נפטרתי מחברת הגז על ידי מעבר לאינדוקציה וכעת מתכנן להפטר מחברת החשמל על ידי פנלים סולריים וטורבינת רוח שמניעה דינמו - מדע וטכנולוגיה - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

נפטרתי מחברת הגז על ידי מעבר לאינדוקציה וכעת מתכנן להפטר מחברת החשמל על ידי פנלים סולריים וטורבינת רוח שמניעה דינמו

ASI89

Recommended Posts

אחד הדברים המעיקים ביותר זה אין ספור החשבונות החודשיים שאוכלים לך את התקציב הפנוי ובעיקר מעכירים את מצב הרוח.

אף פעם אין לך מושג כמה באמת עתיד להיות חשבון הגז/המים / החשמל וכיוצא בזאת.

אז מחשבון  גז נפטרתי על ידי מעבר לכיריים אינדוקציה ,חד-פאזית שעלו לי בסך הכל 200 ש"ח ואני 

מבסוט מאוד מהם.

לאחרונה אני מתכנן להפטר גם מחשבון החשמל .

ברור לי שאני אצטרך לוותר על הפעלת צרכנים מנועיים כבדים כמו מזגן ומקרר אולם זה לא קריטי לי משום שממילא יש סופרמקט מתחת לבית,  ובמקום מזגן אני יכול להסתפק במאורר ענק ששותה באזור ה-250 ואט.

הרעיון הוא להשתמש בפנלים סולריים להפקת חשמל  בתקופת הקיץ ובעונות המעבר

ואילו בחורף להעזר גם בטורבינת רוח  כדי לנצל בצורה מיטבית את הרוחות החזקות שנושבות בעונה הזאת .

האם זה ישים לדעתכם ?

המלצות ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 88
  • נוצר
  • תגובה אחרונה
ציטוט של ASI89

אז מחשבון  גז נפטרתי על ידי מעבר לכיריים אינדוקציה ,חד-פאזית שעלו לי בסך הכל 200 ש"ח ואני 

מבסוט מאוד מהם.

לאחרונה אני מתכנן להפטר גם מחשבון החשמל .

ברור לי שאני אצטרך לוותר על הפעלת צרכנים מנועיים כבדים כמו מזגן ומקרר אולם זה לא קריטי לי משום שממילא יש סופרמקט מתחת לבית,  ובמקום מזגן אני יכול להסתפק במאורר ענק ששותה באזור ה-250 ואט.

אתה יכול גם להתקלח מבקבוקים של מי עדן שתקנה באופן חד פעמי ותמלא כל פעם בתחנת דלק.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טורבינות רוח?

רק הקוטר של הטורבינה שתצטרך בשביל לנצל את הרוח שיש במקום עם מספיק רוח לכזה דבר(לא בארץ) יהיה יותר גדול מכל הדירה שלך.

מה אתה חושב שבשביל להפיק חשמל מרוח מספיר פרופלור קטן שעושים עליו "פו פו"?

אגב אני מדווח על הרמיזה המינית שלך למיני מייזר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

סביר להניח שזה לא הזמן הכי טוב בהיסטוריה להשקיע בפאנלים סולארים לאדם הממוצע.

יש ציפיה לשיפורים טכנולוגים משמעותיים בתחום בעשור הקרוב.

אני הייתי מחכה ורואה לאן הרוח נושבת.

אם אתה כל כך רוצה להיות יצרן עצמאי בעולם מתועש, נסה להתחיל עם משהו קטן.... כמו נענע...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של Sargon

טורבינות רוח?

רק הקוטר של הטורבינה שתצטרך בשביל לנצל את הרוח שיש במקום עם מספיק רוח לכזה דבר(לא בארץ) יהיה יותר גדול מכל הדירה שלך.

מה אתה חושב שבשביל להפיק חשמל מרוח מספיר פרופלור קטן שעושים עליו "פו פו"?

אגב אני מדווח על הרמיזה המינית שלך למיני מייזר.

סרגון ידידי , אתה ומינימייזר יכולים מבחינתי לעשות שימוש חוזר ביחד בבקבוקים ,למען איכות הסביבה כמובן....

ועכשיו ברצינות , אני גר במקום עם רוח מאוד חזקה בחורף .

ממילא טורבינת הרוח שאני מדבר עלייה נועדה לאותם ימים לא רבים שבהם העננות מאוד כבדה והפנלים לא מספיקים כדי לטעון את המצברים .

בגדול המטרה היא להתבסס על הפנלים הסולריים ולהעזר בטורבינת רוח ,רק כתיגבור.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה יכול לתת קישור באיזה טורבינות רוח אתה מתכוון להשתמש? כי ממה שראיתי הטורבינות רוח שמייצרות חשמל הם ענקיות... 

לא ידוע לי על טורבינות רוח שאפר להתקין בבית לייצר חשמל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של Sargon

אלא שהוא בעצמו ממציא דברים בלי ביסוס. 
לא ידוע לי שקיימות טורבינות לייצרת חשמל בשימוש בייתי שמסוגלות להאיר יותר מעששית קטנה...

בן כמה אתה ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה לא עניין של להגיב בציניות, וזה לא היה דיון ייעוץ.

הבחור סגר את חשבון הגז, לדעתי צעד מבורך.

אבל להגיע למצב שאתה לא מקבל בכלל חשבוניות בדואר קצת בעיה, להתנתק מרשת החשמל זה לא סיפור פשוט, בטח לא בדירה בבניין.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין חוק בפורום שאוסר על משתמשים לשאול שמות\גילאים\כתובות וכו?

בכל מקרה זה לא עניינך בן כמה אני.

ביקשתי ממך קישור לטורבינה שאתה מתכוון לרכוש. אני מניח שנוכל למצוא פירוט על הפרטים הטכניים.

הריי אתה מדבר על משהו קיים שבדקת כבר נכון?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נכון לא פשוט אבל אפשרי בהחלט מבחינה טכנית.

מדובר בדירת גג בקומה גבוהה שמאופיינת ברוח מאוד חזקה בחורף.

ישנה חפיפה בין אותם ימים שהם מאוד מעוננים לבין משטר הרוחות .

הכוונה  בכך היא שבקיץ כשהאוויר פחות או יותר עומד ,ישנה קרינה חזקה מאוד ואילו  בחורף בימים ממש מעוננים ישנה רוח מאוד חזקה .

כמו כן היעילות של הפנלים הסולריים השתפרה במידה רבה מאוד בשנים האחרונות ומחירם צנח בתלילות עם כניסתם של מפעלים סיניים ענקיים לתחום.

יחד עם זאת אני מקבל את הביקורת ומודה שהקמת תשתית שתספיק לכל צרכיה של משפחה ממוצעת אינה משתלמת כלכלית עדיין.

זה כן בר ביצוע ובהישג יד אם מוכנים לוותר על הנוחות של מקרר ומזגן שמאופינים בצריכת זרם גבוהה מאוד ולאורך זמן ,דבר שדורש שנאים, מצברים ,הקצאת שטח גג גדול יותר ושימוש בפנלים סולריים רבים יותר שהופכים את המערכת להרבה יותר מורכבת ויקרה.

בסופו של דבר זה יותר שיקול של כמה אתה שונא את התלות בחברת החשמל ומוכן להשקיע על מנת להגיע לעצמאות אנרגטית ולהוריד מהראש עוד חשבון חודשי נוסף.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...