שיתןף רשת בין 2 סגמנטים שונים - אפשרי ? - רשתות ואינטרנט - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

שיתןף רשת בין 2 סגמנטים שונים - אפשרי ?

falukky

Recommended Posts

אני גר בבית פרטי ויש בחצר מין יחידת דיור נפרדת ומכיוון שהמרחק בניהם הוא כמה עשרות מטרים עשיתי את הדבר הבא:

למעלה בבית יש לי את הקו עם ראוטר ורשת אלחוטית, הסגמנט של הרשת הוא 10.0.0.x

משם מתחתי כבל רשת עד ליחידת דיור למטה ישר אל חיבור האתרנט של ראוטר נוסף שיש לי למטה ועכשיו יש לי גם שם + אלחוטית והסגמנט שם הוא 192.168.0.x

הכל עובד מצויין אבל הייתי מעוניין לשתף בין מחשב מסויים ביחידת דיור כלומר בין 2 סגמנטים שונים.

האם זה אפשרי ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט

חיבור נתב חדש לנתב קיים באופן קווי

לחיבור נתב חדש לנתב קיים באופן קווי ישנם שני יתרונות בולטים:

1.  לא נדרשת חפיפה אלחוטית בין ה-AP לנתב והמרחק ביניהם יכול להגיע עד ל-100 מטר - אורך כבל הרשת המקסימאלי.

2.  קצב החיבור לא יקטן בחצי זאת כיוון שכל נקודה אלחוטית פועלת באופן עצמאי והקשר ביניהן מתבצע על גבי כבל הרשת ולא באופן אלחוטי.

בנוסף, השיטה המתוארת כאן מתאימה גם לנתבים אלחוטיים שאינם תומכים ב-WDS כיוון שהיא אינה משתמשת בסטנדרט זה לצורך החיבור בין הנתבים.

RouterAsAP-S.gifעל מנת להגדיר אלחוטי כ-AP המתחבר לנתב קיים יש לפעול כדלקמן.  ניתן להיעזר בשרטוט המופיע משמאל -- לחיצה על השרטוט תציג אותו בגדול בחלון חדש.

• חבר מחשב אל הנתב האלחוטי החדש באמצעות כבל.

• כנס לתפריטי הנתב האלחוטי החדש באמצעות כתובת ברירת המחדל שלו.  אם יש צורך, הקלד את שם המשתמש והסיסמא הנדרשים על מנת להגדיר את הנתב האלחוטי.

• שנה את כתובת הנתב האלחוטי החדש כך שתהיה בתחומי הסגמנט של הנתב הקווי אך מחוץ לתחום הכתובות ששרת ה-DHCP שלו מחלק.  לדוגמא, אם כתובת הנתב הקיים היא 192.168.1.1 ושרת ה-DHCP שלו מחלק כתובות בתחום 192.168.1.2 ל- 192.168.1.98, תן לנתב האלחוטי החדש את הכתובת 192.168.1.99.

• בשלב זה ומכיוון ששינית את כתובת הנתב האלחוטי החדש, הקשר אליו יאבד.  סגור את חלון הדפדפן ופתח חלון חדש.  כנס לתפריטי הנתב האלחוטי החדש על ידי שימוש בכתובת החדשה שהגדרת בשלב הקודם.  אם יש צורך, הקלד את שם המשתמש והסיסמא הנדרשים על מנת להגדיר את הנתב האלחוטי החדש.

• בטל את שרת ה-DHCP של הנתב האלחוטי החדש וכן את כל הגדרות האבטחה האלחוטיות (הצפנה, מיסוך SSID ובקרת גישה על פי MAC -- קרא עוד כאן)

• חבר באמצעות כבל רשת מוצלב את אחת מיציאות ה-LAN של הנתב האלחוטי החדש אל אחת מיציאות ה-LAN של הנתב הקיים.  אין לעשות שימוש ביציאת ה-WAN של הנתב האלחוטי החדש!

