מחשב נייד לסטודנטית לעיצוב גרפי עד 6000 ש"ח - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מחשב נייד לסטודנטית לעיצוב גרפי עד 6000 ש"ח

Rachel Columbus

Recommended Posts

1. מה התקציב המקסימאלי? 6000

א) האם לנצל את כל התקציב או לנסות ולחסוך? אפשר לחסוך אם יש אופציות טובות במחירים נמוכים יותר

ב) במידת הצורך - עד כמה ניתן לחרוג מהתקציב? עדיף שלא

2. מה שימושי המחשב (לדוגמא: משחקים, עריכה גרפית, עבודה משרדית, תכני HD וכדומה)? עריכה גרפית בעיקר + ואינטרנט

א) במידה והמחשב מיועד לתוכנות עיקריות ספציפיות, יש לרשום אותן ואופן שימוש (מזדמן/תדיר/כבד/פרנסה).

פוטושופ, אילוסטרייטור ואינדיזיין

7. האם האם יש צורך לכלול מערכת הפעלה/אופיס (אם כן רצוי לציין גרסה מועדפת) ו/או הרכבת מחשב בחנות? יש לכלול ווינדווס 10

9. מתי מתוכננת קניית המחשב? מיידי

12. הערות נוספות, פירוט מורחב ושונות:

היי, הורדתי ברשותכם פרמטרים שאינם חשובים או רלוונטים להבנתי.

מה כן חשוב? מעבד I7, מסך 15.6, זיכרון 16RAM, אופציה לזיכרון , וכרטיס מסך טוב (NVIDIA?) אם בכל זאת משהו מהם מיותר בעיניכם לעריכה גרפית, אשמח לשמוע. 

אחרי המון המון התייעצויות וחיפושים, הבנתי שחברת היא האמינה ביותר, מה שמאוד חשוב לי.

דגם רלוונטי מבחינת המפרט, הוא:

Dell Inspiron 7559 IN-RD33-9366.

http://www.orpc.co.il/items/817338-מחשב-נייד-Dell-Inspiron-7559-IN-RD33-9366-דל

עלותו קצת פחות מ-6000 ש"ח. החיסרון הבולט שלו הוא המשקל, כ-2.6 ק"ג, אבל זה משהו שאפשר להתפשר עליו לעומת פרמטרים נוספים...

מה דעתכם? הוא מומלץ?

בנוסף הוצע לי מחשב של N5559-7101 עם שדרוג לI7 ו16 ראם, במחיר נוח יותר, אבל הרזולוציה שלו היא 768X1366 שזה נשמע לי נמוך מדי לגרפיקה! אני טועה?

http://www.nayad-online.co.il/מחשב-נייד-Dell-Inspiron-5000-5559-N5559-7101.html

בדקתי גם מחשבים של ולנובו, אבל ראיתי הרבה ביקורות לא כ"כ טובות על בעיות במחשבים ועל שירות רע מצד החברות.

אם בכל זאת אתם חושבים אחרת ויש לכם רעיון לדגם מומלץ יותר, אשמח לשמוע.

תודה!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 62
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

היי,

מעצבים גרפים אוהבים לעבוד עם מקינטוש, ויש לזה הרבה סיבות טובות. אם את סטודנטית, תשאלי את המורים שלך לגבי הכדאיות להיכנס לעולם המק בשלב זה, אך כמקצוענית אין הרבה מה להתטלבת. אפשר להשיג בוק חדש בסכום שיש לך, אך אפשר גם לקנות משומש ללא חשש, יש שפע הצעות ביד 2 ויש חנויות שמוכרות משומש עם אחריות.

בהצלחה!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

Dell Inspiron 7559 , מפרט מצויין בערך המקסימום שאפשר לקבל בטווח המחירים הזה. הניידים של נחשבים מאד איכותים ומניסיון אישי יש להם שירות אחריות טוב. החיסרון הגדול הוא באמת המשקל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה על התשובות! 

