מחפש המלצה ללוח אם (אולי גם מעבד) זול שיתמוך אם אפשר במעבד ישן שעדיין עובד - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מחפש המלצה ללוח אם (אולי גם מעבד) זול שיתמוך אם אפשר במעבד ישן שעדיין עובד

mudale222

Recommended Posts

אהלן

יש לי מחשב נייח בן 6 שהיה מחשב גיימינג חזק בזמנו, מפרט:

לוח אם p55-us3l.

מעבד: i5 760 2.8ghz

8gb רם ב4 סטיקים

ati 5850 1gb

ספק 750w Antec

ssd 256 + 1 tera hdd וכל ההיקפי כמובן..

הבעיה היא שהלוח אם קצת נדפק עם השנים ונהייתה לי בעיה עם הזיהוי זיכרונות, בהתחלה היה מזהה רק 6gb אח"כ הדרדר למזהה 6 מפעיל 4 ועכשיו כבר הדרדר למזהה 6 מפעיל 2.

אין דרך להתגבר על זה ניסיתי הכל, מהחלפה של זיכרונות ועד פירוק של המעבד והרכבה מחדש ומשחק עם מתחים ואיפוס של וcmos וכל מה שאפשר לחשוב עליו.

בנוסף יש לי עכשיו גם בעיה שהלוח אם מדי פעם לא מזהה פתאום את הכרטיס ודורש איפוס שלוקח איזה 2 דקות וזה מעצבן רצח (וזה הלוח כי ניסיתי עם כרטיס אחר ואותה בעיה נמשכת).

בקיצור רוצה לוח חדש. השאלה היא האם יש לוחות חדשים שגם יתמכו במעבד ישן כזה ושיתנו לי פתח לשדרוגים עתידיים (כי ברור שמתישהוא בעתיד הקרוב הכ.מסך ישודרג וגם הזיכרונות ללפחות 16GB) או שחייבים במקום מינימום מעבד+לוח אם. 

בכל מקרה אני אשמח לשמוע הצעות. הכיוון הוא כמובן כמה שיותר זול אבל שלא יגביל בשדרוגים עתידיים.

אני לא משחק הרבה היום אבל לפעמים אני כן נטרף על איזה משחק שבוע (FPS) ואוהב לשחק על high לפחות.

תודה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הבנתי תודה.. לא מפתיע

טוב, אז מחפש המלצה ללוח אם + מעבד שיפגע ב"hot spot" של היחס עלות תועלת ושיהיה טוב מספיק בשביל לא להיות צוואר בקבוק במשחקים בבוא נגיד שנתיים הקרובות..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של mudale222

אם יש לוחות חדשים שגם יתמכו במעבד ישן כזה ושיתנו לי פתח לשדרוגים עתידיים (כי ברור שמתישהוא בעתיד הקרוב הכ.מסך ישודרג וגם הזיכרונות ללפחות 16GB)

כמו שנכתב - הסיכוי למצוא היום חדש לתושבת 1156 הוא דיי אפסי. הסיבה היא שתושבת 1156 הוחלפה בתושבת 1155, שהוחלפה בתושבת 1150 שבעצמה הוחלפה כבר בתושבת 1151. אם אתה ממש רוצה למעבד בעל תושבת 1156 נסה למצוא משומש, אבל אז גם לא תהיה לך אחריות עליו וגם לא יהיה מובטח שהוא יהיה תקין לחלוטין.

מבחינת שידרוג כרטיס המסך - לא צריכה להיות בעיה עם כל שתבחר בין אם מדובר בלוח אם מודרני או כזה שיוצר לפני 10 שנים.

מבחינת הזיכרון כן יכולה להיות בעיה - זיכרון DDR3 כבר הוחלף ב DDR4 ולמרות שעדיין ניתן לרכוש מודולי זיכרון מסוג DDR3 ברוב החנויות סביר להניח שבעתיד המצב הזה ישתנה וזיכרונות DDR3 יהפכו לנדירים (ויקרים) יותר, בדיוק כמו שקרה עם זיכרון ה .

ציטוט של mudale222

אני אשמח לשמוע הצעות. הכיוון הוא כמובן כמה שיותר זול אבל שלא יגביל בשדרוגים עתידיים.

