חוות דעת על מפרט למשחקים ב5.5K - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

חוות דעת על מפרט למשחקים ב5.5K

kisin

Recommended Posts

1. מה התקציב המקסימאלי? 5.5K

א) האם לנצל את כל התקציב או לנסות ולחסוך? אם אפשר אז לחסוך. למרות שיש לי הרגשה שאי אפשר

ב) במידת הצורך - עד כמה ניתן לחרוג מהתקציב? 100-300 שקל

2. מה שימושי המחשב (לדוגמא: משחקים, עריכה גרפית, עבודה משרדית, תכני HD וכדומה)? משחקים כבדים ועבודה (תכנות צד לקוח)

א) במידה והמחשב מיועד לתוכנות עיקריות ספציפיות, יש לרשום אותן ואופן שימוש (מזדמן/תדיר/כבד/פרנסה). עורכי קוד, פוטושופ וכדומה. אני מאמין שלמחשב לא תהיה שום בעיה עם התוכנות שאני משתמש.

ב) במידה והמחשב מיועד לגיימינג, יש לציין:

-אילו משחקים לדוגמא ישוחקו על המחשב. doom, Battlefield 1 או בקיצור כל המשחקים החדשים שיש עכשיו ויצאו בשנה-שנתיים הבאות.

-מהי הרזולוציה הטבעית (מקסימאלית) של המסך שיחובר למחשב (ניתן לציין גם גודל מסך). כרגע יש לי מסך 20 אינץ עם רזולוציה של 1600x1200. אבל אולי מתישהו אני אעבור למסך 1440p

-לאילו הגדרות גרפיות מיועד המחשב (נמוכות/בינוניות/גבוהות)? גבוהות

3. האם יש צורך בציוד הקפי (לדוגמא: מקלדת, עכבר, רמקולים ועוד)? אם כן, ניתן לרשום גם העדפות לדגמים. לא, אני אקח אותם מהמחשב הנוכחי

4. האם יש רכיב שאין צורך לכלול במפרט?

5. עד כמה חשוב השקט בסולם של 1 עד 8 (8 = יש לנסות ולהקפיד על השקט)? 3. יהיה נחמד אם אפשר משהו שקט אבל ממש לא קריטי

6. האם מתוכנן אוברקלוק (OC)? אם כן איזה (קל, בינוני, כבד)? לא מתכנן oc

7. האם האם יש צורך לכלול מערכת הפעלה/אופיס (אם כן רצוי לציין גרסה מועדפת) ו/או הרכבת מחשב בחנות? לא. הרכבת מחשב ללא תוכנה.

8. האם ישנה העדפה לרכוש את המחשב מחנות ספציפית? אם לא אפשר גם לציין איזור מגורים. אין העדפה לחנות מסוימת. אזור נתניה.

9. מתי מתוכננת קניית המחשב? חודש הבא. ברגע שתיכנס משכורת

10. האם יש בקשות מיוחדות כלשהן? (לדוגמא תמיכה בהתקנים/חיבורים כגון FW/RAID/USB3/ESATA, חיבורי האודיו מרובים/חיבור אופטי, דרישה לחומרה ספציפית וכדומה). אין בקשות מיוחדות

11. האם חשוב לשמור על אופק שדרוג המחשב? האם מתוכנן שדרוג מאסיבי של המחשב בעתיד? עוד שנתיים בערך אני רוצה להחליף כרטיס מסך וככה לשמור על ביצועי המחשב במשחקים

12. הערות נוספות, פירוט מורחב ושונות:

זאת ההצעה שקיבלתי:

מעבד Intel i7-6700 3.4Ghz(4.0Ghz Turbo) LGA1151 Tray 1 ₪1469
לוח אם Asus H110M-K 1 ₪229
מארז Antec GX300/GX500 + MF600 1 ₪485
זיכרון DDR4 16G 2133Mhz Hynix 1 ₪355
כרטיס מסך Gigabyte GeForce GTX 1070 G1 VR Ready GV-N1070G1 -8GD 1 ₪2298
קשיח למחשב שולחני WD HDD 2.0TB 64MB SATA3 Purple Video 24/7 1 ₪413
קשיח למחשב שולחני Samsung 250G 750 EVO 2.5" SATA III 1 ₪400
קירור למעבד arctic alpine 11 gt rev 2 1 ₪40
סה"כ: 8 ₪5649

מה דעתכם? ללכת על המפרט הזה?

