מהו מרחק הצפייה המינימאלי ממסך 27 FHD כדי שהטקסט יראה חד ולא יהיה ניתן להבחין בפיקסלים? - מסכי מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מהו מרחק הצפייה המינימאלי ממסך 27 FHD כדי שהטקסט יראה חד ולא יהיה ניתן להבחין בפיקסלים?

ASI89

Recommended Posts

חשבתי אומנם לרכוש מסך 1440p שהוא לכאורה בעל הרזולוצייה האופטימלית לגדלי מסך של 27 ,אולם המחיר שהוא בערך פי שניים וחצי הרתיע אותי , מה גם שהמחשב שלי לא חדש ואין לו display port,

ועם חיבור הישן אצלי ,אני אהיה מוגבל כל הזמן ל- 30 fps בלבד בכל תוכנה שהיא .

כמו כן הבנתי שאם ארכוש מסך כזה ,אני יכול לשכוח מגיימינג כי החומרה אצלי תקרטע וזה יראה כמו שקופיות מתחלפות .

אפשר אומנם להגדיר מסך 1440p לעבודה ברזולוציה נמוכה יותר ,אולם הבנתי שכל עבודה ברזולוציה הלא טבעית ,נראית על הפנים .

ממילא רוב התוכן אצלי הוא ברזולוציית FHD ומטה ,כך שאני לא אפיק יותר מדיי תועלת ממסך 1440p .

בשורה התחתונה אני נוטה יותר לרכוש מסך FHD , אולם אני מודאג מכל אותם טיעונים שראיתי בכל מיני סקירות ב - שטוענים שהטקסט לא נראה חד ושרואים בהם את הפיקסלים של המסך ושזה ממש מפריע לעיניים.

אין לי מושג עד כמה סקירות כאלו הן אמינות לאור העובדה שלרוב יש בהן לינקים למסכים יקרים שהסוקרים גוזרים עליהם קופון שמן ועל כן יש להם אינטרס ברור לדחוף כמה שיותר מוצרים אולטרה יקרים.

האם יתכן שאלו פשוט הגזמות והשד אינו נורא כל כך אם מקפידים כמובן על מרחק ישיבה מינימאלי מהמסך ?

ברור שזה עניין סובייקטיבי לחלוטין אולם נראה לי שעל סמך מספר תשובות שלכם ניתן יהיה לדעתי להגיע למין "כלל אצבע" , כלומר למספר ממוצע שישקף את המרחק המינימאלי עבור המשתמש המצוי.

הקיצר מהו המרחק לדעתכם האישית שבו את מרגישים בנוח מול מסך כזה(27 ,1920×1080 ) ,כך שהטקסט נראה עדיין חד וחלק והמסך אינו נראה מפוקסל?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אף אחד כי הם כולם מורחים רזולוציה לא מספקת ל27 אינץ.  תחפש מסך קוריאני של 1440p ב , זה הפגנת 1440p הכי משתלם שתקנה.

http://www.ebay.com/itm/QNIX-QHD2410R-DP-REMOTE-24-2560x1440-LED-24inch-DVI-HDMI-SamsungPLS-QHD-Monitor-/121778821611?hash=item1c5a9559eb:g:CykAAOSwuWVWE6lG

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הלינק שהבאת הוא למסך 24 ...

כל מה שאמרת נכון אולם המרחק הצפייה שלי מהמסך הוא כמעט פי שניים מהמקובל  .

אני יושב במרחק של 100 סנטימטר כאשר רוב האנשים יושבים במרחק של 50 סנטימטר .

בהתחשב בעובדה זאת , לא נראה לך שאפשר להסתפק במסך 27 FHD בצורה משביעת רצון ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אחלה תודה  עצתך.

ירדתי ממסכי 27 ברזולוצייה fhd .

המחיר של הקוריאנים בגודל 27 וברזולוצייה 1440p מאוד מפתה ,רק שאני חושש משני דברים ,כדלהלן:

1. שאני אקבל מסך עם פיקסלים פגומים ,משהו שאפשר לבדוק בקלות במעמד הרכישה בארץ.

2.השני שרשויות המכס בארץ יתלבשו עליי ויחייבו אותי ב 35 אחוז מס בטענה שמדובר בטלויזיה ולא במסך מחשב .

(הם מבחינתם מחשיבים  כל מסך מעל גודל 25 ,כמסך גם אם רשום על הקופסא ובמדריך למשתמש שמדובר נטו במסך מחשב).

מה דעתך בשני הסוגיות ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...