נפטרתי מחברת הגז על ידי מעבר לאינדוקציה וכעת מתכנן להפטר מחברת החשמל על ידי פנלים סולריים וטורבינת רוח שמניעה דינמו - עמוד 3 - מדע וטכנולוגיה - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

נפטרתי מחברת הגז על ידי מעבר לאינדוקציה וכעת מתכנן להפטר מחברת החשמל על ידי פנלים סולריים וטורבינת רוח שמניעה דינמו

ASI89

Recommended Posts

• תגובות 88
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

יכול להיות שאני מנותק... אבל חשמל לא כזה יקר תחלס?

גם אם תפעיל מזגן כל יום ומקרר, בתור רווק לא ייצא לך יותר מ400 שקל חשבון חשמל?

היה לי חודש שעבדתי כמעט כל יום מהבית ובגלל שהמזגן בסלון היה מקולקל לטיפשותי הפעלתי את שני המזגנים בחדרים האחרים כדי שהקירור יגיע לסלון(לא היה לי מקום לעוד מחשב בחדר עבודה).

אז יצא לי חשבון חשמל 600 ש"ח שזה מטורף לרווק.

מאז קניתי מאוור והשתמשתי הרבה פחות במזגנים, בטח שלא שניים ביחד.

וגם, אני עובד מהבית, רוב האנשים לא מפעילים מזגן בבית כשהם בעבודה...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

גם אם תשקיע בזה עכשיו אתה תצליח לכסות את ההשקעה שלך אולי עוד 20 שנה... אל תשכח שצריך לתחזק את כל החרא. המצברים הם לא עובדים לנצח (והם ממש לא זולים)

גם אם תקח איזה דינמו בסיסי של 1kW תצטרך טורבינה ברדיוס מאוד גדול בשביל להצליח לסובב אותו ולייצר מזה חשמל. וגם פה תחזוקה. זה חלקים נעים, הרבה חיכוך ולחץ...

עם איכות הבנייה פה בארץ, אם תתקין טורבינה על הגג שלך, באמצע החורף היא תתלוש לך חצי קיר...

בקיצור - אם אתה הולך על זה אז בהצלחה, אל תשכח להעלות בסוף תוצאות!...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מצאתי את זה:

https://en.wikipedia.org/wiki/Electricity_pricing#/media/File:Electricity-prices-europe.jpg

ישראל עומדת על  CENTS/KWH 16 על פי הדף בוויקיפדיה. כלומר יש הרבה מדינות באירופה שמשלמים יותר על חשמל(כמעט פי שתיים) מבישראל...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם אנשים מתחילים לשקול להפתר מהחשבונות זה לא נובע משפע אלא מחוסר . חוץ מזה רק בישראל יש את ההמצאה הטיפשית ביותר שמעודדת אנשים להיות משועבדים---"אוברדראפט" . החשמל וחשבונות אחרים אלו רק תסמינים של המחלה .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של Weber1

אם אנשים מתחילים לשקול להפתר מהחשבונות זה לא נובע משפע אלא מחוסר . חוץ מזה רק בישראל יש את ההמצאה הטיפשית ביותר שמעודדת אנשים להיות משועבדים---"אוברדראפט" . החשמל וחשבונות אחרים אלו רק תסמינים של המחלה .

מאיפה אתה יודע ממה זה נובע?

לאנשים יש כל מיני סיבות מטופשות לעשות כל מיני דברים מטופשים...

אז מזה שבן אדם אחד רוצה להיפטר מחברת הגז, אתה מסיק שהוא עושה זאת בגלל שייקר לו מדיי הגז, ואז אתה מסיק שייקר לו הגז בגלל שהממשלה אשמה?

יש בארה"ב שכונות של עשירים שמחליטים לא לחסן את הילדים שלהם מתוך בחירה... אז מכאן נובע שהחיסונים לא טובים? לא פשוט אנשים טיפשים גמורים ועושים דברים טיפשיים וזה לא מוכיח כלום.

מחלות שכמעט נכחדו מזמן ולא היו עשרות שנים בארה"ב פתאום צצות להם מחדש בגלל שהסתומים האלה לא מחסנים את הילדים שלהם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של Sargon

מצאתי את זה:

https://en.wikipedia.org/wiki/Electricity_pricing#/media/File:Electricity-prices-europe.jpg

ישראל עומדת על  CENTS/KWH 16 על פי הדף בוויקיפדיה. כלומר יש הרבה מדינות באירופה שמשלמים יותר על חשמל(כמעט פי שתיים) מבישראל...

זו השוואה דבילית במיוחד (ואתה לא אהבל, אתה יודע את זה), כי זה מתעלם משאלות מינוריות כמו מה ההכנסה החציונית למשק בית בארצות האלה, מה מחירי השכירות וקניית דירה, אוכל, דלק..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה הקשר עכשיו?

ברור שלא עשיתי השוואה כוללת של איכות החיים של כל האזרחים בכל חתכי האוכלוסיה בין שתיי המדינות...

הריי זה השמאלנים שכל שני וחמישי ממציאים מחאה על משהו מסויים:

מחאת הקוטג.

מחאת הגז.

מחאת הדיור.

מחאת הדלק.

מחאת המילקי...

וכו וכו וכו.

אם זה מפריע לך ההשוואה אז אסור לך יותר להתלונן על משהו ספציפי כמו מחירי החשמל אלא תמיד להשוות את כל חתכי האוכלוסיה וכל תמונת המאקרו הכוללת...

אני בהחלט לא אמרתי שישראל היא כלכלה יותר חזקה מגרמניה... הריי יש לנו פה את השמאלנים ששמים לנו גלגלים ורוצים שיהיה פה רע במדינה כי זה הפוליטיקה שלהם. להגיד שרע פה.

אגב, אני לא כזה בטוח שבגרמניה יש כזה צדק חברתי מבחינת התפלגות הכנסות... הכנסה חציונית גם לא נותנת את כל התמונה.

מצחיק שאתה אומר "מכירי שכירות וקניית דירות". באף מדינה חוץ מישראל האזרחים לא חושבים שקניית דירה זה זכות יסוד או משהו שהכרחי לכל משק בית. מילא היית אומר שכירות לטווח ארוך או הסדרי שכירות יותר טובים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

SARGON ידידי ,

אם הנחת היסוד שלך היא שאנשים טיפשים או שמאלנים שעושים דברים בלי שום סיבה הגיונית שיבושם לך .אני מאמין שאנשים עושים דברים לרוב עם הגיון (לאו דווקא שתואם לשלך) ,שמקל עליהם בין אם זה כספית או מצפונית (בעד הסביבה נגיד) ולא רק . 

אני מסכים עם שושני ,אני מדבר על התמונה השלמה -למה בן אדם ב2016 יחליט להפתר מהחשבונות שלו ? למה אנחנו תותחים בפטנטים אבל לא מצליחים להשתמש בהם בארץ? למה יש דבר כזה "אוברדראפט" ? למה אנחנו מבזבזים כל כך הרבה זמן בפקקים ?  ועוד הרבה שאלות קשות שאף אחד לא רוצה לענות עליהם ? מה זה משנה מי הבן אדם ? ימני ,שמאלני ..העיקר שהוא רוצה שיהיה לכולם טוב יותר

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...