עזרה בבניית מפרט למשחקים ועבודה ב5.5k - עמוד 2 - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

עזרה בבניית מפרט למשחקים ועבודה ב5.5k

kisin

Recommended Posts

יציבות ואורך חיים של הלוח לכאורה, קשה לכמת את זה. במקרה הזה יש גם משהו תאורטי שקשור לביצועים זה הdmi, אני מעריך שזה לא יבוא לידי ביטוי בביצועים, אתה מוזמן לחפור על זה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

^ דווקא בנושא של ה DMI אין הבדל כי גם ה H110M-K מגיע עם DMI 3.0 החדש.

אבל בנוסף למה שהזכרת הנושא של M.2 מטריד אותי יותר, כי ניראה שכונני ה הולכים יותר ויותר בכיוון הזה עם שיפור ניכר בביצועים לעומת ה SATA 3 ולמרות שכרגע אלה כוננים יקרים למדיי ופחות משתלמים יכול מאוד להיות שבעתיד הם יהפכו לרלוונטיים יותר ונגישים עד כדי סוג של main stream.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אבל כרגע הssd שאני קונה לא תומך בזה M.2 וכמו שאמרתי אני לא משדרג מחשב אלא פשוט קונה כל 5-6 שנים אחד חדש.

השאלה שלי האם, בהתאם למפרט שקיבלתי, הH110M-K יעשה את העבודה כפי שצריך או שהוא יכול לפגוע בביצועים לעומת הH170?

התקציב שלי מאפשר 2 אפשרויות:

1) מעבד i7-6700 ולוח אם H110M

2) מעבד i5-6600 ולוח אם H170

אני כל כך בדילמה ולא יודע על מה ללכת...

מצב אחד, הבנתי שהמעבד i7 לא נותן כמעט הבדל בביצועים של משחקים אבל אם אני כבר קונה מחשב אז למה לא ללכת על מעבד שיוכל לתת לו עוד כח לשנים שיבואו, future proof.

מצד שני, אם אני אעבור למעבד i5 אני אוכל לחסוך כמה שקלים ולהשקיע בלוח אם H170 שיתן לי משהו (יותר ביצועים? יציבות? לא יודע).

בהתחשב בעובדה שאני לא מתכנן שום OC ושום או CROSSFIRE של כרטיסים. מה כדאי לי?

אני פשוט רוצה שהמחשב יעבוד בצורה טובה ואני לא יודע על מה ללכת....

תעזרו לי!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כרטיס 1070 בזבוז כסף עבורך, תרכוש את 1060 ב-1400 ש"ח

אגב בהגדרות גבוהות לא אולטרא! כרטיס 1060 יהיה טוב גם עבור מסך 1440P.אגב, צפה בקישור, דוגמה לכמה משחקים שרצים באולטרא על כרטיסי 1060 גרסת 3G.6GB.שים לב שהמשחקים לא יורדים מ30FPS על אולטרא...

לזרוק על כרטיס מעל 2000 ש"ח שיש כרטיס זול יותר משמעותית שנותן חווית גיימינג לא רעה בכלל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הסברתי לך כבר, זה לא חד משמעי.

מבחינת ביצועים אין הבדל.

יציבות ואורך חיים זה יגדיל את הסבירות שכן, העניין שאי אפשר להגיד בכמה, סביר שמבחינת יציבות הבדל אם בכלל קטן אורך חיים קשה להעריך.

מבחינה הסתברותית דווקא ספק איכותי יותר הסיכוי שלו להגדיל את יציבות המערכת גדול מלוח.

לא שהספק שנבחר גרוע, אישית מערכת כזו לשיטתי רצוי שתהיה עם ספק איכותי dc-dc.

יש להם seasonic x560 שהוא מעולה, העניין שכבר לא מייצרים אותם ולא ברור מה הסיפור שלהם וכמה זמן הם שכבו, תמיד אפשר לשאול.

יש גם יותר יציאות של pci וכו', תבדוק את היציאות של הלוח האם הם מספיקות לך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המפרט גם צריך להיות מאוזן.

כמו שבמפרט של 4000 שקלים אתה לא דוחף GTX 1070 בכוח עם ספק ג'נרי ככה במפרט יותר יקר אתה מאזן כמה שיותר בין הרכיבים.

