מחשב בן 3ימים-נדלק אך מסך שחור! - תמיכה טכנית למחשבים - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מחשב בן 3ימים-נדלק אך מסך שחור!

yair23

Recommended Posts

שלום,

לפני שלושה ימים רכשתי חלקים לבנות מחשב חדש, לקחתי הביתה, הרכבתי, ועבד כמו סוס במשך שלושה ימים.

היום כיביתי אותו והלכתי לאירוע.
כשחזרתי שמתי לב שהוא עדיין עובד (לא נכבה למרות שעשיתי כיבוי בווינדוס), אבל מסך שחור. חשבתי שזה המסך, חיברתי לטלויזיה. לא עזר, כיביתי ידנית והדלקתי מחדש. לא עזר.

חיברתי לעוד מסך מחשב, החלפתי כבלים, מתאמים, הכנסתי כרטיס גרפי וכלום לא עובד.

בדקתי גם בDVI וגם בVGA של הלוח אם, ושוב, עברתי בין 2 מסכי מחשב, מסך , 4 כבלים, הרצתי מול מחשב אחר לשלול את הבעיה בכבלים ובמסכים.

מה זה יכול להיות ? תקול ? ניסיתי להזיז את הזכרון לתושבות אחרות אבל ללא הועיל.

כשאני מדליק את המחשב המאווררים זזים, האורות דולקים, אור על הלוח אם דולק אבל על המסך אין כלום, שחור. לא פוסט, ביוס כלום!

ככה שלא נראה לי שזה קשור לדרייברים או משהו.

עדכנתי לגרסה החדשה של 10 פרו אתמול, אם אולי זה קשור? מה שלא נראה לי.

מחר אני אתקשר לחנות בבוקר לראות מה האופציות שלי, יכול להיות שקיבלתי או מעבד תקולים ?

החנות יעזרו לי? או שיגידו לי לפנות ליבואן ולהשתמש באחריות? אחרי הכל עברו רק 3 ימים :(

מה שכן עולה לי בראש, זה כשקניתי את המעבד, קניתי TRAY, והמוכר הביא לי את זה והראה לי ושמתי לב שיש מדבקה על הצד התחתון, ושאלתי אם לא אמורים להוציא את זה, הוא אמר שלא ושזה בשביל שאם יש תקלה יותר קל לזהות מה המספר הסידורי וכו'...

והוא בעצמו הכניס את זה ללוח אם וסגר שיהיה לי יותר קל לקחת הביתה.... עם המדבקה במרכז המעבד בחלקו התחתון, מה שנראה לי סופר הזוי, אבל המוכר היה די בטוח בעצמו. יש מצב שזו הבעיה ?

תודה מראש. X_X"

עדכון #1:

אני לא מצליח לישון מעצבים...

הבאתי את המחשב שוב לחדר וחיברתי למסך, אחרי שהוצאתי הכל, כל וכל כבל וכל דבר לא נחוץ למעט SSD

והפעם המחשב עלה.

נכנסתי לSPEED FAN וראיתי שה4 על 70פלוס ... זה ירד קצת ואז שוב עלה ... ואחרי כמה זמן התייצב על 31-32

יכול להיות שזאת בעיה במעבד, חשבתי בהתחלה שזה הלוח אם, אבל הוא הדליק אורות והמאווררים עבדו כלומר קיבלו דרכו חשמל.

אולי התושבות של החיבורים הגרפיים של הלוח אם, אבל שוב, הכנסתי כרטיס מסך ישן והוא גם לא הפעיל...

1. כדאי לפרק את כל המחשב ולהוציא את המעבד ולהוריד ממנו את המדבקה ?

או ש...

2. אם זה באמת המדבקה, אז לקחת לחנות ולבקש מעבד אחר/חדש והפעם שיורידו את המדבקה? בגלל שהמוכר שלהם אמר שלא להוריד והכניס את זה בעצמו ללוח אם כשהמדבקה עדייין על המעבד ?

