קורס בניהול רשתות - צריך עזרה - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

קורס בניהול רשתות - צריך עזרה

Ruvka94

Recommended Posts

שלום,

לאחרונה התעניינתי בקורס של ניהול ויש לי כמה שאלות, הנושא הזה טיפה מעורפל לי ואני לא בדיוק מבין במה זה עוסק? 
באיזה מקום מומלץ לעשות את הקורס? (אני מאיזור המרכז, ויכול לעשות רק קורס ערב)

כמה בערך עולה הקורס? (ראיתי כמה מקומות שמציעים מלגות וכאלה)

והאם יש סיכוי למצוא בזה עבודה אחרי זה.

תודה לעוזרים :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עוד אחד מיני רבים שכנראה אין לא שום רקע במחשבים ושרוצה להשתלב ב"הייטק" כי שם המשכורות והתנאים טובים.

אז זה לא עובד ככה , אתה לא יכול לעשות קרוס ולצפות שזה יפתח בפניך דלתות.

שום מעסיק לא צריך בוגר קורס רשתות כשהוא יכול להעסיק יוצא עם ניסיון של כמה שנים בתחום.

יש (או לפחות היו עד כמה שאני זוכר) חברות שהבטיחו תעסוקה בתחום אחרי הקורס , זה בערך הסיכוי הכי טוב שלך גם למצוא עבודה בתחום כשכל מה שיש לך ברזומה זה הקורס. אלה חברות נצלניות שמקבלות תשלום פר גולגולת אבל כשאין ברירה אז אין ברירה.

חוץ מזה אני ממליץ רק לאנשים עם ידע,רקע ואהבה של תוחם המחשבים ללכת לכיוון כזה כי אחרת גם את הקורס הם לא יעברו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני כרגע בקבע שנה במג"ב ויש לי אפשרות וזמן ללמוד, אני ממש אוהב את כל תחום המחשבים, בעבר סיימתי 5 יח' מחשבים, פחות מתחבר לשפות אבל מתחבר יותר למעשי ולחומרה.

השאלה שלי הייתה מה בדיוק עושה בן אדם שעובד במקצוע זה? כדי שאני אדע אם אני אתחבר לזה? אם אני אוהב?

ואף אחד לא ענה לי על השאלות, חוץ מלצאת עלי חח

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מתנצל אם זה יצא ככה.

בגדול מה שעשים במקצוע כזה , מתקינים שרתים WIN/LINUX ומקנפגים אותם , מקנפגים ומנתרים תקלות בציוד תקשורת , הגדרות משתמשים והרשאות , ניהול של שרתי מייל/וירטואלצזיה וכו.

תוכן כזה מכוסה במספר קורסים ולא בקורס אחד. יש שורה של קורסים MCSA של , קורסים לציוד של סיסקו, קורסים לציוד של צ'קפוניט וכו

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עולם ניהול מערכות המחשב (או הסיסטם) הוא מאוד גדול ונרחב היום.

אי אפשר להסביר אותו למישהו מעולם לא טעם את הקצה שלו. אם אתה אוהב מחשבים, תמצא עבודה אחרי בתחום של תמיכה ותראה למה אתה יכול להתחבר.

כל הקורסים האלו הם לא יותר מהסמוכת Y של חברה X שלא שווים כלום ללא נסיון עצמי ואהבה למקצוע. אני מציע לך להציץ בחומר הלימוד (שזמין לכל אחד) ולראות העצמך מה מלמדים שם ועד כמה זה מעניין אותך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כעיקרון אפשר לחלק עולם טכנולוגיות המידע (IT) לכמה תחומים, ובהקשר של "ניהול רשתות" (שם מעורפל) ל-2 תחומים עיקריים: תקשורת וסיסטם.

תחום התקשורת כולל בתוכו תחזוקה וניהול ציודי תקשורת (מתגים, נתבים...), תכנון והקמה של חדשה, ניהול firewall ועוד. ההסמכה הראשונית בתחום זה היא CCNA של חברת Cisco. חשוב להבין שעם ההסמכה כשלעצמה קשה להתקבל לעבודה בתחום התקשורת ובדרך כלל מתחילים בתפקיד תמיכה. הקורס עולה כמה אלפים ואני יודע שבחלק מהמקומות אפשר לעשות אותו מהכסף של הפיקדון.

תחום הסיסטם כולל תחזוקה וניהול של שרתים, הקמה של שרתים חדשים ניהול ה-domain של הארגון, ניהול המיילים בארגון, דורש ידע בוירטואליזציה, ביצוע גיבויים לשרתים, אחריות על אחסון המידע בארגון (storage) ועוד. ההסמכה הראשונית בתחום זה היא MCSA של חברת . מה שכתבתי על תחום התקשורת חל גם על תחום זה, כאן ניסיון של כמה שנים כטכנאי מחשבים בארגון גדול + הסמכות רלוונטיות (כמו MCSE) יכולות להוות קרש קפיצה להוות איש סיסטם.

כמובן, כמו שאמרו גם מעליי, אתה צריך לאהוב את מה שאתה עושה. אם לא תאהב, לא תהיה מקצועי. אתה צריך להיות בעל חוש טכני ולעמוד בקצב התחדשות הטכנולוגיה.

אתה צריך להבין שתפקידים אלה דורשים "ישיבה על התחת" (חוץ מטכנאי מחשבים שמתרוצץ רוב היום), ותהליכי Troubleshooting (פתרון תקלות) מורכבים.

מצטרף להצעה של multicore - חומרי הלימוד זמינים ברשת, תקרא את החומר ותבין אם זה מעניין אותך.

שיהיה בהצלחה :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של multicore

עולם ניהול מערכות המחשב (או הסיסטם) הוא מאוד גדול ונרחב היום.

אי אפשר להסביר אותו למישהו מעולם לא טעם את הקצה שלו. אם אתה אוהב מחשבים, תמצא עבודה אחרי צבא בתחום של תמיכה ותראה למה אתה יכול להתחבר.

כל הקורסים האלו הם לא יותר מהסמוכת Y של חברה X שלא שווים כלום ללא נסיון עצמי ואהבה למקצוע. אני מציע לך להציץ בחומר הלימוד (שזמין לכל אחד) ולראות העצמך מה מלמדים שם ועד כמה זה מעניין אותך.

תשובה מדויקת, הוצאת לי את המילים מהפה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...