"הודלפו" פרטים חדשים אודות כרטיסי ה-VEGA של AMD - כרטיסי מסך - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

"הודלפו" פרטים חדשים אודות כרטיסי ה-VEGA של AMD

xcalibur

Recommended Posts

http://videocardz.com/63700/exclusive-first-details-about-amd-vega10-and-vega20

AMD 10

Vega 10 will be released in first quarter of 2017, it has 64 Compute Units and 24TF 16-bit computing power. Vega 10 is based on 14nm GFX9 architecture. It comes with 16GB of HBM2 memory with a bandwidth of 512 GB/s. The TBP is currently expected at around225W. Meanwhile, dual 10 will be released in second quarter of 2017 and TBP should be around 300W.

AMD 20

Now here’s something interesting that we didn’t know yet. Vega20 will use 7nm GFX9architecture. It will feature 32GB of HBM2 memory with 1 TB/s of bandwidth. TBP is around 150W and it will support PCI-Express 4.0. It will also have 64 Compute Units.

אם זה אפילו חצי נכון,

אני מבסוט לאללה שטרם שדרגתי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 54
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

אכן נשמע טוב.

שאלה, מישהו משתמש בכרטיסים האלה לרינדור? באמת יש צורך ב16GB?

אגב אתה אומר שאתה מבסוט שטרם שידרגת, שזה סבבה לגמרי.

רק אל תשכח שגם עוד חצי שנה תהיה הודעה על כרטיסים עוד יותר חדשים ועוד יותר חזקים, ואז שוב "שווה לחכות" :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

צריך לקחת דברים בעדינות במקרה של AMD  :)

מבחינת החומרה יש פה חתיכת בומבה. 1080 לא נראה מרשים ליד מה שפרסמו על , אבל זה על הנייר. אני חייב לתת פה קרדיט

מסוים ל NV. להביא כרטיסים עם כאלה ביצועים ו TDP, אני מדבר על 1070 ו 1080 זה לא הולך סתם ככה באוויר מאחר ו מגיעים ( לפי מה שפורסם )

באיחור של חצי שנה עם כרטיסים שמבוססים - קלף ש NV אפילו לא טרחו להראות, ובצדק. עד הרבעון הראשון של 2017 הסל סוכריות של

NV מתמלא בכסף - וגם באנשים שלא המתינו לתשובה של האדומים ופשוט קנו NV. הבעיה של זה שאנשים מאבדים לאט לאט את האמון

במחנה האדום בגלל הצהרות שבסופו של דבר עומדות על 70% אמת במקרה הטוב. זה קרה לא פעם איתם גם עם , לא רק מאיצים גרפיים.

מבחינתי - שהכרטיסים האדומים האלה ירמסו ל 1070\1080 את הצורה. אני ימכור את שלי ויקנה .. רק שיקחו בחשבון שהשקה מוצלחת

צריכה להתבסס על הציפיות שהם מביאים פה. אם הכרטיסים האלה לא יעמדו במבחן המציאות, זה יפגע בהם שוב עד להשקה הבאה לעומת המחנה

הירוק שיגדל שוב.

כרטיסים מבוססים 16GB ו HBM2 זה.. לא נשמע כמו משהו שבכלל אמור להיות תחרות ל 1070. זה נשמע לי כמו כרטיסים ל או אולי טיפונת פחות.

אני בטוח ש מתכננים ג'וקר חזק שיתחרה ב 1070 בביצועים ויהיה עם תג מחיר אגרסיבי. אין סיכוי שהם יציעו כרטיס אחד שיתן בראש ל 1080

וישאירו את כולם צמאים לכרטיס דומה ל 1070 בשביל רז' נמוכות יותר. הם לא מפגרים.. אני מקווה מאוד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה שרלוונטי פה בכל העסק זה ה- Vega10. כל מה שבליטוגרפיה של אחרי 14nm זה עתיד של עוד כמה שנים קדימה והיה מיותר

להזכיר זאת היום. אנחנו לא באזור חיוג של 7nm בכלל, ואפילו 10nm אם יצא לשוק - זה רק בעוד שנה לכל המוקדם וכנראה מצידה

של כחלוצה בתחום.