אגב, אם הם רוצים להשאיר את המחשב לבדיקה, אני יכול לבקש לקחת את הSSD ? מסיבות אישיות/ביטחוניות וכו'?

שוב, תודה לעונים!

*עכשיו כשהמחשב דולק ועובד, אני פוחד לכבות אותו, אבל יכול לפחות להירדם. לילה טוב חבר'ה*

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 42
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

עבודה, כרטיסי אשראי, סיסמאות

תודה רבה :)

נתקשר לחנות, נראה מה יגידו לי...

עריכה 1#:

גם שמתי לב שבSPEEDFAN נעלמו כל האופציות וזה מציג רק טמפרטורות, בלי אפשרות לשנות מהירות מאווררים

בטאב של הINFO הוא תקוע על Scanning SMBus at $F040...

מחכה שיפתחו... :(

למה אני יכול לצפות? (צריך הכנה נפשית) שיגידו לבוא עם המחשב שיבדקו? ואם כן, זה משהו שיעשו על המקום וישר ימצאו בעיה ויתנו לוח חדש? או שירצו לשמור את המחשב אצלהם לכמה ימים ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עזוב SPEEDFAN,הוא לא תומך בכל הלוחות. אתה יכול להשתמש בתוכנה של יצרן לוח האם. למה אתה צריך הכנה נפשית? אתה באחריות, שהחנות תשבור את הראש. לפי התיאור שלך אני מעריך שספק או לוח בעייתים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מכין את עצמי נפשית כי מחר הולך לירח דבש וכשאני חוזר יש לי פה עוד כמה ימים לפני שאני חוזר לחו"ל :(
רציתי שיהיה לאמא מחשב חדש שיחזיק כמה שנים, שלה (הישן שלי), כבר בן 13... שאחרי ניקוי אבק עובד מעולה וירדו הטמפרטורות, אבל... שלא יתפגר לה פתאום.

וזה אחרי 3 ימים הלך :(

אני רוצה לסיים עם זה לפני שאני חוזר ליפן, היא לא תסתדר עם כל החלקים וההרכבות וכו', וגם אין לה ....

יכול להיות שיעשו לי בעיות בגלל שהרכבתי לבד ?

*יש גם לאגים בהקלדות עם מקלדת אלחוטית, ככה שגם הUSB לא מתפקד משהו ...

לקחת פשוט את המחשב לחנות או להתקשר אליהם קודם ?

פעם שעברה כשרציתי לשאול משהו והתקשרתי אליהם או שהתנתק או שהייתי 14 בתור ובסוף וויתרתי וישר הלכתי כבר לקנות... מוקד ארצי כזה.

מקווה שאני לא אשאיר לאמא שלי להסתדר לבד עם כל הבלאגן הזה :(

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אמרו לי שבגלל הטמפרטורות אולי לא היה מספיק משחה טרמית ושאני צריך למרוח עוד...

לנגב את הקודמת, עושים עם אלכוהול וקיסם אזניים נכון ?

ולבוא עם החלקים שאני חושב שהם בעייתיים... כלומר לוח-אם,מעבד,מאוורר,...

לפחות לא צריך לסחוב ת'מארז :D

צריך להביא גם את הספק איתי ? או שהוא לא הגורם הבעייתי ?

טוב, תאחלו לי בהצלחה X_X" כרגע המעבד רץ על 58~70

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הורדתי את המשחה שהייתה על המאוורר ALPINE 11 PRO REV2

ניקיתי אותו ואת המעבד

מרחתי אחרת על המעבד ועכשיו המחשב עלה... וכרגע הטמפרטורות על 26-32

אבל גם מקודם זה היה ככה ומדי פעם קפץ.. אז נחכה... להריץ איזה משהו לראות אם זה מתחמם ?

אגב, משחות, יש להן פג תוקף ?

עד כמה הן צריכות להיות נוזליות ?

