שדרוג מחשב גיימינג קיים - 2.5K - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

שדרוג מחשב גיימינג קיים - 2.5K

TomL94

Recommended Posts

אהלן,

הורדתי סעיפים שנראו לי לא רלוונטיים, אם יש משהו שבכל זאת מעניין תגידו :)

1. מה התקציב המקסימאלי? 2500 ש"ח
א) האם לנצל את כל התקציב או לנסות ולחסוך? לנצל
ב) במידת הצורך - עד כמה ניתן לחרוג מהתקציב? עדיף לא לחרוג בהרבה
2. מה שימושי המחשב (לדוגמא: משחקים, עריכה גרפית, עבודה משרדית, תכני HD וכדומה)? משחקים בעיקר.
א) במידה והמחשב מיועד לתוכנות עיקריות ספציפיות, יש לרשום אותן ואופן שימוש (מזדמן/תדיר/כבד/פרנסה). X
ב) במידה והמחשב מיועד לגיימינג, יש לציין:
-מהי הרזולוציה הטבעית (מקסימאלית) של המסך שיחובר למחשב (ניתן לציין גם גודל מסך). 1080X1920
3. האם יש צורך בציוד הקפי (לדוגמא: מקלדת, עכבר, רמקולים ועוד)? אם כן, ניתן לרשום גם העדפות לדגמים. אין צורך
6. האם מתוכנן אוברקלוק (OC)? אם כן איזה (קל, בינוני, כבד)? לא
7. האם האם יש צורך לכלול מערכת הפעלה/אופיס (אם כן רצוי לציין גרסה מועדפת) ו/או הרכבת מחשב בחנות? לא
8. האם ישנה העדפה לרכוש את המחשב מחנות ספציפית? אם לא אפשר גם לציין איזור מגורים. לא (גר באיזור המרכז, כל עוד יש משלוח נוח זה לא משנה)
9. מתי מתוכננת קניית המחשב? בשבועות הקרובים
11. האם חשוב לשמור על אופק שדרוג המחשב? האם מתוכנן שדרוג מאסיבי של המחשב בעתיד? תמיד יש שדרוג באופק :)
12. הערות נוספות, פירוט מורחב ושונות:

מפרט קיים:

מעבד - Intel(R) Core(TM) i5-2300 CPU @ 2.80GHz, 2794 MHz
זיכרון - 8GB

לוח אם - ישן כלשהו, לא זוכר את הדגם המדויק.

כ. מסך - NVIDIA GTX 770

ספק - FSP Raider 550W

לדעתי השדרוג צריך להיות סביב המעבד, וזיכרונות, שהם החוליה וישנה והחלשה יותר במחשב כנראה.. עם ה770 אפשר עדיין לחיות נראה לי

תודה רבה! :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אממ.. שאלה טובה :) בעיקרון המעבד מגיע עד 3100 מגה הרץ וזה עדיין סביר ואפשר למשוך עם זה עוד. במיוחד שהתקציב לא גבוה והשיפור לעומת מעבד כמו i5 6500 לא יהיה כל כך גדול ומשמעותי.

אם הכ. מסך שלך עם 2 גיגה אז בגייניג כבד זה יכול להגביל הרבה יותר מאשר המעבד.

חוץ מזה אפשר להוסיף עוד 8 גיגה זיכרון וכונן מה שירענן את מערכת.

תן משחקים לדוגמא.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

באמת? אז אתה אומר לי שחייתי בסרט כשחשבתי שהמעבד הוא הצוואר בקבוק במערכת? מוזר מה שאתה אומר..הוא בן 8 פחות או יותר 

הכ. מסך עם 4 ג'יגה, ויש כבר .. 

אז מה בכל זאת אני יכול לעשות עם 2500 ש"ח? :D

ומשחקים לדוגמה? הרגילים.. , The witcher, כל החדשים למיניהם :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יכול להיות שגם המעבד וגם הכ. מסך לא מספקים אותך, הכל עניין של הגדרות גרפיות ורמת הביצועים שאתה רוצה לקבל. 

אישית עם המערכת שיש לך הייתי סוחב עוד, אולי מוסיף עוד 8 גיגה ומוריד הגדרות במשחקים כבדים וזהו, אבל זאת דעתי בלבד.