בחזרה ל- Vega10:

נתוני ה- 4096 ליבות היו כבר ידועות בשוק מזה חצי שנה, אז ההדלפה דהפעם זהו רק עוד חיזוק לנושא.

הבעיה העיקרית של וזה מתברר יותר ויותר לאחרונה, היא בכלל ברובד הדרייבר ופחות ברובד החומרה, שכן ברגע שנמצאים

ב- DX11 איפה ש- לא מימשה בדרייבר עיבוד מקבילי (ריבוי נימים) היא יוצאת חלשה בביצועים לעומת חומרת נוידיאה מקבילה,

בעיה שרק מתחזקת כאשר עוברים למעבדי CPU חלשים. הנושא למעשה הוכח ונסגר מכל הכוונים במקרה דנן.

אך ברגע "שעוקפים את בעיית הדרייבר" ועוברים לדרייבר שבו AMD תפרה אותו נכון - כדוגמתו של , אז לפתע משתחרר

הפוטנציאל הביצועי שהיה טמון בחומרה, וזאת רואים כהוכחה מחוזקת לנושא עוד בדור ה- GCN הקודם, שגם בו  ולא רק ב RX480

החדש מזנקים הביצועים לשמים,  לא רק להיות שקולים אל מול חומרה מקבילה של נוידיאה, אלא עוברים אותם.

נוידיאה מנגד לא ענתה בשום מקום שנשאלה לכך, שהם ישפרו את הם רשמית שחררו הודעה על כך  שהם לא מרוויחים

מ- כמעט כלום, משום שהדרייברים שלהם ב- DX11 כבר אופטמזו ומספקים את מלוא הפוטנציאל שהחומרה מסוגלת לתת.

קרי שנוידיאה למעשה העידה רשמית והסכימה, ש- DX11 אצלם מגיעה למלוא היכולות החומרתיות, ואשררו למעשה בעקיפין את

הטענה שהבעיה של היא ברובד הדרייבר DX11.

המסקנה היא, ש- Vega10 הולך להיות בערך מהיר בין 1.7 ועד פי 2 סדר גודל מ- Polaris10 הידוע בכינויו RX480 (אינטרפולציה

של ליבות עיבוד ורוחב פס זכרון). קרי כרטיס Vega10 יהיה משהו שיתחרה ברובד שבין GTX1080 לבין GTX1070 מבחינת אזור

החיוג של הביצועים. תחת DX11 אני חושש שהוא יוכל להתחרות רק בביצועי GTX1070, אך תחת היכן שמעצורי הדרייבר

על מפורקים, הוא יעבור בביצועיו את GTX1080 בקלות.

ולכן העתיד בנוגע לתחרות פה שבין שתי המתמודדות בדואופול הזה, תלוי כל כולו במימוש הדרייברים בכותרים שיצאו לשוק בהמשך:

אם מחד תמשך מגמה של DX11 להיות הנתח העיקרי ששולט בשוק, AMD בבעיה עד שלא תתקן את הבעייתיות והחוסר היעילות

בדרייבר שלה (וריבונו של עולם כמה דבילים הם יכולים להיות שעד עתה 5 שנים לא סידרו בדרייבר את מה שנוידיאה כבר מזמן עשו בנדון).

מאידך עם השוק ילך לכוון כותרים שיוצאים אחד אחרי השני ב- Vulkan, אז אט אט יהיה סחף לכוונה של AMD, שכן בכח חישובי נטו מה

שנקרא Teraflops מוצרי AMD חזקים יותר בכל סגמנט למקבילו מנוידיאה, ולכן ב- Vulkan אנו רואים את הפריצה הזו קדימה.

