הגיוני שה-2500K שלי יציב אחרי שהורדתי את ה-BCLK ל-99? - אוברקלוקינג וקירור - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

הגיוני שה-2500K שלי יציב אחרי שהורדתי את ה-BCLK ל-99?

Screw_Master

Recommended Posts

כבר כמה שעות שאני מנסה לייצב את ה-2500K הישן שלי על 3.7GHz במקום 3.3GHz המקוריים. אני עובד לפי המדריך הזה: http://www.overclock.net/t/1198504/complete-overclocking-guide-sandy-bridge-ivy-bridge-asrock-edition

מוצאת חן בעיני העובדה שרוב ההגדרות שם דומות או זהות ללוח האם שלי, הוא מסביר כל אחת מהן וממליץ על מה לשים אותה.

בנוסף לכך - ההגדרות שהוא נותן שם לאיך לקנפג את Prime95 לעבוד גורמות למעבד להוציא שגיאות תוך פחות מ-10 דקות אם המערכת לא יציבה.

כרגע אני על מתח של 1.38v, על Load line calibration 1, ולפי המדריך מעלה את מתח הטורבו ולא את המתח הראשי כל פעם שהמעבד לא יציב. אחרי שקלטתי שלא הגיוני שכל כך מעט תדר שווה כל כך הרבה מתח (0.18 מעל הסטוק זה קצת מוגזם, זה אמור להיות טוב), אמרתי שיכול להיות שאני מפספס משהו. ברגע שהורדתי את ה-BCLK מ-100 ל-99 פתאום המערכת יציבה פלאים. פשוט להמשיך להעלות את המכפלה מפה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רק stress test. 

תריץ OCCT או AIDA64 איזה שעתיים שלוש, אם לא מספיק מתח אז יקרוס. תעלה ב0.010V ותבדוק שוב. 

דרך אגב כמה שלבים של LLC יש לך? סתם דוגמה בלוח שלי יש 1-9, שבתיאור שלו אומר מ-0% עד 125%. 

גיליתי שבמקרה שלי (Z97 עם 4790K) צריך ~50% LLC, שזה LEVEL 4. 

חומר למחשבה. 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הוא עכשיו על 4.6GHz, אבל אני לא בטוח אם הוא חנוק או לא.

ציטוט של HunterVee

רק stress test. 

תריץ OCCT או AIDA64 איזה שעתיים שלוש, אם לא מספיק מתח אז יקרוס. תעלה ב0.010V ותבדוק שוב. 

דרך אגב כמה שלבים של LLC יש לך? סתם דוגמה בלוח שלי יש 1-9, שבתיאור שלו אומר מ-0% עד 125%. 

גיליתי שבמקרה שלי (Z97 עם 4790K) צריך ~50% LLC, שזה LEVEL 4. 

חומר למחשבה. 

נקודה חשובה. כרגע הוא על 3 מתוך 5, ואני מתחיל לחשוב שזה מה שזה נותן למעבד יותר מדי מתח. אני עכשיו מנסה להוריד. משם גם מגיע השאלה איך יודעים אם הוא חנוק או לא. בחנוק אני מתכוון יציב, אבל הביצועים נפגעים כתוצאה מזה שאין מספיק מתח.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ביצועים לא נפגעים מ"חוסר מתח". כמה שפחות מתח יותר טוב, אומר שהשבב יותר איכותי ל-OC. 

אם אין מספיק מתח אז אחד משלוש דברים יקרה: 

1. מסך כחול. 

2. תקיעה. 

3. ריסטרט "ספונטני". 

ציטוט של OR2OOO

לא מבין למה להעלות 2500k ל-3.7, פשוט בזבוז, לרוב לשם אפשר חהגיע גם בלי לגעת במתח.

בכל מקרה אתה יכול בקלות להגיע עם המעבד הזה ל-4.4-4.6.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

גם נקודה חשובה והוא צודק, אם הקירור טוב, לך על 4.4 לפחות. 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

x58li5.png

נראה לי שזה הסוף. המעבד על 1.37V במאמץ ועל 82 מעלות. אני יכול לעלות בתדר , אבל לא בריא להיות בטמפרטורה כזו לאורך זמן במאמץ, אפילו אם זה המאמץ הכי קיצוני של Prime95.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...