למה בארץ RX480 עולה יותר מGTX 1060? - כרטיסי מסך - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

למה בארץ RX480 עולה יותר מGTX 1060?

avive

Recommended Posts

לא מובן לי העניין הזה, אני בתהליכים לקניית מחשב חדש ואני סוקר את ההיצע שי בארץ+ וביקורות ביוטיוב.

בכל הסקירות שראיתי ה1060 יותר חסכוני בחשמל וטיפה יותר חזר מהRX ( או שהם עומדים בשיוויון).

למה בכל זאת המחיר של הRX יותר יקר מה1060 בכל גרסה שאני בודק?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ה1060 טוב יותר בלי קשר למחיר, בחו"ל הRX480 זול ב10$ מהGTX1060 6GB, בארץ זה הפוך וה1060 זול יותר מה שלא משאיר שום סיבה אמיתית לקנות RX480 בארץ.

למה ? אולי יבואנים, אולי הספקה טובה יותר של כרטיסי 1060, אולי מבחר כרטיסי 1060 גדול יותר ומחברות זולות יותר כמו גיינוורד או פליט, אולי שילוב של כל זה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא יודע אם זה רלוונטי.

שאלתי קודם מתי הכרטיסים יצאו וציינתי שאולי זו גם סיבה.

זה דבר ידוע שבמדינת יש ציוד שמגיע בזמן ההשקה במחירים גבוהים, אחר כך יש ירידת מחירים בחו"ל, ובגלל ההבדל בזמנים ובעלויות נוצר מצב שחנויות בארץ מנסות להתפטר מהסטוקים היקרים שלהם לפני שהם מוכרים את אותם הרכיבים במחירים החדשים שלהם.

לכן אם הRX480 יצא לפני! הGTX 1060, ואז הGTX הושק במחירים שהפכו אותו לכרטיס יותר משתלם ממילא, אז יכול להיווצר מצב שמותח(STRETCHING) את התופעה עליה דיברתי קודם, על פני חודשים על גבי חודשים.

וכל הסיבות שציינתם כאן, כמו הבדלי טכנולוגיות, עדיפות לGTX מכל מיני בחינות, ובסופו של דבר היותו משתלם לקניה מכל בחינה, מתווספות ומגבירות את אותו האפקט.

אחרי התגובה הארוכה הזאת אמרתי "FK IT לך תבדוק כבר מתי יצאו הכרטיסים במקום להעלות תיאוריות באוויר".

RX480 יצא ב 29 June 2016

GTX 1060 הושק ב 08/18/2016

THERE YA GO

מתאים בול לתיאוריה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 2 שבועות מאוחר יותר...

המחירים של המעבדים של במשך שנים היו מנותקים להמחירים בחו"ל, אותו דבר גם במחירי לוחות האם התואמים. נראה כאילו הכיוון דומה גם לכרטיסי המסך של החברה. מביאים מלאי קטן במחיר מוגזם ואז אף אחד לא קונה והמחיר לא יורד. כמובן שזה לא עוזר שהכרטיסים בכללי במלאי נוראי בכל העולם.

מבחינת נתונים יבשים ה- 480 הכרטיס המשתלם יותר (מחיר נמוך יותר בשילוב עם ביצועים תחרותיים מאוד) אבל ברגע שהמחיר שלו גבוה יותר משל ה- 1060 הכל מתחרבן. אם המחיר היה זהה עוד היה אפשר להצדיק קניה שלו (freesync ו- CF כבונוסים) אבל לא במצב הזה.

AMD גם עשו עבודה מאוד מרשימה בשנה האחרונה, לא רק ב- DX12 ו- VULKAN, דוגמה לזה היא COD:IW. מאז GHOSTS המשחקים בסדרה הראו העדפה ל- NVIDIA, הפעם יש העדפה קיצונית מאוד (מאוד!) לטובת (המינימום של ה- RX 480 משתווה לממוצע של ה- 1060 ברוב המקרים). מצד שני COD החדש כישלון נוראי וגירסת ה- שלו מתה עוד לפני שהמשחק יצא...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

RX 480 יקר גם בחול כרגע, זאת הבעיה.

גרסאות 8GB עולות 250-270 דולר בדיוק כמו גרסאות 6GB של GTX 1060

RX 470 4GB דווקא נראה משתלם למדי ב-170 דולר

http://www.newegg.com/Product/Product.aspx?Item=N82E16814137050&cm_re=RX_470_4GB-_-14-137-050-_-Product

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של HuGeMouTh

המחירים של המעבדים של AMD במשך שנים היו מנותקים להמחירים בחו"ל, אותו דבר גם במחירי לוחות האם התואמים. נראה כאילו הכיוון דומה גם לכרטיסי המסך של החברה. מביאים מלאי קטן במחיר מוגזם ואז אף אחד לא קונה והמחיר לא יורד. כמובן שזה לא עוזר שהכרטיסים בכללי במלאי נוראי בכל העולם.

מבחינת נתונים יבשים ה- RX 480 הכרטיס המשתלם יותר (מחיר נמוך יותר בשילוב עם ביצועים תחרותיים מאוד) אבל ברגע שהמחיר שלו גבוה יותר משל ה- 1060 הכל מתחרבן. אם המחיר היה זהה עוד היה אפשר להצדיק קניה שלו (freesync ו- CF כבונוסים) אבל לא במצב הזה.

AMD גם עשו עבודה מאוד מרשימה בשנה האחרונה, לא רק ב- DX12 ו- VULKAN, דוגמה לזה היא COD:IW. מאז GHOSTS המשחקים בסדרה הראו העדפה ל- NVIDIA, הפעם יש העדפה קיצונית מאוד (מאוד!) לטובת AMD (המינימום של ה- RX 480 משתווה לממוצע של ה- 1060 ברוב המקרים). מצד שני COD החדש כישלון נוראי וגירסת ה- PC שלו מתה עוד לפני שהמשחק יצא...

זה לא שיש העדפה ל-,

פשוט לא תומכת ב-ASYNC COMPUTE בדור הזה ולכן הכרטיסים שלה לא מרוויחים ולו FPS אחד ב-DX12.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...