צריך להחליט בין שני רבי מודדים - אלקטרוניקה ומודינג - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

צריך להחליט בין שני רבי מודדים

MichaelZ

Recommended Posts

hope I didn't butcher what you're supposed to call those things

anyway..

יש פה את שני הדגמים האלה:

http://www.ebay.com/itm/UNI-T-UT139C-True-RMS-LCD-Digital-Auto-Range-Multimeter-AC-DC-Tester-Meter-/262506462347

http://www.ebay.com/itm/UNI-T-UT139A-True-RMS-LCD-Digital-Multimeters-AC-DC-Auto-Range-Tester-Meter-/262636855307

המחיר הוא ~זהה והפונקציות מאוד דומות.

מתישהו בחיים הקודמים שלי למדתי חשמל ואלקטרוניקה. היום אני צריך רק פה ושם למדוד מתח ולפעמים זרם. פעם בכמה שנים יוצא לי לעבוד על פרוייקט DIY כזה או אחר שקשור לאלקטרוניקה. שם אני גם צריך למדוד התנגדות. מדידת קיבולת של קבלים זה גם משהו שאני עלול להזדקק לו.

עם זאת, רוב השימוש ברב המודד יהיה מדידת מתח של ולא בהכרח רק כדי לראות עם זה חי או מת. אני מתעסק הרבה עם AA ו-AAA מכל מיני סוגים: ליתיום, אלקליין, NiMH ועוד.

אז בדגם אחד יש שני מצבים שמאפשרים בדיקה של 1.5V ו-9V. מה זה בעצם אומר? זהו סתם גימיק או שהמכשיר יודע לעשות איבחון של פרמטרים מעבר למתח, כמו התנגדות פנימית ועוד דברים שכרגע אני לא יכול לחשוב עליהם. אם כן, עד כמה זה מקובע לתקן ה-1.5V? כי, למשל, בסוללות AA ליתיום "טריות" של אנרג'ייזר (שאני עובד איתן הרבה), המתח הוא מעל 1.8 וולט. הייתי רוצה לנצל את הפונקציה הזאת של הרב מודד אבל אם הוא מתייחס רק למתח, מי צריך את זה?

לעומת זאת, בדגם השני אין את הפונקציה של הסוללות ויש בו "מד טמפרטורה"? זה אשכרה "מד חום" או שהכוונה היא שהמכשיר יודע להגיד את הטמפרטורה של המוליכים במעגל? זה עובד רק במדידת זרם? כי אז הרי הרב מודד הופך להיות חלק מהמעגל. אני קצת חלוד ואני מתנצל על השאלה המפגרת. פשוט לא הבנתי מה עושה מד חום ברב מודד של חשמל.

אז, אנא, אני צריך להחליט בין שני הדגמים. מה יותר חשוב לי? "בודק יעודי" או "מד חום", כי אי-אפשר לקבל גם וגם.

ואם מישהו רוצה להמליץ על רב מודד אחר במחיר דומה, אני אשמח. חשוב לי:

תאורת צג

הפעלה ע"י סוללות AA (ולא 9V).

תודה!

שנה טובה וחג שמח!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא מתייחס נקודתית למוצרים האלה. בדיקה טובה לבטריה זה עם עומס כי בלי עומס אם המתח נמוך הבטריה לא בסדר ואם המתח סביר אז היא אולי בסדר. ד"א עבור בדיקת מצברים הבודקים הרגילים בעומס נחשבים פחות מדוייקים ויש מכשירים שבודקים מעבר....

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מבין 2 הדגמים האלו היתי הולך על 139C.  בכל מקרה ניראה קצת יקר.

למדידת תאים ישנו מכשיר משולב עם תאורת OLED - http://www.ebay.com/itm/7-in-1-OLED-Electrical-Parameter-Meter-Voltage-Current-Power-Energy-Test-TZ-XY90-/131672662510?hash=item1ea84d61ee:g:QHMAAOSwf-VWaQB4

למדידת מתח הכי זול -  http://www.ebay.com/itm/New-Green-LED-2-Wire-Digital-Display-Voltage-Voltmeter-Panel-Motor-DC-0-30V-E11-/302026152319?hash=item465229597f:g:B6gAAOSweXhXmaxM

כמובן , שאתה יכול למדוד בעזרתם זרם ע"י מדידת מתח ע"ג נגד והצבה של התקן זה.

הכי זול, הכי יעיל לקנות כמה יחידות כאלה וסיימת. כמו כן , אין כמו תצוגה LED.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה!

עם מצברים אני עובד עכשיו פחות ושם זה נדיר אם אני צריך למדוד משהו. וגם אם כן אז רק אם המתח לא צנח מתחת לרמה שאני צריך להטעין.

אז זהו, שבדגם ה-A, המכשיר לא יודע לעשות איבחון "תחת עומס"? זה נראה לי קצת דפוק לעשות במכשיר כזה "בודק סוללות" שיודע להגיד רק אם המתח תקין. כאילו אי-אפשר לראות את זה עם וולטמטר? אז בגלל זה שאלתי, כי נראה לי שהוא בודק שם עוד דברים.

