עזרה בOC למעבד i5 3570K - אוברקלוקינג וקירור - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

עזרה בOC למעבד i5 3570K

wrecker

Recommended Posts

שלום :)
המעבד שלי (I5 3570K ,Z77-UD3H)  כרגע על OC של 4.2 דרך הביוס, ביצעתי רק מיכפלה של הטורבו ל42 וזה יציב (ככה מאז שקניתי את המחשב)
אני מנסה מידי פעם לעלות ל4.5 אבל לא מצליח להגיע למצב שהמחשב עובד בצורה יציבה לאורך זמן, מה גם שהמאוורר מרעיש מידי (ZALMAN 9700)
במידת הצורך אין לי בעיה לקנות חזק יותר, אבל לפי פורומים בחו"ל נראה שהמעבד מקבל יותר מידי מתח וזו הסיבה שהוא מתחמם כלכך..
ניסיתי לעקוב לפי מדריכים אבל המחשב הפך להיות לא יציב במיוחד ואף לא עלה בכמה מקרים.
אשמח אם מישהו יש נסיון עם המעבד הזה או יכול לתת לי כמה נקודות מה עלי לשנות? לאילו ערכים? אני יודע ש4.5 זה לא בעיה בשביל המעבד הנ"ל ואנשים גם עברו את זה.

תודה רבה :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 1 חודש מאוחר יותר...

קודם כל איזה יש לך?, האם הוא מספיק טוב ומספק מתח יציב בעת ביצוע OC?, אולי הספק כוח כבר ישן ''ועייף''...

מה זאת אומרת המעבד מקבל יותר מידי מתח?, הוא צריך לקבל כמה שאתה תגדיר לו.., כמה מתח הגדרת למעבד שלך בביוס?

מה גם, שלדעתי הקירור שיש לך הוא לא הכי טוב ל-OC, אני חושב שצריך בעל ביצועים יותר טובים ל-OC מאשר ה-ZALMAN שיש לך.

אין לי ניסיון ממשי ספציפית עם המעבד כמו שלך, אך יש לי ניסיון עם אחרים, כגון i5 2500K, שאיתו אני עובד עד היום.

זה מעבד יותר ''חם'' מהמעבד שלך, אני לאחרונה שוב עשיתי לו OC, בהתחלה הבאתי אותו מתדר סטוק של 3.3 ל-4.8, הוספתי מתח מסטוק של 1.2V ל-1.4V, אחרי זה החלטתי ש-1.4V זה קצת באיזור הסיכון למעבד שלי כי זה הגבול בערך מבחינת מתח שאפשר לתת לו, אז הורדתי את המתח ל-1.38V ואת התדר ל-4.7, והמעבד שלי עובד בתדר ובמתח הזה בלי שום בעיה, כמובן עם קירור אוויר מתאים (למרות שיש לי גם קירור מים), כמו ה- NH-D14 המאסיבי.

תמתין קצת ותראה מה ירשמו משתמשי פורום אחרים, שיש להם ניסיון עם מעבד בדיוק כמו שלך...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ממה שאני זוכר , אין ממש תועלת באוברקלוק מעל 4200 מבחינת בנצ'מרקים וההשקעה גדלה כפי שאתה רואה - אי יציבות , התחממות וכ"ו. 

,תשווה בנצ' של המערכת שלך, רק עם המעבד החזק ביותר שאתה יכול לשים. ותשקול .  

בגדול  , זה ענין של "חוש" , של חיפוש.  ההוראות יכולות להיות רק קירוב למערכת שיש לך בפועל. 

אני מציע לך לנהל רישום מסודר של מה שאתה מנסה , כדי שתוכל לשבת ולהבין איך המערכת שלך אוהבת לעבוד

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...