עבור שילוש טוב עם מעבד i5 ו 16 גיגה צריך 1600 - 2000 שקלים וכ. מסך שייתן שיפור משמעותי של כ 40% כמו GTX1060 יעלה עוד כ 1300 שקלים לפחות.

זה די יקר ולדעתי עדיין מוקדם ולא מספיק משתלם עבורך. 

כמובן שאפשר לשדרג בשלבים, קודם השילוש ואח''כ כ. מסך או להיפך.. ההחלטה ביידך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני אישית (אם אתה יכול לחרוג כמובן בעוד 200 ש"ח) הייתי הולך על השדרוג הבא.

הארד דיסק של ישפר לך את הביצועים משמעותית למחשב (פחות לגיימינג). ההארד דיסק המפורט מטה זה גם מה שיש לי, אחלה של .

וכרטיס מסך, הייתי משקיע סכום גדול יותר על ה-1070 ולא על ה 1060 כדי שיהיה לי כרטיס מסך חזק יותר + שיחזיק יותר שנים מבחינת הרצת משחקים.

בדיוק עכשיו שדרגתי ל 1070, ואני מבסוט מזה, יש לי מעבד i5 2500K גם כן מעבד ישן אך עושה את העבודה נכון לעכשיו יפה מאוד.

לגבי הוספה של 8 ג'יגה , אתה יכול לעשות את זה מאוחר יותר. יש לי גם 8 ג'יגה , וכל משחק עובד לי על ההגדרות הכי גבוהות

והזיכרון לא מהווה לי בכלל בעיה במחשב. כמובן רצוי שמירב התוכנית במחשב יהיה סגורות כשאתה משחק, למשל שהפעלתי את V על ההגדרות הכי גבוהות

הוא לקח לי כ 6 ג'יגה ב-. אז זה שדרוג שאתה יכול לעשות בעתיד בעוד תוספת של כ 200-400 שקלים.

logo-dark.png
מפרט זה הורכב ב - www.startpc.co.il - סטארט מחשבים
אודים | חיפה | תל-אביב | אשדוד | קריית מלאכי

כרטיס מסך: 2220 ₪ - * מבצע * - Gigabyte GTX1070 8G D5 1594Mhz G1 Gaming
דיסק קשיח: 429 ₪ - * מבצע * - SSD 850 EVO 250GB SATA III

מחיר סופי: 2649 ₪ למזומן  
 2701 ₪ לאשראי עד 10 תשלומים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של NeoTrix

אני אישית (אם אתה יכול לחרוג כמובן בעוד 200 ש"ח) הייתי הולך על השדרוג הבא.

הארד דיסק של SSD ישפר לך את הביצועים משמעותית למחשב (פחות לגיימינג). ההארד דיסק המפורט מטה זה גם מה שיש לי, אחלה של SSD.

וכרטיס מסך, הייתי משקיע סכום גדול יותר על ה-1070 ולא על ה 1060 כדי שיהיה לי כרטיס מסך חזק יותר + שיחזיק יותר שנים מבחינת הרצת משחקים.

בדיוק עכשיו שדרגתי ל 1070, ואני מבסוט מזה, יש לי מעבד i5 2500K גם כן מעבד ישן אך עושה את העבודה נכון לעכשיו יפה מאוד.

לגבי הוספה של 8 ג'יגה זיכרון, אתה יכול לעשות את זה מאוחר יותר. יש לי גם 8 ג'יגה זיכרון, וכל משחק עובד לי על ההגדרות הכי גבוהות

והזיכרון לא מהווה לי בכלל בעיה במחשב. כמובן רצוי שמירב התוכנית במחשב יהיה סגורות כשאתה משחק, למשל שהפעלתי את GTA V על ההגדרות הכי גבוהות

הוא לקח לי כ 6 ג'יגה ב-RAM. אז זה שדרוג שאתה יכול לעשות בעתיד בעוד תוספת של כ 200-400 שקלים.

logo-dark.png

כרטיס מסך: 2220 ₪ - * מבצע * - Gigabyte Geforce GTX1070 8G D5 1594Mhz G1 Gaming
דיסק קשיח: 429 ₪ - * מבצע * - SSD Samsung 850 EVO 250GB SATA III

מחיר סופי: 2649 ₪ למזומן  
 2701 ₪ לאשראי עד 10 תשלומים

כמו שכתבתי למעלה - כבר יש לי :)

ציטוט של Syszone

יכול להיות שגם המעבד וגם הכ. מסך לא מספקים אותך, הכל עניין של הגדרות גרפיות ורמת הביצועים שאתה רוצה לקבל. 