הדילמה שלי אם ללכת על המעבד שרשום במפרט או על i5 6600.

מצד אחד המעבד הזה יכול להיות יותר future proof ולדחות את הצורך בשדרוג מחשב בעוד שנה-שנתיים ומצד שני אפשר לחסוך 400 שקל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

* הייתי לוקח i7 היום נטו מהסיבה שהוא יחזיק מעמד יותר זמן כמו שאמרת, מבחינת ביצועים במשחקים אין הרבה הפרש היום, בעוד שלוש - ארבע שנים ההפרש יהיה גדול יותר משמעותית כאשר הצפי הוא שמשחקים יידעו לנצל את היכולות של ה-i7, מה שהיום לא קורה.

* לגבי לוח, למה לא הלכת על לוח h170? הייתי משקיע עוד קצת בלוח, זה יכול לחסוך לך קניית מחשב בעתיד. אם יש לך לוח טוב עם חשיבה עתידית, יותר סיכויים שתוכל להסתפק בשדרוג במקום קניית מחשב חדש בעוד כמה שנים.

סתם דוגמא: יש בלוח ששמת שני סלוטים של זיכרונות, קח לוח עם 4 סלוטים ככה שתוכל לשדרג בעתיד.

אתה יכול ללכת על הלוח הזה נגיד: Gigabyte GA-H170-D3H.

* אם הייתי מוריד משהו כדי לעמוד בתקציב, אז או שהייתי לוקח i5-6600 או שהייתי מוותר על , שיקול שלך. בסוף הSSD לא יישפר לך את הביצועים (בניגוד למה שהרבה אנשים חושבים) - סה"כ הוינדוס ירוץ יותר מהר, תוכנות ומשחקים ייפתחו יותר מהר, זמני טעינה יקוצרו, בגדול המחשב יעבוד מהר יותר. מבחינת ביצועים במשחקים לא יהיה הבדל.

לכן לדעתי בתקציב כמו שלך SSD זה מותרות, הייתי מוותר עליו דווקא ולוקח i7.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה על התגובה.

לגבי הלוח אם, 2 סלוטים של לא מספיק?

בכל סלוט ניתן לשים 16 גיגה, לא נראה לי שאני אצטרך יותר מ32 גיגה.

האם יש עוד משהו לגבי הלוח אם?

וקח בחשבון שאני לא עושה OC כלשהוא.

מבחינת תקציב, אז המפרט שרשמתי למעלה נכנס כי הם הסכימו לעשות לי אותו במחיר של 5.5k.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של kisin

תודה על התגובה.

לגבי הלוח אם, 2 סלוטים של זכרון לא מספיק?

בכל סלוט ניתן לשים 16 גיגה, לא נראה לי שאני אצטרך יותר מ32 גיגה.

האם יש עוד משהו לגבי הלוח אם?

וקח בחשבון שאני לא עושה OC כלשהוא.

מבחינת תקציב, אז המפרט שרשמתי למעלה נכנס כי הם הסכימו לעשות לי אותו במחיר של 5.5k.

מבחינת הלוח יש הבדל בכמות חריצי SATA, PCI, PCIe, 3.0, SYS FAN

בנוסף, בלוח ששמת אין בכלל SATA EXPRESS

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא מתכנן OC כלשהוא או של , וכמו שאני מכיר את עצמי אני לא אשדרג שום דבר במחשב עד שאני לא אקנה חדש עוד איזה 5-6 שנים.

אז אני לא רואה צורך בלקנות משוכלל יותר עם מאפיינים שאני לא אשתמש בהם

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...