למשל ראינו איך ב- כרטיס AMD מכסח למקבילו מנוידיאה את הצורה. למשל 390/290 עוקף תחת Vulkan את ביצועי 970/780ti.

למשל Fury עוקף את ביצועי 980Ti/1070.

זה הרמז לבאות, אם Vulkan הולך לשלוט ברוב הכותרים שבהמשך, אז מלוא היכולות הביצועיות תצאנה לפועל בחומרה של AMD.

ואם אני פה בצד הפיתוחי של AMD , אז הייתי מהלך אגרסיבי לשילוב Vulkan בכל כותר מז'ורי שהולך לצאת בהמשך לרבות על

חשבוני עבור החברה מפתחת הכותר. אם למשל אותם 10 כותרי הענק של השנה הקרובה יצאו תחת Vulkan, יהיה סחף רציני של צרכנים

אל עבר החומרה של AMD שתנצח, זו שיודעת כאמור לנצל את מלוא הפוטנציאל מתקן זה.

מאידך אם Vulkan יהיה אפיזודה של כותר וחצי בקושי, אז AMD בבעיה עד לתיקון DX11 מהיסוד. ושוב אני אומר - כמה זמן לעזאזל

זה לוקח להם ?

מה שמראה לנו בעצם שהבעיה הגדולה ביותר אצל AMD היא בכלל ברובד ניהול פרויקטים ופיתוח קוד. ניהול איכותי לא מגיע למצב כזה,

שהבעיה שלו מתרכזת בעיקרה בדרייבר שאינו יעיל. תוצאה שכזו מצביעה על מקודדים לא איכותיים ולא מלומדים מספיק. על מנהלים

שמתקשים להבין איפה עיקר הבעיה, ולכן מתקשים לשים את האצבע ולהבין היכן יש לשים את הדגש המשאבי. כנראה ש- AMD איפה

שהוא איבדה לפני כמה שנים את שדרת הניהול הרצינית והאיכותית שלה, ואכן שמענו על הרבה עזיבות של טלנטים מהחברה באזור

השנים 2012-2013, כאשר במקומם גייסו כל מני בכירים הודים וסינים בשקל תשעים, אז הנה התוצאה.

ושאף אחד לא ישלה את עצמו, האיכות של מנהלים ומפתחים יוצאי המערב (כגון ארה"ב, , מערב אירופה....) היא by far מעל

התוצרת שיוצאת ממסדרונות הלימוד והתעשייה של הודו וסין. לא אומר זאת בנפנוף יד וקלות דעת, אלא מהיכרות אישית (ואינטימית)

את התחום.

אינני מכיר שום פרויקט מסחרי/אזרחי בינלאומי רציני ומצליח בתחום תעשיית העילית, שיצא תחת ידיהם ובהובלתם של סינים או הודים.

עם כל הצער שבעניין אך זהו המצב בפועל. ואם AMD חושבים פה שהמציאו משהו חדש, אז הם בבחינת המעיזים הבודדים שיווכחו

שהם אינם שונים מכל מקום אחר בעולם שניסה את הטריק הזה של העסקת כח אדם זול מסין/הודו לפרויקטים עתידי ידע, וירד מכך

לאחר שנחל כישלון צורב.

אני גורס, שיעיפו משם את המנהל ההודי ראג'ה הזה ויביאו יוצאי טכניון או MIT (לדוגמא), ופתאום יראו פרויקטים שמתחילים לטוס

קדימה, שעובדים במסגרת לוחות זמנים תחרותיים, ומציגים איום ממשי בשוק על המתחרה. שילמדו מניסיונם של אחרים בעבר.

