמל.

*הלפטופ בן שנתיים וכבר אין אחריות.

תודה רבה מראש!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם המגע היה רופף הנייד היה נכבה לי כל פעם שהמגע היה מתנתק כי אני עובד עם הנייד בשבוע האחרון רק כשהוא מחובר לחשמל והסוללה במגירה...

שוב תודה! :)

אשמח לנסות עוד רעיונות...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא יותר פשוט לנסות מאשר להסביר לי כי אין טעם ?

אז יש טעם כ המחשב מזהה את חוזק הספק דרך הפלאג הזה  ולפי זה קובע

אם לטעון או לא לטעון.

כאשר המחשב כבוי הסוללה נטענת ?

תנסה עם ספק אחר תקין.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כהראה שהיא מתה ומקומה בפח. כך זה עם ליתיום - ברגע שהם נפרקות עד הסוף הן מתות.
אתה יכול לעשיות ניסיון אחד אחרון כדי להחיות אותה - 
תחבר אתה לספק כוח עם מתח דומה לשעתיים~שלוש, כך אתה מזין אותה ישירות ולא דרך מעגלי ההגנה של הנייד.
יש סיכוי טוב שהיא תחזור לחיים, או תמות סופית, אל תעלה באש אז תעשה את זה רחוק מחומר דליק.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

פתיחה של בד"כ מחסלת אותה סופית בגלל מנגנונים (מלוכלכים) שהיצרנים שמים. בזמנו קיבלתי הסבר מפורט מדוקטורנט לכימיה שהסביר לי שדווקא הקפאה יכולה לשחרר את הקשרים שנוצרים שם. לחמם זה מתכון לשדרוג המחשב לסמסונג נוט.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ההגנות שמנתקות את הסוללה נמצאות בתוך מארז הסוללה. אם היא מנותקת הקפאה/חימום לא יתנו משהוא בדרך כלל

בחלק מהסוללות ניתן לתת מתח לתאים ישירות (לכל תא /קבוצה מקבילית במתח של תא יחיד) בתוך המארז ולהטעין דרך נגד עד 3.7V...4V/תא, וכשמגיעים למתח סף כלשהוא מעגל ההגנה יתחבר מחדש. בחלק מהסוללות הוא לא וחייבים לאפס אותו ידנית - בחלק מהסוללות קיצור של פין כלשהוא, בחלק כתיבת ערכים לציפ דרך I2C, ובחלק רק ליצרן יש שמץ איך

כשמטעינים שנפרקה בצורה שמעגל ההגנה ניתק אותה, יש כמה נקודות בעייתיות :

- אם יש בסוללה נזק ממשי היא יכולה לקצר בעצמה. זה מה שקורה בכל המכשירים הניידים שמתפוצצים (שיש בהם תא יחיד של 3.7V), אבל שם מדובר בסוללות Li Po שהן יותר אלימות ולא צפויות מ Li Ion במקרים כאלה

- אם אין בסוללה נזק ממשי אבל התאים (שמחוברים בטור) במצב שונה אחד מהשני (וזה יכול לקרות מעצמו ככל שהסוללה ישנה יותר ובמיוחד אם היא נפרקה - חלק מהתאים מתחילים להיהרס לפני האחרים), תהיה בעיה כשמנסים להטעין אותה שוב מהמטען המקורי (במחשב). הוא לא מטעין כל תא למתח רצוי אלא את כל התאים בטור. אם ל 1 מהתאים יש פריקה עצמית משמעותית (כלומר : הוא מקצר במידה מסויימת), הוא לא קולט מתח ויכול להביא לטעינת יתר של התאים האחרים. אם ל 1 מהתאים יש קיבול נמוך משמעותית, הוא ייטען במהירות ויגיע בעצמו לטעינת יתר בזמן שהתאים התקינים יותר עדיין בטעינה

אם הסוללה בדיוק ירדה קצת מתחת לערך הסף של הניתוק אז הסיכוי לבעיות האלה נמוך. ככל שמתח התאים ירד בצורה נמוכה יותר הסוללה במצב חמור יותר ויכולה להיות מסוכנת יותר אחריי טעינה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...