שינוי Vcore לפי עומס על המעבד - אוברקלוקינג וקירור - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

שינוי Vcore לפי עומס על המעבד

omerbar

Recommended Posts

ה6600K שלי נמצא על תדר 4.6 בvcore של 1.255 ולפי HWMONITOR הוא נמצא תמיד על 1.248 שזה הגיוני כי ביטלתי את הLLC ככה שאן מצב נניח שתחת עומס של 100% הVCORE ירד לא משנה מה הVCORE שלי קבוע על 1.248

עכשיו אני רוצה לעשות שהvcore יעלה ככל שהעומס על המעבד יעלה כלומר נניח שב0% שימוש הvcore יהיה על 1.80 והתדר גם כן יהיה נניח על 3.9

כלומר אני רוצה שהמחשב יוכל להגיע לתדר ולVCORE שלו בהתאם לעומס שמופעל עליו... איך אני את זה?

הלוח אם שלי הוא ga-z170-hd3p

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה צריך שבביוס כשאתה מבצע סוג שינוי המתח יהיה על offset או adaptive ולא קבוע שמופיע בדרך כלל כ-fixed.

ברגע שאתה עושה את זה, צריך לבחון את המתח במאמץ ולראות שזה יציב, ואז לראות מה יהיה המתח במנוחה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של djelectric

אתה צריך שבביוס כשאתה מבצע אוברקלוק סוג שינוי המתח יהיה על offset או adaptive ולא קבוע שמופיע בדרך כלל כ-fixed.

ברגע שאתה עושה את זה, צריך לבחון את המתח במאמץ ולראות שזה יציב, ואז לראות מה יהיה המתח במנוחה.

המתח שאני צריך ב100% הוא 1.248 וב0% על 1.180 נדמה לי הוא יציב השאלה מה קורה לVCORE ב25% וב40% וב70% גם לVCORE וגם לתדר?

כלומר האם ב40% עומס המעבד יודע שהתדר יהיה נניח 4.1 והVCORE יהיה יציב על 1.220?

או שב0-99% הוא יהיה על 3.5 וVCORE 1.180 וב100% הוא יעבור בבת אחת ל4.6 על 1.248? מה שכמובן יצור לאג בכל מעבר כזה משמעותי...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה לא עובד על אחוזים, אלא על פי מעטפת חום. אתה לא צריך 1.180V במנוחה מוחלטת, שום מעבד מודרני לא צריך מתח כזה גבוה, בטח לא .

אצלי ההאסוול יושב ב0.8V גם במנוחה יכול לזנק ל1.36 במאמץ.

העניין הוא שברגע שיש מאמץ, המתח מזנק לאיזור המאמץ שאתה קבעת לו. יש הגדרה בהגדרות מתח בביוס שמגדירה מה יהיה המרחק בין מנוחה למאמץ עם רמות (בדרך כלל 1 עד 5). נסה לשחק עם זה ולראות איפה אתה מקבל יציבות במאמץ, כשהמתח שלך במנוחה הוא הנמוך ביותר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של djelectric

זה לא עובד על אחוזים, אלא על פי מעטפת חום. אתה לא צריך 1.180V במנוחה מוחלטת, שום מעבד מודרני לא צריך מתח כזה גבוה, בטח לא סקיילייק.

אצלי ההאסוול יושב ב0.8V גם במנוחה יכול לזנק ל1.36 במאמץ.

העניין הוא שברגע שיש מאמץ, המתח מזנק לאיזור המאמץ שאתה קבעת לו. יש הגדרה בהגדרות מתח בביוס שמגדירה מה יהיה המרחק בין מנוחה למאמץ עם רמות (בדרך כלל 1 עד 5). נסה לשחק עם זה ולראות איפה אתה מקבל יציבות במאמץ, כשהמתח שלך במנוחה הוא הנמוך ביותר.

צודק 1.180 זה רק כשהLLC מאופשר שחכתי מזה... אם הLLC מאופשר אז הVCORE שלי במנוחה הוא 1.100-1.130(גם כשהוא על AUTO)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...