הייתה לי אחת ישנה אבל השתמשתי בחדשה לכל מקרה... נגיד אחרי שנה שנתיים זורקים? גם אם לא משתמשים? שמים במקרר או שמספיק בטמפ' חדר במזג אויר ישראלי ? :P

EDIT 1:

כרגע המחשב עובד, אני לא מצליח לשחזר את הבעיה מאתמול. למרות שהיא הייתה מאוד עיקשת וגם לאחר כמה ריסט וכיבויים וקונפיגירציות שונות של מסכים וכבלים לא הסתדרה, אחרי שעתיים המחשב פתאום כן עבד, רק עם טמפ' הזויות לפי SPEEDTEST. יש תוכנה יותר אמינה ? (באתר של גיגהבייט יש מלא תוכנות, לאיזה מהן יש בקרת טמפ'? או שהתכוונת בביוס? שעוד לא התרגלתי אליו, מגניב שאפשר להשתמש בעכבר)

כדאי לקחת את הלוח והמעבד לחנות בכל מקרה ?

כדאי לסניף שממנו קניתי ? בכל סניף יש מעבדה ?

אני מנגן וידאו על הI5 וזה בין 35 ל40

כדאי להריץ משהו יותר כבד? משחקים אין לי, אז אולי איזה תוכנת בנצ'מרק ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ננסה את  OCCT

בינתיים הורדתי את רוב התוכנות שהיו בעמוד של הלוח אם ואף אחד לא הראתה לי מעלות, אחת מאווררים אבל לא מעלות ...

מה שאני אוהב בSPEEDFAN זה שיש גרף שמתעד את הטמפ'... ככה כשאני לא בבית וחוזר אפשר לראות מה היה.

מישהו אמר לי שעד 14 ימים מוצרים עדיין באחריות החנות ומעבר זה כבר יצרן, זה נכון ?

עריכה 1:

שאלה קצת לא קשורה, עם המארז הגיעו 3 מאווררים, 2 עליוניים, 1 קדמי. לעליוניים היה חיבור גדול 4 פינים נקבה, שהצלחתי לחבר לספק, ולקדמי יש חיבור 4 פינים גדול זכר שאין לי אף כבל שזה יכול להתחבר אליו, זה הגיוני? צריך לקנות מתאם נקבה-נקבה ? יש כזה דבר בכלל ?

עריכה 2:

בOCCT בטאב של הCPU LINPACK רשום לי בSYSTEM INFORMATION שהמעבד רץ על 800 מגה הרץ,  במקום על 2700 ובאוברקלוק מינוס 70.4 אחוז. זה גם הגיוני ?! זה נורמלי ?

כששלחתי את ההודעה פה זה קפץ ל3000 וחזר בחזרה ל800מגה הרץ.

בעמוד של CPU; OCCT כשאני עושה ON וזה מריץ טסטינג, זה קופץ ל3100...

טמפרטורות 32-39

אחרי 4 דקות 41-43

כל דקה זה מתפס. זה נורמלי ? זה בגלל הבדיקה של התוכנה ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ההתנהלות היא כל הזמן מול החנות ולא מול היבואן. לא ברור לי התיאור של המאווררים, כעקרון אתה אמור לקבל אותם עם חיבורים ללוח האם (כדי שתוכל לשלוט עליהם). המעבד מוריד מהירות בעת חוסר פעילות כדי לחסוך בחשמל וחום, זה תקין.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בTESTING של OCCT זה מגיע ל42 מעלות כרגע, זה תקין ל I5 6400?

המאווררים הגיעו עם

4pin peripheral

http://www.outletpc.com/power-supplies.html
לפי הטבלה באתר זה F

העליוניים שניהם עם אחד נקבה

והקדמי עם אחד זכר

עריכה1:

מאווררים שמתי על מקסימום בתוכנה של גיגהבייט... ובתוכנה של OCCT עדיין בTESTING על 35-46

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...