אנחנו פה בארץ (ואת זה מכיר היטב) מכסחים לכל העולם את הצורה, לא מגזים. בכל פרויקט מול אמריקאים אנחנו כאשר אין ניגוד

עניינים פוליטי בעסקה, מנצחים פה בתחרות הן בביצועים והן בעלות של המוצר. ולא סתם האמריקאים גילו את האוצר שיש פה בארץ

עוד לפני 20 שנה, כאשר חברות הענק כמו ומיקרוסופט (כיום גם גוגל) בנו פה את מרכזי הפיתוח המובילים שלהם.

הישראלים "והמוח היהודי" רק כדוגמא אחת (מני רבות), הצילו את התחת של ב 2006 עם ה DuoCore בתקופה שבה AMD

עשתה מאינטל קציצות.

למעשה עד היום עיקר החוכמה של מעבדי הענקית ושולטת שוק המחשוב העולמי, הם תוצרים פיתוחיים שלנו פה מישראל.

לא מציין זאת רק בשם גאווה כחול לבן, אלא כאחד שמבין מספיק ומכיר היטב מה זה המוח הסיני/הודי ברמות הגבוהות בתחום

הפיתוח וניהול פרויקטים, ומביא את הנקודה על מנת להסביר מאיפה יש לנו זכות בכלל לשפוט את האחרים.

הסינים/הודים לא שווים כלום, והמעט שסין (לא הודו) עוד איכשהו הצליחה בעשור האחרון לפתח בתחום תעשיית החלל - שכן

זו הפסגה היחידה שהם הגיעו אליה, גם זאת רק במסגרת/נגזרת ממשלתית צבאית עתירת הון, היתה באותה רמה טכנולוגית

בערך לפני 30 שנה. בשעה שהסינים (וגם ההודים) מהווים 1.3 מיליארד אנשים כל אחת מהן, בישראל בקושי 8 מיליון (שמתוכם

רלוונטיים רק 5 מבלי להוסיף מילים). אז הנה מעט פרופורציות כדי להבין מה קורה פה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

@nec_000

אוסיף על מה שאמרת, שלא במקרה נוידיאה השאירה את הGP102 לכרטיסים הבאים, כנראה GTX1080TI, והזיכרון היותר מהיר שאני לא זוכר את שמו (גם HBM2?).

והגבילה מתח לכרטיס.

כל זה כדי שכשAMD יוציאו מפלצות חדשות, תהיה מהר תשובה ירוקה.

תאורייטת קונספירציה: אולי אפילו בכוונה הם לא ממהרים להוציא תמיכה טובה לDIRECTX12? אולי מחכים שיהיה כרטיס שישבור את GTX1080 ואז הם ישלפו משהו מהיר מהכובע?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נראה מבטיח, אבל ממש באיחור.

רוב הלוקחות כנראה לא קוראים ידיעות חדשתיות על הדלפות ותאריכי יציאה.

במיוחד בארץ כשהרוב זה כאלה שבאים לKSP ומבקשים מהם מחשב למשחקים ויוצאים מאושרים בזמן שדפקו אותם עם חלקים מלפני 3 שנים.

רוב האנשים מקסימום יכנסו לBENCHMARK עדכני ויראו מה הכי חזק ויקנו את זה, ולא יחכו חצי שנה עד שAMD יוציאו את המתחרה שלהם לGTX 1080.

כשהם הכריזו על הRX 480 בתור המתחרה הראשוני לGTX 1080 חשבתי שהם יציעו גרסאות שלו בתור מארז CROSS FIRE מובנה וישפרו משמעותית תמיכה בCROSS FIRE לפחות למשחקי AA העדכניים. מה שלא ממש קרה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נכון מאוד הבעיה היא האיחור. הם לא נתנו שום מענה ל 1070\1080.. היה להם מענה ל 1060 בלבד וגם שם אפשר למצוא יתרונות

לירוקים באופן יחסי. הכרטיסים המדוברים בסופו של דבר יגיעו 7-8 חודשים אחרי השקה מלאה של NV. פה האכזבה נמצאת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

