אנחנו לא מוכנים ל4K ובלה בלה בלה - דיי! - כרטיסי מסך - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

אנחנו לא מוכנים ל4K ובלה בלה בלה - דיי!

Zeev86

Recommended Posts

אז היום ביקשתי בפורום מסכי מחשב עצה לקניית מסך מחשב ושוב פעם קיבלתי את ההודעה "אבל אנחנו עדיין לא מוכנים ל4K..."

בולשיט. 

אז בואו נשים לזה סוף והנה כמה מהדוגמאות מה המפרט שלי מסוגל להריץ (GTX1080, i7-6700k@4GHz):

Metro 2033 Redux - הכל על מקסימום עם Physx חוץ מAA (מינימאלי) על 60 FPS קבוע.

Doom רץ לי על 55-60 FPS הגדרות Nightmare. מדי פעם יש נפילות - לא מצאתי עדיין הגדרה אופטימלית. כלומר שיחקתי רק עם AA שלא משפיע בכלל, אז כנראה אצטרך להוריד איזה Shadow. אעדכן בהמשך.

The Witcher 3 הכל על הכי גבוהה חוץ מ-Hairworks רץ על 40+ חלק לגמריי. לא מרגיש שום הבדל מ-60 כששיחקתי על GTX970 על 1080p.

Men of War 2 על 60 FPS בלי לרדת (יכול להיות יותר, ה-vSync היה מופעל). כלומר כל משחק אסטרטגיה מובטח לפעול על FPS גבוהה אם את המותק הזה הרצתי על הכי גבוהה.

אז חברה, די נמאס מהקלטת השבורה. כל אלה שאומרים "אל תקנו מסכי , אנחנו לא מוכנים לזה עדיין" - אנא ממכם, תשנו את התקליט.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 83
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

מדובר באותו קהל מצומצם שמאמין שצריך לצום רוב שעות היום, ולחיות על זולים וכרטיסי מסך משומשים. חלילה אין עלינו לחטות בחטא הנאת הביצועים הגבוהים והטכנולוגיות החדשות.

נגישות של היא גדולה היום, וכך גם החומרה שמתחילה לבצע כמו שצריך משימות ב-.

עם זאת, אני חושב שההגדרה היותר נכונה היא שאנחנו לא מוכנים למשחקים חדשים ב-4K תחת הגדרות גבוהות. פה אפשר לראות שאפילו בלי MSAA, הביצועים ב-4K לא מזהירים. כך גם פה ופה. לא מדובר במשחקים סופר כבדים גם.

יש אמת מסויימת באמרה הזאת.

הטענה שמסך באותו גדולה בעל רזולוציה של 1440P עם פריימרייט גבוה משמעותית שיכול לתת חוויית שימוש טובה יותר יכולה להיות מאוד נכונה בהרבה מקרים, חשוב לזכור את זה.

אני בחרתי להשאר ב-1080P 144HZ עד שתהיה חומרה חזקה בכ-50% מ-GTX 1080 במחיר לא אסטרונומי לחלוטין, כדי לבצע את הזינוק ל-4K

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של djelectric

מדובר באותו קהל מצומצם שמאמין שצריך לצום רוב שעות היום, ולחיות על מעבדים זולים וכרטיסי מסך משומשים. חלילה אין עלינו לחטות בחטא הנאת הביצועים הגבוהים והטכנולוגיות החדשות.

נגישות של 4k היא גדולה היום, וכך גם החומרה שמתחילה לבצע כמו שצריך משימות ב-4k.

עם זאת, אני חושב שההגדרה היותר נכונה היא שאנחנו לא מוכנים למשחקים חדשים ב-4K תחת הגדרות גבוהות. פה אפשר לראות שאפילו בלי MSAA, הביצועים ב-4K לא מזהירים. כך גם פה ופה. לא מדובר במשחקים סופר כבדים גם.

יש אמת מסויימת באמרה הזאת.

הטענה שמסך באותו גדולה בעל רזולוציה של 1440P עם פריימרייט גבוה משמעותית שיכול לתת חוויית שימוש טובה יותר יכולה להיות מאוד נכונה בהרבה מקרים, חשוב לזכור את זה.