הערה:
      אם אחד הנתבים שברשותך תומך בתכונה Auto MDI/X ניתן להשתמש גם בכבל ישר.  התקני תקשורת מודרנים התכונה הזו, המכונה Auto MDI-X, מייתרת את השימוש בכבל מוצלב.  על מנת לוודא שכבל הרשת המוצלב אינו נדרש, יש לוודא במפרט הטכני של הציוד שנמצא ברשותך אם הוא תומך בהצלבה אוטומטית.

• הדלק את המחשב בעל החיבור האלחוטי ומקם אותו בסמוך לנתב האלחוטי החדש.  וודא שהוא מקבל כתובת IP חוקית בטווח הכתובות של שרת ה-DHCP של הנתב הקיים.  אם כך הדבר, תוכל להגדיר בשלב זה אלחוטית כרצונך.

הערות:

1.  על מנת למנוע הפרעות הדדיות, ערוצי השידור של שני הנתבים חייבים להיות שונים.  על מנת לאפשר נדידה בין הנתבים (roaming) ה-SSID של הנתבים, מנגנון ההצפנה והסיסמא צריכים להיות זהים. 

2.  את הגדרות ה-DMZ, ה-UPNP ופתיחת הפורטים יש לבצע רק בנתב שמחובר למודם.  בנתב שמשמש כ-AP אין חשיבות למצב ההגדרות הללו.

מקור

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אצלי הבחור שחיבר את הכבל מהנתב למעלה לנתב ביחידת דיור משך כבל וחיבר אותו לא לאחת מ-4 הכניסות אלא לחיבור ה-ethernet שך הנתב החדש.

אם הכבל הוא לא מוצלב תהיה לי בעיה עכשיו כי זה כבל ארוך ונמשך ומועבר דרך הגג ז״א זה לא כבל של כמה מטרים שעובר על הריצפה, יש מצב שזה לא כבל מוצלב ?

עריכה:

הנתב החדש הוא DIR-655

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוקיי אבל מה לגבי השאלה שלי לגבי הכבל ?

אני לא יודע איזה כבל זה (אני גם לא כרגע בבית) אז השאלה שהיא היא אם כרגע המצב הוא שזה מחובר לכניסת אתרנט וזה עובד יכול להיות שהכבל הוא לא מוצלב ? (רשמתי את הדגם של הנתב החדש ואני לא רואה איזכור לגבי Auto MDI-X)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין מוצר בשוק כבר כמה שנים (אולי אם תתאמץ תמצא) שלא תומך בכבל לא מוצלב.

אין סיבה שזה לא יעבוד מעבר לזה שזה לא מומלץ, אתה עם nat כפול.
סיבה אפשרית לעשות את זה הפוך ממה שאתה רוצה, ז"א לבדל ל2 .
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אורח מומחה אמיתי

יש לך 2 אופציות ראליות:

1) במקום הנתב השני לחבר סוויץ.

2) בתצורה הנוכחית , כדי לפנות למחשב בסגמנט אחר , אתה חייב להגדיר פורטים וכך אתה יכול לגשת מחשב ספציפי.

לפי דעתי לא היתנסתי בכך, חלונות 8.1 יכול לסרוק מחשבים שמחוברים לאותו WAN

הדרך הכי ראליתי, סוויץ וזהו , אם הינך רוצה חבר AP וזהו. זה הכי מקצועי

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כתובת הנתב שלי למעלה היא 10.0.0.138 והוא מחלק כתובות בטווח 10.0.01-10.0.32.

כתובת הנתב החדש היא 192.168.0.1, ניסיתי להגדיר לו 10.0.0.139 או אפילו 10.0.0.33 ואני מקבל את ההודעה lan and wan ip address cannot be set to the same subnet

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוקיי רק לאחר כמה נסיונות זה הצליח.

אגב עכשיו אני לא רואה איפה שהייתי רואה מקודם בנתב שלי (Dir 655) איזה כתובת קיבל כל מכשיר.

איך עכשיו אני יכול להגדיר איה כתובת יקבל כל מכשיר ?

יש אפשרות להחזיר את ה-DHCP ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...