intel i3 4005U vs 5005U - עמוד 2 - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

intel i3 4005U vs 5005U

danatg

Recommended Posts

מעולה תודה רבה!

ראיתי באתר שהדור החדש עדיין לא מופיע.

אז לצורך העניין כדי שאבין מה תפקיד המעבד - אם באותו מחיר אוכל להשיג מחשב i5 עם ו4GB או ו8GB ,

מה עדיף לביצועים?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חמודי, גש לראשית הפורום.

יש שם סטיקי שמסביר הכל על , לוחות אם וזכרונות.

תקרא, תנסה להבין, תקרא עוד פעם וזהו.

בגדול, תמיד עדיף יותר טוב=אחרון מכל דבר.

מעבד מדגם אחרון ביותר

כמות הגדולה ביותר

וכך הלאה.

השאלה מה אתה יכול להרשות לעצמך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של danatg

מעולה תודה רבה!

ראיתי באתר שהדור החדש Kaby Lake עדיין לא מופיע.

אז לצורך העניין כדי שאבין מה תפקיד המעבד - אם באותו מחיר אוכל להשיג מחשב i5 עם Kaby Lake ו4GB או Skylake ו8GB ,

מה עדיף לביצועים?

4 גיגה  לא מספיק  היום ,   8 גיגה  זה   הכרחי  .
היה טוב להתאמץ גם ולשים  SSD . 

אם עדיין המעבד לא  מופיע  ,
אז לפי דעתי  תראה  אולי יש מבחני ביצועים באתרים  אחרים .  
או שתחכה  קצת  שיכנס  לאתר ,
או שתלך על מעבד  ידוע  שהוכיח את עצמו עם ביצועים  טובים . 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של danatg

מחיפוש בגוגל דווקא אני מבין שבמחשבים ניידים אין הבדל מורגש בין i3 ל i5 מכיוון ששניהם dual Core, ההבדל היחיד הוא שב i5 יש טורבו (האם זה גימיק נחמד או שזה באמת נדרש?) - לכן אשמח לפירוט נוסף בנושא.

זה לא נכון....

ב-i3 יש 2 ליבות + 2 ליבות וירטואליות.
ב-i5 יש 4 ליבות אמיתיות.
ב-i7 יש 4 ליבות אמיתיות + 4 ליבות וירטואליות.

עריכה: אה, סליחה, מדברים על . בכל מקרה הגישה הכללית של i3 מול i5 נשארת דומה.

האם ההבדל מורגש? תלוי איפה ומתי וכמה... ההבדל בהחלט קיים, לשימושים מסויימים i3 הוא מספיק בהחלט ולשימושים מסויימים עדיף i5 כי ההבדל יהיה מורגש.

קצת סדר במעבדי :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה על התגובות והעזרה חברים

ראיתי שההבדל בין i5 ל i7 הוא בקצת יותר Ghz וב4M CACHE במקום 3. האם תוספת המגה בCACHE היא משמעותית ושווה לכוון לi7 בשבילה? (הכוונה למחשבים למעבדים בגרסת U)

זיכרון אני מכוון ל8GB, רצוי שיהיה 2X4 אבל זה כבר תלוי באיך מגיע המחשב. אם זה 1X8 זה עדיין בסדר נכון?

מבחינת דיסק קשיח - רשמתם שכדאי להתאמץ ולשים - האם בגלל שהוא יותר מהיר או בגלל שהוא עמיד בטלטלות? האם הארדיסק היברידי שיש בו לדוגמא רק 8GB יספק את הצרכים? כי הכיוון שלי היה ל1TB רגיל. האם זה משמעותי?

מבחינת - רוב המחשבים בתקציב שלי בעלי סוללת 2 תאים בלבד, שלמיטב הבנתי היא מאוד חלשה, ולרוב לא נשלפת (מה גם שהם בגימור די בסיסי). ההיגיון אומר לי שחשוב ללכת על חזקה ונשלפת, לדוגמא 6 תאים (שבדרך כלל באה עם מחשב בגימור עסקי). אך אם ארצה להשאר במסגרת התקציב ואצטרך לבחור בין מעבד i7 וסוללה חלשה לבין מעבד i5 וסוללה חזקה, מה יותר חשוב לתפקוד כללי?

ומבחינת אחריות (חשוב שתהיה 3 שנים?) - קראתי לפתע שיש תביעה יצוגית כנגד אסוס בארץ על כך שהם לא מממשים את האחריות, כנל לגבי לנובו המון תלונות. וHP בדרך כלל יותר יקרים לאותו מפרט, אם כך איזו חברה נחשבת אמינה (הכיוון שלי היה ללכת על אסוס)?

המון תודה וחג שמח!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

* אם חשוב לך  נפח  אחסון  ואתה קצת לחוץ בתקציב , אז  תיהיה צריך ללכת על הרדיסק  . 

* 1X8   יהיה בסדר גמור 
*ההבדל בין   i5  ל i7    מלבד תדר  וקאש ,   זה גם בארכיקטורה יותר  טובה מה שמוסיף   ליותר   ביצועים .
* לגבי  יותר  טובה  זה שיקול שתצטרך לקחת  רק אם  אתה מתכנן לטייל הרבה  עם המחשב  במקומות ללא חשמל .  אם זה לא המצב  עדיף  מחשב עם חומרה  טובה יותר וסוללה סטנדרטית 
*לגבי האחריות  לא ידוע לי  אולי אחרים יוכלו  להרחיב  על זה .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...