אני בחרתי להשאר ב-1080P 144HZ עד שתהיה חומרה חזקה בכ-50% מ-GTX 1080 במחיר לא אסטרונומי לחלוטין, כדי לבצע את הזינוק ל-4K

אני לא רואה שום דבר רע ב40+ FPS לGTA5 כל עוד זה רץ חלק (בלי נפילות). 

אף אחד לא מתלונן על 30 FPS בקונסולות. אם כבר מקבלים עם FPS גבוהה וגראפיקה טובה יותר במחשב, מה רע?

The Witcher 3 ב4K נראה הבדל של שמים וארץ לעומת ה-1080p, ושווה ביותר גם אם תשחה ב20 FPS פחות. 

זה לא רק שמחדד לך את התמונה, הנופים המרוחקים בDLC של Blood and Whine כל כך מרשימים על שהצלחתי לעשות אולי רק 2 קווסטים ב4 או 5 שעות האחרונות שלי שהעברתי אותם עם הכרטיס החדש. כל הזמן הזה פשוט הסתובבתי במפה והתפלאתי מהיופי, וזה אחרי 100 שעות שיש לי כבר על המשחק הזה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

FPS > רזולוציה, לפחות בשבילי. כל אחד והטעם שלו. המעבר ל-144HZ הוא שיפור בקנה מידה של מעבר לכונן SSD בשבילי. אני ממש לא הולך לסבול פריימרייט נמוך בשביל תמונה חדה, יציב ככל שיהיה. יש לי מסך 1440P שמציג לי ואתרים לצד אותו מסך בקצב רענון גבוה, ובכל זאת בחרתי במסך רענון גבוה.

ולהגיד שאף אחד לא מתלונן על 30FPS בקונסולות זה להשאר מתחת לסלע גדול. יש זעם ענק בכל פעם שמשחק חשוב רץ ב-30FPS. יש נהירה המונית למחשבים אישיית בהרכבה אישית בגלל שנמאס לאנשים מהסטנדרט הנוראי בפיסות האלקטרוניקה הללו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זיו, לא זכור לי שמישהו רשם לך ש"אנחנו עדיין לא מוכנים ל4K..."

אולי תצטט לי את המשפט ?

ביקשת המלצה ? אנשים נתנו את דעתם.

אם אתה רוצה לשמוע רק מה שאתה חושב, אתה יכול להקליט את עצמך אומר את זה ולנגן בפלייבק כמה שאתה רוצה.

אם טוב לך לשחק על FPS נמוך, מצידי תקנה 2מסכים של ותשחק ב8K על 10FPS... אבל היי, זה .

אל תביע זלזול במה שאחרים חושבים, לא כל מה שטוב לך טוב לכולם. וגם את הציטוטים שלך תצטט ואל תמציא מילים שלא נאמרו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה שאתה מסוגל לגרד פריימים סוב אופטימליים במשחקים של שילשום רק מוכיך שאנחנו לא מוכנים ל .   אתה מוציא אלפי שקלים ולא מקבל רזרבת ביצועים.  שנה הבאה ה 50 פריימים שלך יהפכו ל 40 ו אפילו פחות.  תוך מספר חודשים תמצע את עצמך פותח את הארנק שוב משום שהביצועים שלך היו גבוליים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של Eugeny

זה שאתה מסוגל לגרד פריימים סוב אופטימליים במשחקים של שילשום רק מוכיך שאנחנו לא מוכנים ל 4k.   אתה מוציא אלפי שקלים ולא מקבל רזרבת ביצועים.  שנה הבאה ה 50 פריימים שלך יהפכו ל 40 ו אפילו פחות.  תוך מספר חודשים תמצע את עצמך פותח את הארנק שוב משום שהביצועים שלך היו גבוליים.

אז אני ארד ל-2K. ביג דיל. כאילו שלא מורידים הגדרות גראפיות בכל כרטיס לאחר שנה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה בדיוק מה שמארתי מההתחלה... יש לי מסך 2K עם GTX1070 וכל המשחקים החדשים רצים על EPIC/ULTRA או כל הגדרה מקסימאלית אחרת ונמצא באיזור 90-130FPS. אז בטח שעם ה-GTX1080 יהיה יותר נחמד אבל לא , לכן זה מה שהמלצתי...