האמונה\תקווה ש יוכלו להתחרות ב NV בסגמנט העליון היא הישג ראוי לציון לאופטימיות האנושית. 
הם נמצאים באותו פער גדול מ NV כמו לפני שנה ושנתיים, ושינוי תהליך הייצור לא עזר להם בכלום.
הם שוב תקועים עם ארכיטקטורה נחותה, CGN, שאולי, ושוב זה אולי גדול מאוד, רק עוד שנה תקטוף פירות. זה כבר פזמון חוזר במצודדים ב  - כל הזמן מסתכלים לעתיד ובונים עליו. רק בעתיד משתווים ל NV אבל כאן ועכשיו הם מפסידים במערכה אחרי מערכה אחרי מערכה. חבל עליהם ועלינו.

אין להם תשובה נראית ל 1070/1080 והעדיפות התיאורטית שלהם של 14 nm מול 16nm של NV פשוט קורסת ולא קיימת כלל. 480 צורך יותר חשמל מ 1070. זה פשוט לא יאמן שהם לא תוקפים את הנקודה הזו אחרי כל כך הרבה סיבובים. היעילות היא המכשול הכי גדול שלהם.

AMD באופן די מוזר\נואש השקיעו המון ב HBM דור 1 שהתגלה כפלופ ענקי וסתם גרם להם להפסדים. כל כך נואש שהם הסכימו לבלוע את הצפרדע ושמו מים על כרטיס רפרנס. לפחות בסיבוב הזה הם התעשתו ועצרו לרגע לחשוב בשנית (או לפחות ללמוד מטעיות...).

עד שיצא משהו שיתקרב לדור הנוכחי של NV היא תצא בסדרה חדשה שיטפל בדיוק בנקודת החולשה (התיאורטית) שלה כרגע - DX12 - בדיוק בזמן שהוא באמת יהיה רלוונטי ולא רק קרן אור בעתיד.

כך שבעתיד הנראה לעין לא צפויים לתת פייט אמיתי בסגמנט העליון, לא ב GPU ולא ב CPU. תתאמו ציפיות מראש, רדו מהרכבת כל עוד אתם יכולים ותראו שגם בסגמנט הביניים ומטה יש הרבה חיים. 
תבחרו כרטיס שמתאים לצרכים ולתקציב שלכם. קוסמטיקה, מיתוג, אורות וצילצולים הם רק מסך עשן שבא לבלבל אותכם.

ובשם האלים, אל תעשו SLI\CROSSFIRE. זה כך כך 2013 וזה עוד פלופ שרק פרומיל מהאוכלוסיה באמת צריכים. מאכל לו שקיצו יגיע בקרוב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין הבדל בין 14nm ל 16nm, זה רק הבדלי מיתוג בין וסמסונג.

ל GCN יש יתרונות על , נצילות זה לא אחד מהם אבל זה לא ש 480 צורך הספק חריג כל כך. כמו כן השימוש ב HBM יגרום לזה שההפרש בין פולריס ו לא יהיה גדול.

HBM ממש לא היה פלופ, אפשר להם לייצר את הכרטיס itx החזק בעולם. ה fury x גם לא היה צריך מים, עובדה שה nano וה fury עבדו מציין בלי זה. החיסון היחיד היה ההגבלה ל 4GB.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עם כמה שאנווידיה מייצרת כרטיסים יעילים עם נתונים מרשימים, אני אישית מעדיף לא להתקרב, יש להם נטייה לזנוח כרטיסים שמתחילים להתיישן. אלא אם אין אופציה טובה יותר. 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ל- יש נטייה לנטוש כרטיסים ישנים?

אתה טועה ל- יש את הנטייה הזאת, בגלל זה ה-HD6850 שלי הפסיק להיתמך לפני שנה בזמן שה-GTX570 שלי עדיין נתמך גם היום וכנראה גם עוד שנה ואפילו שנתיים...

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...