בקשת המלצה לשיפור המחשב הנוכחי - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

בקשת המלצה לשיפור המחשב הנוכחי

kondor

Recommended Posts

חברים שלום,

ברצוני לשפר קצת את המחשב,

האם תוכלו לתת המלצה לשיפורים הבאים:

1. (נפח כמה שיותר גדול אשר מתאים ללוח האם הנוכחי).

2. כונן .

3. סוג של מנגנון קירור?

4. לשפר את כרטיס המסך?

5. שיפור מעבד\לוח אם?

או המלצות למה ניתן ואיך לשפר את התצורה הנוכחית.

אני מצרף בתמונות את הפירוט של המחשב הנוכחי שנוצר דרך CPU-Z.

כרגע יש לי כונן ראשי מסוג בגודל 120 ג'יגה ונותרו בו כ17 ג'יגה פנויים:\, כונן משני בגודל 600 ג'יגה וכונן נוסף בגודל של טרה בייט.

השימושים העיקריים של המחשב:

* תכנות - אני עובד עם מספר IDEים וחלקם כבדים - למשל VS2015.

* גלישה

* טורנט

* צפיה בסרטים.

תודה על סבלנותכם!

MAINBOARD.png

MEMORY.png

SPD-SLOT1.png

SPD-SLOT2.png

CACHES.png

CPU.png

GRAPHICS.png

CPU-Z.pdf

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

@kondor

א. האם המחשב הנוכחי לא מספק אותך? היכן בדיוק אתה מרגיש שהוא "איטי" או "חלש"?

ב. מה התקציב שלך לשדרוג?

ג. בנוגע לזיכרון - הלוח P8H61-M LX תומך בנפח זיכרון מקסימלי של 16GB ב-2 מודולי זיכרון מסוג בתדר מקסימלי של 1333MHz. כרגע מותקנים אצלך שני מודולי זיכרון בנפח של 4GB כל אחד (סה"כ 8GB) העובדים בתדר של 1333Hz ובמתח של 1.5V. זה אומר שאם תרצה להוסיף זיכרון אתה תצטרך להוציא מודול זיכרון פיזית ולהחליפו באחר (בנפח של 8GB כמובן). אני לא בטוח שעבורך זה יהיה הפתרון המשתלם ביותר - גם כי 8GB הוא נפח זיכרון שמספיק לרוב השימושים, גם כי זיכרון כבר מוחלף ע"י זיכרון וגם כי אתה כנראה "תיתקע" עם מודולי הזיכרון הישנים (לא בטוח שתצליח למכור אותם וגם אם כן - אולי תצליח לקבל עליהם ביחד 75-100 ש"ח במקרה הטוב).

ד. בנוגע ללוח האם ולמעבד - אתה כמובן לא יכול להחליף רק את לוח האם פשוט כי זה יהיה בעייתי למצוא לוח אם חדש לתושבת 1155 ובכל מקרה זה לא יהיה משתלם. זה אומר שאתה תצטרך להחליף גם את לוח האם וגם את המעבד ומומלץ שגם את הזיכרון (ל DDR4 - אני לא חושב שזה יהיה חכם לקנות לוח אם ומעבד מודרניים ביחד עם זיכרון DDR3). דגם המעבד ולוח האם שמתאימים לך תלויים בדרישות שלך, אבל באופן כללי אפשר לומר שמעבד i5 (שעולה בסביבות ה 900-1000 ש"ח) ולוח אם סביר (שעולה 400-600 ש"ח) יספיקו לשימושים שצייינת.

ה. בנוגע לכונן ה SSD - אתה אמור להתקין עליו את מערכת ההפעלה ואת התוכנות העיקריות בהן אתה משתמש. לא משתלם לשמור עליו תמונות, סרטים, מוזיקה, מסמכים וכד' פשוט כי לא צריך גישה מהירה לקבצים מסוג כזה והם בד"כ תופסים נפח רב. אם אתה בכל זאת מעוניין בכונן SSD חדש, תתייעץ בפורום אמצעי איחסון.

ו. בנוגע לכרטיס המסך - בדומה, אם הוא לא מספק אותך כדאי שתתייעץ בפורום כרטיסי מסך. יש לציין כי אם תקנה לוח ומעבד מודרניים הליבה הגרפית המובנית במעבד (בד"כ ה Intel HD Graphics 530) תהיה חזקה יותר מכרטיס המסך הנוכחי (ה GT 520), כך שצפוי שיהיה שיפור בביצועים הגרפיים (ואולי אפילו דיי מורגש).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

@or2000

לא משחק משחקים כלל, לגבי הספק כח - יש לי CX600M של .

