ראוטר של שיואמי בכ-130 ש"ח - שווה משהו? - רשתות ואינטרנט - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

ראוטר של שיואמי בכ-130 ש"ח - שווה משהו?

xtract1

Recommended Posts

אני מדבר על הראוטר הזה.

אשמח לקבל חו"ד עליו באופן כללי, ובאופן ספציפי - איך הוא מתמודד עם ראוטרים אחרים במחירו?

בכללי - שימושי היחידים הם גלישה באינטרנט ואולי חיבור (חוטית) לראוטר 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני גם מחפש עליו מידע,

בינתיים הבעיה היחידה שמצאתי היא שהחיבור הקוי שלו הוא 10\100 ולא 10\100\1000

מה שאומר שאם אתה מחבר את המחשב עם כבל לא תוכל לקבל מהירות של יותר מ100 מגה,

כך שאם אתה לדוגמא בהוט ב-200 מגה - לא תקבל את כל המהירות שלך בחיבור הקוי - וזה ממש מבאס!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש לנתבים הללו עוד בעיה אחת - עוצמת השידור שלהם ("קרינה") גבוהה פי 5 עד פי פי 6 מזו המותרת בארץ.  מבחינה טכנית זה עלול להפריע מאוד לכל משדר אחר שקיים בסביבה שלכם.  לגבי ההשלכות הבריאותיות, אני משאיר זאת לשיקולכם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שיאומי, די בכוונה, לא מפרסמת בשום מקום את העוצמה האמיתית (לא ב-mW או ב-dBm) של הראוטר.  אני לא מצאתי שום אתר שמצטט את נתוני עוצמת השידור (Tx Power) של הנתב הזה.  המידע הרשמי היחידי שהצלחתי למצוא הוא נתוני השבח (gain) של האנטנות שלו.  על פי השבח של האנטנות ב-2.4Ghz הוא 5dBm וב-5Ghz הוא 6dBm.  בהנחה שהמגברים של הנתב הזה הם סטנדרטים, כלומר מפיקים סביב 20dBm עד 22dBm, העוצמה הכוללת של הנתב נעה בין 25dBm ל-28dBm.  אם מתרגמים עוצמה זו ל-mW מקבלים נתונים שנעים בין 300mw ל-600mw.  בהתחשב בכך שהעוצמה המותרת לנתבים בישראל היא 100mW, מדובר בערכים שהם בין 3 לפי 6 מהתקן בישראל.

מסקירות שקראתי על הנתב הזה ומצילומי מסך של אנלייזרים למינהם מתברר שטווח השידור של הנתב הזה נע סביב פי 2.5 מזה המתקבל מנתבים טובים ויקרים בהרבה.  כיוון שאת חוקי הפיזיקה הסיניים לא המציאו מחדש, הטווח העדיף הזה מושג רק באמצעות עוצמת שידור גדולה בהרבה מהמקובל.  תחת העובדה שעל מנת להגדיל את הטווח פי X יש לשדר בעוצמה גדולה פי X^2, הרי שטווח גדול פי 2.5 מחייב עוצמה של פי 6.25.  וכך שוב אנו מגיעים לעוצמה הגדולה מ-600mW.

את המסקנות תסיקו לבד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא יודע מהיכן אתה משיג את הנתונים לגבי נתבי ה-TP-LINK, אבל אני מכיר נתונים אחרים לחלוטין.  בתדר 2.4Ghz הם עומדים על בדיוק 100mW ובתדר 5Ghz לא יותר מ-200mW.  הם בוודאי לא מגיעים ל-30dBm שאתה מצטט ששווה ל-1000mW.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נראה שגם ניתן לקבוע את עוצמת השידור לפי התמונה, אז המצב לא כל כך גרוע.

אגב, ניתן להשיגו בכ-80 שקל בebay, כדאי לעקוב, מדי פעם מופיעים ונעלמים:

http://www.ebay.com/sch/i.html?_odkw=Xiaomi+Mi+WiFi+Router+3+1167Mbps+2.4GHz+5GHz&_osacat=0&_from=R40&_trksid=p2045573.m570.l1313.TR0.TRC0.H0.XXiaomi+WiFi+Router+3+1167Mbps+2.4GHz+5GHz.TRS0&_nkw=Xiaomi+WiFi+Router+3+1167Mbps+2.4GHz+5GHz&_sacat=0

אם כי הוא כנראה מגיע עם power plug של ויצריך מתאם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בנוגע לעוצמת שידור, אני לא בטוח שלMIWIFI 3 יש OPENWRT (כרגע אני משתמש בMIWIFI MINI ומחכה שה"אח הגדול" יגיע לדואר).

בכל מקרה ההבדלים בין הMINI ל-3 מזעריים, ואם רוצים לחסוך אפשר גם לקנות את הMINI במיוחד אם תמיכה בopenwrt חשובה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 4 שבועות מאוחר יותר...
ציטוט של FireBullet

אני גם מחפש עליו מידע,

בינתיים הבעיה היחידה שמצאתי היא שהחיבור הקוי שלו הוא 10\100 ולא 10\100\1000

מה שאומר שאם אתה מחבר את המחשב עם כבל רשת לא תוכל לקבל מהירות של יותר מ100 מגה,

כך שאם אתה לדוגמא בהוט ב-200 מגה - לא תקבל את כל המהירות שלך בחיבור הקוי - וזה ממש מבאס!

איך הקליטה של הרשת האלחוטית שלו?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של kletsman

איך הקליטה של הרשת האלחוטית שלו?

אין לו אותו, אני גם חשבתי לקנות - בסופו של דבר לא קניתי כי ראיתי שגם ה-חיבור wan שלו הוא 10\100, מה שאומר שהוא משדר גם מקסימום 100 מגה (או שאני טועה? @Cheif)

(הכוונה שלי זה שאתה תקלוט מקסימום 100 מגה, השידור שלהם לפי המפרט מהיר יותר)

בכל מקרה, לפי הביקורות הקליטה שלו ממש טובה - אבל אין לי נסיון עם זה בעצמי

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...