יום כיפור - כדאי מחשב או לא??? - עמוד 3 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

יום כיפור - כדאי מחשב או לא???

almog1620

Recommended Posts

@askme
כן, כשאדם רושם תגובה עם דעה, ואדם אחר רושם לו "חחחחח" זה בהחלט מעיד על זלזול בדעה של הראשון,

אני *מניח* שאתה מבין למה יצאתי מנקודת הנחה שאתה כן אדם מאמין וצוחק על דעותיי.

בכל מקרה אשמח להבין למה לדעתך ההסבר לא מחזיק מים.

שבוע טוב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 89
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

טוב. אז אני מקווה ששוכנעת שהצחוק נבע מראיית הדברים בנקודת

זמן מסוימת, ולא מזילזול או משהו בכיוון בכותב הדברים.

או במילים אחרות, ראה זאת כהתנצלות.

עכשיו, למה זה כן מחזיק או לא מחזיק -

סליחה, אבל ממש אין לי כל כוונה להיכנס לזה. שוב, בלי קשר לבעד או נגד.

זה לא מפרט שחשוב בו מה לוקחים ואיך הכל יעבוד.

זה, כמו שאמרתי נושא שממש אפילו לא בזווית העין מבחינת העניין  אצלי,

ואין לי כח לאותות ומופתים של הוכחות והפרכות וכו' וכו'.

איש באמונתו יחיה ....

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם יורשה לי להרהר פה בקול רם..

קודם כל, צר לי שהמצב הגיע עד כדי כך..

מישהו כאן כתב שהצום קבעו רבנים. זה לא נכון. צום יום הכיפורים זאת מצווה מהתורה. כמובן, לרובכם זה לא משנה, אבל הדבר צריך הבהרה וזה מה שעשיתי.

לענ"ד אם פותח הדיון שאל שאלה, אזי זה חשוב לו ברמה כלשהי.

צויין שיש הרבה מחלוקות בין האטאיסטים למאמינים.

לא הבנתי בדיוק מה המצב בתוך הבית, אבל איך אחרים יכולים לדעת מה אני עושה בחדר שלי? (או שמא זה לא חדר ליחיד אלה כמו סלון שכולם גרים שם?)

אבל מה-נגיד, אם יש שגלויה לכולם-זה מפריע, אפילו אם זה ב-MUTE.

לא כ"כ הטלויזיה עצמה מפריעה אלא עצם העובדה שיהודים אחרים מחללים שבת או כיפור.

אנסה להסביר את הגישה בקצרה..

יהודים כולם נמצאים בספינה אחת. אם אחד יתחיל לקדוח חור אצלו בתא, כל הספינה תטבע או תנזק.

מה אני יכול להמליץ לך?

אם תחליט בכ"ז לשבת מול המחשב ולבהות במסך-תנסה שזה לא ייראה כאתגר לדתיים. לא צריך לפרסם כל דבר מה שאתה עושה. אני במקומך הייתי לוקח ספר טוב והייתי שוכב וקורא וישן וכו' וכו'. אתה זה אתה ורק אתה יכול לקבוע מה לך לעשות..

פעם הגעתי במילואים למקום נידח שלא הייתה קליטה, עיתונים בעם ב-, בקושי הספקה. חזרתי משם כמו חדש. זה פשוט סיוט כמה מידע מיותר נכנס לראש שלנו בחיי יומיום..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אחי עזוב אותך, בתור אדם דתי אני אומר לך תעשה מה שבא לך.

מי ששוכר דירה עם חילונים צריך לקחת את זה בחשבון ואם לא מתאים לו שילך.

חוץ מזה שיום כיפור זה יום שאמורים להיות כמעט כל היום בבית הכנסת ולמעט בערב (שאולי כן כדי להתחשב) הם לא אמורים להיות בדירה.

וזה פשוט בעיקר כמה חשוב לך הקשר איתם, מבחינה אנושית אתה לא חייב להם כלום, מבחינה חברית אתה יכול ללכת לקראתם אבל מצד שני להציב גבולות ולהגיד אני מוכן לעשות בשבילך X אבל לא Y. - למשל אני מוכן לא לשחק בערב אבל במהלך היום אני חורש את המחשב ולא אכפת לי כלום.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

גם אני בתור אדם שהמסורת חשובה לו, חושב שאתה צריך לעשות מה שבא לך.

ואם לשותפים שלך יש בעיה? אז זאת בעיה שלהם בלבד ושיתמודדו איתה..  אתה לא חייב להם כלום איך שאני רואה את זה.

אם יש משהו שאני שונא זאת כפייה דתית!!!!! אני מאמין מרצון ומהרצון להאמין, ולא אכפת לי גם אם יעמוד מולי משהו שיאכל גם חזיר עם קוטג' כי זאת בחירה שלו.

כולנו בני אדם לפני הכל, הדת באה הרבה אחרי..

ובכלל, הרבה דתיים משננים את צמד המילים קירוב לבבות כמו מנטרה, ולא מבינים שכפייה דתית היא זאת שגורמת לריחוק לבבות, ולרתיעה של שני הצדדים אחד מהשני.

(בנימה אישית אני חייב לציין כי ביטויים כמו פיקציה או חבר דמיוני קצת פוגעות אבל שיהיה...)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תעשה מה שאתה רוצה. 

גם ככה יש מספיק כפייה דתית בכל מקום כאן והשתלטות. על על המדינה על ידי פרימיטיבים שלא כל כך סופרים אותנו (אלה שיודעים לספור, כן?)

ובנוסף הם הצליחו להעביר חוקים בכנסת נגד לימודי הליבה אז הכל טוב. עוד עדר כבשים בדרך בלי יכולת לשרוך לעצמם שרוכים... מי צריך מתמטיקה ואנגלית בכלל???

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כל אדם רשאי לעשות כל דבר ביום כיפור כי במילא כולם רוכבים על אופנים בפהרסיה   אז מה יעשו בעלי הסמארטפונים  יש מעל מיליון רוסים שאוכלים ביום כיפור ובסופו של דבר כל הוידאומטים ריקים אז מה אתם תעשו ביום כיפור מי שלא מענין אותו  נוסע לחוף הים מי שיכול יותר טס מבעוד מועד ומי שמשעמם לו ישן וקורא ספר אז שלא יעבדו עליכם 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זוהי הודעה (מוקלטת)במיוחד בשבילך.

ביום כיפור הזה הולכים להשתטח בבכי על קברי צדיקים.

נא להגיע יחפים בלבוש אבל מסורתי.

בצאת החג ממשיכים אל תוך הילולה גדולה בקברי הצדיקים!

אורגיה של צניעות עד אור הבוקר.

מי צדיק מגיע!

להזמנה לחצו 1

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...