אם אתה מעוניין במחשב מודרני זול שייתן לך ביצועים דומים למחשב הנוכחי וגם יאפשר לך לשדרגו בעתיד, אז תוכל ללכת על מעבד i3-6100 (כן, מעבד כזה אמור להיות חזק יותר מאשר ה i5-760), לוח אם בסיסי סביר, מודול זיכרון בנפח 8GB וקירור בסיסי סביר למעבד שיעלו לך בסביבות ה-1200 ש"ח. לדוגמא (וזאת דוגמא בלבד, לא המלצה):
הצעת מחיר למערכת מחשב - www.plonter.co.il - המקום לאנשים שאוהבים מחשבים

מעבדים - Intel Socket LGA1151
CM8066201927202 - Intel - i3-6100 Skylake Dual core CPU - 3.7 GHz - Socket LGA1151 - 14nm - 3MB cache - 47W TDP - Tray...
שלוש שנים אחריות
 כמות:  - 1 - 522/512 ₪ 

לוחות אם - Intel LGA1151
B150M-A-M-2 - ASUS - LGA 1151 - 4x DDR4 up to 64GB at 2133 MHz - M.2 (M2 with PCIe® 3.0 x4 NVMe) - PCIe 3.0 x16 - 2x PCIe 3.0 x1 - 6x SATA 6Gb/s - USB 5Gb/s - 4x USB 3.0 - 6x USB 2.0 - HDMI - DVI-D - VGA - mATX (23.4x20.6...
שלוש שנים אחריות
 כמות:  - 1 - 365/358 ₪ 

זכרונות - DDR4 - לנייח
HX424C15FB2-8-PC - HyperX - 8GB 2400MHz DDR4 With new PC Only - CL15 DIMM HyperX FURY Black Series - HX424C15FB2/8...
בקניית מחשב חדש בלבד - אחריות לכל החיים
 כמות:  - 1 - 225/220 ₪ 

פתרונות קרור - מאווררים למעבדים
UCACO-AP110-GBB01-PC - Arctic - Alpine 11 Pro R2 With new PC Only - 92mm - 500-2000 RPM (Controlled by PWM) - Intel LGA 1150, 1151, 1155, 1156, 775...
שנה אחריות - בקניה עם מחשב חדש בלבד
 כמות:  - 1 - 47/46 ₪ 

1159.00 / 1136 ₪ 

המחיר אינו כולל משלוח
עד 3 תשלומים ללא ריבית אלא אם מצויין אחרת במפרט המוצר
המחירים הזולים יותר הינם לתשלום במזומן/העברה בנקאית או תשלום בביטקוין - סכום ההנחה עומד על 2% ממחיר המוצר/עסקה
הזמנה שתיווצר בפורום לא תחוייב בדמי הרכבה

קישור להצעת המחיר
http://www.plonter.co.il/priceoffer_shoppingcart.tmpl?PriceOffer=89367

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לוח שתומך בזכרונות מהירים יותר מ-2133  עולה כפול ותכלס אין הבדל בביצועים ככה שזה לא שווה את ההשקעה.

אישית אני חושב שכיום מבחינת עלות-תועלת כבר עדיף להשקיע טיפה יותר וללכת על i5, יש משחקים ש-i3 כבר מתחיל להיות בהם מגבלה

מפרט זה הורכב ב - www.startpc.co.il - סטארט מחשבים
אודים | חיפה | תל-אביב | אשדוד | קריית מלאכי

מעבד: 1199 ₪ - * באנדל עם לוח אם * - Quad Core i5 6500 3.2Ghz + B150M-K DDR4
זכרון: 167 ₪ - * חדש במבצע * - 8GB 2400Mhz CL16
קירור אוויר למעבד: 49 ₪ - * מבצע * - Alpine 11 Rev.2 

מחיר סופי: 1415 ₪ למזומן  
 1443 ₪ לאשראי עד 10 תשלומים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מסכים ש i5 יהיה עדיף, אבל במקרה הזה הדרישה היא לשילוש כמה שיותר זול ושההגבלה על שידרוג עתידי תהיה קטנה ככל האפשר. אם נשווה את שני הלוחות הנ"ל נראה כי:

א. ה B150-A/M.2 תומך ב-4 מודולי ובנפח מקסימלי של 64GB בעוד שה B150M-K תומך ב-2 מודולי ובנפח מקסימלי של 32GB.