ומישהו יכול בבקשה להגיד לי מה הסיפור עם הטמפרטורה? טמפרטורה של מה זה מודד? של המעגל עצמו תחת עומס במדידת זרם?

תודה על פתרונות ה-DIY, אבל באמת שאני לא רוצה להכנס עכשיו לפרוייקט. אני רוצה מכשיר All-in-one שיודע למדוד את כל מה שאני צריך וגם להוות מד רציפות עם צפצוף. אני יודע שזה לא כזה מסובך לבנות מכשיר כזה מרכיבים שעולים שקל תשעים אבל: Time is money.

נ.ב. אני קונה עכשיו רב מודד לא בשביל "לבדוק סוללות". אני צריך רב מודד חדש כי מה שהיה לי עד עכשיו נדפק. בהמשך אני אצטרך, כנראה, להביא בודק משוכלל כי אני אמור להתחיל להשתמש בסוללות בסגנון ה-18650 ועוד סוגים של "אקזוטיות".

שאלות לגבי "בודקי סוללות" יעודיים אני שומר לפעם אחרת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

סליחה, אבל אתה די משחק בקXXXXX

יש רק מודד אחד ששווה להחזיק, כזה שאפשר לסמוך

הן על התוצאות והן על זה שלא ישבוק חיים אחרי חודשיים.

וזה כמובן מודד מבית היוצר של FLUKE.

כל השאר,  ........

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש לי 2 מכשירים, כfluke 11 , ומכשיר סיני שעד היום עובד משנת 2001 לאחר שנידפק בתקופת האחריות ממתח גבוה.

לטכנאי מתחיל, לא מומלץ לרכוש מודדים סינים פשוטים.

הFLUKE זה סוס עבודה .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לך על הUT139C. הA בסיסי יותר וחסר בו פונקציות חשובות כמו מדידות תדר וקיבול.

לגבי מדידת , סתם גימיק. אתה יכול לקנות מד נפרד שיעשה לך מה שתרצה. אל תתפשר על פונקציות חשובות בגלל זה.

ולגבי חסידי הפלוק; אין ספק שזה הכלי, וגם אני משתמש בזה, אבל למשתמש חובב שלא רוצה להשקיע - UNI-T מעולה. זה לא זבל סיני, והוא די קרוב לפלוק בביצועים. ובטוח שבתמורה למחיר הוא מנצח.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אכן כפי שנאמר יש תחליפים סינים טובים ואמינים. אם כי הפלוק הכי אמין .

שבדקתי את האלקטרוניקה בתוך רב מודד סיני ופלוק 11 , הבדלים שמים וארץ הן בסוף PCB, מספר הרכיבים, סוג.

לא ראיתי פלוק 11 תקול. רכשתי אותו בזמנו ב400 ש"ח, ואת הסיני 200 ש"ח. כך שזה היה כדאי . עד היום מכשירים אילו משרתים אותי נאמנה. למרות שאני יכול לבנות רב מודד ע"י רכיבי AVR של AMTEL פשוטים בעלות אפסית.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 2 שבועות מאוחר יותר...

לא ידעתי שהדיון המשיך להתנהל פה...

בסוף הזמנתי את דגם ה-C וכבר קיבלתי אותו. מבסוט ממנו מאוד, כמובן, שלא 100%.

בכל מקרה אני מאוד שמח שלא הלכתי על דגם ה-A.

ב- UT139C יש (וב- UT139A אין):

• מד-טמפרטורה שעובד פצצה ומאפשר למדוד אפילו טמפ' בתוך תנורים,

• אפשרות לחיבור של סוגים מגוונים של צבתות זרם, המשמשים למטרות שונות (גם חשמל וגם אלקטרוניקה).

• מדידת קבלים. הרב מודד הזה יודע למדוד קיבול של קבלים, בין היתר, בטווח ה-מילי-פראד, דבר שהינו גם נדיר וגם לא ממש נחוץ. רוב האנשים (וגם אני) היו מעדיפים להסיט את טווח המדידה ע"מ שיכלול את ה-מיקרו, ה-ננו וה-פיקו (על חשבון ה-מילי).

* כמו שחשבתי, מדידת הסוללות בדגם ה-A זה לא הרבה מעבר לגימיק.

מסתבר שניתן לבדוק תחת עומס בעזרת כל מד-מתח, בשילוב עם נגד פשוט.

הזמנתי גם את הסט הזה כדי שיהיה לי נוח לעבוד עם המכשיר החדש:

http://www.ebay.com/itm/122015666225

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה.

שכחתי לציין שהמכשיר הזה משתמש בשבב ה-DTM660 פרוץ.

חובבי אלקטרוניקה יכולים לכייל את המכשיר ובכלל, להוציא ממנו פונקציות נוספות.

בכל אופן, רב מודד מעניין ושימושי.

חג שמח!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...