אם אתה מתעקש על4K, תקנה עוד אחד לSLI.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הבדיחה מספרת על שני ילדים שמתווכחים בינם לבין עצמם, וכך זה נראה:

האחד מלין שאנו עדיין לא מוכנים לרזולוציית ,משום שהרבה יותר חשוב זה מיליון ואחד FPS  (סליחה רק 144)

ולא פחות מאשר משווה זאת לקפיצה המדהימה שנעשתה במעבר מכונן HDD ל- , רק קפיצה של 500% בביצועים

כן, אך שלא נפריע לנו עם העובדות שאין בינם לקפיצה ל- 144FPS מאומה עם שיפור מסוג 500%....

ולא זאת אלא אף שמתעקש הוא כי כל ההגדרות צריכות להיות על max (לא פחות), ועל כן בוודאות שאינם באים בחשבון.

והילד השני מחזיר לו מנה אחת אפיים ארצה, על ההנאה המרשימה שהוא חווה תחת רזולוציית 4K ולא מפריע לו ההקרבה 

שמצריכה ירידה ל- 30FPS מסונכרנים תחת Vync, ושזו (הרזולוציה) הרבה יותר חשובה מאשר עוד כמה FPS-ים.

הבעיה עם הדיון הזה, שזה באמת בדיחה.

ובחזרה לקרקע המציאות:

חברה, העיקר תהנו זה מה שחשוב - כל אחד עם אמונותיו בדרכו. שהאחד יספור לו את כל 144 התמונות (שהוא חושב שהוא

רואה בשניה), והשני "ימרח את עצמו" ב- 8 מיליון פיקסלים ויספור כל אחד מהם עד האחרון.

*הייתי חייב להוציא זאת. בבחינת פעם אחת בחודש (מותר) :beerchug:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט

הבדיחה מספרת על שני ילדים שמתווכחים בינם לבין עצמם, וכך זה נראה:

האחד מלין שאנו עדיין לא מוכנים לרזולוציית ,משום שהרבה יותר חשוב זה מיליון ואחד FPS  (סליחה רק 144)

ולא פחות מאשר משווה זאת לקפיצה המדהימה שנעשתה במעבר מכונן HDD ל- , רק קפיצה של 500% בביצועים

כן, אך שלא נפריע לו עם העובדות שאין בינם לקפיצה ל- 144FPS מאומה עם שיפור מסוג 500%....

ולא זאת אלא אף שמתעקש הוא כי כל ההגדרות צריכות להיות על max (לא פחות), ועל כן בוודאות שאינם באים בחשבון.

והילד השני מחזיר לו מנה אחת אפיים ארצה, על ההנאה המרשימה שהוא חווה תחת רזולוציית 4K ולא מפריע לו ההקרבה 

שמצריכה ירידה ל- 30FPS מסונכרנים תחת Vync, ושזו (הרזולוציה) הרבה יותר חשובה מאשר עוד כמה FPS-ים.

הבעיה עם הדיון הזה, שזה באמת בדיחה (למי שמבין).

ובחזרה לקרקע המציאות:

חברה, העיקר תהנו זה מה שחשוב - כל אחד עם אמונותיו בדרכו. שהאחד יספור לו את כל 144 התמונות (שהוא חושב שהוא רואה בשניה),

והשני ימרח את עצמו ב- 8 מיליון פיקסלים ויספור כל אחד מהם עד האחרון.

אני מכבד את הדעה של פותח הדיון, לכן הדגשתי פעם אחר פעם שמה שאני מציין היא דעתי האישית והחוייה מהזווית שלי.

אני כמובן לא עושה את זה בדרך מתנשאת ומגעילה במיוחד, ומשווה את הצד השני בדיון לילד. 

הבדיחה שלך לא מצחיקה אותי, או אף אחד אחר. לא שווה לא להצחיק אותי, אני ילד רע.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...