@smalul

א. המחשב הנוכחי בסדר גמור לרוב הדברים, אני בעיקר מרגיש שהוא חלש כשאני מתכנת.

ב. לא חשבתי על תקציב מוגבל כרגע - כרגע אני רוצה לבדוק איך לשדרג לתצורה מיטבית יותר?

ג. זה ברור שהלוח אם די ישן - רכשתי לפני מספר שנים..

ד. לגבי הזכרון האם זה אומר שאני מוגבל למעשה ל16 ג'יגה זיכרון? האם יהיו ביצועים משופרים לאחר מכן? אולי לא?

ה. איזו המלצה ללוח אם, למעבד ולזכרון יש? האם ניתן להזמין אונליין במחירים טובים או חנויות בחו"ל שמוכרים במחירים נמוכים? למשל בגרמניה?

ו. נכון, לגבי הssd - מותקנת עליו מערכת ההפעלה ותוכנות עיקריות אבל היום זה נראה שכל תוכנה מגיעה עם קיבולת ג'יגה מרובה, וזה כבר תופס לי כמעט את כל הקיבולת.. חשבתי לקנות כונן חדש עם קיבולת גדולה יותר.
ז. נראה שכבר כדאי לקנות מחשב חדש ולתת את הנוכחי למישהו מהמשפחה:)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא ממליץ לקנות לוח חדש מחו"ל - מנסיוני  האישי , 2 לוחות שקניתי  (מגרמניה) נדפקו אחרי שבוע , אומנם החליפו לי אבל לשלוח חזרה וכל הזמן שעובר לא שווה ולא משתלם (יוצא בסוף אותו מחיר).

מעבדים בד"כ לא עושים בעיות אבל ההבדל במחירים לא מצדיק הזמנה מחו"ל (כמעט ואין הבדל)

SSD תמיד שווה לקנות מחו"ל למרות שהיום המחירים בארץ ירדו אבל עדיין יש פער(קניתי 5-6 בחצי מחיר של הארץ)

ציטוט של kondor

האופציה הכי טובה בשבילך והכי משתלמת בסופו של דבר .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של kondor

א. המחשב הנוכחי בסדר גמור לרוב הדברים, אני בעיקר מרגיש שהוא חלש כשאני מתכנת.

אז תבדוק במנהל היישומים בדיוק מהו צוואר הבקבוק במערכת - אם המעבד מגיע לעומס של 100%, אז הוא צוואר הבקבוק ואם לא נותר לך פיזי פנוי אז אתה תרוויח מהוספת .

ציטוט של kondor

ג. זה ברור שהלוח אם די ישן - רכשתי לפני מספר שנים..

רק שיהיה ברור - התכוונתי למיושן טכנולוגית - בלוחות אם מודרניים חיבורי ה SATA הם מסוג SATA 6Gb/s, חלק מחיבורי ה הם מתקן 3.0 (ויש כאלו אפילו עם 3.1), תקן ה PCI Express הוא 3.0 וכד'.

ציטוט של kondor

ד. לגבי הזכרון האם זה אומר שאני מוגבל למעשה ל16 ג'יגה זיכרון? האם יהיו ביצועים משופרים לאחר מכן? אולי לא?

1. כן, אתה מוגבל לזיכרון בנפח של 16GB בסה"כ. 

2. אם יהיה או לא יהיה שיפור בביצועים - זה תלוי ברכיב שמהווה את צוואר הבקבוק במערכת (ראה את הנקודה הראשונה).

ציטוט של kondor

ה. איזו המלצה ללוח אם, למעבד ולזכרון יש? האם ניתן להזמין אונליין במחירים טובים או חנויות בחו"ל שמוכרים במחירים נמוכים? למשל בגרמניה?

1. בלי תקציב מסודר ודרישות אי אפשר לעזור לך.

2. אל תצפה שמישהו יעבור על כל אתרי האינטרנט בעולם בכדי למצוא לך את המחירים הכי משתלמים - זה משהו שאתה תצטרך לעשות לבד.

ציטוט של kondor

אתה יכול לנסות לחפש מעבד i5 או אפילו i7 מהדור השלישי וכן להרחיב את הזיכרון ל 16GB. זה כנראה ישפר לך את הביצועים, אבל שוב - ראה את הנקודה הראשונה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...