התלבטות בין מוסדות לימודים - לימודים והצעות עבודה - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

התלבטות בין מוסדות לימודים

Barlerer

Recommended Posts

שלום לכולם, אני חייל שמשתחרר עוד 3 חודשים וכרגע מתלבט על מוסד ללימודי הנדסת תוכנה.
הפסיכומטרי שלי כרגע הוא 606 שהוא לא גבוהה במיוחד אבל בחלק האנגלית קיבלתי 136 שמקנה לי פטור מקורסי אנגלית.
אני גר בכרמיאל, כך שמכללת אורט בראודה נמצא ממש קרוב אלי, והפסיכומטרי מספיק, פשוט אני צריך לעשות מכינה קדם אקדמאית של חודשיים לשיפור המתמטיקה בשביל הלימודים. וההתלבטות השניה היא האם לנסות וללכת לאונירבסיטה? לטכניון?
במידה וארצה ללכת לטכניון לא רק שאצטרך לעשות מכינה של 10 חודשים, אצטרך גם פסיכומטרי חדש, כלומר שנה וקצת של נטו הכנה ללימודים וגם אז אין לי הבטחה שהגיע לציונים שאני שואף. והאופציה השלישית היא דרך אפיק מעבר של האוניברסיטה הפתוחה, שגם אם אלך בדרך הזאת, אני חושב שאעשה השלמה למתמטיקה ל5 יחידות, מכיוון שאחרי 3 שנים בצבא אני כמעט ובקושי זוכר משהו, ויהיה מאוד קשה לקפוץ ככה לקורסים אקדמאיים בלי רקע טוב במתמטיקה.
אשמח להארות, הערות, אנשים שאתם מכירים שהיו בצומת דרכים הזאת ולאן בסוף הם הלכו.
תודה מראש!
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תואר בתוכנה הוא תואר מתמטי בעיקרו.

לפני שהתחלתי ללמוד הייתי בהתלבטות היכן ללמוד ולבסוף בחרתי לעשות את מכינת הטכניון ולאחר מכן המשכתי ללמוד בטכניון הנדסת מחשבים.

אני יכול להגיד לך שהמכינה לא מתאימה לכל אחד, המכינה לא קלה בכלל מבחינת עומס אך היא הכנה טובה ללימודים אקדמיים מבחינת הרגלי למידה שתצטרך לרכוש וגם הרענון המתמטי, חלק גדול מהסטודנטים לא מצליח להשיג את הנדרש לסכם שרצו.

מתמטית התואר בבראודה קל יותר מהתואר בטכניון, ירושלים ותל אביב (עדיין לא קל).

התואר בבראודה הוא תואר נחשב בחברות הייטק שונות ואף שווה בערך לתואר של באר שבע בשנים האחרונות, אך לא נחשב כמו תואר של הטכניון, ירושלים או תל אביב.

בחברות מסוימות ועל תפקידים מסויימים לא יבדקו את קורות החיים שלך במידה ולא הגעת מאחת האוניברסיטאות הגדולות.

אני לא אומר שאין עבודה כי זה לא נכון, יש עבודה גם ליוצאי מכללות למיניהן וגם מהנדסי תוכנה מבראודה מועסקים בחברות גדולות כמו לדוגמא, רק לא תמיד יפתח בפניך היצע המשרות אשר מקבל סטודנט המגיע מהאוניברסיטאות הגדולות.

בדר"כ גם שכר התחלתי מתבטא בהתאם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של ralman

תואר בתוכנה הוא תואר מתמטי בעיקרו.

לפני שהתחלתי ללמוד הייתי בהתלבטות היכן ללמוד ולבסוף בחרתי לעשות את מכינת הטכניון ולאחר מכן המשכתי ללמוד בטכניון הנדסת מחשבים.

אני יכול להגיד לך שהמכינה לא מתאימה לכל אחד, המכינה לא קלה בכלל מבחינת עומס אך היא הכנה טובה ללימודים אקדמיים מבחינת הרגלי למידה שתצטרך לרכוש וגם הרענון המתמטי, חלק גדול מהסטודנטים לא מצליח להשיג את הנדרש לסכם שרצו.

מתמטית התואר בבראודה קל יותר מהתואר בטכניון, ירושלים ותל אביב (עדיין לא קל).

התואר בבראודה הוא תואר נחשב בחברות הייטק שונות ואף שווה בערך לתואר של באר שבע בשנים האחרונות, אך לא נחשב כמו תואר של הטכניון, ירושלים או תל אביב.

בחברות מסוימות ועל תפקידים מסויימים לא יבדקו את קורות החיים שלך במידה ולא הגעת מאחת האוניברסיטאות הגדולות.

אני לא אומר שאין עבודה כי זה לא נכון, יש עבודה גם ליוצאי מכללות למיניהן וגם מהנדסי תוכנה מבראודה מועסקים בחברות גדולות כמו אינטל לדוגמא, רק לא תמיד יפתח בפניך היצע המשרות אשר מקבל סטודנט המגיע מהאוניברסיטאות הגדולות.

בדר"כ גם שכר התחלתי מתבטא בהתאם.

תשמע, הסתכלתי באינטרנט על מודעות דרושים לעבודות בהנדסת תכנה\מדעי המחשב

הייתי אומר ש1 מכל 7 מודעות דורשות תואר מאוניברסיטה בלבד.

והרבה אנשים אומרים שהמוסד שלמדתה משנה בעבודה הראשונה, אחר כך מסתכלים על הנסיון....

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של Barlerer

תשמע, הסתכלתי באינטרנט על מודעות דרושים לעבודות בהנדסת תכנה\מדעי המחשב

הייתי אומר ש1 מכל 7 מודעות דורשות תואר מאוניברסיטה בלבד.

והרבה אנשים אומרים שהמוסד שלמדתה משנה בעבודה הראשונה, אחר כך מסתכלים על הנסיון....

לא הייתי אומר 1 מ-7 אבל זה באמת שיקול.

גם בחברות גדולות מעסיקים אבל בדר"כ המשרות פחות "מעניינות". 

בראודה לא מכללה זבל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המלצה שלי תלך ללמוד במקום שהכי נוח לך ,שבא לך ושלא יעביר אותך גהנום להתקבל ולסיים.

אני יודע שכרגע זה נראית לך החלטה הרת גורל אבל זה לא. הרבה יותר חשוב שתבחר ללמוד את התחום שמתאים לך, מעניין אותך ושאתה יכול להיות טוב בו. ראיתי אנשים שסימו באונברסיטה הפתוחה והפכו לתכנתים מעולים וראית בוגרי טכניון שעשו תואר רק בשביל לעבוד ב"היטק" ומה שיצא מהם בסוף היה תכנתים גרועים שלא מסוגלים לשמור על מקום העבודה שלהם.

בתחום התוכנה יש ביקוש שגדול מההיצא לכן זה פחות חשוב איפה מסיימים (חשוב אבל פחות) לעומת כלכלה למשל שכל שמוק שלומד את זה חושב שהוא יהפוך ליצחק תשובה ואז מגלה שהוא גם לא מבין כלום בכלכלה וגם מתחרה עם אלפי שמוקים אחרים על אותה משרה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טוב מאוד שאתה מתחיל לדאוג לעתיד כבר עכשיו.

עצתי לך: מסכים עם הנואם הקודם לגבי בחירת התחום. יותר מזה, ממליץ בחום ללכת להכוונת חיילים משוחררים שם תבדק מה התחום המתאים לך ביותר. אני אישית הייתי אפילו משלם על כך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...