לגבי המקינטוש - ההמלצה של האקדמיה היא אכן , אבל הבנתי שאפשר להסתדר עם מקבילת פי.סי. איכותית, לפחות לשלב התואר. חדש כרגע לא בתקציב שלי, ובכל אופן לא הייתי רוצה להסתובב על בסיס יומיומי עם מחשב יקר כל-כך.

לגבי ה-7559 - הוא אכן נראה טוב, אבל אחרי בירור הבנתי שמחשב במשקל הזה עלול להיות מטרד רציני. שוקלת לרדת לגודל של 14" ובמידת הצורך להתחבר בבית למסך גדול יותר.

ממה שאני רואה מחשב מסדרת ה-VOSTRO יכול להתאים אם אתפשר על 8RAM.

יש השגות?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

גם אני חשבתי ככה ועשית חיפוש בשבילך , לא מצאתי מחשב 14 אינץ עם כרטיס מסך כמו ה GTX 960M . הכי קטן זה 15 והמשקל בהתאם.

בדקתי גם על מק ,אין שום מק עם כרטיס שמתקרב ל GTX 960M , היחידי שלא בא עם כרטיס מובנה של אינטל זה מקבוק פרו עם r9 m370x שעולה מעל 10,000 שקל וגם הוא שוקל 2 קילו.

את יודעת איזה דגם של מקבוק הם ממליצים ואם איזה מפרט?  אולי את יכולה להסתפק בכרטיס מסך חלש יותר ואז יפתחו לך הרבה אופציות למחשבים קטנים יותר וקלים יותר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של lompy

גם אני חשבתי ככה ועשית חיפוש בשבילך , לא מצאתי מחשב 14 אינץ עם כרטיס מסך כמו ה GTX 960M . הכי קטן זה 15 והמשקל בהתאם.

בדקתי גם על מק ,אין שום מק עם כרטיס שמתקרב ל GTX 960M , היחידי שלא בא עם כרטיס מובנה של אינטל זה מקבוק פרו עם AMD Radeon r9 m370x שעולה מעל 10,000 שקל וגם הוא שוקל 2 קילו.

את יודעת איזה דגם של מקבוק הם ממליצים ואם איזה מפרט?  אולי את יכולה להסתפק בכרטיס מסך חלש יותר ואז יפתחו לך הרבה אופציות למחשבים קטנים יותר וקלים יותר.

אז ככה: קיבלנו מפרט מינימלי (הן למחשב מק והן לפי.סי) הכולל בין השאר- גודל מסך 13" וכרטיס מסך 6100 iris graphics ומעלה.

האמת שאני לא מבינה בזה אז לא יודעת להשוות מה נחשב טוב או פחות ממנו.

ההמלצה שלהם היא מקבוק פרו 15" עם כרטיס מסך אייריס פרו גרפיקס. אבל כאמור, כבר לא אקנה...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

היי

תרגיעו כולכם  :lol:

אין צורך ב - 960 ובטח ובטח לא במסך   15.6 .

לא יודע אם גרפיקאית, אבל עם 15.6 לבטח תהיהי אתלטית.

DELL טובים לא פחות אבל גם לא יותר מחברות אחרות,

הכל עניין של דגם ספציפי בכל חברה וחברה. יותר חשוב להקפיד על שלוש

שנות אחריות באתר הלקוח.

הפרמטרים החשובים:.

1. מסך בהיר דיו מסוג IPS ובעל רזולוציה FHD.

2. מעבד HQ רצוי מאוד ( יספיק גם I5 ) ואם לא, אז I7 .

3. כונן מהיר.

4.כרטיס מסך נפרד אבל לא בשמים ( גם 940 יספיק ).

מר   Meir Rosenberg אתה ממליץ  על  תחת כל עץ רענן,

והעניין מתחיל לעורר אי נוחות מסויימת.