אישית עם המערכת שיש לך הייתי סוחב עוד, אולי מוסיף עוד 8 גיגה זיכרון ומוריד הגדרות במשחקים כבדים וזהו, אבל זאת דעתי בלבד.

עבור שילוש טוב עם מעבד i5 ו 16 גיגה זיכרון צריך 1600 - 2000 שקלים וכ. מסך שייתן שיפור משמעותי של כ 40% כמו GTX1060 יעלה עוד כ 1300 שקלים לפחות.

זה די יקר ולדעתי עדיין מוקדם ולא מספיק משתלם עבורך. 

כמובן שאפשר לשדרג בשלבים, קודם השילוש ואח''כ כ. מסך או להיפך.. ההחלטה ביידך.

זו בדיוק התהייה שלי - אני חושב שעם הכרטיס מסך הנוכחי אני יכול לסחוב עוד כמה שנים, אבל השילוש שלי כבר בן 8 +-.

מה שאני חושב עליו הוא שדרוג הדרגתי, אולי לקנות כרטיס מסך עוד שנה/שנתיים.

הבעיה שאני לא עוקב אחרי השוק כבר הרבה זמן, ורציתי לקבל המלצה לשילוש (וכמובן לשמוע דעות עבור השדרוג - האם באמת שווה לשדרג את השילוש או דווקא את הכרטיס מסך בכל זאת?)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של TomL94

כמו שכתבתי למעלה - כבר יש לי SSD :)

זו בדיוק התהייה שלי - אני חושב שעם הכרטיס מסך הנוכחי אני יכול לסחוב עוד כמה שנים, אבל השילוש שלי כבר בן 8 +-.

מה שאני חושב עליו הוא שדרוג הדרגתי, אולי לקנות כרטיס מסך עוד שנה/שנתיים.

הבעיה שאני לא עוקב אחרי השוק כבר הרבה זמן, ורציתי לקבל המלצה לשילוש (וכמובן לשמוע דעות עבור השדרוג - האם באמת שווה לשדרג את השילוש או דווקא את הכרטיס מסך בכל זאת?)

אה סורי, לא ראיתי. :)

ולגבי השאר, התשובה שלי לפחות תהיה: כרטיס מסך.
כרגע המפרט הטכני שלך יריץ משחקים בלי בעיה, אז כל עוד הוא בסדר ולא מהווה בעיה להרצת משחקים לא רואה סיבה לשדרג.
שתראה בעתיד שהעגלה כבר לא סוחבת, חח, אז תשדרג. נניח עוד שנה וחצי אנערף.

אז במקומך, הייתי שם 2200-2300 ש"ח על ה GTX 1070. וזהו.

זכרונות לא הייתי משדרג, כמו שאני עצמי גם לא שדרגתי, כי התהייה שלי היא שאם בעתיד אני משדרג בעצמי את ה"שילוש" כמו שאתה קורא לזה,

אז הרי הלוח אם שאקנה בעתיד יהיה לוח אם עם תמיכה של זכרונות DDR4, ככה שהזכרונות שלי של ה כבר לא יהיו רלוונטיים יותר

ואז יצא שאני שוב מחדש קונה .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני בדיוק סיימתי עכשיו שדרוג למחשב שלי שמבוסס על I5 2500.

• שדרגתי ל-16GB (הפעם של 1600MHz)
  • הוספתי עוד הפעם של 250GB (בנוסף לישן שהיה 120GB)
  • שדרגתי ל-GTX1060 (היה GTX570)

אני לא אשקר המעבד אכן מגביל, אבל עדיין יש לו כוח בשביל להתמודד עם GTX1060, מעבר לזה לא הייתי שם עליו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טוב, אז אחרי שסקרנו את כל האופציות (או את הרוב) נישאר רק להציע שילוש :)

משהו כזה יהיה אחלה:

מעבד: 859 ₪ - * מבצע * - Quad i5 6500 3.2Ghz S1151
לוח אם: 409 ₪ - B150M-A S1151
זכרון: 329 ₪ - * מבצע * - 16GB (2x8G) A-Data 2133Mhz CL15
קירור אוויר למעבד: 49 ₪ - * מבצע * - Alpine 11 Rev.2 