הייתי מציע להתפשר על לוח B150M - D3H שגם כולל חיבורים מהירים וגם ניראה כי בנוי טוב יותר עם צלעות , חיבור 8 פין למעבד ועוד. עולה בסה''כ כ 100 - 130 שקלים יותר מאשר H110 המדובר. 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

למה כרטיס 1070 יהיה בזבוז כסף? אני רוצה לקנות מחשב שיחזיק 5-6 שנים.

לא ייתכן שעוד שנתיים אני אצטער שקניתי 1060 כי משחקים יתחילו לקרטע עליו?

הדילמה הגדולה שלי היא האם ללכת על מעבד i7-6700 או i5-6600.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של kisin

למה כרטיס 1070 יהיה בזבוז כסף? אני רוצה לקנות מחשב שיחזיק 5-6 שנים.

לא ייתכן שעוד שנתיים אני אצטער שקניתי 1060 כי משחקים יתחילו לקרטע עליו?

הדילמה הגדולה שלי היא האם ללכת על מעבד i7-6700 או i5-6600.

אין דבר כזה מחשב שיחזיק 5~6, אולי רק מעבד וספק כוח.

כרגע יש לך מסך 1600X1200, זה כבר הפסד כסף אם תקנה 1070 כי אין לך ניצול נכון לכרטיס.

אם תקנה כרטיס 1060 גם תנצל אותו טוב יותר, ובנוסף תרכוש מעבד I7 שמתאים יותר לסוג עבודה שלך מאשר I5.

עד שתקנה מסך 1440P ועד שהכרטיס יתחיל להתקשות במשחקים, יצאו כבר כרטיסים יותר משתלמים וטובים יותר.

לי יש חוק בחומרה, וזה תמיד עובד! לקנות את המוצר הכי משתלם לצרכים שלך באותה נקודת זמן.

אגב, אף פעם לא רכשתי כרטיס גיימינג ביותר מ-2000 ש"ח, חוץ מכרטיס Q מקצועי לעבודה.

אני לא מהמכורים לגרפיקה על אולטרא, FPS יציב על High בהחלט מספק את העבודה.

אבל... זאת דעתי בלבד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לדעתי 1600X1200 ו 1440P זה שניי דברים שונים לגמרי.

כי GTX1060 לגמרי מספיק עבור הראשון ולא מספיק ל 1440P כי לקנות כרטיס שהיום נותן 35FPS זה לא נכון, נקודה.

ביגלל זה גם השאלה של רזולוציית מסך היא השאלה החשובה כאן, וממנה צריך להתחיל. 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה סוג של מלכוד 22,

כרגע יש לי 1600x1200 וכרטיס gtx 1060 יספיק, אבל בעתיד הלא רחוק אני ארצה לקנות מסך 1440p ואז אני אצטרך לקנות גם מסך וגם כרטיס gtx 1070 לפחות, ואז למעשה הקנייה של ה gtx 1060 במקור הייתה מיותרת.

מצד שני, קניה של gtx 1070 תדחה לי את הצורך בשדרוג מחשב/כרטיס מסך בכמה שנים. אז לא עדיף להשקיע עכשיו מאשר להשקיע עוד פעם אחר כך?

מצד אחד אני יכול להביא מחשב טוב (מעבד i7 + כרטיס gtx 1070) ב5.5K שיחזיק לי יותר שנים לפני שהוא יתחיל להתקשה

ומצד שני אני יכול להביא מחשב זול יחסית ב4k אבל שיהיה פחות חזק (מעבד i5 + כרטיס gtx 1060) שיהיה פחות future proof.

החלטות... החלטות.... איזה קשה :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של urib

אין דבר כזה מחשב שיחזיק 5~6, אולי רק מעבד וספק כוח.

כרגע יש לך מסך 1600X1200, זה כבר הפסד כסף אם תקנה 1070 כי אין לך ניצול נכון לכרטיס.

אם תקנה כרטיס 1060 גם תנצל אותו טוב יותר, ובנוסף תרכוש מעבד i7 שמתאים יותר לסוג עבודה שלך מאשר I5.

עד שתקנה מסך 1440P ועד שהכרטיס יתחיל להתקשות במשחקים, יצאו כבר כרטיסים יותר משתלמים וטובים יותר.