המוסדות ממליצים על מאינטרסים שלהם.

ה - לא מחוייב המציאות גם אם יעלה כמו ה - .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מאז שנות 90 המקינטוש נחשב לכלי עבודה של כל מעצב גרפי אשר מכבד את המקצועיות שלו.

אבל... עם הזמן המצב השתנה, המק הפך למחשב חלש חומרתית ולא מעודכן (במיוחד המק פרו המקצועי).

מערכת הפעלה WIN 7~10 ממזמן עקפה את OS X.

אני כותב לך את זה כאיש שעובד מול משרדי פרסום ובתי פוסט.

התחלתי על מק בשנות -90 והיום אני לא מחליף מחשב , עדיין יש לי פרו מכוסה בשכבת אבק.

אל תקני את המנטרה שלהם, מחשב יהיה לך טוב לכל המשימות... עיצוב גרפי, אדריכלות, פוסט-פרודקשיין, אנימציה, רק .

אגב, לצורך לימודים כל נייד I5 בתחום המחירים 2500~4000 ש"ח יבצע את העבודה על הצד הטוב ביותר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ממליץ לך על מה שאני ממליץ תמיד כשרוצים מחשב חזק וקל , Latitude E5470.

14 אינץ וקצת פחות מ 1.7 קילו. 

http://www.zap.co.il/models.aspx?sog=c-pclaptop&db1634540=5091671,5041782&keyword=dell+latitude+e5470

לדוגמא:

http://www.zap.co.il/model.aspx?modelid=918169

זה ספציפית עם i5 ו 8 גיגה אבל אפשר למצוא עם i7 ו 16 גיגה אם את חושבת שאת צריכה. מה שחשוב לשים לב שהמעבד הוא מסדרת HQ.

בנוסף שימי לב לכרטיס מסך. המובנה של אינטל (intel HD Graphics 530) הוא קצת חלש ממה שהם ממלצים אז בנייד בלינק השני יש כרטיס מסך R7 M360 שאמור להיות די והותר.

עוד אופציה טובה בתקציב(אוברקיל לדעתי) ,15 אינץ קמת פחות 1.8 קילו

http://www.zap.co.il/model.aspx?modelid=919944

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בהחלט ארטילריה כבדה ומכובדת, רק הבהירות של המסך לא נראית לי

מספיק טובה, וגם לא נראה לי שזה .

מועמד יוקרתי נוסף הוא  Lenovo ThinkPad T460s

והוא מבוקר כאן http://www.notebookcheck.net/Lenovo-ThinkPad-T460s-Core-i7-WQHD-Ultrabook-Review.161028.0.html

כמובן שיש לו דגמים שונים, אבל בכולם מסך . אממה, חוששני שהוא יקר בארץ.

מועמד לא רע ועם מסך מצויין הוא IDEA PAD 710  עם מסך 14 אינצ' מעולה

ואיכות כללית טובה למדי, בייחוד לדימוי שיש לסדרות שהן לא טינקפד של , ולא היא.

אהה, וגם משקל קליל.

אני מתרכז באיכות המסך, משום שכדברי urib ללימודים אין צורך בנייד על מבחינת מעבד

וכרטיס מסך. ז.א. אם יש , סבבה, אבל לא הכרחי.

בקיצור, רק תבחרי  :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של askme

אוי לעיניים שכך רואות......:facepalm:

אני מעדיף להתעלם מפליטת פה זאת ......

מדובר על לימודים, לא צריך להגזים, היא לא הולכת לפתח פרופיל ICC עבור ADOBE.

אגב, למקבוקים יש פנל מצוין רק הבעיה שהמסך כל כך מבריק, ממש בלתי נסבל לעבודה בפוטושופ.

סטודנטית צריכה לשמור על התקציב שלה כמה שיותר, תאמין לי אני יודע מה זה בצלאל ושינקר, מסחטות כסף.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...