מחשב מומלץ לסטודנט למדעי המחשב - במה לבחור? - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מחשב מומלץ לסטודנט למדעי המחשב - במה לבחור?

danatg

Recommended Posts

היי חברים,

אני מתחיל ללמוד מדעי המחשב שנה א' באוניברסיטה, וזקוק למחשב נייד לצרכי תכנות (משער שבויז'ואל סטודיו או תוכנה דומה) וליצירת מוסיקה באבלטון כתחביב - במקסימום תמורה למחיר כאשר התקציב עומד על כ2500-3000 ש"ח (כדי לחסוך לא צריך , אתקין לבד).

אני מתלבט בין 2 המחשבים הבאים:

1.

http://www.p1000.co.il/sales/saledetails.aspx?auid=7772178

2.

http://plonter.co.il/detail.tmpl?sku=P2530UJ-XO0099D

לראשון יש מעבד i7 , סוללה 2 תאים (משער שלא נשלפת), כרטיס מסך 930m, מסך 14 ואחריות איסוף והחזרה ע"י .

השני מחשב עסקי ASUSPRO עם מעבד i5 , 6 תאים נשלפת, כרטיס מסך 920m, מסך מט 15.6 נגד שריטות ואחריות רשמית באתר הלקוח ע"י איסטרוניקס.

השני יקר יותר מהראשון בכ250 ש"ח למרות ההבדלים במפרט לטובת הראשון - וכאן באה השאלה המתבקשת - האם הכרחי ללימודים שהסוללה תהיה חזקה, גם על חשבון מפרט פחות טוב?

האם המפרטים מספקים לצרכים שלי? האם יש הבדל משמעותי בביצועים בין 2 המחשבים או באיכות הבניה (הרי מדובר בסדרות ייצור שונות)?

האם יש סיבה שלא לקנות מחשב וללכת דווקא לכיוון לנובו (שיותר יקרים במידה ורוכשים תוספת ל3 שנים אחריות)? אני שואל כי ראיתי לדוגמא שמתארגנת תביעה ייצוגית כנגד על אי מימוש האחריות. ואיך מבחינת איכות בניית המחשב והרכיבים?

בנוסף, נאמר לי שכדאי להתאמץ ולשים כונן . עד כמה זה חשוב? משפר משמעותית את הביצועים? האם מספיק כונן היברידי עם 8GB SSD?

הבעיה היא שלא מצאתי מחשב מתאים בעל כונן כזה עם ביצועים דומים בתקציב המדובר (ניתן לחרוג אם הדבר קריטי), ואני מסיק שלא שווה לרדת במפרט לטובת .

המון תודה לעוזרים - ובכללי - אשמח להמלצות למחשבים נוספים שיכולים להתאים לי אם לדעתכם הם עדיפים על האופציות שאני מצאתי.

חג שמח!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טוב נחלק את זה לחלקים כי יש פה הרבה שאלות:

1. יש את הטעות הנפוצה הזאת ש I7 זה איזה מפלצת לוכנס מיוחדת לעומת ה I5 ו I3, אז תראה, במקרים מסויימים יש הבדלים משמעותיים, אבל בסה"כ זה מתרכז במה אתה דורש מהמחשב.

במקרה שלך, ההבדל בין 6200U ל 6500U זה סה"כ מהירות שעון, אותה כמות ליבות ואותה כמות תהליכונים, ההבדל במהירות לא כזה, מה גם שאם תפעיל טורבו תגיע ל 2.8, כאשר 6500U מתחיל ב 2.5 וקופץ ל 3.1 סה"כ, אז על 300 מגה הרץ תשלם גם בסוללה, גם כסף, איכות מסך (ההבדל של 920m ל 930m גם עלוב, אלה גם ככה כרטיסים לניידים אל תצפה למפלצות של הנייחים - לא משתלם בקיצור).

2. משחק תפקיד עיקרי בעולם הכוננים, הוא משפר את זמני המהירות בטעינה מהכונן לזיכרון, לדוגמא בטעינה של מערכת ההפעלה, במקום לחכות (נגיד דקה, לא כזה רחוק מהמציאות), תמתין 12 שניות לדעתי (בנייחים ה הישנים היו מעלים ב 8 שניות, יכול מאוד להיות שגם ככה זה בניידים, תלוי בדגם).

בקיצור, הכוונה שלי היא שלקנות מחשב לא בהכרח חייב להיות הכי חזק והכי יקר, פשוט ללכת לאתר של KSP ולסמן I7 ולחפש את ההכי חזק ויקר, דווקא ללימודים המשקל והסוללה משחקים תפקיד לא קטן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה על התגובה

אכן הבנתי כבר שלא מדובר במפלצת בטח לא בגרסת U למחשבים ,

פשוט ראיתי שיש הבדל בזכרון מטמון - 4M לעומת 3M (אני מבין מהתשובה שזה לא משמעותי) והבנתי שלi7 טובה יותר.

ובכל זאת - הi7 דווקא זול יותר ולא ההפך, ולכן ההתלבטות.

לילה טוב :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של danatg

תודה על התגובה

אכן הבנתי כבר שלא מדובר במפלצת בטח לא בגרסת U למחשבים ניידים,

פשוט ראיתי שיש הבדל בזכרון מטמון - 4M לעומת 3M (אני מבין מהתשובה שזה לא משמעותי) והבנתי שלi7 ארכיטקטורה טובה יותר.

ובכל זאת - הi7 דווקא זול יותר ולא ההפך, ולכן ההתלבטות.

לילה טוב :)

ה I7 מייקר את העסק, עדיף הדגם השני

מה שמשחק פה תפקיד זה הליבות, תהליכונים ומהירות השעון, בהנחה שנתעלם בקאץ' וכל זה.

אין הצדקה ל I7 פה לדעתי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...