לי יש חוק בחומרה, וזה תמיד עובד! לקנות את המוצר הכי משתלם לצרכים שלך באותה נקודת זמן.

אגב, אף פעם לא רכשתי כרטיס גיימינג ביותר מ-2000 ש"ח, חוץ מכרטיס Q מקצועי לעבודה.

אני לא מהמכורים לגרפיקה על אולטרא, FPS יציב על High בהחלט מספק את העבודה.

אבל... זאת דעתי בלבד.

לדעתי אתה טועה, 

אני קונה מחשב פעם ב6-7 שנים בערך (האחרון נקנה לפני 8 שנים),

ועד לרגע האחרון אני עדיין יכול להשתמש במחשב ואפילו עוד להריץ פה קצת משחקים (כמובן שלא המשחקים הכבדים ביותר).

אז ברור שמחשב בגיל 5-6 שנים לא יכול להתחרות במחשב בגיל 0-1 אבל הוא עדיין יכול להריץ קצת משחקים ותוכנות בצורה נאה.

ואז אולי בדיוק במקום הזה המעבד i7 והכרטיס gtx 1070 יתן לו עוד דחיפה ויחזיק אותו עוד איזה שנה.

מה דעתך?

אני בעצמי קשה לי להחליט כי זה יכול להיות הבדל של בערך 1,500 שקל בין מחשב מעבד i7 וכרטיס gtx 1070 לבין מחשב מעבד i5 עם כרטיס gtx 1060.

אבל מצד שני אולי ה1,500 שקל הללו יהיו שווים אם אני אסתכל לטווח הרחוק של כמה שנים.

אני ממש תקוע פה בעניין הזה :(

וזה הדבר היחיד שכרגע מונע ממני ללכת לחנות ולקנות...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תראה זה מעגל אין סופי, גם כרטיס 1080 או "טיטאן" יחזיק יותר זמן, אבל... זאת לא הנקודה.

אני מציע לך לעבוד לפי תעדוף:

במקרה שלך מעבד הכי חשוב אז רצוי ללכת על I7.

כרטיס 1060 דורש פחות הספק, זה אומר שאתה יכול להוזיל עלויות ולהסתפק בספק של 450W בלבד.

מצד שני, אם תרכוש כרטיס 1070 סביר להניח שתצטרך לרכוש מסך 1440P בתדר של 120/144HZ על מנת לנצל את 1070,

קח בחשבון שמסך 1440P בתדר 144HZ עולה בסביבות 3000 ש"ח, מסך 1440P רגיל 27" מתחיל ממחיר של 2500 ש"ח.

אופציה 2, זה לרכוש כרטיס 1060 עם מסך 1080P איכותי ומהיר, ועדיין להישאר בתקציב עם מעבד I7.

האפשרות הזאת תתן לך יותר זמן חיים מהחומרה.

אגב, אני משדרג כרטיס כל 2.5 שנים לכרטיס הכי משתלם בשוק.

יש לי 970 שעדיין חי ונושם, אני אחכה שהמחיר של 1080 ירד כאשר 1080TI יצאו לשוק, או ש- יפתיעו עם "וגה".

בהצלחה... וחג שמח.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

kisin קודם כל מחשב פצצה .. לדעתי לך על הi7 וgtx 1060 או 480 .. איזה כרטיס שיותר זול כרגע ..שניהם יתנו לך תוצאה דומה על רזולוציית 1920*1080  , למה ללכת על 2k שמייקר את הסיפור ? 

לדעתי אתה לא תראה הבדל כמעט בין 2k  לfh .. אלא אם כן תקנה מסך 27 אינץ ומעלה .. אתה יכול לקנות אחלה מסך בפחות מ1000 ש"ח .. 

אין ספק שgtx 1070  מתאים יותר ל2k אבל אם התקציב חשוב לך אז הייתי "מתקמצן" פה ונהנה לא פחות על רזולוציה נמוכה יותר .. 

לוח אם הוא חשוב לא פחות ותקציבית הh110 ייתן לך תוצאה לא פחות טובה מh170  .. אלא אם אתה חייב m.2 . 

לא הייתי הולך על ספק פחות מ600 וואט מהסיבה שזה באסה לקנות רכיב מחשב חדש בשדרוג ואז לגלות שאין לך מספיק כח .. ההבדל במחיר זניח..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...