קירור מים ראשון, מערכת חדשה מאפס. - אוברקלוקינג וקירור - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

קירור מים ראשון, מערכת חדשה מאפס.

Lepessi

Recommended Posts

שלום לכולם

כפי שאתם רואים אני חדש פה וזו ההודעה הראשונה שלי.. מתעסק עם מחשבים ובניתי מערכות רבות בחיי אבל תמיד היה לי את החלום של לבנות Custom loop למעבד+כרטיס מסך למערכת חדשה משלי.

הבעיה היא שאני מאוד מאוים מהנושא, לא מבין בבחירת החלקים הנכונים , בעיקר Fittings , אני ממש רוצה להתחיל לעבוד על זה, האם מישהו יכול לעזור בייעוץ? אני רוצה ללכת "ALL OUT" מה שנקרא, יש לי את הכסף סוף סוף ואני מאוד רוצה להשקיע במערכת מדהימה וחדשה ( :

תודה. 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כן את האמת שכבר ראיתי אותו, אבל מה אם אני רוצה יותר מלופ שנוצר במחשב? מה אם אני רוצה Fittings מסויימים בצבעים שונים וכ'ו, האם אני יכול לקנות חלקים מEK ולמלא אותם בנוזל של Primochill לדוגמה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קודם כל תגדיר תקציב וגבולות גזרה, כמה למחשב, כמה למסך ואיזה, ורק אז לקירור מים, אתה תגיע מהר מאד ל1000$ ויותר רק על המים. 

עריכה: 

זה המחשב שלי, גלגל למטה ותראה את רשימת הקניות של חלקי קירור המים שאני מתכנן, אני כל כמה זמן מעדכן ומשנה, אבל זוהי שיטה טובה לא לשכוח מה התכנון שלך. http://pcpartpicker.com/list/nDr6QV

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא בהכרח נכון , עשיתי הערכת מחיר למישהו שביקש פה לבנות מערכת ממש חלק חלק ( הבלוקים נשארו של EK אבל שאר החלקים של BARROW ואחרים ) ויצא יותר קרוב ל-500$ , אבל זה מאוד תלוי באמת מה תרצה לעשות .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יצאתי מנקודת ההנחה שהוא אמר ALL OUT. 

אז בשבילי לפחות, למרות שזה סובייקטיבי כמובן, זאת אומרת צנרת קשיחה וכמובן הכלים לזה אם זו פעם ראשונה... עלות לא מבוטלת. 

כמובן שאפשר לחסוך בפיטינגס ועוד (מבורך אפילו!). 

הנקודה המרכזית שלי הייתה האם יש כבר מערכת מחשב בכלל? כי אם לא אז סדר עדיפויות של תקציב צריך להיות מחשב, לפי מסך שיחובר אליו ושימושים, מסך אם גם צריך (שלא נדבר על ציוד היקפי), ורק אז מים על חלקיו. 

השאלה היא מהי נקודת ההתחלה, אם יש מחשב וציוד היקפי אז גם יהיה מאד פשוט לעזור לו לבחור את מה שמתאים לו לחומרה ומארז וכו'. אם אין אז צריך לתכנן מ-0 עם סדר עדיפויות נכון של התקציב. 

לפותח השרשור, אם תחשוף עוד קצת פרטים בנושא נוכל לדעת איפה להתחיל ;)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של HunterVee

אז בשבילי לפחות, למרות שזה סובייקטיבי כמובן, זאת אומרת צנרת קשיחה וכמובן הכלים לזה אם זו פעם ראשונה... עלות לא מבוטלת. 

הנקודה המרכזית שלי הייתה האם יש כבר מערכת מחשב בכלל? כי אם לא אז סדר עדיפויות של תקציב צריך להיות מחשב, לפי מסך שיחובר אליו ושימושים, מסך אם גם צריך (שלא נדבר על ציוד היקפי), ורק אז קירור מים על חלקיו. 

השאלה היא מהי נקודת ההתחלה, אם יש מחשב וציוד היקפי אז גם יהיה מאד פשוט לעזור לו לבחור את מה שמתאים לו לחומרה ומארז וכו'. אם אין אז צריך לתכנן מ-0 עם סדר עדיפויות נכון של התקציב. 

:beerchug:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של HunterVee

הנקודה המרכזית שלי הייתה האם יש כבר מערכת מחשב בכלל? כי אם לא אז סדר עדיפויות של תקציב צריך להיות מחשב, לפי מסך שיחובר אליו ושימושים, מסך אם גם צריך (שלא נדבר על ציוד היקפי), ורק אז קירור מים על חלקיו. 

אהלן

יש לי מחשב עכשווי אבל אני בונה מפרט חדש לגמרי , מסך מקלדת עכבר יש לי אבל את המפרט והבנייה עושה בעצמי , את הלופ זה כבר משהו אחר (: 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

סבבה, אז אנחנו רק צריכים לדעת מה המפרט ומה אתה מתכנן לקרר במים. 

הזכרת מעבד+כרטיס מסך, חשוב מאד לדעת אילו (והאם OC מתוכנן) בשביל לדעת בכמה חום צריך לטפל ולבחור רדיאטור(ים) בהתאם, באותה נשימה גם איזה מארז. 

אם אתה מתכנן (אפילו לעתיד) חשוב לדעת עכשיו. 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 2 שבועות מאוחר יותר...

פותח התרד מים יעודי הוא עבודה לא קלה או זולה אני מבין שקראת ואתה יודע ומבין למה אתה נכנס, אבל ממליץ לך להריץ חיפוש בפורום שיעניק לך הרבה תשובות ותרדים בנושא.

אנחנו מדברים על סכום של 4 ספרות רק לקירור מים.

לפני הכל ואולי כמו רוב הדברים בחיים, תתחיל בתכנון נכון.

1. תדע מה המפרט המלא והסופי שלך (כולל מארז)

2. מתכנן או לא OC ? ואם כן כמה או מה הגבול שאתה חושב/רוצה

לאחר מכן תגיע לתכנון של המערכת עצמה

1. איזה רכיבים אתה רוצה לקרר ?

2. מיקום הרכיבים ומקום במערכת (מארז/בחוץ וכו)

3. בחירה של חלקים (משתנה בהתאם לתקציב, ביצועים, העדפה אישית וכו).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...