ב. בלוח B150-A/M.2 יש יציאת ואילו בלוח B150M-K אין. זה לא ממש רלוונטי אם משתמשים בכרטיס מסך נפרד.

ג. ה B150-K מציע 6 חיבורי 3.0 כאשר 4 מתוכם הם בפאנל האחורי וכולם מסוג type-A. ה B150-A.M.2 מציע 5 חיבורי 3.0 כאשר בפאנל האחורי יש 2 חיבורים מסוג type-A ועוד אחד מסוג type-C.

ד. ה B150-A/M.2 מאפשר התקנת כונן מסוג M.2.

ה. ב B15-A/M.2 יש 3 חיבורי 4 פינים למאווררים לעומת 2 חיבורים כאלו ב B150M-K.

מבחינתי התמיכה ב-4 מודולי זיכרון ובחיבור M.2 הופכים את ה B150-A/M.2 ללוח אם עדיף יותר לעומת ה B150M-K. העניין כאן הוא התקציב והדרישות מהמחשב. אני הצעתי שילוש שייתן ביצועים קצת יותר טובים מאשר השילוש הנוכחי. אם יש צורך במחשב שיהיה עדיף בצורה משמעותי אז כמובן שיש להשקיע יותר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לגבי הלוח, מודה שלא בדקתי את הדקויות של כמה חיבורים בדיוק יש בו לפני שהצעתי אותו, בכל מקרה אפשר לקבל לוח Gigabyte GA-B150M-D3H עם שאר יכולות השדרוג בתוספת של 20 שקל ככה שזה לא שווה את הדיון בעניין.

הוא אמנם ביקש זול אבל היו לו גם דרישות אחרות:

ציטוט של mudale222

מעבד שיפגע ב"hot spot" של היחס עלות תועלת ושיהיה טוב מספיק בשביל לא להיות צוואר בקבוק במשחקים בבוא נגיד שנתיים הקרובות

שלדעתי i3 כבר לא כל כך עומד בהן, בטח שלא הייתי מתכנן על המעבד הזה למשחקים שיצאו עוד שנתיים.

אחד הדברים הראשונים שמישהו ירצה לשדרג בחבילה הזאת זה את ה-i3 ובניגוד לשדרוגים אחרים לעשות את זה מראש יהיה הפרש של 300 שקל ולעשות את זה יותר מאוחר יהיה הוצאה של 900 שקל, לשיקול דעתו של השואל אם זה שווה לו את ההפרש.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בקיצור, עד ש @mudale222 לא יגדיר תקציב ודרישות מדוייקות אי אפשר לתת כאן תשובה מדוייקת יותר.

ציטוט של mudale222

מחפש המלצה ללוח אם + מעבד שיפגע ב"hot spot" של היחס עלות תועלת

רק שיהיה ברור - מבחינת יחס העלות לתועלת ה i3 משתלם יותר לעומת ה i5, אבל באופן מעשי ה i5 עדיף פשוט בגלל שהוא מעבד חזק יותר ולכן מתאים יותר למשחקים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דבר ראשון תודה רבה על כל התשובות.
אין לי ממש תקציב מדויק.. מה ההבדל באופן מעשי בין הi5 והi3 המוצעים? אם באמת בהבדל של 300 שקל נקבל הבדל ביצועים משמעותי שלא יגביל בכמה שנים הקרובות אז מבחינתי זה שווה את זה, אבל אם זה הבדל זניח אז סתם חבל...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

א. ההבדל הוא לא 300 ש"ח בין מעבדי  Core i5 וה i3 - הוא יותר בסביבות ה-500 ש"ח (כמובן שזה תלוי בחנות ובדגם המדוייק של המעבדים). במקרה הזה מדובר על מבצע של StartPc שבו נמכרים מעבד i5 ולוח אם ביחד (באנדל) במחיר זול יותר מאשר העלות של כל אחד מהם בנפרד.

ב. בשביל לדעת האם מעבד i3 מתאים לך או שיש צורך במעבד חזק יותר פשוט תחפש מבחני ביצועים ליישומים שבהם תשתמש (בד"כ משחקים) ותראה את ההבדל בביצועים. באופן כללי, למשחקים עדיף לבחור במעבד i5 ולא במעבד Core i3.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...