מחיר סופי: 1646 ₪ למזומן  
 1678 ₪ לאשראי עד 10 תשלומים

או קצת יותר מתקדם:

מעבד: 1499 ₪ - * באנדל עם לוח אם * - Quad i5 6600 3.3Ghz + Gigabyte H170- 3 S1151
זכרון: 329 ₪ - * מבצע * - 16GB (2x8G) A-Data 2133Mhz CL15
קירור אוויר למעבד: 119 ₪ - * מבצע * - Freezer 7 Pro Rev.2

מחיר סופי: 1947 ₪ למזומן  
 1985 ₪ לאשראי עד 10 תשלומים

תוכל גם לשלב בינהם. למשל אם אתה לא רוצה לבזבז על שקט יותר תישאר עם Alpine 11.

או שלב בין 6600 ולוח B150M-A.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא, אבל ממה שיש לו עכשיו I5 זה לא שדרוג משתלם.

אתה לא יכול להמליץ על שדרוג שילוש שלם סתם כי מתחשק לך, זה כסף של אנשים ואם כבר לשדרג לפי דעתי ממה שיש לו עכשיו הדרוג הטוב ביותר יהיה מחשב שלם ולא שדרוג שילוש או כרטיס מסך.

אם כבר לשדרג אז כרטיס מסך ולא שילוש.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

גם i7 לא משתלם לגיימינג, מה לעשות. כשהתקציב לוחץ מחפשים את ההכי משתלם ולא את מה שיעשה את ההבדל הגדול ביותר.

מהתחלה אמרתי שכדאי למשוך עוד עם מה שיש ולהוריד הגדרות, אבל כשמבקשים לראות אופציות אז נותנים, גם שילוש שיכול להתאים וגם כ. מסך בהתאם. בלי שתראה מספרים המסר לא יעבור.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קודם כל תודה לכם!

להגיד לכם את האמת, מה שגרם לי לחשוב על שדרוג זה שלמשל בBF4 הmultiplayer לא רק הכי חלק. לפי מה שהבנתי הביצועים בmulti עם כמות כזאת של אנשים בשרת תלויה מאוד במעבד. אני טועה?

בכל מקרה נראה שבאמת יותר משתלם לשדרג כ. מסך כרגע..

אפשר אז להבין במה שונים המעבדים מהסדרות החדשות לישנות? למה ההבדלים האלה במחירים ולמה שאי פעם ארצה לשדרג מעבד אם גם 8 שנים אחרי הוא עדיין טוב לי?

ציטוט של OR2OOO

אני בדיוק סיימתי עכשיו שדרוג למחשב שלי שמבוסס על I5 2500.

• שדרגתי ל-16GB RAM (הפעם של 1600MHz)
  • הוספתי עוד SSD הפעם של 250GB (בנוסף לישן שהיה 120GB)
  • שדרגתי ל-GTX1060 (היה GTX570)

אני לא אשקר המעבד אכן מגביל, אבל עדיין יש לו כוח בשביל להתמודד עם GTX1060, מעבר לזה לא הייתי שם עליו.

וציינת פה גם שלמעבד יש עדיין כוח להתמודד עם הכרטיס מסך, אבל לא יותר מזה - מה הקשר בכלל בין העוצמה של הכרטיס למעבד?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש קשר ישיר.

אם אתה רואה שכרטיס המסך נמצא על 98%-100% שימוש אז המעבד לא מגביל אותו יותר מידי אם בכלל ושידרוג של כרטיס מסך יוסיף לביצועים, במידה וכרטיס המסך לא נמצא בשימוש מקסימלי אז המעבד הוא שמגביל.

במקרה שלי גם עם המעבד שלי כרטיס המסך (1060) נמצא בשימוש מקסימלי, מה שאומר שהמעבד עדיין לא מגביל את כרטיס המסך בצורה קיצונית, אם בכלל.

כמובן ששדרוג של מעבד לאחד עדכני יוסיף לי כמה פריימים, אבל שידרוג של כרטיס מסך כנראה יהיה עדיף עדיין.

למרות שאני חושב שהגעתי לגבול העליון של המעבד שלי מבחינת כרטיס מסך.

אחת הנקודות היותר משמעויות זה מהיר יותר וזאת יכולה להיות נקודת שדרוג שמומלץ לך לבדוק, אני אישית שדרגתי לזיכרון 1600MHz ב-CL של 10, דבר שיכול לעזור במקרים מסוימים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...